Raider Origins

(amatérský film)
Krátkometrážní / Akční
Kanada, 2013, 11 min

Irina Andreea

Objavte nový pohľad na počiatok legendárnej kariéry archeologičky menom Lara Croft v tomto fan filme založenom na hre Tomb Raider z roku 2013! (Carol Pifková)

Niko_DA339

Tento krátky film som videl po dohratí nového Tomb Raidera (2013) a dosť ma to prekvapilo. A to hlavne preto, lebo film sa v mnohom líšil hrou a námetom Rhianni Pratchettovej. Oblečenie bolo takmer rovnaké, ale čo ten vrtuľník(tuším to bol vrtuľník), a čo smrť Sam(Aj ked je pravda, že v pôvodnej verzii mala Sam umrieť - Lara ju mala obetovať, aby sa Himiko neprebrala k životu) a čo ten divný diamant a ten blbec na tom aute? Celý film nedával zmysel a skôr by som povedal, že to vzniklo predtým, než vyšla hra, ale čo už. No napriek tomu všetkému, napriek všetkým tým - ako uvidel Momo_desu - chybyčkám krásy, malo to svoje svetlé stránky a dalo sa na to pozerať bez toho, aby ste si lámali hlavu nad tým, kto to mohol natočit. Predstaviteľka bola celkom slušná, ale mnoho vecí mi tam nesedelo. ALle je to amatérsky počin a treba ho brať z ohľadom na rozpočet. Takže moje hodnotenie je 6/10 ()

kinghome

To že se tvůrci tohohle amatérského filmu vydali trochu jinou cestou než hra je podle mě velké plus. Kdyby to byla jen kopírka hry, tak by jsme se nedočkali žádného překvapení a zvratů. Takhle jsem si užil skvělou podívanou, ve které bylo i pár momentů, které jsem nečekal. Niko to už krásně ve svém komentáři zaspoileroval, takže kdo to uvidí teď, tak asi moc rád nebude. Ale tak jeho věc. Naštěstí jsem sem nekoukal, takže jsem si vychutnal skvělý amatérský počin, který rozhodně stojí za vidění. Strašně se těším na celý film Tomb Raider, hra byla skvělá a nemyslím si, že by film nějak zaostával. Jasně byli tam chyby, ale dají se přehlédnout a nic extra hloupého tam nebylo. ()

Acrobat

Tak odhodlaniu fanúšikov natočiť takéto veci nestojí nič v ceste. Su malé a milé, potešia na okamih pravdy. Nerozoberám hlboko, lebo beriem kameru a točím v našich lesoch. Joj, výborne. Fenomén Lary pôsobí v psychologicky deštrukčných sklonoch vždy ju vidieť, točiť, raniť a milovať... Kecám a to nie je dobré... Ďakujem za link ! ()

Hem.m

Asi tady naštvu většinu lidí, ale ten film byl prostě hloupý.. Někdy jsme se mu musel i smát.. Lara ubije vojáka k smrti, ale nevezme si jeho pušku ani vysílačku, místo toho bude pořád střílet svým tupými šípy z luku. (A přitom za chvíli, tam bude bezstarostně zabíjet.) Opravdu, ten šíp by neprostřelil ani papír, natož, aby zabil člověka (a navíc byly křivý jak turecká šavle..), ale inu dobrá, zabít by tím ještě šlo, ale řekněme, že by se zabodl z celé půlky do člověka? To asi ne, navíc, to asi nebyly amatéři, co by u sebe neměli nějakou tu neprůstřelnou vestu.. Ale co by se dalo čekat, je to fun film, herecké výkony jsou dosti podprůměrné, vzhled Lary Croft je celkem, no, neměla to být náhodou kočka? (Doufám, že tím nějak neurazím tu herečku, že není pěkná, protože asi je, ale na Laru se mi moc nehodí..) Navíc ty titěrné škrábance po pádu letadla, ale hlavně, že ona je uprostřed ničeho, ale má jen škrábanec na čele.. A mohlo by se pokračovat dál a dál... Nevím, moc to ve mě kladný dojem nezanechalo, ale co, šlo to, ty dvě, možná i tři by si to zasloužilo, navíc, když už si ti lidi udělají takovou námahu s tím.. ()

Carol Pifková

No takže tento amatérsky film mal určite veľa chybičiek krásy, (napr. rozdiely medzi hrou a kraťasom, tie drevené šípy, efekty atď.) ale boli to také drobnosti, že kľudne ich prehliadnem pretože tento kraťas bol oveľa lepší ako TR Ascension. Čo ma trošku mrzí je to, že predstaviteľka Lary Croft je naozaj kočka s vypracovaným telom. Bohužiaľ v tomto kraťase akoby ošpatnela a navyše nevyniklo ani jej pekne vypracované telo a čo mám ja fakt rada sú pekne vypracované ruky samozrejme žiaden prehnaný bodybuilding. Jej hlas mi zo začiatku trošku pripadal akoby sa bála hovoriť v tom lietadle ale ako som už písala ja tieto chybičky rada prehliadnem. Klobúk dolu na amatérov. Ticho závidím a majú môj rešpekt. ()

• Režisér a producent filmu Jerome Kruin je veľkým fanúšikom série hier "Tomb Raider", ktoré vychádzajú už od roku 1996. (Carol Pifková)