Poslední lovec čarodějnic

Posledný lovec čarodejníc

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2015, 107 min

• Chrustyn

Naprosto dle očekávání, nevýrazný a nudný fantasy akční snímek, který se hrdě řadí k novodobým reinkarnacím, jako "Hercules", "Souboj Titánů", nebo průser jako "Já, Frankenstein", kterému se toto dílo přibližuje asi nejvíc.(4.4.2016)

Jako… netrpěl jsem. Poslední lovec čarodějnic dopadl zhruba podle očekávání, tedy jako béčkový fantasy výplach s překvapivě dobrými triky, který by chtěl být dalším Bladem nebo Hellboyem, ale je spíš bratránkem Underworldů a Já, Frankenstein. Neskonalou tupost ani nemá cenu řešit, u Lovce vás bude trápit spíš vágní výstavba světa, příliš „zamračený“ tón a často odfláknutá akce, které je mimochodem docela málo. Breck Eisner sice zvládl vyrobit pár cool záběrů a sem tam se trefí nějaká Dieselova hláška. Jinak ale nejvíc zaujme Rose Leslie (protože je super od přírody) a chvílemi Elijah Wood, jehož kněz ale nemá zase tolik prostoru. Do kina se každopádně hnát nemusíte. Na to je tahle čarodějnická báchorka až příliš úzkoprsá a vlastně jí chybí i nějaká pořádně epická scéna. Za devadesát mega by to kdekdo roztočil daleko víc! (5/10)(21.10.2015)

Bože, strašná hovadina, kde nemá logiku snáď NIČ (vrátane "šokujúceho" finálneho zvratu), ale Vin Diesel je v úlohe lovca čarodejníc menej smiešny, než som sa obával, jeho spojenie s Elijahom Woodom je značne obskúrne, ale vcelku funguje a potešia tiež rôzne "ksichty" vo vedľajších úlohách. Finále je už ale akési povinné, nebavilo ma. Aby som sa však vrátil na začiatok: miestami je to až taká blbosť, až ma bavila :-)(12.1.2017)

Pro tentokrát mě stokrát viděné bavilo. Snad i proto, že současných čarodějnických filmů je pomálu, a tak je každý kousek dobrý. Tyhle záchrany světa před královnou čarodějnic (pradávných božstev, upírů, vlkodlaků, padlých andělů...no, tam by to byl král, tedy Princ) jsou prastaré a těžko přijít s novým příběhem. Ostatně všechny příběhy již odvyprávěla Bible, jak je dobré si občas připomenout, tudíž záleží jen na nové formě, prostředcích, způsobech...jelikož obsah a cíl jsou dané. Mám raději filmy přebírající atmosféru a vizuál úspěšných starších kousků (asi nemá smysl jmenovat, poučený divák ví), než levné pixely, tři neherce tvořící dav a zadní projekci. Pravda, nejvíce se mi líbil středověký úvod (a bral bych ve stejném duchu a době celý film), ale současnost mě výrazně nezklamala. Nejlepší byl morový strom, strážce (variace na Kerbera křížená se vzpomínkou na posádku StarTreku, co byla pod vlivem podobných parazitů), čarodějný bar a květinářství u Poison Ivy. Být i drak, dal bych 5*. Mírné chmury mi přivodila jen závěrečná titulková skladba Paint It, Black. Když už neměli originál od Rolling Stones, pak bych uvítal verzi od Inkubus Sukkubus...jenže to krajně nepříjemně kvičela jakási Ciara...(16.2.2016)

• POMO

Mám laciný scenár absolútne nulovej hodnoty a chcem z neho veľký biják. Aby ma brali aspoň trochu vážne, zaplatím Michaela Caina, hoci mi pred ním na place bude trápne. Nebudem sa ho pýtať, či to dočítal do konca. V snahe o darknajtovskú atmosféru poverím ešte Jablonskeho napodobením mohutnej batmanovskej zimmerovštiny. Do hlavnej role strčím herecky najtopornejšiu, ale globálne populárnu akčnú hviezdu, ktorá moju cieľovku rozumne vyselektuje na nenáročných konzumentov non-brain zábavy. A zaplavím to secondhandovým digitálnym sajrajtom, ktorý dôveryhodne nezvláda ani rýchlu jazdu auta po newyorskej ulici z vysokého nadhľadu. Ten pocit, keď ste po filme frustrovaní z tak bolestivo nulového diváckeho uspokojenia, že si potrebujete rýchlo pozrieť akýkoľvek iný film, aby ste rýchlo zabudli a aby vo vás z toho večera zostal ASPOŇ NEJAKÝ divácky dojem, poznatok, zadostučinenie.(23.10.2015)

• - Natáčelo se v Pittsburghu koncem roku 2014. Scéna s módní přehlídkou byla natočena v Carnegie museum na University of Pittsburgh. (JORDY)

• - Spoiler: Jak je ve filmu několikrát ukázáno - tzv. dreamwalkers se vkrádají do snů fyzickým kontaktem a během toho zůstávají v určitém transu. To ovšem neplatí během scény u módní přehlídky, kdy se Chloe (Rose Leslie) vkrádá do snu Kauldra (Vin Diesel) i přes to, že s ním není v přímém kontaktu a zároveň je těžko přestavitelé, že by během této scény mohla být v transu. (dickens)

• - Zranění, které utrpí Kaulder (Vin Diesel) během souboje s královnou čarodějnic u mostu v New Yorku, se po několika scénách zázračně vyléčí i přes to, že Kaulder ztratil v té době svou regenerační schopnost. (dickens)