Poslední lovec čarodějnic

The Last Witch Hunter

Posledný lovec čarodejníc

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2015, 107 min

Ono to není úplně špatné. Je to takové komornější fantasy se sympaťákem Dieselem a dalšími, které odněkaď určitě znáte. Celkově je to téma ovšem stokrát provařené, sterilní, nenápadité. Breck Eisner lovci čarodějnic zkrátka nedodal onu pověstnou jiskru, která by jeho dítko oddělovala od řádky jiných. Sice jsem ještě neviděl nejnovějšího Frankensteina, ale troufám si tvrdit, že tam se pojede na totéž a bude to taky jen průměr. Zkrátka a dobře jsem z trailerů nic moc nečekal, nic extra nedostal, snad jen kupu cgi efektů naplácaných tak nějak aby se neřeklo a vedle Vina jsem si vduchu víc představoval Paula Walkera, než Michaela Cainea. Nic proti němu, chraň pánbůh nebo radši chraň bojovník Sekery a kříže, ovšem ten má své místo u Nolana a nerad bych, aby zastával podobnou mentorskou funkci jako už pěknou řádku let Morgan Freeman v každém druhém filmu...50%(29.10.2015)

• Xmilden

Odpad s luxusním digitálem. Holt někdo si může dovolit i takovou neskutečnou kravinu, která se asi chtěla uchytit podobně jako Constantine ve fantasy světě, ve kterém platí určitá pravidla, opatřit nákladnými triky, ale tak nějak zapomene na to hlavní a to je scénář a zajímavý příběh. V průběhu se dozvídáme, že při výkladu karet zrovna tahle karta znamená tohle. Proč? protože prostě proto. A takhle by se dalo pokračovat. Mírně zajímavější situace nastává až s blížícím se závěrem. Tvůrci se snaží těsně před koncem diváka přesvědčit, že pokud se chce dozvědět více, měl by mít zájem na tom aby vznikly další díly. Za sebe ovšem jednoznačně říkám, že nemám zájem. 10%(25.1.2016)

V porovnání s Dracula Untold bylo tohle poměrně o dost zábavnější ale. ALE. Co dodat. Vin je Vin, herec dvou výrazů, Elijah a Michael a Rose to bohužel nespasili. Příběh o ničem. První půlka měla aspoň pěkně udělané efekty co se kouzel týkalo. Moc flashbacků. Já vám nevim. Takové nemastné neslané? Za dva týdny si pravděpodobně nebudu pamatovat o co šlo. Jako sobotní oddechovka u které se nemusí přemýšlet to ale fungovalo naprosto perfektně a splnilo veškerá má očekávání, takže bych dala tak 50%.(17.1.2016)

• - Škrábanec na obličeji Kauldra (Vin Diesel) ve finálním souboji v některých scénách mizí - především během jeho závěrečného setkání s rodinou je možné si této chyby všimnout. (dickens)

• - Spoiler: Jak je ve filmu několikrát ukázáno - tzv. dreamwalkers se vkrádají do snů fyzickým kontaktem a během toho zůstávají v určitém transu. To ovšem neplatí během scény u módní přehlídky, kdy se Chloe (Rose Leslie) vkrádá do snu Kauldra (Vin Diesel) i přes to, že s ním není v přímém kontaktu a zároveň je těžko přestavitelé, že by během této scény mohla být v transu. (dickens)

• - Původně měl film režírovat Timur Bekmambetov. (Elwanelyn)