Máme rádi Česko (TV pořad)

Komedie / Soutěžní

Česko, 2013, 24x80 min

Michael Čech

Libor Bouček

Libor Bouček, Jakub Prachař, Lou Fanánek Hagen, Gabriela Partyšová, Martin Dejdar, Jitka Čvančarová, Leoš Mareš, Jiří Mádl, Jiří Krampol, Leona Machálková, Kristýna Nováková-Fuitová, Miroslav Etzler, Tereza Kostková, Naďa Konvalinková, Aleš Háma, Milan Šteindler, Lukáš Pavlásek, Tereza Kerndlová, Zdeněk Pohlreich, Jana Doleželová, Ondřej Hejma, Miloš Knor, Václav Vydra nejml., Dana Batulková, Jan Maxián, Jana Boušková, Otakar Brousek ml., Kristýna Leichtová, Oldřich Navrátil, Ladislava Něrgešová, Martin Kraus, Taťjana Medvecká, Petra Horváthová, Michal Kavalčík, Dana Morávková, František Ringo Čech, Andrea Kerestešová, Josef Alois Náhlovský, Luděk Sobota, Veronika Žilková, Agáta Prachařová, Michal David, Maroš Kramár, Olga Lounová, Martin Procházka, Marek Taclík, Miloš Pokorný, Monika Absolonová, Janek Ledecký, Roman Ondráček, Bohumil Klepl, Ewa Farna, Petr Vondráček, Jan Révai, Radoslav Banga, Ilona Csáková, Ivo Šmoldas, Michaela Kuklová, Karel Vágner, Michal Novotný, Lenny Trčková, Radim Uzel, Matěj Ruppert, Diana Kobzanová, Zbigniew Czendlik, Petr Bende, Kateřina Kaira Hrachovcová, Antonín Panenka, Sandra Pogodová, Kamila Nývltová, Štěpán Mareš, Tomáš Měcháček, Václav Kopta, Lucie Benešová, Pavla Tomicová, Tomáš Matonoha, Berenika Kohoutová, Vojtěch Záveský, Adam Mišík, Michal Malátný, Patricie Solaříková, Vanda Hybnerová, Roman Vojtek, Jitka Schneiderová, Petra Janů, Ondřej Ruml, Michaela Doubravová, Marek Ztracený, Marta Jandová, Petr Janda, Zdeněk Piškula, Vojtěch Kotek, Lenka Krobotová, Anna Šišková, Gabriela Kratochvílová, Roman Šebrle, Jitka Smutná, Dalibor Gondík, Adéla Gondíková, Václav Noid Bárta, Patrik Hezucký, Kateřina Kristelová, Vilém Čok, Markéta Hrubešová, Vincent Navrátil, Karel Voříšek, Alexander Hemala, Dalibor Janda, Michaela Maurerová, Jan Brožek, Jan Čenský, Petr Vágner, Marek Vašut, Monika Zoubková, Josef Laufer, Filip Čapka, Petr Vacek, Miluše Bittnerová, Lukáš Langmajer, Lenka Termerová, Karel Zima, Barbora Mottlová, Petra Černocká, Anna Kulovaná, Petr Jablonský, Pavel Trávníček, Yvetta Blanarovičová, Petr Kolečko, Zdeněk Chlopčík, Barbora Štěpánová, František Straka, Jan Onder, Šárka Kašpárková, Ota Jirák, Pavel Šimčík, Ivana Jirešová, Jožka Šmukař, Jakub Uličník, Anežka Rusevová, Markéta Konvičková, Jan Přeučil, Sandra Parmová, Dagmar Patrasová, Miroslav Šimůnek, Monika Leová, Pavlína Mourková, Ladislav Hampl, Jakub Štáfek, Leoš Noha, Aneta Vignerová, Boris Hybner, Jitka Sedláčková, Veronika Petrová, Jaroslav Svěcený, Daniel Rous, Andrea Kalivodová, Ivan Vodochodský, Tereza Bebarová, Richard Nedvěd, Varhan Orchestrovič Bauer, Eliška Bučková, Ondřej Pavelka, Lukáš Hejlík, Nikol Moravcová, Pavel Rímský, Filip Cíl, Tomáš Jeřábek, Jakub Žáček, Aneta Krejčíková, Dagmar Pecková, Filip Švarc, Jitka Válková, Věra Špinarová, Roman Šmucler, Jitka Zelenková, Kryštof Michal, Valérie Zawadská, Pavel Nový, Lejla Abbasová, Hana Gregorová, Martin Zounar, David Kraus, Oto Klempíř, Tonya Graves, Ondřej Brzobohatý, Pavel Nečas, Klára Doležalová, Albert Černý, Jan Pirk, Andrea Verešová, Ben Cristovao, Eva Pilarová, Yemi Akinyemi, Zora Jandová, Hana Křížková, Daniela Šinkorová, Mariana Prachařová, David Suchařípa, Jitka Asterová, Michael Foret, Jan Dolanský, Richard Genzer, Michal Suchánek, Lucie Polišenská, Irena Máchová, Mahulena Bočanová, Filip Tomsa, Pavel Soukup, Olga Želenská-Drápalová, Lumír Olšovský, Radka Pavlovčinová, Eva Perkausová, Terezie Kašparovská, Hana Kynychová, Tomáš Hauptvogel, Josef Klíma, Ivana Korolová, Emanuel Ridi, Petr Kotvald, Olga Šípková
  • Sfinkter

Princip dobrý, ale zpracování se všeználkem Boučkem většinu času irituje.(11.5.2013)

Otázky dobrý a bez toho šaškování účinkujících by se to určitě obešlo.(1.3.2014)

• Elfias Dóže

Očekávám, že Máme rádi Česko (v textu zkráceno na MrČ) nic nového v příštích epizodách nenabídne, proto si dovolím ohodnotit a okomentovat už dnes čili den po premiéře. Vidíte, že resumé není nikterak valné, v několika následujících větách hodlám vysvětlit, proč tomu tak je. Za prvé bych rád řekl to, že jsem se těšil na vědomostní pořad, který jsem ale nedostal. Vědomostním soutěžím v naší malé kotlině poslední dobou pšenka nekvete, vyjma klasického AZ-kvízu a mého milovaného Taxíku si za boha nemohu na nějakého dalšího současného zástupce vzpomenout. Proto jsem doufal, že MrČ zaplní onu mezeru na TV obrazovkách a také v mém srdci respektive mozku, jež prahne po vědomostech. :-) Co jsme ale včera viděli, nemělo ani za mák nic společného se standardním vědomostním pořadem, byla to spíše vědomostní fraška. A co teprve ta konečná kolotoč deux et machina? Ale to bych byl ochoten přejít, kdyby...byla včerejší epizodka MrČ něčím výjimečně vtipným, kdyby byla pořadem, jenž zde chybí - velkolepou zábavní show. Což nebyla, mám asi trochu jiné povědomí o zábavě než produkce Primy (nebo někdo jiný? nevím do jaké míry ovlivnila koncept nějaká zahraniční TV, četl jsem, že je MrČ pořadem převzatým). Nevím, proč bych měl dvě hodiny svého drahocenného času ztratit u pořadu, v němž se celebrity (a později i rádoby celebrity, v ukázkách na další část jsem zahlédl Kostkovou) ztrapňují svou neznalosti (výzva pro pana Mádla, naučte se novodobou historii své země, teprve poté přemlouvejte bábu), pějí nudné písně, kreslí po skleněné tabuli a hlavně blábolí a blábolí, o čem? O ničem, což je typický znak českých pseudohvězd. Dva hvězdičky dávám převážně kvůli tomu, že je to stokrát lepší než tisíckrát vyčpělá Superstar (přímá konkurence) a kvůli tomu, že jsem se dozvěděl pár statistických údajů. To víte, pro mě statistika nuda není, i když nemá cenné údaje :-) 30%(8.4.2013)

Tenhle televizní pořad mi z těch „novodobých“ zas až tolik nevadí. Občas se tu divák dozví něco zajímavého, Prachař ani Fanánek (potažmo Dejdar) mi nevadí, jen ty pravidla jsou jakési „čudné“…Zvláště když si v nich Bouček mnohdy protiřečí. Jednomu týmu něco uzná, druhému ne. Asi záleží, komu zrovna v daném dílu fandí.(22.3.2015)

• castor

Pět minut pryč, dalších deset, následuje dalších pět minut, reklama, a furt nic. Žádný vtip, žádná přidaná hodnota, nic, co by mě přimělo se podívat i příště. Snad nejhorší na tom nicméně zůstává skutečnost, jak se účinkující křečovitě hlídají, aby se při každém džouku nezapomněli chytat za břicho a bouřlivě tleskat.(22.3.2015)

• - Máme rádi Česko na TV Prima vychází z formátu pořadu I Love My Country, se kterým přišel holanďan John de Mol, který má na svém kontě již takové pořady jako je Big Brother či Hlas apod. (Paity)

• - Prakticky stejný formát televizní show už v roce 2008 uvedla na televizní obrazovky konkurenční TV Nova, která pořad pojmenovala I love Česko (od r. 2008). (Paity)

• - V první epizodě při zadání třetí filmové ukázky mluví moderátor Libor Bouček o filmu Ucho (1970), který byl v kinech uveden až o 20 let později. V soupisu otázky ve spodní části obrazovky je pak ale rok promítání uveden špatně. (jakear)