Poslední lovec čarodějnic

The Last Witch Hunter

Posledný lovec čarodejníc

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2015, 107 min

V skutočnosti to nie je až taká blbosť. Samozrejme, pohybujeme sa v kategórii "prefabrikovaný fantasy bulšit", ale inak má ten príbeh hlavu a pätu a je to celkom rozumne zrežírované, dokonca aj nejaké pokusy o atmosféru sa nájdu. Má to však obrovský problém - Diesel sa do tej úlohy šialene nehodí.(13.1.2016)

• Genero

Někdy mám takový neodbytný pocit, jako kdyby si všichni ti Eisnerové a jim podobní mysleli, že když obsadí do sebevětší kokotiny Michaela Caina, bude z toho nový Bergman a na nejbližším Berlinale dostanou nejméně dvoumetrového Zlatého medvěda. Film o nesmrtelném potirateli digitálních ježibab a černé magie měl určitě potenciál stát se příjemnou a koukatelnou fantasy, u které bych se bál, napínal a hihňal jako sjetá štětka. Co ale čekat od bijáku, kde hauptku hraje plešatý Vincek. Ten měl sice před lety nakročeno stát se klidně korunním princem celé Hyborie, dneska ale vymete každou žumpu. Navíc si scénárista přepudroval nos bůhvíjakou sračkou z kartelů a v návalu tvůrčí invence rozstříhal hotový scénář na jednotlivá slovíčka a bez ladu a skladu je pak poslepoval. V důsledku toho vznikla dadaistická megakundovina, kterou pohrdá i paní Generová a ta má dudlíkátora jako tapetu na displeji a při příchozím hovoru začne její Alcatel huhňat Áj em Grůůůt. Myslím, že jestli dnes již bezmála pětisetletý, stařičký, svraštělý Highlander nasadí brejle a spatří tenhle zázrak, sám sobě setne hlavu rychlým švihem jako zamlada. No, dám jednu hvězdičku za toho Caina.(6.4.2016)

• Xmilden

Odpad s luxusním digitálem. Holt někdo si může dovolit i takovou neskutečnou kravinu, která se asi chtěla uchytit podobně jako Constantine ve fantasy světě, ve kterém platí určitá pravidla, opatřit nákladnými triky, ale tak nějak zapomene na to hlavní a to je scénář a zajímavý příběh. V průběhu se dozvídáme, že při výkladu karet zrovna tahle karta znamená tohle. Proč? protože prostě proto. A takhle by se dalo pokračovat. Mírně zajímavější situace nastává až s blížícím se závěrem. Tvůrci se snaží těsně před koncem diváka přesvědčit, že pokud se chce dozvědět více, měl by mít zájem na tom aby vznikly další díly. Za sebe ovšem jednoznačně říkám, že nemám zájem. 10%(25.1.2016)

• Shakers

Na to, že je to Dieselov vysnený projekt je to teda fakt bieda. To, že ma The Last Witch Hunter jednoduchý, slabý a priehľadný scenár a príbeh mi nevadí, skôr mi vadí to, že každý to dobre vie a oni sa s toho ešte snažia spraviť seriózny film, ktorý je vo výsledku veľmi slabý. Keby tu bolo viac akcie, alebo aspoň nejaké vtipné hlášky (kedže nič moc na papieri nemám), ale nič. Dokonca aj akcia je snáď celá ukázaná v ukážkach, tak jej je až žalostne málo. A kedže sa tu len kecá a každý sa vážne tvári, The Last Witch Hunter plynie strašne pomaly, skoro až uspáva. Efekty tiež nestoja za zmienku, herci zahrali svoj štandard, no aspoň, že ten Jablonský tam trošku pre akú takú atmosféru, záhadnosť a akčnosť brnkal. Jeho hudba bola prekvapivo akčnejšia ako celý film. Obľúbený soundtrack: At Your Service. 50% - 2*(24.10.2015)

"Další výhoda věčnýho života. Můžu tě zabít dvakrát." Já jsem ještě zelenáč, který proti čarodějnicím bojuje sotva třista let, takže se pokorně nechám poučit od komanda složeného z nesmrtelného taťky, potomka dvou much a té, co má moc nad sny. V realitě mě to dokonce celkem dost bavilo, ale ve snech jsem se trošku nudil. Taky jsem poněkud znepokojen tím, že bezpečnostní prověrky na nové Dolany prováděla Sekera a kříž ještě ledabyleji než BIS a tak tímto vystupuju z jejich řad a zakládám si vlastní firmu Likvidace čarodějnic s. r. o. Máte-li doma zbytečně moc živou čarodějnici, tak brnkněte a na ceně za recyklaci se jistě dohodneme.(4.7.2016)

• - Původně měl film režírovat Timur Bekmambetov. (Elwanelyn)

• - Natáčelo se v Pittsburghu koncem roku 2014. Scéna s módní přehlídkou byla natočena v Carnegie museum na University of Pittsburgh. (JORDY)

• - Scénář filmu se v roce 2010 umístil na Blacklistu - žebříčku nejlepších nerealizovaných scénářů. (JORDY)