poster

Stroj

 • Velká Británie

  Machine, The

 • Slovensko

  Umelá inteligencia

Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 90 min

Scénář:

Caradog W. James

Hudba:

Tom Raybould

Producenti:

John Giwa-Amu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wheelcrusher
  ****

  Náááhodou... prdlaj's náhodou, ale dost sebejistě zdařilá "předchůdkyně" remakeu RoboCopa! Atmoška mi navíc připomínala srovnatelně pochmurný Třináctý patro, takže percentuelní odchylku 23 čísel upřímně nechápu? Caity Lotz je docela bohyně a slečna herečka! Zajímavý bylo určitě i sledovat Stephense, kterej se tváří jak Eastwood/Kinnear/Fassbender/Lewis v jednom:)(1.8.2015)

 • honajz
  **

  Film, který se snaží mást svým vzhledem - temná atmosféra, temné věže na červeném obzoru, záhadná vojenská laboratoř, pár scén z budoucnosti. Ale nakonec je to taková obyčejná historka z Krajních mezí nebo Alfred Hitchock uvádí o rozumných robotech, jejich hranicích, a zda lidé budou, nebo nebudou zbyteční. Do toho zamontovaná nemoc dcerky plus nějaká klišé. Po zhruba deseti minutách, maximálně čtvrt hodině si protřelý divák spojí dohromady, kdo a co, takže pak jen čeká na scény, jak půjdou v pořadí za sebou, a ony nijak překvapivě tak za sebou jdou. Na konci se pak místo katarze dostaví takový ten pocit, a to je všechno, víc jste nám tímhle jinak atmosférickým snímkem říct nechtěli?(4.1.2015)

 • ecceHOMMO
  **

  ...ale názov sedí, pretože to bolo chladné a nudné,...ako stroj.(9.6.2014)

 • Ravi
  **

  Má to své kouzlo. Sice dialogy se nedají poslouchat a motivace postav jsou někdy postavené na hlavu, ale po trikové a příběhové stránce si dal pan James záležet a film může téměř v tomto konkurovat Hollywoodu. V podstatě je to film o otci, který chce zachránit dceru a tak vyvine kyborga, který projde Turingovým testem (test, který určí, zda je v uzavřené místnosti umělá inteligence, či člověk). No a s roboty na vojenské základně není zacházeno právě nejlépe. Film je atmosfericky temný a poplatný vědě. Jako celek však bohužel příliš nefunguje, jelikož spád děj nemá a také gradaci tvůrci absolutně nezvládli. Takže pokud jste Sci-Fi maniak, či robotický maniak, určitě se na film koukněte, ale pro ostatní to bude jen nudná a utahaná záležitost. 50% = 2/5(14.9.2014)

 • JohnCZ
  ****

  Jen 52%, to jako vážně? A přitom dostává divák za málo peněz hodně atmosférickou pecku s originálně zvláštním střihem, luxusní minimalistickou hudbou a na seriálové herce velmi slušnými hereckými výkony. A to jedle mého názoru opravdu hodně muziky! Minimalismus tomuhle filmu vyloženě svědčí, prostředí opravdu působí hrozivě reálně a i ta trocha CGI vůbec nic nekazí. Originální je i čas a místo zasazení, byť uznám, že scénář jisté rezervy určitě má. Ale ta studená bezútěšná atmosféra, ta prostě nemá chybu!(25.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace