80%. The Judge balancuje na hranici mezi konzervativně laděným právnickým dramatem a rodinným sentimentálním melodramatem, a to různou měrou prakticky po celé dvě a půl hodiny. Chvíli odkládá do pozadí soudní systém a stává se až zbytečně snaživou továrnou na kýčovité emoce, jindy se zase soustředí na ústřední soudní případ, více času i energie však věnuje spíše té rodinné zápletce, což je trochu škoda. Pět hvězdiček nedávám proto, že by The Judge byl dokonalý, a vlastně ani proto, že by byl jakýmkoliv způsobem působivý. Z fleku bych vyjmenoval pět, deset ve všech směrech lepších a úchvatnějších právnických dramat. Ovšem nemohu dát nižší hodnocení filmu, který jsem z nějakého důvodu žral od začátku až do konce a ta relativně (a asi i zbytečně) dlouhá stopáž mi utekla jako seriálová dvacetiminutovka. Navíc trojice Duvall, Downey jr. a Thornton válela obdivuhodným způsobem a líbil se mi ten emocionální chlad, který postavy provázel (pravda, občas nahrazován nesmyslnými vztahovými klišé). The Judge není typ filmu, který lze označit za bez diskuzí špičkový, ale je takovým, jež se může pro mnohé stát velmi oblíbeným. A i to někdy k plnému hodnocení stačí.(8.2.2015)

Robert Downey není pouze Iron Man, ale také prvotřídní právník. Obě polohy mu totiž věříte..ačkoliv teda na nějakou náročnější roli bych to neviděl, opět z půlky hraje sám sebe. Judge rozhodně není špatný kousek, rozhodně se jedná minimálně o vyšší nadprůměr, kde samotný začátek zachraňuje Robertovo charisma, přičemž jakmile se děj posune trochu dále, jsme již svědky nekompromisního soudního dramatu, do něhož se plynule prolíná i silná osobní linka mezi otcem a ztraceným synem. Nedokážu si přesně vysvětlit, proč mě film nepohltil tak, jak bych si asi představoval a jak je zpracován, ovšem bohužel se tak nestalo, ačkoliv z několika emočně vypjatých scén jsem měl husinu. Za rok si však na něj zkrátka jen tak nevzpomenu a následně se z mé paměti vytratí nadobro, jelikož se nejedná o nic s přesahem, nýbrž pouze o bezchybnou standardní filmařinu. PS : Robert Duvall si tu nominaci bezpochybně zasloužil...60%(26.2.2015)

Napriek faktu, že dej filmu nieje vo svojej podstate ničím originálny a stavia na žánrových klišé, tak sa mi veľmi páčil, najmä vďaka umnej réžii Davida Dobkina, ktorý vedel počas scén v súdnej sieni poriadne zatlačiť na pílu, rozorvané vzťahy otca so synom taktiež držal v napätí až do konca a ani záver nebol sklamaním. Nečakajte teda čistokrvnú drámu zo súdnej siene, celý príbeh je viac rodinnou drámou a pomaličky graduje, nevyhýba sa ani menším zvratom, či príjemným hláškam, takže u mňa dojmy veľmi pozitívne. 80%.(15.3.2015)

Staré křivdy, složité vztahy mezi otcem a jeho syny zasazené do prostředí maloměstské soudní síně... THE JUDGE hraje díky svému prvotřídnímu obsazení vícméně najisto, dívá se na něj příjemně od začátku do konce, když chcete tak samozřejmě i dojme, ALE chybí mu nějaké to ostří, něco, co vám rozechvěje krev v žilách, co vás nadchne, překvapí... Tak ta chuť na pořádný emocionální zážitek prostě vyšla do prázdna, nehledě na Downeyho standardní uhrančivý čaroswag.(21.1.2015)

Najväčšou prednosťou tohto filmu je myslím, jeho herecké obsadenie, ktorému kraľujú hneď dvaja Robertovia. Práve strhujúce výkony obidvoch spomínaných pánov totiž posunuli moje hodnotenie tohto filmu z kolónky priemerný do kolónky mierny napriemer. Samotný námet filmu nie je zlý ale mám pocit, že scenárista sa príliš rozpísal a potom sa nemožno réžii čudovať, že miestami vznikali hluché a zbytočné pasáže, ktoré film zbytočne naťahujú. Mne osobne síce jeho dĺžka neprekážala, ale zároveň som si vedomá, že pár prestrihaných scén by tomu dodalo väčší šmrnc a potom by to bola vzťahová dráma ako sa patrí.(21.1.2015)