poster

Stroj

 • Velká Británie

  Machine, The

 • Slovensko

  Umelá inteligencia

Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 90 min

Scénář:

Caradog W. James

Hudba:

Tom Raybould
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  ****

  Tak jsem asi definitivně postižený protože přemýšlím jestli to je na 4 nebo 5, vlezu sem a koukám, že jít na 3, nebo nedejbože 4 už je těžká rebélie :D . Jasně-Příběh není bůhvíjak světoborný, ale je to taková ta scifíčková klasika která se ve své jednoduchosti nestihla nikde překombinovat a výrazně logicky zafejlovat. Herecky je to solidní a ze strany Lotzové dokonce tak chytlavé, že mě napadalo, že podobně kvalitně zahranou mašinu zahrál snad jen ten brillantní android z filmu android(1982). Důraz není kladen na akci, miliónové dekorace a všudypřítomné CGI, ale spíš na atmosféru, myšlenku a jemné emoce (a v tomhle směru to funguje fakt hezky). Kamera -v rámci sterility interiérů- nadstandartní (sem tam nějáký ten luxusní obraz) . OST nenápadné ale perfektně sedící a celek prokreslující... Fakt nechápu to všeobecné brblání.. Myslím, že pravověrní oldschool scifíčkáři by se tu toho neměli zaleknout a dát tomu šanci. Lidem už z těch epesních Kameronů a gigantických Bejů asi fakt jebe. :/(12.2.2015)

 • sir-dave
  *

  Levná a komorní variace na robotické filmy. Caity Lotz +, vše ostatní -. I Am Smiling(28.5.2014)

 • Wacoslav1
  odpad!

  Ups to byl fail. Vizuál možná slušnej, ale dějově a obsahově naprosto nekoukatelný. Ztráta času.5%(31.5.2014)

 • JohnCZ
  ****

  Jen 52%, to jako vážně? A přitom dostává divák za málo peněz hodně atmosférickou pecku s originálně zvláštním střihem, luxusní minimalistickou hudbou a na seriálové herce velmi slušnými hereckými výkony. A to jedle mého názoru opravdu hodně muziky! Minimalismus tomuhle filmu vyloženě svědčí, prostředí opravdu působí hrozivě reálně a i ta trocha CGI vůbec nic nekazí. Originální je i čas a místo zasazení, byť uznám, že scénář jisté rezervy určitě má. Ale ta studená bezútěšná atmosféra, ta prostě nemá chybu!(25.4.2016)

 • LiVentura
  ****

  Byl znát menší rozpočet, ale jinak poctivá filmarina s dobrým příběhem a herci dvou ústředních úloh.(8.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace