Těrritorija (Území) je místo, kde se zkouší pevnost osobností. Země obrovské rozlohy, kde se tundra potkává s ledovými kry Severního ledového oceánu. Krutý ruský sever je výzvou jen pro silné povahy. Geolog Ilja Činkov, posedlý myšlenkou najít legendární zlato Těrritoriji, sestavuje tým odvážlivců připravených vsadit vše na jednu kartu, včetně svých životů. (chillintano)

sniper18

Keby som si mal spomenúť na film s menej atraktívnym príbehom, ako má práve Territory, musel by som sa teda poriadne namáhať, tá snaha nájsť ložiská zlata už menej zaujímavá skutočne byť ani nemohla. Navyše pri takejto prehnanej dĺžke by to očakávane mala byť priam smrteľná kombinácia, ale na moje veľké prekvapenie sa tak vôbec nestalo. Dejovo je to určite veľmi zvláštne podané, na prvý pohľad sa to tvári veľkolepo a pritom sa tu vlastne nič nedeje, ak sa náhodou stane niečo aspoň trochu dôležité, film sa tomu často podivne vyhne a nesadol mi ani prístup k postavám, ktoré sa len tak objavujú a strácajú, takže kľudne sa niekto, koho som mal za hlavného hrdinu z deja len tak na polhodinu vytratí a tak sa k nim ani nedá vytvoriť bližší vzťah, aj keď mi pritom viaceré postavy prišli celkom sympatické a aj charizmatické. Ale napriek tomu všetkému ma to celkom bavilo, odohráva sa to v nádherných lokáciách, ktoré podporuje aj perfektná vizuálna stránka, páčila sa mi atmosféra, v ktorej sa celý film nesie a navyše mi to prišlo, že je to vlastne skôr o hľadaní samého seba, čo mám rád, len škoda, že je v pozadí takáto nezaujímavá zápletka. Takže Territory nie je film, ktorý by som dokázal doporučiť a sám si ho znovu už určite nepozriem, ale mne to aj napriek slabej zápletke a prehnanej dĺžke celkom sadlo a nenudil som sa, čo je asi najväčšie prekvapenie, takže nebudem ani zbytočne kritický. 57% ()

Nettrass

Značně přestřelili stopáž, přesto vynechali často nejdramatičtější momenty. Přijde mi, že je to film o hledání ,,Ruské duše,, v souběhu s krásnou, ale drsnou přírodou. ()

MartinezZ

Neuvěřitelně přetažený film o ničem. Rozhodně to nemá čím zafungovat ani jako drama, ani jako dobrodrůžo, chybí tomu úplně všechno. Koukejte se 170 minut do akvárka a budete z toho mít jednoznačně mnohem větší požitek. ()