Vampire Academy

Vampire Academy: Blood Sisters

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 104 min

Pijí vám krev mraky týnejdžrů, nadšeně hýkající u nejrůznějších Tvajlajtů? Pracně jste vytěsnili vzpomínky na šikanu na učilišti? A nevěříte, že grilovaný psychopes na česneku může být fakt mňamka? Pak se této okusovací romanci z krvesajných Bradavic vyhněte velkým obloukem! Ovšem jestli jste někdy v pubertě hasili žízeň nejen v hospodě, ale i z krku spolužačky, dobrovolné dárkyně ("Jen si hryzni, však od čeho jsou kamarádky, no ne?"), mohlo by se vám v téhle středoškolské transfuzní stanici líbit. UPOZORNĚNÍ: film není vhodný pro hemofiliky, zapšklé důchodce, stomatology bez atestace a verbala. Zcela nevhodný pak je pro militantní environmentalisty (ahoj ségra ;-) Posuďte sami: chudinkou vránou bylo jebnuto o sokl sochy, rozpárali tam lišku, mezi dveřmi trhnuli kocoura a jako bonus zaživa upálili dva roztomilé pejsky. Ovšem ti vampýři-dhampýři, shromažďující se pravidelně v kostele, a naslouchající uvědomělým upířím plkům z kazatelny, ti byli děsně šik. Bram Stoker by se nestačil divit. A obě holky zubaté, Rose i Lissa, sice většinou jen krafaly o holčičích starostech a řešily, od kterého spolužáka se nechat (či nenechat) ošu ... ohryzat, ale jedno se jim musí nechat. Občas měly fakt dobré hlody! :-)(6.3.2014)

• akisha

Všechno, co jste si kdy představovali pod pojmem "film o upírské střední škole obsazený lidmi, u kterých společný součet charizma všech zúčastněných stále nepředčí charizma mokvajícího vředu na prdeli zahradního slimáka." Nulový dramatický oblouk pak přispívá k prudkým zažívacím obtížím způsobeným sledováním těchto šokujících, odporných sraček. Je zřejmě trend obsazovat do již tak k záhubě odsouzených moderních upírských filmů herce, na který když se divák musí koukat, tak to vážně fyzicky bolí. Viz Lucy Fry, ztělesnění jednoduchého spojení "absolutní hrůůůůůza." Pro zbytek filmu platí, že sledovat ho se rovná plazení se pouze v trenkách úzkou rourou plnou žabího slizu, myších bobků a mokrých psích chlupů. Ne, počkat, přehnala jsem to. Plazit se v takový rouře by bylo pravděpodobně příjemnější.(5.1.2015)

• necisty

Miluji upírky. Miluji hezké ženské. Ale toto je k*kotina.(24.3.2015)

Na prekvapenie to bola celkom chutná jednoubka. Jasné, žiadna genialita, nič svetoborné, klasická zápletka, skôr pre 15tky než dospelých, ale celkovo ma upiráci a dhampiráci z akadémie vôbec nenudili, a to hlavne z dôvodu, že Zoey Deutch je skrátka bohová a Danila Kozlovsky pôsobil z časti ako taký kozel, ale za to celkom charizmatický kozlisko.(18.8.2014)

• gegina31

Tak tohle je hrozná slátanina. A to říká někdo, kdo sleduje Upíří deníky. Přišlo mi to celý amatérský. Myslím, že děcka ze základky by to sehráli líp. Chvílemi by bylo za ně až trapně. Nevím kde jsem vzala sílu se na to dodívat.(1.4.2015)

• - Práva k filmu byla zakoupena společností Preger Entertainment již v roce 2010, k rezalizaci došlo ale až v roce 2013. (kklepkaa)

• - Richelle Mead, autorka knižní série "Vampýrská Akademie", si zahrála cameo jako jedna z učitelek na Akademii svatého Vladimíra. (EveStump)

• - Když ředitelka Kirova říká: "Mohla jsem být modelka. Jeden muž v Miláně mi dal svou vizitku, když mi bylo 16." Olga Kurylenko, která ředitelku hraje, začala svou kariéru jako modelka v Paříži, když jí bylo 16. (Hal_Moore)