Přetoč to! (festivalový název)

Rewind This!

Dokumentární / Historický

USA, 2013, 94 min

Výborné zdokumentovanie doby, ktorá nepoznala DVD a Blu-Ray už vôbec.Pripomienka titulov, ktoré si touto prvotnou formou našla cestu ku digi spracovaniu nemôže uraziť žiadneho fanúšika.Myslím, že táto archívne vymakaná pripomienka na zašlé časy je dôstojnou výpoveďou ľudí, ktorí majú k danej téme nárok vyjadriť sa.(22.10.2013)

Příjemná retro vzpomínka na slavnou dobu VHS, kterou jsem také zažil i když jen na jejím konci. Dokument je obohacen o rozhovor s VHS nerdy. Díky bohu za HD obraz . . .(8.4.2014)

Ačkoliv jsem dobu VHS na vlastní kůži nezažil, nikdy mě nepřestane fascinovat. Sám kazety sbírám, ale dnes to bohužel rozhodně není to, co to bývalo v období největšího boomu, ať už v Československu nebo kdekoliv jinde na světě. Moc bych si přál zajít na tajnou burzu, kde kvůli pirátským videokazetám zasahovala policie nebo trávit dlouhé hodiny ve videopůjčovně vybíráním filmu podle obalu. Pěti hvězdičkami hodnotím spíš kvůli tématu a pocitům, které ve mně dokument vyvolával, než kvůli samotným filmařským kvalitám. Nevím, jestli má cenu, aby se na to díval někdo, kdo není zainteresován.(6.3.2014)

[FOD 2014] Fascince. Nadšení. Radost. Nostalgie. Boom béčkové kinematografie, obskurních filmů i naprostých skvostů jiných než béčkových kvalit. Doba, kdy velká studia přestala mít naprostou kontrolu nad svými díly. Doba masového pirátství, které pomáhalo šíření jinak nesehnatelných filmů mezi lidi na nekvalitních desátých kopiích. Kdo zná aspoň část odkazovaných filmů, tak nejspíš bude na stejné vlně jako autoři dokumentu a tahle vyčerpávající výpověď o fenoménu VHS a (opravdu) všem co je s ním spojeno si ho získá. To vše je konfrontováno se součastostí a prezentováno v širším kontextu, včetně úvah o tom, kam se filmy a způsob jejich konzumace bude ubírat.(7.3.2014)

• vitekpe

Neprilis zajimavy dokument o dobe videokazet,...vzpominani sberatelu, filmovych tvurcu atd.(8.9.2013)

Inspirativní dokument plný hodně zajímavých informací. Ze stylistického hlediska by to ale mohlo být trochu filmovější. Moc se tam mluví. Prostříhání výpovědí, které se vlastně opakují, by rozhodně neuškodilo. A místo nich třeba vsadit nějaké mikropříběhy, kde vypráví hlavně obraz, a ne ústa respondentů. Přesto to byl skvělý poznávací zážitek.(8.3.2014)