Veronica Marsová

Veronica Mars

Veronica Mars

Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní

USA, 2014, 107 min

**OBSAHUJE SPOILERY** Ach ta nostalgie. Mohla bych klidně sledovat od začátku do konce znova a znova všechny díly Veronicy Mars. Pamatuji si minuty, které jsem na tento seriál čekala, jakoby to bylo přesně včera a obávala jsem se konce seriálu. Jednou přišel, stejně jako přijde konec všeho, co máme rádi a na co jsme zvyklí. Veronica mi chyběla. Několikrát jsem si ji z nostalgie chtěla připomenout - kvalita neklesla a ani nemohla - ale už to nebylo ono. Nemělo to tu atmošku. Podobně jako tento film. Duch té známé rošťandy tam stále byl. Postavy jako by ani nezestárly a stále se realizují a vytváří nové a zajímavé zápletky. Jak moc jsem si přála, aby Veronica byla s Loganem a taky se mi to splnilo. Jenže konec filmu jako takový a jakoby začátek nového příběhu byl naprosto nečekaný a hlavně trochu podivný. Nostalgie a radost z filmového pokračování na které jsem se opravdu načekala, mi nedovolila s hvězdičkami polevit. Každý, kdo má něco rád to zná. Zajímalo by mě, jaké asi je změnit několikrát od základu svůj život a zachovat si naprosto klidnou hlavu a brát život takový, jaký je. Určité okamžiky mě doháněly k slzám a já se ptám - opravdu jsme potřebovali (jako příznivci toho známého detektiva Veronicy Mars) filmové pokračování? Toto pokračování spojilo dohromady nespojitelné a objasnilo neobjasnitelné - tak, jak to většinou u tohoto seriálu bývá zvykem.(7.5.2014)

SPOILERŮ až běda, takže radši nečíst, dokud jste to neviděli ;) Řekla jsem si, že si dám chvilku pauzu od všech těch seminárek, prezentací, praxí a diplomky a prostě se na něco zas jednou podívám. Sáhla jsem po mé oblíbenkyni z puberťáckých let, s níž jsem se pravidelně setkávala každý všední den po škole v televizi. Docela jsem se bála, že toto setkání se mi nebude líbit a akorát si tím zkazím krásné vzpomínky, ale díky bohu jsem se mýlila. Teda ano nebylo to nejlepší, zdaleka mě to nebavilo tolik jako seriál, ale stále mě Veronica dokázala překvapit, pořád má stejně prořízlou hubu a dokáže všechny odpálkovat, opět mi bylo líto Pize, protože na něj vždycky tak trochu srala, opět jsem ale byla nadšená z jejího znovuzaláskování s Loganem, a především z jejího dobrodrůža, kdy jí jako obvykle šlo o život a vyřešila úžasně komplikovanou a dobře schovanou vraždu. Je vlastně ale docela dobře, že se film natočil, protože ta třetí série skončila naprosto divně a musím říct, že snímek na seriál hezky navazuje, za což je pochvala. Jen já být na jejím místě, bych se teda radši vrátila do NY a byla právničkou v jedné z nejuznávanějších firem a brala neskutečné prachy (s Loganem by přece mohla být tak jak tak). Veronica? Jako správný závislák zahodila svých dobře budovaných 9 let života a vrátila se ke svému "chlastu" v Prdelovici, kde všichni něco měli s někým, je tam až neskutečně moc zločinů, všichni ji znají a většina z nich ji nenávidí a policie je tam zkorumpovaná až běda, ať je šerifem kdokoliv. Díky za tohle příjemné zakončení.(30.3.2014)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 347 // Otvárací Víkend v USA: $1,988,351 //(5.4.2014)

Seriál jsem nesledoval, resp. jsem viděl pouze pár dílů. Přesto se mi film líbil a znalost seriálu není vůbec nutná, základní vazby mezi postavami se dozvíte s filmu a víc není potřeba. Kristen Bell skvělá, děj a zápletka taky v pohodě. Líbilo se.(3.6.2014)

• bestlama

MARaS! Naprostý nečekaný orgasmický výbuch, který jsem zažil v průběhu, když jsem si tak pohoníval! Upřeně jsem sledoval, jestli už budu. Měl jsem s tím problém, protože na monitoru mi do toho nějaká blondýna furt kecala. Nemohl jsem se soustředit a když se to konečně stalo, tak jsem zjistil, že uběhlo 78,9% filmu. Já a moje imaginární ségra hodnotíme jednou hvězdou! Nehorázná nuda, kterou bych nedoporučil ani jako zbraň hromadného ničení nepřátel!(19.3.2014)

• - Kristen Bell porodila přibližně 2-3 měsíce před natáčení holčičku. (rafix)

• - Rozpočet filmu byl dva miliony amerických dolarů, které se vrátili hned během prvního víkendu. První víkendové den film hrálo jen 95 kin a výdělek činil 230 tisíc dolarů. Druhý den film hrálo celkem 291 kin a výtěžek přesáhl 2 miliony. (Patw)

• - Leighton Meester se do filmu nemohla vrátit jako Carrie Bishop, kterou ztvárnila v původním seriálu Veronica Mars (od r. 2004) kvůli jiným plánům. Byla tak nahrazena Andreou Estellou, pro kterou to byla první filmová role. (BlackJoanna)