Špinavý prachy

Animal Rescue

(neoficiální název)

Krimi / Drama

USA, 2014, 106 min

Je vidět, že Hardy ani po megaúspěchu s jeho batmanovským Banem nezpičovatěl a i nadále si hledá hodně rozmanité scénáře. Protože po "klubovce" Locke tu je další zvláštní film, The Drop nasadil hodně pomalé tempo a přestože se jedná o film o mafiánech, vyděračích a podobných sympaťácích, moc akce tu nenajdete. Ta je nahrazena neortodoxními dialogy, ani přehnaně chlapáckými ani přehnaně intoušskými, prostě... dialogy. Film pravděpodobně ne pro každého, ale když už nic jiného, tak aspoň vám řekne, jak a kterak na výchovu pitbula ;-)(9.1.2015)

Začátek byl dost nudný a nezajímavý, bylo mi divné, že tak obyčejní lidé si v klidu nechají předávat mafiánské peníze ve svém baru, až se pomalu začalo objasňovat, že všechno je trochu jinak a že pozadí toho všeho je dost komplikované. Hardyho postava byla rozhodně nejzajímavější, protože byla nejvíc neočekávaná.(19.1.2015)

Překvapení v podání Tom Hardyho, tahle role "nevinného" barmana mu sedla, jak ulitá. Gangsterské drama, které svým nádech a atmosférou ukáže své kvality. Důležité je nečekat žádnou akci, poněvadž tohle je čistě ukecaná záležitost, která žádnou nenabídne. Přesto se na to dobře kouká a to díky Hardymu, který táhne The Drop hodně vysoko .. 7/10 = 79%(30.12.2014)

• Lima

Celkem mě baví, že se všeobecně mezi filmovými fanoušky posmívá herectví Bena Afflecka (podle vzoru „stádo nadává, tak já budu taky“), ale ten je proti Tomu Hardymu přímo shakespearovská elita, s bohatým mimickým výrazovým arzenálem. Jako fakt sorry, ale Tom Hardy je se svým stále jedním podmračeným výrazem takový Chuck Norris áčkového filmu a jeho herectví mě teda vůbec neimponuje. Při pohledu na jeho standartně nasazené vrásky na čele mě napadá vzdálená citace jednoho ze zdejších komentářů ´kleopatry´ - „Kdyby mu do čela píchli botox, byl by s herectvím v koncích.“(4.1.2015)

Tempo je pomalé a nič prevratné sa neudeje. Ústredným hnacím motorom filmu je predovšetkým osud malého šteniatka. Čítate dobre, nepreklikol som omylom z komentu na najnovší film Miley Cyrus. Rozhodne sa teda nejedná o gangsterku, ktorá by napĺňala všeobecnú predstavu. Bobov všedne nevšedný život ma zaujal a nejako mi nevadilo, že okolo neho nelietajú guľky. Civilne pojatý príbeh, ktorý má a bude mať veľký rozptyl v hodnotení. Pre niekoho zívačka a nuda, pre mňa dobre sadnúca chvíľa.(9.1.2015)

• Tom Hardy