Špinavý prachy

Animal Rescue

(neoficiální název)

Krimi / Drama

USA, 2014, 106 min

Tom Hardy najde v popelnici psa, pracuje v baru a seznámí se s Noomi Rapace a v závěru zastřelí jejího expřítele, který chce psa, Noomi i vybrat barovou pokladnu. O moc víc toho ve filmu není. Mě to tedy ke štěstí nestačilo. Hardy předvádí nejslabší výkon své kariéry a to jsem vlastně celý film čekal kdy se to konečně rozjede. Nerozjelo. 50%(20.1.2015)

Křehké a decentní. Roskam s naprostou bravurou zvládá realizmus potřebný pro tenhle typ příběhu. Pomalu stupňuje napětí, utahuje smyčku. Nerváci se u toho budou nudit, že prý se nic neděje, ale je to tam, ten nepříjemný pocit, že tohle je náš svět, který si tvůrci dovolují narušit až v závěru (a to jen zvukem klapajících podpatků). Tom Hardy táhne celý film, minimalizmus mu jde stejně výborně (o tom přesvědčil už i v Lockeovi) jako role namachrovaných borců a tohle je role dělaná přímo na tělo. Gandolfiniho jeho labutí píseň zachycuje v klasické poloze, "tak trochu hajzla", rozhodně se však loučí se ctí. Strašně příjemný film, který hravě předčil většinu letošních "oscarovek", které jsem v poslední době viděl.(22.1.2015)

Atmosférická, hodně pomalá kriminálka, která se soustředí na postavy. Je poznat, že je to spíš roztažená povídka než zkrácený román (Dennis Lehane - Gone Baby Gone, Prokletý ostrov - sám napsal scénář), ale vlastně mi to nevadilo. Malý sympatický old school film.(25.12.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Miluji filmy plné akce, napětí a hlášek, což mi tento snímek patrně nenabídl. Nejsem si tím zcela jistý, ale šest dní po zhlédnutí tohoto snímku mám jen mlhavé tušení, o čem to bylo a absolutně netuším, jestli to nějak dopadlo. A to je špatná vizitka pro film, který jsem sledoval poměrně soustředěně a i když se mne několikrát zákeřně pokusil uspat pečlivě vystavěnou nudou, tak jsem ho dokoukal až do konce. To vím naprosto jistě, i když o tom zároveň pochybuji.(27.1.2015)

• verbal

Pokud se chcete v totálně úmorných dvou hodinách plných naprosto dementních dialogů, kokotsky jednajících, nesympatických postav a ultimativně idiotského „děje“, co se táhne víc než léčba herpesu, vyčerpávajícím způsobem dozvědět úplně vše o tom, jak pečovat o štěně pitbula, nebo pokud se prostě jen tak z dlouhé chvíle rádi pálíte cigaretami na genitáliích a nemůžete se toho nabažit, neváhejte. Pokud ne, raději si ze špajzu vytáhněte nějaký škaredý brambor a upřeně pozorujte, jak mu strhujícím tempem rostou hlízy. Garantuju vám, že proti téhle uspávačce hadů s ohyzdnou Rampičou a gumovým Hárdym to bude naprosto adrenalinová jízda.(3.1.2015)