• Rakousko

Michael Haneke

Jürgen Jürges

Kostýmy:

Lisy Christl

Najprv som videl tu americku verziu s Naomi Watts FUNNY GAMES USA (2007) a original sa nijak nelisi, respektive je uplne rovnaky, takze hodnotenie sa nijak nezmenilo. To, co mi prekazalo v americkej verzii - scena s ovladacom a divanie sa do kamery, mi prekazalo aj tu. Je sice pravda, ze reziser Haneke sa pokusal natocit sokujuci thriller, co sa mu aj podarilo, ale ten ovladac ma nastval a preto davam o jednu hviezdicku menej. _________ Susanne Lothar - (Anna) +++ Ulrich Mühe - (Georg) +++ Arno Frisch - (Paul) +++ Frank Giering - (Peter) +++ Stefan Clapczynski - (Šorši) +++ Doris Kunstmann - (Gerda) +++ Christoph Bantzer - (Fred) +++ Wolfgang Glück - (Robert) +++(31.1.2011)

Dvojice znuděných uhlazených hošíků zterorizuje tříčlennou rodinku. Mám s tím ten samý problém co s US remakem - dlouhé napětí-ubírající záběry ve druhé polovině, fotr je slaboch. Remake je originálu až příliš podobný, jen méně syrový a ušpiněný. Takže skoro jako bych koukal na to samé... Dvojka zmetků mi tu sedla o něco víc. "Why don't you kill us right away?" -"Don't forget the entertainment value. We'd all be deprived of our pleasure."(5.8.2010)

Prvně jsem viděl Funny Games USA. A kdo má proboha koukat na úplně stejnej film akorát s jinejma hercema? A koukal jsem na to proč? Jenom abych se ujistil, jak moc si ten film je podobnej. Hodně.(3.1.2011)

Uběhlo půl roku a na film jsem se podívala podruhé. Působil na mě drsněji, odpudivěji, běhal mi ještě více mráz po zádech a ještě více jsem ty dva mladíky nenáviděla. A za to nejde než tleskat, protože jde jasně vidět "jak malý film tohle je" a jak moc si dal Haneke záležet. Skvělá volba herců, scénář bez chybičky (je na každém, jak už si chce spekulovat, mě to konkrétně v téhle hře přijde zcela zbytečné). Snad jen (ačkoli si to neumím vysvětlit) na mě tenhle film působí z celé Hanekeho filmografie nejprostčeji...(19.1.2010)

Ze začátku napínavý a docela reálný thriller, ale postupem času utahané a nudné. I tak musím uznat, že si Haneke s divákem hraje dobře a snímek je tak dobře natočený, že i když vás nebude bavit tak se prostě do konce podíváte, protože vás konec bude zajímat. Herecky už ne tak dobré jako americký remake.(15.2.2012)