Dramatický príbeh na motívy autentických udalostí v čase oslobodenia Bratislavy Červenou armádou v r. 1945. K vyslúžilému kapitánovi Československej plavby dunajskej Rubešovi 35 rokov po vojne prichádza redaktor s prosbou, aby pomohol sovietskemu námorníkovi Sášovi Rybakovovi nájsť človeka, čo mu vo vojne zachránil život a ktorého toľké roky márne hľadal. Dej príbehu nás zavedie medzi členov pokrokovej ilegálnej skupiny, ku ktorej patrí i Rubeš. Udalosti okolo záchrany budovy "Agencie", ktorú sa fašisti pokúsia zničiť aj s ľuďmi, dokresľujú výrazné ľudské charaktery, postoje, aj vnútorné konflikty medzi svedomím a strachom o holý ľudský život. (STV)

Volodimir2

Je 5.5.1945 a blíži sa koniec vojny. Na Dunaji hliadkuje slovenská loď pod velením kapitána Rubeša, ktorá zabezpečuje plynulý prechod nemeckých lodí utekajúcich pred útočiacimi sovietskymi vojskami. Epizóda o sovietskom zajatcovi, ktorého zachránil kapitán na svojej lodi aj s nasadením vlastného života je hlavnou pointou filmu. Ale ich cesty sa rozišli a od vojny sa nevideli viac ako 30 rokov. Film poukazuje na morálku ľudí, ktorí bojovali v odboji proti nacistom. ()

Autogram

Vojnový námornícky film z územia Slovenska. Zdá sa to nemožné, ale podľa filmu sa to vraj mohlo odohrať aj na Dunaji. Nejde o nič výpravné, súboje aj prenasledovaia lodí sú skôr prerozprávané, lodné interiéry vyzerajú dosť štúdiovo, ale zastrelených je vo filme hodne. Druhá polovica filmu je už klasická inscenácia, s gestapákmi aj so zbraňami. Príbeh je z obdobia, keď Slováci museli spolupracovať s Nemcami, niektorí to tak robili, iní pomáhali Rusom, Dočolomanský sa tentokrát ocitol na nesprávnej strane. Celkovo som sa trochu nudil, akurát slovenská herecká elita to zachraňuje, takže akurátne tri hviezdy. –––– Všetci sme tu vojakmi, ale nie všetci sa snažíme byť ľuďmi. ()

Hombre8

Kde se vzalo v podpalubí tolik lidí? A proč vylézali jeden po druhém na palubu a nechali se střílet jako ovce na porážce? Raději vypnuto ()

• Počas záverečných titulkov hrá hudba s motívom hymnickej piesne "Internacionála". (Autogram)