Jejda to bola nuda. Zo Sudcu až príliš kričí "chcem Oscara!" a "nie som len Iron Man!". Čo o to, Downey je vcelku sympaťák a v zásade bez problémov zvláda utiahnuť aj vážnu úlohu, ale je to dlhé, pomerne predvídateľné, akosi rutinne a nezáživne zrežírované a mimo scény v sprche s Duvallom dosť rýchlo zabudnuteľné.(28.12.2016)

Příjemné právnické drama, oba Robertové vynikající, ale na Coppolova Vyvolávače deště se Soudce nechytá ani omylem.(16.10.2014)

Klasický scenár súboja otec/syn. Klasický scenár, kde syn žije mimo rodinu vo veľkomeste a otec žije s rodinou v malom meste, kde robí vyše 40 rokov sudcu. Klasické rodinné dráma, kde je sny nútený návštevou rodiny po smrti matky. A teraz sa pýtate, prečo som dal 4*, keď je to tak klasické? Tak vám to poviem. Je to za dvojicu Robertov. Pozerať sa na nich, ako ich legendy hrajú vlastne za nich je neuveriteľné. Robert senior ( Mr. Duvall ) je pán herec, ktorý zahral sudcu výborne. ( oskara by som mu rozhodne dal ). A Robert junior ( ktorý to má naozaj vo svojom mene ) dostal úlohu šitú presne naň ho, až som zabudol, že je to legendárny Iron Man. Charizma mu určite nechýba. Celý film stojí na ich vzťahu, kde vedľajšie postavy sú naozaj len vedľajšie. Aj keby tam neboli, nič by sa nestalo. Len škoda, že nedokzalí využiť potenciál Boba Thorntona. Ten jeho výraz stál za všetko. Verím, že to pre Roberta jr. bola príjemná odbočka od veľkých blockbusterov a opäť ochutnal menší rybník (okolo 50 miliónov veľký rybník). Spokojnosť z mojej strany. 80% - 4*.(18.2.2015)

Zase jsem někde četl lamentování na skoky od žánru k žánru, ono když si člověk přečte, o čem ten film je a pak se na něj dívá, dojde mu, že se ty žánry prostě scházejí, jak příběh postupuje - rodinné drama z prostředí soudního dvora, pro něž je nějaké to tajemství samozřejmostí, odlehčené občasným humorem a romantikou, bez které život nejde. Navíc souboj dvou hereckých es své generace dodává snímku drajv v druhém plánu. 70%.(30.10.2014)

Soudce je rozhodně kvalitním filmem, který pracuje povětšinou se skutečnými emocemi a je ozdoben skutečně brilantními hereckými výkony, díky nimž se sleduje stejně hladce jako letecké piruety růžových slonů po užití LSD, avšak s příchodem závěrečných titulků naplno protne pohodovou filmařinu nepříjemný fakt, že tato jedinečná tvůrčí sestava si zkrátka zasloužila něco víc. Downeyho roztěkaný egoistický frajer je neodolatelný, ale bohužel představuje jediný vzpurný a markantní prvek v jinak přesně odměřeném procesu, kde jsou osudy vedlejších aktérů irelevantní, zatímco vývoj dramatického vztahu mezi dvěma ústředními postavami je pro změnu filmový precedent jako vyšitý. Duvall předvádí samozřejmě famózní výkon, ale Downey je zkrátka více vidět a dodává příběhu větší šťávu. Vše probíhá i končí tak, jak má, ale ta násilně protlačovaná pointa s nálepkou "rodina nade vše" mi do celkového kontextu přecpaného bezcitnými rozsudky, výčitkami a generačními spory zkrátka vůbec neseděla... Nebo tedy s přítomnými svědky dost okatě manipulovala.. 70%(20.2.2015)