Stroj

Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 90 min

Caradog W. James

Tom Raybould

Nebola to A.I. Umelá inteligencia ani Metropolis ale zlé to rozhodne nebolo. Nápad a myšlienky ktoré tu vyzneli sú až znepokojujúco alarmujúce a bojím sa že sa podobná situácia, to jest navodenie nejakého citového vzťahu k neživému stroju, a naopak, môže v budúcnosti stať. Keď sa stroj bude uvedomovať a myslieť si že je živý. Herecké výkony hlavne hlavnej ženskej postavy ma takmer dojali. Bolo to perfektné. Soundtrack znejúci ako retro future 80´s ma tiež bavil. Sem sa to vyslovene hodilo. V celku to bolo dobré a aj tie čudne svietiace filtre by som prehltol ale tie gigantické diery v scenári, obrovské mnohé nelogické paradoxy, tie tu nemali čo hľadať. Vo filme sa vedie vojna proti číne. Tuto viedlo vojnu asi 10 Amerických ľudí. Po ich smrti sa všetko vrátilo do normálu a hlavné postavy mohli žiť šťastne až do smrti. Aj červená čiapočka sa skončila realistickejšie.. škoda. Pretože to malo obrovský potenciál.(15.4.2014)

• Terva

CITÁT - Odstraňte kapalinu z dotykové plochy!!!!!....... Umělá inteligence, lidští roboti a hlavně problém s jejich morálkou. Jsou nebezpečné tyto stroje, nebo je pro ně nebezpečný člověk. Průměrné sci-fi s nepodstatnými herci, špatnou hudbou a podivným scénářem.(26.8.2014)

Je sice pravda, že několik filmů na téma polidštělého stroje už tady bylo, ale buď šlo o třetiligová béčka, nebo o vyskorozpočtové blockbustery typu A.I.. Machine není ani jedním. Nedostatek financí režisér ovšem vyřešil elegantně a na miniálním prostoru dokázal zpracovat i poměrně slabý scénář tak, že výsledek je víc než dobrý. Oceňuji, že James tady nejde moc do hloubky a nedělá z filmu rozplizlý filozofický blábol, ačkoliv rozpočet ho k tomu vybízel. Na druhou stranu to nepůsobí ani moc povrchně. Zkrátka tak akorát. Navíc sázka na neokoukané tváře vyšla na jedničku a Caity Lotz v určitých chvílích vyloženě uchvacovala. Čekal jsem sice něco jiného, ale nakonec jsem překvapený a spokojený. Jinak srovnání se Splice není od věci. 80%(27.4.2014)

• Johnny.ARN

Strašne nepodarená napodobenina Robocopa. 1 z 5(16.6.2014)

• honajz

Film, který se snaží mást svým vzhledem - temná atmosféra, temné věže na červeném obzoru, záhadná vojenská laboratoř, pár scén z budoucnosti. Ale nakonec je to taková obyčejná historka z Krajních mezí nebo Alfred Hitchock uvádí o rozumných robotech, jejich hranicích, a zda lidé budou, nebo nebudou zbyteční. Do toho zamontovaná nemoc dcerky plus nějaká klišé. Po zhruba deseti minutách, maximálně čtvrt hodině si protřelý divák spojí dohromady, kdo a co, takže pak jen čeká na scény, jak půjdou v pořadí za sebou, a ony nijak překvapivě tak za sebou jdou. Na konci se pak místo katarze dostaví takový ten pocit, a to je všechno, víc jste nám tímhle jinak atmosférickým snímkem říct nechtěli?(4.1.2015)