Ladislav Meliško Superstar

Dokumentárny film, ktorý zachytáva život slovenskej internetovej legendy - Ladislava Melíška, a jeho ženy Márie Kotlátovej známej aj ako Etela. Dokument je nakrútený vo forme otázok a odpovedí a zavedie nás taktiež na jedno z Melíškových slávnych vystúpení po Slovensku. (Shakmar)

AxelWers

Pre meliškológov určite film storočia, kde majú možnosť vidieť luxusnú rezidenciu Meliška, v ktorej sa udiala väčšina jeho legendárnych monológov. Najviac určite zaujmú posvätné miesta, po ktorých chodili mravce, v záberoch sa viac krát ukáže tajuplná Mária (Etela) s ukážkovým monoklom napravo od oka, ktorý zrejme vznikol láskavým pohladením od Meliška. Zvyšok filmu Meliško hovorí o svojej minulosti a čo viedlo ku vzniku fenomenálnych nahrávok, skvelým bonusom je možnosť vidieť producenta Šarinu, vďaka ktorému nahrávky vznikli. ()

martin1990

Ako zarytý meliškolog som ostal sklamany,nakolko odkedy bolo ohlasene že vznikne tento projekt,zaplesalo srdce každeho pravého fanúšika,ale po pozreti prišlo sklamanie.Ano prva čast dokumentu bola vporiadku,vidieť maestrov byt,fotky z jeho mladosti,kde vyzerá ako štramák,dalši doležity mýtus o jeho učinkovani v talianskej rozpravke tu bol potvrdeny,aj ked podla mna dost slabo,nakolko Maestro sa v nahravkach chvali fotkami,bolo treba ukazat jeho aj jeho fotky a nielen takto ležerne,na tie jeho fotky boli zvedavi iste viaceri.Najviac ma potešilo interview zo Šarinom,cely počiatok a myšlienka,vdaka ktorej je dnes Maestro taky popularny a ako malo chybalo,aby to dopadlo inak.K tomu zaznamu vystupenia sa mi chce ale grcať,tych zaznamov je teraz v čase vydania DVD na youtube milion,tento ničim nevinikal,skor by som povedal,že by sa hodilo vystupenie u Gorduliča,aj ked ten to celkom nezvladol ale Maestro tam diktoval tempo a dokazal kvality.Každy meliškolog by si to určite mal pozrieť,hlavne kvôli prvej polovici dokumentu,druha je slaby podpriemer tak za 0,5 hviezdy.Davam *** čo si myslim je dôstojne hodnotenie,nakolko sklamanie je dost velke...dalo sa z toho vyťažiť viac.Ono celkovo tie jeho vystupenia na tych trapnych diskotekach stoja za hrsť rajčín hnilých všelijakých,lebo aby ho všade najebavali palenkou,no teda toto som nevideu,zakaždym sa ho pytaju tie iste stupidne otazky o jeho živote,čo už na to odpovedal tisickrat,ja byť nim no ja na*ebem celému činžáku,trest smrti neni,budem doživotne v onom,v base...mne jedno... ()

SkupaCorba

To zas bude vyzerať ťa večera. Pte tých intelektuálov ktorý hovoria že Meliško nebol kráľ Šumavy ale alkoholik z Prievidze a že tý čo sa spájajú s jeho menom sú obyčajný stredoslovenský zebraci by sa mali pozrieť do zrkadla a spýtať sa samých seba či by ich taká magharska kurva prašivá etela nepriviedla do toho istého miesta kde bol on :D milujem týchto vysokoškolákov na csfd :D ()

Wlacho

Legenda slovenskeho internetu konecne poodhalila svoje sukromie (ehm...teda...). Ako ucastnik pute k meliskovym dveram ci do Papuce a Septimy ma potesilo dozvediet sa nieco z jeho rannych rokov, vidiet Sarinovcov, ci kadial liezli mravce. Nanestastie, miesto vacsich detailov (za co bol Melisko v base?) ci navstevy legendarnych miest tu mame nevydareny zaznam nie najlepsieho vystupenia. Napriek tomu za odvahu a rychle spristupnenie na nete davam 5. Kto da menej je bzdocha ktoru Melisko bodakom zabije! ()

Hamaradža

Meliško je fenomén, ktorý ma sprevádza priam od detstva - otec nám z práce doniesol prvé nahrávky na cd-čkach asi okolo roku 2007, teda pravdepodobne som bol jedným z prvých poslucháčov maestrových verbálnych kreácii, ktoré, s jemnou štipkou recesie, považujem za jeden zo základných pilierov súčasnej slovenskej kultúry. Pamätám si kult, ktorý sa v tých rokoch okolo jeho osoby na internete vytvoril, pokusy o odfotenie tohto záhadného človeka, stretnutie sa, identifikovanie. Keď som spomenul v inom meste, že som z Prievidze, otázka bola vždy "Prievidza? Nie je stade Meliško?" Koho snom by teda vtedy nebol takýto dokument, odhalujúci zákulisie nahrávok a Lacovho osobného života. Dokument však prišiel trochu neskoro, dokonca v rok Meliškovej smrti (čím sa žiaľ dodnes stáva asi najhodnotnejším dokumentom o ňom) a najmä trpel prílišným amaterizmom, či už v podobe lacnej "youtube/movie maker" formy, alebo i neschopnosti tvorcov intelektuálneho nadhľadu nad pozorovaným. Pritom ponúka mnoho zaujímavých tém, ako je Slovenská mentálna malosť, alkoholizmus, domáce násilie, v druhej polovici i ľudský hyenizmus v podobe "fanúšikov" robiacich si zo starého alkoholika cvičenú opicu, nalievajúc mu borovičku a smejúc sa na každom jeho slove. Dokument Ladislav Meliško Superstar situáciu a témy v nej zachytené neobzervuje, ale sa neraz priamo zapája k "útočníkom", ktorý sa chcú na internetovej "celebrite" v prvom rade zasmiať, exploitovať ho a o jeho ďalší osud sa už nezaujímať. Čo je škoda, lebo potenciál tu bol nesmierny. 2,5* zaokrúhlené dolu, pretože dlhá a prázdna druhá polovica filmu, odohrávajúca sa na diskotéke v Ješkovej Vsi je priam nepozerateľná. ()