poster

Špinavý prachy

 • anglický

  The Drop

 • slovenský

  Špinavé prachy

 • USA

  Animal Rescue

  (neoficiální název)

Krimi / Drama

USA, 2014, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mzss1
  odpad!

  |0%| Málo kdy, když to přeženu slovy „odjebávám film odpady“, ale tohle prostě nešlo. Zaprvé, je to strašně nezáživné, není zde žádná scéna, která by mě zaujala nebo překvapila. A ta druhá a ještě horší věc je, že ze sebe Hardy udělal totálního debila. Nezlobte se na mě, já chápu, že občas má určitý herec odlišnou roli, než na kterou je zvyklý, ale tohle se prostě nedalo. Stačilo mi, jak byl na začátku totálně bezradnej z toho psa. Víc k tomu asi nebudu dodávat. Nejzbytečnější a nejnudnější film. K tomu Hardy jako utáplej debil. Fakt, nemám slov.(27.5.2015)

 • viperblade
  ****

  Zhlédnuto v kině. The Drop je jedním z těch filmů, které nikam nespěchají, kteří se nesnaží hrát na tempo, ale spíše na příběh a zajímavé postavy. Je to taky film, který vás chytne a nepustí až do konce. Jediný důvod, proč tomuto snímku nedám plný počet je, že potřebuju druhé zhlédnutí, abych si potvrdil pár detailů v příběhu. Nicméně už ten fakt, že se na druhou projekci těším a že tohle neberu jako "nezbytné" zlo, o něčem svědčí. Navíc Noomi Rapace a Tom Hardy tvoří roztomilý pár, který má hodně roztomilé štěňátko. 80 %.(23.12.2014)

 • 3DD!3
  *****

  Křehké a decentní. Roskam s naprostou bravurou zvládá realizmus potřebný pro tenhle typ příběhu. Pomalu stupňuje napětí, utahuje smyčku. Nerváci se u toho budou nudit, že prý se nic neděje, ale je to tam, ten nepříjemný pocit, že tohle je náš svět, který si tvůrci dovolují narušit až v závěru (a to jen zvukem klapajících podpatků). Tom Hardy táhne celý film, minimalizmus mu jde stejně výborně (o tom přesvědčil už i v Lockeovi) jako role namachrovaných borců a tohle je role dělaná přímo na tělo. Gandolfiniho jeho labutí píseň zachycuje v klasické poloze, "tak trochu hajzla", rozhodně se však loučí se ctí. Strašně příjemný film, který hravě předčil většinu letošních "oscarovek", které jsem v poslední době viděl.(22.1.2015)

 • Kaka
  ***

  Tyhlety přízemní uhrančivé kriminálky ala Out of Furnace, či Blood Ties jsou nyní, zdá se, děsně in. A kupodivu i teď to docela funguje. Není to přesycené akčními sekvencemi a má to x vychytaných dialogů a skvěle nastříhaných/vygradovaných scén. Ta zdánlivě low-endová "za pár babek" tvorba druhé dekády nového milénia jednou bude mít vlastní subkategorii. Tady bohužel k vyššímu hodnocení chyběl sofistikovanější scénář a rychlejší plynutí děje. Ale i tak je to dobrý přírůstek. Hardy není tak cool jako v Lawless, ale pořád ruluje.(31.1.2015)

 • bouncer
  ***

  Nemastné neslané bez výraznějších momentů a s poměrně slabými hereckými výkony.(8.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace