Láska v Minami

(festivalový název)
  • Japonsko Koi suru minami (více)
Japonsko / Singapur, 2013, 110 min

Editorka módního časopisu, vysokoškolský student, korejská stevardka, nebo otec od rodiny. Ti vši se setkávají v Minami. Režisér Lim Kahwai převedl na filmové plátno příběhy několika osamělých duší, kteří se snaží najít lásku i napříč kontinenty, a na pozadí líbezného hávu zimní Osaky poukazuje na problémy střetu lidí odlišných kultur, ekonomického postavení nebo rodinného zázemí. (Filmasia)

Tyckin

No, tohle byl solidní přešlap letošní Filmasie, dost nepovedený film na závěr festivalu. Upřímně nějak nechápu, proč snímek organizátoři vybrali – neznámí herci i režisér. To by mi ale nijak nevadilo, filmy tímto stylem většinou nevybírám, nicméně zde se holt žádná podívaná nekoná. V předvánočním období je mi předhozeno několik příběhů točících se kolem vztahů, které se navzájem proplétají a ovlivňují. Jenže skutek utek, výrazy jako nuda, průměr, šeď či lacinost jsou na místě – veškeré dění je nezajímavé a nechytlavé, hudba rovněž. Ano, občas se najde hezký moment či se povede fórek, zejména ústřední dvojice i díky jazykové bariéře působí příjemně a zábavně, ostatně ta dlouhonohá usměvavá kočka asi okouzlí leckterého chlapa, nejen toho mladíka ve filmu. Samotný závěr byl dost solidní zoufalost – autor by si mohl připravit něco více originálního a poutavějšího než jen jednoduché „o několik dní později“, pár záběrů a pak titulky, eh. Asi jen díky solidnímu množství krásných asiatek (na plátně, nikoli v sále :-)) a příjemnému prostředí malého sálu v Lucerně dávám 3*, v domácím prostředí bych asi byl ale přísnější. 53% ()