Poslední lovec čarodějnic

The Last Witch Hunter

Posledný lovec čarodejníc

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2015, 107 min

// Distribútor: Lionsgate/Summit // Počet premietajúcich kín v USA: 3,082 // Otvárací Víkend v USA: $10,812,861 //(17.1.2016)

Jako… netrpěl jsem. Poslední lovec čarodějnic dopadl zhruba podle očekávání, tedy jako béčkový fantasy výplach s překvapivě dobrými triky, který by chtěl být dalším Bladem nebo Hellboyem, ale je spíš bratránkem Underworldů a Já, Frankenstein. Neskonalou tupost ani nemá cenu řešit, u Lovce vás bude trápit spíš vágní výstavba světa, příliš „zamračený“ tón a často odfláknutá akce, které je mimochodem docela málo. Breck Eisner sice zvládl vyrobit pár cool záběrů a sem tam se trefí nějaká Dieselova hláška. Jinak ale nejvíc zaujme Rose Leslie (protože je super od přírody) a chvílemi Elijah Wood, jehož kněz ale nemá zase tolik prostoru. Do kina se každopádně hnát nemusíte. Na to je tahle čarodějnická báchorka až příliš úzkoprsá a vlastně jí chybí i nějaká pořádně epická scéna. Za devadesát mega by to kdekdo roztočil daleko víc! (5/10)(21.10.2015)

Jakoby Vin Diesl byl navždy předurčen sérii Rychle a zběsile, protože to je pro mne asi tak jedinné v poslední době, na co s ním šlo koukat. Doba Ridicka je dávno pryč a tenhle nový fantasy kabátek je mu krapet těsný. Film pro mne byl takové velké trikově nafouklé, předem předvídatelné NIC :-( Chvílemi nuda a řekněme nic, co by mne dokázalo zaujmout a přesvědčit o tom, že si mou pozornost film zaslouží. Šedivý prúměr, další prasklá bublina očekávání :-((27.10.2015)

Mě Dieslovo honění za čarodějnicemi bavilo. Je tu znát přemíra efektů, kterých je snad několikanásobně víc, než skutečných záběrů, ale ono to zase tady až tak nevadí a nezávidím tomu, kdo je musel vytvářet. :D Jinak i po dějové stránce mě to nenudilo, bylo to fajn.(20.8.2016)

Snímok, pri ktorom mi došlo, ako málo mi stačí na priemerné filmové vyžitie. Obsah je síce strašná hatlanina čerpajúca a hrozným spôsobom deformujúca mnohé prvky z rôznych fantasy a scifi filmov, ale keď človek vypne mozog, pretrie si oči a naladí uši tak sa to dá. Užil som si hlavne perfektne si kontrujúce a k sebe náramným a ojedinelým spôsobom pasujúce hlasy V. Diesela a R. Leslie, ktoré bola slasť počúvať (z toho dôvodu dabing dôrazne neodporúčam). K tomu nejaké tie pekné poletujúce obrázky, slušná kamera, čáry-máry, masky a bol som celkom spokojný. Za stratu času by som film určite nepovažoval. 60/100(28.1.2016)

• - Záverečná scéna s Rose Leslie jemne odkazuje na najslávnejšiu sériu Vina Diesela, Fast and Furious. (ywo666)

• - Původně měl film režírovat Timur Bekmambetov. (Elwanelyn)

• - Škrábanec na obličeji Kauldra (Vin Diesel) ve finálním souboji v některých scénách mizí - především během jeho závěrečného setkání s rodinou je možné si této chyby všimnout. (dickens)