Stroj

Tom Raybould

John Giwa-Amu

Scénografie:

Erik Rehl

Jen 52%, to jako vážně? A přitom dostává divák za málo peněz hodně atmosférickou pecku s originálně zvláštním střihem, luxusní minimalistickou hudbou a na seriálové herce velmi slušnými hereckými výkony. A to jedle mého názoru opravdu hodně muziky! Minimalismus tomuhle filmu vyloženě svědčí, prostředí opravdu působí hrozivě reálně a i ta trocha CGI vůbec nic nekazí. Originální je i čas a místo zasazení, byť uznám, že scénář jisté rezervy určitě má. Ale ta studená bezútěšná atmosféra, ta prostě nemá chybu!(25.4.2016)

Nebola to A.I. Umelá inteligencia ani Metropolis ale zlé to rozhodne nebolo. Nápad a myšlienky ktoré tu vyzneli sú až znepokojujúco alarmujúce a bojím sa že sa podobná situácia, to jest navodenie nejakého citového vzťahu k neživému stroju, a naopak, môže v budúcnosti stať. Keď sa stroj bude uvedomovať a myslieť si že je živý. Herecké výkony hlavne hlavnej ženskej postavy ma takmer dojali. Bolo to perfektné. Soundtrack znejúci ako retro future 80´s ma tiež bavil. Sem sa to vyslovene hodilo. V celku to bolo dobré a aj tie čudne svietiace filtre by som prehltol ale tie gigantické diery v scenári, obrovské mnohé nelogické paradoxy, tie tu nemali čo hľadať. Vo filme sa vedie vojna proti číne. Tuto viedlo vojnu asi 10 Amerických ľudí. Po ich smrti sa všetko vrátilo do normálu a hlavné postavy mohli žiť šťastne až do smrti. Aj červená čiapočka sa skončila realistickejšie.. škoda. Pretože to malo obrovský potenciál.(15.4.2014)

// Production Companies: Red & Black Films //(21.5.2014)

• Malarkey

Celou dobu, co jsem tento film sledoval, jsem si říkal, že i když je to vlastně strašný, pořád musím ocenit ty nadšence, co se do toho pustili. Po hodině jsem ale stagnoval, smutně jsem uznal, že tohle je sračka a následně jsem přepnul na daleko přívětivější program. Taxikář od Scorseseho. Ten má sice stejně náročné téma, ale dokáže ho odprezentovat daleko lépe, než tvůrci tohoto paskvilu, který sice má nápad, ale odvyprávěn je hodně špatně a ještě k tomu nepřinese nic nového na zamyšlení.(10.6.2014)

Tak jsem asi definitivně postižený protože přemýšlím jestli to je na 4 nebo 5, vlezu sem a koukám, že jít na 3, nebo nedejbože 4 už je těžká rebélie :D . Jasně-Příběh není bůhvíjak světoborný, ale je to taková ta scifíčková klasika která se ve své jednoduchosti nestihla nikde překombinovat a výrazně logicky zafejlovat. Herecky je to solidní a ze strany Lotzové dokonce tak chytlavé, že mě napadalo, že podobně kvalitně zahranou mašinu zahrál snad jen ten brillantní android z filmu android(1982). Důraz není kladen na akci, miliónové dekorace a všudypřítomné CGI, ale spíš na atmosféru, myšlenku a jemné emoce (a v tomhle směru to funguje fakt hezky). Kamera -v rámci sterility interiérů- nadstandartní (sem tam nějáký ten luxusní obraz) . OST nenápadné ale perfektně sedící a celek prokreslující... Fakt nechápu to všeobecné brblání.. Myslím, že pravověrní oldschool scifíčkáři by se tu toho neměli zaleknout a dát tomu šanci. Lidem už z těch epesních Kameronů a gigantických Bejů asi fakt jebe. :/(12.2.2015)

• - Natáčení probíhalo v Anglii ve městech Cardif, Essex a Wales. (Terva)