Poslední lovec čarodějnic

Posledný lovec čarodejníc

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2015, 107 min

• DEXTER099

No tak čekal,jsem,že to bude jiná jízda,ale toto i když v horší viděné kvalitě mi spíš připomínalo nějaké béčko z večerního programu Primy COOL.Za mě tedy celkově 45 % a dvě hvězdy.(26.12.2015)

Pro tentokrát mě stokrát viděné bavilo. Snad i proto, že současných čarodějnických filmů je pomálu, a tak je každý kousek dobrý. Tyhle záchrany světa před královnou čarodějnic (pradávných božstev, upírů, vlkodlaků, padlých andělů...no, tam by to byl král, tedy Princ) jsou prastaré a těžko přijít s novým příběhem. Ostatně všechny příběhy již odvyprávěla Bible, jak je dobré si občas připomenout, tudíž záleží jen na nové formě, prostředcích, způsobech...jelikož obsah a cíl jsou dané. Mám raději filmy přebírající atmosféru a vizuál úspěšných starších kousků (asi nemá smysl jmenovat, poučený divák ví), než levné pixely, tři neherce tvořící dav a zadní projekci. Pravda, nejvíce se mi líbil středověký úvod (a bral bych ve stejném duchu a době celý film), ale současnost mě výrazně nezklamala. Nejlepší byl morový strom, strážce (variace na Kerbera křížená se vzpomínkou na posádku StarTreku, co byla pod vlivem podobných parazitů), čarodějný bar a květinářství u Poison Ivy. Být i drak, dal bych 5*. Mírné chmury mi přivodila jen závěrečná titulková skladba Paint It, Black. Když už neměli originál od Rolling Stones, pak bych uvítal verzi od Inkubus Sukkubus...jenže to krajně nepříjemně kvičela jakási Ciara...(16.2.2016)

Vizuálne príťažlivé poctivé béčko, aké podľa mňa Dieselovi idú. Áno, mám preňho slabosť už od Pitch blacku a nehanbím sa za to :-) Posledný lovec čarodejníc mi pripomenul dva filmy s Nicholasom Cageom - jednak Čarodejovho učňa, ktorý bol oveľa slabší (u mňa len za 2*) a druhak Hon na čarodejnice, ktorý je pre mňa dôstojným príbuzným tejto čarodejníckej dieselovky a tiež ma bavil svojou temnotou i témou.(26.10.2015)

Nevím, jestli s přibývajícím věkem začínám hloupnout, ale s Posledním lovcem čarodějnic nemám problém. Jedná se o příjemnou, odpočinkovou podívanou, která sice jede přes šablonu, ale povedlo se jí vyvarovat logických přešlapů nebo je alespoň umně maskuje. Nesmrtelnej Vin Diesel je super, stejně jako jeho Hexenben. Jako fanoušek Dračího doupěte si musím postesknout, že je škoda, že děj příběhu nezůstal v temném fantasy středověku. Jinak je Poslední lovec čarodějinc výborná volba pro takové to domácí pokoukáníčko bez zbytečného přemýšlení a šťourání kolem.(30.10.2015)

Snímok, pri ktorom mi došlo, ako málo mi stačí na priemerné filmové vyžitie. Obsah je síce strašná hatlanina čerpajúca a hrozným spôsobom deformujúca mnohé prvky z rôznych fantasy a scifi filmov, ale keď človek vypne mozog, pretrie si oči a naladí uši tak sa to dá. Užil som si hlavne perfektne si kontrujúce a k sebe náramným a ojedinelým spôsobom pasujúce hlasy V. Diesela a R. Leslie, ktoré bola slasť počúvať (z toho dôvodu dabing dôrazne neodporúčam). K tomu nejaké tie pekné poletujúce obrázky, slušná kamera, čáry-máry, masky a bol som celkom spokojný. Za stratu času by som film určite nepovažoval. 60/100(28.1.2016)