Milionový nadhazovač

Million Dollar Arm

Drama / Životopisný / Sportovní

USA, 2014, 124 min

Taky klasicky Disneyovsky naivny film s pohodovou atmosferou, kde sa vsetko dobre skonci. Kedze je to o basebale, tak mi bolo divne, ze hlavnu ulohu nehral Kevin Costner, ale asi nemôze hrat vo vsetkych filmoch s touto tematikou. :). Bolo tam par hluchych miest, ktore som mal chut pretocit a skoda, ze skvela postava Alana Arkina nemala väcsi priestor. Preto davam len 3*, ale su to spokojne 3*.(30.7.2015)

60%.(25.4.2015)

Jasné ja viem. Ďalší kvázi moralizujúci príbeh o splnení veľkého amerického sna. Je to Disney. Očakávajte klišé a sentiment. Múdrosti a vtip. Lenže a to je veľmi dôležité lenže, je ten film bezchybný. Nehovorím teraz len o herectve. Všetci zúčastnení hrajú pekne, dobre sa na nich pozerá a každá jedna z postáv má svoje silné miesto. Tiež nebudem spomínať Rahmanovú hudbu. Ten človek vie a tváriť sa, že tentokrát to nezvládol by bolo veľmi debilné. Síce to nie je žiadný Slumdog, ale atmosféru to navodí parádne. Nebudem sa rozpisovať ani o krásnom kontraste - beloch v Indií - vo všetkom som sa krásne videl, keď som Indiu prvýkrát navštívil, ale zároveň aj Inda v Amerike - kde sa naskýta mnoho komických situácií a je len dobre, že väčšinou Gillespie aj využil. To čo tento film robí skvelým a zaujímavým je ale spôsob akým je vyrozprávaný. Ak totiž existuje premisa, podľa ktorej by sme definovali umenie a hlavne prečo sú niektoré filmy hodnotnejšie ako ostatné tak Million Dollar Arm je v prvých priečkach. Ktokoľvek si ho pozrie sa naučí o hodnotách to svoje. Všetky línie fungujú - pre tých čo sú kritickejší. Takže jediné čo zostáva je potvrdiť si, či ste naozaj tak veľký cynik, alebo či vás splnenie snov na veľkom plátne dojíma.(27.9.2014)

Hrozně čitelné, hrozně to tlačí na morální pilu (pan hlavní hrdina jak se chytné správných hodnot apod) a další klišé.. přesto příjemné pokoukání, mě opět a zase nadchlo prostředí Indie a tamní typické věci. A je na tom fajn, že je to inspirováno skutečnými událostmi.(10.8.2015)

• papaJA21

Nemastný neslaný film.(19.11.2015)