Neporazitelní (festivalový název)

Hong Kong, 2013, 122 min

Dante Lam

Kenny Tse

Henry Lai

Tak ťamanský Warrior se nekoná. Ono se to snaží být smutné, snaží se to být hravé, rychlé, zábavné, inspirativní. Občas se to podaří, ale jinak v tom vidím další asijskou změť mlátičky a životním příběhu o cestě na vrchol. Celé to funguje poměrně na můj vkus výborně a dá se na to dívat. Jediný problém, který jsem opět a jako vždy měl, tak, že jsem nerozeznal Fučiminiani od Kolenanakaši a často jsem si je pletl s Čumizgumy. Já fakt nemám na ty asiaty paměť. Ale to samozřejmě na kvalitě filmu neubírá, spíš přidává. Nestihnu si aspoň k nikomu vytvořit vztah a tudiž jsem objektivní. No a bitky jsou samozřejmě celé TOP filmu, kdy musím uznat, že choreografie funguje a MMA opět potvrzuje po Kríglingu můj druhý nejoblíbenější sport. PS:. Lepší než Warrior? Četl jsem to tu někde? To je debil, to je debil.(20.12.2013)

• verbal

Jakmile je jednou Ťaman v kleci, nevyšroubuje jej odtamtud ani Yan Tlesk-Acch! Třicetikiloví zabijáci v této fantasy ukazují, že jsou schopni v pohodě vyhrát i mezinárodně obsazený turnaj v Mixéru Mentálních Analfabetů, v němž by jim kterékoliv z těch devadesátikilových pokérovaných indoevropských hovad, ze kterých vyzařuje nespoutaná inteligence skoro stejně jako z dobrotivě moudrého obličeje hokejisty Ovečkina, orvalo na zemi všechny bambusové výhonky dříve, než by vůbec stačili zjistit, že nemají čím zaklepat o tatami. Ale to není zdaleka vše. Těch zápasů ligy Mimořádně Mozkově Atrofovaných je ve filmu poskrovnu, zbytek přemrštěné stopáže je kantonská snaha o šikmookého Rock-y-ho V. na pomerančích a se smaženými nudlemi, při kterém místo Tygřích očí vyhrává nějakou čínskou barovou zpěvačkou monstrózně zpotvořený Zvuk ticha, za který určitě nezaplatili tantiemy. Vše zalité tunou toxického patosu ze Žluté řeky, a tak si nakonec náš vychrtlý obstarožní rýžožrout vyboxuje nejen prestiž ve stádě makaků, ale také opatrovnictví nad šikmookou nesympatickou žačkou s prořízlou držkou, jejíž matce z toho fracka hráblo. No, nejedna čínská hospodyňka se u toho dozajista píchne dojetím do prstu při vyšívání pruhů na originál exportní teplákovce Adddidddas. **(4.6.2014)

(Art Film Fest - Cinemax - Trenčín - 25.6.2014)(11.10.2014)

Zatím nejlepší Dante Lamův film a zároveň letošní nejlepší Hongongský akční film. Je to zábavné,upřímné,hezky dojemné,MMA zápasy skvělé,vyhýbá se to i tradičním klišé,což vše je nezbytné zde vychválit. Oproti Warriorovi svižnější,napínavější,zápasy lépe zpracovanější a příbeh lépe stravitelnější. Jsem nadmíru spokojen. 80%(13.12.2013)

Tak pre začiatok by som film neoznačil za akčný, minimálne nie v oficiálnej do sveta vypustenej verzii. Na to sa totiž primálo venuje samotnému MMA, vlastne z celej stopáže je asi hodina čistokrvný rodinný film s trochou komediálnej prímesi (ktorú zväčša používajú do filmov všetkých žánrov Juhokórejci - česť výnimkám ako Ki-duk Kim alebo Chan-wook Park), 15 minút vyložene vzťahová dráma, a až tá zvyšná ledva trištvrte hodina sa venuje čírej zmesi boxu, teakwonda a ktovie čoho ešte v jednom z choreograficky najzaujímavejších ázijských bojových umení. Herci sú slušný, je to kvalitne natočené, no samotným zápasom je v tejto verzii venovaný tak malý priestor, že nemôžem hodnotiť vyššie. A to je škoda, lebo jednotlivé súboje sú perfektné, ako herecky, tak po stránke choreografie a cítiť z toho autentickosť. Trochu sklamanie, ale stále celkom dobré. 70%(24.1.2014)