Byl prima kluk

(TV film)
všechny plakáty

Koncert skupiny Rangers v televizním studiu je vzpomínkou na kamaráda, muzikanta, vedoucího skupiny, zpěváka a basistu Antonína Hájka, který zemřel roku 1989. Současní i bývalí členové skupiny – zpěvák M. Dufek, houslista J. Veisser, banjista M. Řihošek, zpěvák a kytarista J. Vančura i kamarád P. Bobek vzpomínají na první setkání, společná studia, začátky skupiny. A kromě nových písniček jsou v pořadu uvedeny archivy s A. Hájkem. (Česká televize)

honajz

Podobný pořad si Antonín Hájek určitě zasloužil (a zajímalo by mne, zda později vznikl nějaký podobný o také předčasně zesnulém Dufkovi). Plavce měl člověk spojené spíše s jinými zpěváky a Hájka všichni brali jako toho v pozadí, ale jeho texty a úpravy bluesových lidovek jsou podle mne geniální a mají co nabídnout především přemýšlivým lidem - některé bych se nebál označit za modlitbu. Samotný pořad uvozuje tikot hodin - asi abychom si sami uvědomili, že nikdo z nás neví dne ani hodiny - a písně ve studiu už bez Hájka. Během sestřihu z předešlých pořadů ČsT, z nichž jsou vytaženy sekvence s Hájkem (včetně Vím, že když je nejhůř, ta snad vyšla jen na jednom, dnes těžko sehnatelném bootlegovém CD) a mezi ně vstřiženy rozhovory a povídání se členy Plavců právě z oněch 90. let. (Btw, první komentář.) ()