Vampire Academy

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 104 min

• Ainy

No já tedy určitě nejsem a ani se nestanu cílovou skupinou divaček, které se zblázní do nagelovaných studentíků jakési upíří školy co se zatajeným dechem do poslední minuty doufají, že se konečně Rose a Dimitrij pomilují. Tento film mě skutečně neoslovil. Jsem zklamaná, jelikož mě zvědavost a záliba ve fantasy donutila toto zhlédnout, plus si musím přiznat, že s větší krávovinou (promiňte mi ten výraz) jsem už dlouho neměla tu čest. Neskutečně slabý scénář, amatérské herecké výkony, nulové napětí a zábava. Škola pro upíry? Jako co se tam tak učí? Zhasnout a rozsvítit svíčku, zvednutou dlaní ji sfouknout a z kohoutku na vodu vyčarovat pramínek? Šup s tím na Disney channel ... ayayay.(17.9.2014)

• akisha

Všechno, co jste si kdy představovali pod pojmem "film o upírské střední škole obsazený lidmi, u kterých společný součet charizma všech zúčastněných stále nepředčí charizma mokvajícího vředu na prdeli zahradního slimáka." Nulový dramatický oblouk pak přispívá k prudkým zažívacím obtížím způsobeným sledováním těchto šokujících, odporných sraček. Je zřejmě trend obsazovat do již tak k záhubě odsouzených moderních upírských filmů herce, na který když se divák musí koukat, tak to vážně fyzicky bolí. Viz Lucy Fry, ztělesnění jednoduchého spojení "absolutní hrůůůůůza." Pro zbytek filmu platí, že sledovat ho se rovná plazení se pouze v trenkách úzkou rourou plnou žabího slizu, myších bobků a mokrých psích chlupů. Ne, počkat, přehnala jsem to. Plazit se v takový rouře by bylo pravděpodobně příjemnější.(5.1.2015)

Viděno o půlnoci v kině na FF v Chotěboři... (důležité hledisko hodnocení...) Neskutečná kravina, předvídatelné zvraty... Ale celé kino se ohromně bavilo, tak proč ne? Normálně tak za dvě, ale za to pobavení plného kina za 5 :-)(3.7.2014)

No tož jsem asi ještě duší i srdcem trapná 12letá puberťačka, protože mě se to hrozně líbilo, takže 4*. Bylo to prostě totálně nadupané humorem, kapku mysteriózní, trošku parodie (aneb na slunci se netřpytíme) a hlavně jsem totálně žrala hlavní herečku Zoey Deutch. Bez ní by to prostě nebylo vůbec tak dobré a asi by to spadlo někde na 2*. Její sarkasmus byl naprosto boží a její komentáře vizí ani nekomentuju:D Přesně takový ten typ, co na srdci to na jazyku.. v jejím případě spíše, co na srdci to na jazyku a pěsti. Bomba scéna byla, když na konci byl úplně romantický okamžik a ona ho místo polibku přehodí přes rameno na zem zatímco má jednu ruku v gypsu. Potěšilo mě, že tam hrál fešák zrzek ze Shameless, ale bylo mi ho trošku líto, že Rose nechával chladnou, za to se zabouchla do o nejmíň 15 let staršího Rusa, super. Někdy to bylo trošku zmatečné, protože tam věci nebyly dostatečně vysvětleny, asi kdybych si přečetla knihu, víc bych to "chápala" ale ono to až tak velký dopad v závěru asi nemělo. "Slyšeli jste, že se Bruce a Sheila rozešli? Prý má Bruce pořád mléčné tesáky a to Sheilu děsí." Každopádně velmi nenápadný konec dávající předzvěst druhého dílu, ovšem pokud se vůbec natočí, tak myslím, že se to propadne úplně někam do těch trapáckých kolejí teen-upíro-bláznících komedio-romancí, takže prosím žádné pokračování. Super komentář: Omnibus.(11.5.2014)

• maddy

Cesnakom, krížom a svätenou vodou na tento film. Jeden by čakal, že dva roky po debilnom Twilight už tento trend pchať do kín ďalšie chabé upírčiny pre násťročných odznie. Ale nie, stále má niekto potrebu divákom dokazovať, že latka kvality sa dá predsa len ešte viac znížiť. Vampire Academy sa totiž snaží tváriť strašne „cool“ a sarkasticky si uťahovať z ostatných teenagerských ság (rozumej prevažne s Twilightu), neustále narážať na prihlúple chovanie hrdinov, nezmyselnú zápletku a pod., ale pritom to je rovnako úbohé. Je to ako keď sa imbecil, ktorý nevie koľko je 2+2 (6?) smeje idiotovi, ktorý nevie koľko je 1+1, že je idiot. Asi taký pocit som mal pri sledovaní tohto veľdiela. Takže ono to je v podstate veľmi „podvratne zábavné“ sledovať. Ale pri pomyslení, že v tomto dementnom, stokrát vylúhovanom príbehu niekto hľadá nejakú hlbšiu mytológiu mi ostáva rozum stáť. A že to vôbec niekto pustil do kín, preboha! Veď to vyzerá lacnejšie než ktorákoľvek epizóda televíznych Vampire Diaries – chabý pokus o pár akčných scén, hrozná výprava a ten prísľub pokračovania v závere snáď bol taktiež len sarkazmus (i keď skôr nie). To si niekto vážne myslel, že to dotiahne na viac ako jeden film? Ešteže tá jedna tupírka, pardón, dampríka (veľmi sofistikované označenie, ktoré veľa vypovedá o spisovateľských kvalitách autorky knižnej predlohy) bola celkom sympoška, síce tesne na hrane otravnosti, ale aspoň správne drzá a neustále nahláškovaná (aj keď tie hlášky po 99,99% času nefungovali). Inak vďaka bohu, že to totálne prepadlo v kinách. Jedna hviezda fakt len za to, že som sa dokázal baviť nad tým ako si tento debilný film dokáže hrdo uťahovať z ostatných debilných filmov, že sú debilné. To sa často nevidí. Niekto za kamerou má teda neskutočne veľké (čítaj zaslepené) ego. CELKOVO: 1* (2/10)(8.8.2014)