Špinavý prachy

Animal Rescue

(neoficiální název)

Krimi / Drama

USA, 2014, 106 min

Fakt vynikající záležitost ... Těžce komorní gangsterské drama v "oldschoolově" zpracovaném stylu (barvičky, vizual nádhera ...). Perfektní herecký výkony, zejména Tom Hardy to jako hlavní hrdina táhne fakt excelentně a jeho postava je zase úplně jiná, než býváme zvykem. Rozhodně nečekejte žádnou akci, tady je akcí tlak na hlavní postavy a oddalované vyostření jejich vzájemných vztahů. Celou dobu si člověk láme hlavu tím, co je to sakra za chlapa, kterýho tam Hardy hraje ... no výsledek je excelentní ... I když pomalé a bez akce, stejně ale vynikající a povedené.(30.12.2014)

Parádní "chlapácký film", kde nečekejte vystřílení tuny nábojnic a sadu kopanců do držky. Děj plyne pomalu, trpělivý fajnšmejkr si přijde na své, zhruba od 2/3 filmu už jsem to hltal jak tequila shots když přijde čas na to se bavit. Po letošním LOCKE mám Hardyho oficiálně za mistra minimalismu, Gandolfini ve své poslední roli také neměl chybičku, a vůbec, herecky top a nenapadá mě jeden jediný neduh. Závěr filmu? Bombový, včetně té message, jo... někdo má hold koule být lepší než ti ostatní. Hřeje mě to teď podobně jako třeba BRONX STORY. "At least I had something once. I was respected. I was feared. When I walked into a place, people sat up. They sat up straight. They noticed. What'd you ever have?"(27.12.2014)

• Sarkastic

Už dál nestojíte o psa, ale nechcete ho nechat na ulici ani dávat do útulku? The Drop, film plný magorů z nich nejpošahanější se pořád tváří tak, že byste mu dali peníze na oběd, vám možná napoví další variantu. Už v úvodu jsem s tím měl problém. Bob, takovej dobrák, chce se říct až svatoušek, pracuje v baru, kde si přehazují peníze ti největší zmetci v okolí a on to přechází bez mrknutí oka? Kvůli bratranci, který mu svoji příbuzenskou lásku dává najevo každým gestem? Pak se přidá kostel, štěně (vykalkulovanější a opakovanější citové vydírání se jen tak nevidí), ženská, co se před časem zevrubněji seznámila se škrabkou…po celou dobu jsem se spíš nudil, z nepříliš sympatických postav byl čím dál víc otrávenější, a netrpělivě čekal na moment, kdy hlavní hrdina konečně ukáže víc ze své minulosti, a přestane jen venčit psa se svou novou kamarádkou a na všechny kolem házet ještě politováníhodnější kukuč než jeho nový čtyřnohý miláček. A když to přišlo, zazdil to svým afektem. A rozhodně se o hlavní postavě nevyjadřuju nelichotivě proto, že bych měl něco proti Hardymu, stačí si jen vybavit nedávnou velmi příjemnou vzpomínku na Locke, kde vlastně nezmizel ze záběru. Celkově zklamání, ale soudě dle zdejšího nepříliš vyrovnaného hodnocení je to také možná o tom, jestli se potencionální divák dokáže na film správně naladit. Mně se to nepodařilo a hodnotím pouhými 2*.(7.1.2015)

Pročetl jsem si komentáře kritizující jednotvárnost mimického výrazu Hardyho. Myslím, že je to právě to nepřehrávání jako na divadle, ale prostě ta realita vsunutá do filmu, která mě ohromila, to, jak podal zdání nedrsného muže, který na závěr odhalí svou tvář. To, jak byl celý film, ušlápnutý, místy možná i trochu retardovaný, ale konstruktivní a bez zbytečných emocí. Tleskám nad zdánlivě nad podáním zdánlivě jednoduchého a obehraného scénáře.(11.1.2015)

Přesně z takové te kategorie nezklame/ neoslní. Řemeslně zručné, dobrý Hardy a Gandolfini, Noomi moc nemusím a tady se to nezměnilo. 70 %(9.7.2015)

• - Roli Rocca ztvárnili celkem tři různí psi, aby se v průběhu filmování neměnila velikost psa. Jeden z nich se v doprovodu Toma Hardyho (představitel Boba) zůčastnil i slavnostní premiéry. (Dio_Padre)

• - Původně zněl titul filmu Animal Rescue, v lednu 2014 však došlo ke změně na konečný The Drop. (rafix)

• - Natáčení filmu probíhalo v New Yorku. (willy1)