Láska v Minami (festivalový název)

• Koi suru minami

• japonský

FLY ME TO MINAMI - 恋するミナミ -

Fly Me to Minami

Komedie / Drama

Japonsko / Singapur, 2013, 110 min

Kahwai Lim

Kahwai Lim

No, tohle byl solidní přešlap letošní Filmasie, dost nepovedený film na závěr festivalu. Upřímně nějak nechápu, proč snímek organizátoři vybrali – neznámí herci i režisér. To by mi ale nijak nevadilo, filmy tímto stylem většinou nevybírám, nicméně zde se holt žádná podívaná nekoná. V předvánočním období je mi předhozeno několik příběhů točících se kolem vztahů, které se navzájem proplétají a ovlivňují. Jenže skutek utek, výrazy jako nuda, průměr, šeď či lacinost jsou na místě – veškeré dění je nezajímavé a nechytlavé, hudba rovněž. Ano, občas se najde hezký moment či se povede fórek, zejména ústřední dvojice i díky jazykové bariéře působí příjemně a zábavně, ostatně ta dlouhonohá usměvavá kočka asi okouzlí leckterého chlapa, nejen toho mladíka ve filmu. Samotný závěr byl dost solidní zoufalost – autor by si mohl připravit něco více originálního a poutavějšího než jen jednoduché „o několik dní později“, pár záběrů a pak titulky, eh. Asi jen díky solidnímu množství krásných asiatek (na plátně, nikoli v sále :-)) a příjemnému prostředí malého sálu v Lucerně dávám 3*, v domácím prostředí bych asi byl ale přísnější. 53%(11.12.2016)