Špinavý prachy

(neoficiální název)

Krimi / Drama

USA, 2014, 106 min

• Wacoslav1

Proti Hardymu nic nemám, ale tohle je přesně ten typ filmu ve kterým ho nechci vidět. S bídou dám 2* a 30%(14.12.2014)

Po dlhšej dobe oddychová dráma s Tomom Hardym, ktorá nepôsobí zaujímavo a efektívne na každého, len na toho kto v tom nájde niečo viac. Nevadilo, mi že sa tam vystrelilo len dvakrát, ale na ten moment sa oplatilo čakať až takmer do konca a tak tiež nemožno zabudnúť pripomenúť silne emočné zapojenie šteňaťa. Hardy to zahral zas raz perfektne. 80%(22.1.2015)

Hlavní úskalí filmu, zmiňované snad ve všech nehezky hodnotících komentářích, pomalost, snad až loudavost tempa, šla naprosto mimo mě. Ba naopak. Loudající se, bloumající Tom Hardy, byl to nejlepší. Byl stylový. Samotná krimi zápletka je v podstatě až vedlejší produkt, který divák dostává. A to je vlastně i dobře. 7/10(7.1.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Miluji filmy plné akce, napětí a hlášek, což mi tento snímek patrně nenabídl. Nejsem si tím zcela jistý, ale šest dní po zhlédnutí tohoto snímku mám jen mlhavé tušení, o čem to bylo a absolutně netuším, jestli to nějak dopadlo. A to je špatná vizitka pro film, který jsem sledoval poměrně soustředěně a i když se mne několikrát zákeřně pokusil uspat pečlivě vystavěnou nudou, tak jsem ho dokoukal až do konce. To vím naprosto jistě, i když o tom zároveň pochybuji.(27.1.2015)

Spojit film z podsvětí Nového Yorku s těžkými začátky chovatele domácích zvířat, to tu ještě nebylo. Neoznačil bych tempo The Drop, z kterého jde podobně jako z Dead Man Down cítit Evropa, za pomalé. Spíše bych volil přívlastky jako přirozené či autentické a ta všednost ticha před bouří může být u neobvyklého Roskamova krimidramatu silou i slabinou (záleží na úhlu pohledu). Tímto stylem si chystá půdu pro (řekněme si na rovinu očekávaný) závěr, kdy se ukáže, že loajalita, pokud nesklouzne k servilnosti, je docela užitečná vlastnost a že ten Forrest Gump za barem (co však potkává spíše Čečence, než americké prezidenty) v sobě skrývá i něco z Charlieho Bronsona.. Malého Joea Gandolfiniho je převeliká škoda. No jo, tomu nahoře ani nemusíte vybílit úschovnu a on se o vás stejně „postará..“(6.1.2015)