Film natočený podle skutečné události sleduje někdejšího úspěšného sportovního agenta J. B. Bernsteina, který se, ve snaze získat pro hlavní tým americké basebalové ligy talentované hráče z Indie, pustí do netradiční náborové soutěže.
Film MILLION DOLLAR ARM natočený podle skutečné události sleduje někdejšího úspěšného sportovního agenta J. B. Bernsteina a jeho partnera Ashe, kteří byli vytlačeni z branže silnějšími a prohnanějšími konkurenty. Pokud rychle nepřijdou se zaručeným receptem na úspěch, budou muset definitivně ukončit svoji činnost. Jednou pozdě v noci dostane J. B. při sledování televizního přenosu indického kriketového zápasu nápad, který je tak radikální, že by mohl fungovat. Co takhle přivézt talentované kriketové hráče z Indie a naučit je baseballu? J. B., který do Mumbaie odcestuje pouze s nadaným, ale nevrlým hledačem talentů Rayem, uspořádá celostátní soutěž s názvem "Million Dollar Arm", v níž ze 40 tisíc soutěžících vzejdou dva osmnáctiletí vítězové, Rinku a Dinesh. J. B. je přiveze do Spojených států, kde mají začít trénovat u legendárního nadhazovacího kouče Toma House. Cílem je, aby s chlapci podepsal smlouvu hlavní ligový tým. (HBO Europe)

vander19

Každý deň sa tento týždeň na mňa privalí film, kde hrajú indovia a vlastne celé je to okolo ich kultúry. Zrejme to nie je náhoda, že americká produkcia sa snaží vyťažiť čo najviac z tohto miliardového štátu. Je to obrovský trh. Presne takto podobne premýšľal aj JB Berstein, keď zakladal show Million Dollar Arm. Disney sa vrhli ako Ind na kari po jeho príbehu a rozhodli sa ho sfilmovať. Mierne skepticky som sa staval ku tomuto filmu, lebo som doslava prežratý zo skutočných príbehov a športových príbehov. Rok 2014 bol pre ich rast vhodný ako slepačie lajná pre pestovanie Cannabisu. Film je prešpikovaný kvalitnými hercami hlavne vo vedľajších postavách. Máme tu Paxtona, Arkina, Aasifa Madviho. Produkcia sa rozhodla zatočiť trhom a do hlavných postáv celého filmu vybrala dvoch celosvetovo známych indických "new generation" hercov. Obaja hlavný protagonisti predstavovali dvojicu chalanov, ktorí v živote nehrali basseball a teraz sa majú presadiť až do MLB - najvyššej americkej ligy. Výber padol na Suraja Sharmu známeho z Life of Pi a Madhura Mittala - zloducha z Milionára z chatrče. Do toho ak prirátame výborne skomponovaný štýl hudby, kde sa indické tóny prelínajú s americkou produkciou a hlavné dve postavy - J.B-eho (Jon Hamm) a Brandu (Bell), ktorí sa o chlapcov v USA starali dostávame veľmi príjemný film. Až som mal pocit, že toto nemôže byť podľa skutočnej udalosti. ()

Jara.Cimrman.jr

V Indii žije spousta lidí, každý z nich neustále troubí, obchází zdlouhavé procesy a hraje kriket. Myšlenka najít mezi kriketisty baseballového nadhazovače v první chvíli nevypadala špatně, konkurs se spícím agentem mě vyloženě bavil a tím to skončilo. Nejlepšími nalezenými "kriketisty" jsou totiž oštěpař a pozemní hokejista, kteří nesnáší kriket a pohádka o hodném agentovi, který svým "lidským" vedením chlapce ze slumu k podpisu profesionální smlouvy přivedl, mne vyloženě nudila. Ono totiž o prachy jde v profesionálním sportu až na prvním, druhém i třetím místě a netvařme se pokrytecky, že tady šlo o něco víc. ()

Aljak

Zatiaľ asi najlepší športový film roku 2014, no uvidíme ešte čo prinesú tie ďalšie. Aj keď to bola skôr taká Disneyovka plná pozitívnej energie, ale námetovo je to v podstate celkom dobre zvládnutá inšpirácia zo skutočných udalostí, hoci zaiste prikrášlená o tie všetky sprievodné scénky z prostredia "rodinného kozuba" v JBovom dome, a taktiež aj tá moralisticko-romantická dejová vsuvka, ktorá mi ale takmer vôbec neprekážala. Aspoň to stále nebolo len o tom istom dokola a okrem baseballu a tréningov k príbehu pribudli aj rôzne iné dejové odbočky. Občas síce trochu nelogickosti a klišé, ale čo už narobíme - rukopis Disney sa vždy odrazí práve v tejto forme. Ale inak fajn, príjemná športová oddychovka. ()

PanPaniscus

"I would say the movie's 80 percent a completely true story, and it's called a movie. It's Hollywood. A movie never can be 100 percent true. You know, they have to put a little cheap cream on top of it to make it taste better. But … it's real, I'm happy the way they did it." -Rinku Singh + slušný výkon ústřední trojice indických herců, plynulý děj a indie samotná = další z řady povedených baseballových filmů... ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $36,457,627Tržby Celosvetovo $38,478,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $868,649 //počet predaných kusov 42,577Tržby za predaj DVD v USA $3,537,798 //počet predaných kusov 103,765║ až príliš okukaná príbehová šablóna, ktorá nedá nič na vrch a chýba jej aspoň ta primeraná ľahkosť o ktorú sa tu tvorcovia citeľne snažia ale keď to nejde tak to nejde, baseball aj po tomto filme je pre mňa stále najpodivnejšia hra, ktorá mi nič nehovorí /40%/ ()

• Obaja indickí chlapci nakoniec podpísali zmluvy s Pittsburgom Pirates. Amit, ktorý dvojici robil prekladateľa, sa po návrate domov stal trénerom basseballu. Jeho mužstvo tri roky neprehralo. (vander19)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v amerických štátoch Georgia a Kalifornia a taktiež na viacerých miestach v Indii. (MikaelSVK)
  • Hlavní postava JB (Jon Hamm) nosí hodinky Rolex Submariner. (Liqid)