Mesiac

• angličtina Moon (festivalový název)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Slovensko, 2012, 10 min

Mesiac rozpráva imaginatívny príbeh odkazujúci na pramene prehistorickej mystiky ľudstva a na základné otázky metafyziky dobra a ľudskej existencie. Je postavený na výsostne výtvarných základoch, využíva viaceré techniky animácie – od tradičných až po súčasné. (oficiální text distributora)

Radko

Režisér pred uvedením filmu povedal, že ho možno vnímať aj ako animovanú báseň. Tak som sa poeticky naladil. Nasledoval súbor pečlivo pripravených obrazov. Vizuálne pôsobivý mišmaš. Asi ako prehliadka na seba nacápaných reprodukcií kvalitných výtvarných diel uhrančivej farebnosti, rôznorodých geometrických abstrakcií a pomedzi nimi aj zopár veľmi realisticky poňatých obrázkov Zemegule, či iných výtvarných telies. Mystické zdroje a základné otázky metafyziky dobra si kladiem pri celkom odlišných básňach. A keďže to bolo celé také vesmírne - za snahu si hviezdičku Mesiac zaslúži. ()

Anderton

Absolútna povinnosť pre priaznivcov Slunečních lidí a Ericha von Danikena. Pre tých ostatných čo chápu, že Rudavský to myslí inak možno dôkaz, že aj na Slovensku sa dá blbnúť na akúkoľvek tému. Pozerá sa to relatívne dobre, ale tá pointa aspoň pre mňa nebola dosť úderná. 10 minútový Prometheus bez Votrelca. V rámci môjho rozhodnutia hodnotiť študentské a kadejaké experimentálne krátkometrážne slovenské blbôstky troma hviezdami (ak nepočítam očividné prúsery) teda za tri hviezdy. ()

rudeboy

Surreálny kraťas, ktorý po užití patričného množstva psylocibínu, môže byť na veľkom plátne kina ozaj slušnou jazdou :) ()