poster

Stroj

 • Velká Británie

  Machine, The

 • Slovensko

  Umelá inteligencia

Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 90 min

Scénář:

Caradog W. James

Hudba:

Tom Raybould

Producenti:

John Giwa-Amu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sir-dave
  *

  Levná a komorní variace na robotické filmy. Caity Lotz +, vše ostatní -. I Am Smiling(28.5.2014)

 • ecceHOMMO
  **

  ...ale názov sedí, pretože to bolo chladné a nudné,...ako stroj.(9.6.2014)

 • Marrdaa
  ***

  Asi paradoxně nebudu plácat o tom, jak hrozný film je, ale spíš jak by mohl být super kdyby : 1. vypnuli tu otřesnou "zvukovou kulisu", kterou vyPRASOval leda kandidát na soundtrack pro Návštěvníky, ale vyhodili ho 2. lidi a stroje začali píchat 3. mladej Jorah Mormont nebyl jebák a postavil se k tomu jako pořádnej chlup 4. Caity vlastnila achievement "Lotz of cozy"(10.4.2014)

 • JohnMiller
  ***

  Nebola to A.I. Umelá inteligencia ani Metropolis ale zlé to rozhodne nebolo. Nápad a myšlienky ktoré tu vyzneli sú až znepokojujúco alarmujúce a bojím sa že sa podobná situácia, to jest navodenie nejakého citového vzťahu k neživému stroju, a naopak, môže v budúcnosti stať. Keď sa stroj bude uvedomovať a myslieť si že je živý. Herecké výkony hlavne hlavnej ženskej postavy ma takmer dojali. Bolo to perfektné. Soundtrack znejúci ako retro future 80´s ma tiež bavil. Sem sa to vyslovene hodilo. V celku to bolo dobré a aj tie čudne svietiace filtre by som prehltol ale tie gigantické diery v scenári, obrovské mnohé nelogické paradoxy, tie tu nemali čo hľadať. Vo filme sa vedie vojna proti číne. Tuto viedlo vojnu asi 10 Amerických ľudí. Po ich smrti sa všetko vrátilo do normálu a hlavné postavy mohli žiť šťastne až do smrti. Aj červená čiapočka sa skončila realistickejšie.. škoda. Pretože to malo obrovský potenciál.(15.4.2014)

 • Ravi
  **

  Má to své kouzlo. Sice dialogy se nedají poslouchat a motivace postav jsou někdy postavené na hlavu, ale po trikové a příběhové stránce si dal pan James záležet a film může téměř v tomto konkurovat Hollywoodu. V podstatě je to film o otci, který chce zachránit dceru a tak vyvine kyborga, který projde Turingovým testem (test, který určí, zda je v uzavřené místnosti umělá inteligence, či člověk). No a s roboty na vojenské základně není zacházeno právě nejlépe. Film je atmosfericky temný a poplatný vědě. Jako celek však bohužel příliš nefunguje, jelikož spád děj nemá a také gradaci tvůrci absolutně nezvládli. Takže pokud jste Sci-Fi maniak, či robotický maniak, určitě se na film koukněte, ale pro ostatní to bude jen nudná a utahaná záležitost. 50% = 2/5(14.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace