Vampire Academy

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 104 min

• Tsuki

Stačilo mi několik prvních scén a hned mi bylo jasné, že to bude nehorázná blbost. Ve srovnání s touhle slátaninou je Twilight ještě na úrovni a Vampire Diaries je skvost. Ale dokoukala jsem to. I když mě dost štvala hlavní hrdinka. Přišla mi jako naprostá kráva. Ony všechny ty postavy byly dost mimo, s pitomými a nepřirozenými charaktery. Zdálo se sice, že Zoey Deutch hraje docela obstojně, ale ten charakter její postavy a přiblblé hlášky jí ten herecký výkon hodně srážely. Ostatní herci snad už vůbec nestojí za zmínku. Šílený upírský svět, který se snaží vypadat nad věcí, když se vám v něm sdělí, že v realitě upíři nezáří na světle (narážka na Twilight?), ale že se dělí na jakési tři kasty, z nichž jedni chrání druhé a ti třetí jsou badass, co je ohrožují....no ale je to stejně nakonec jen jeden velký mišmaš, co se chvílemi zdá jako zkříženina s Harrym Potterem a nějakým high school teenage filmem. No co na to ve výsledku říct? Na konci jsem se aspoň dokázala tomu celému zasmát. A musím minimálně uznat, že se tam objevila nějaká fajn hudba a že jsem si ty postavy aspoň vizuálně užila - měli hezké školní uniformy. Toť vše. ~(2,0)~(9.5.2015)

• Zíza

Co? Co? Co? To jako fakt? Jak se to stalo? A kdy? Asi jsem fakt už moc stará na takový věci. Raději celou ságu Stmívání.(29.12.2014)

• MartinezZ

Ve zkratce: Co se stane s Čarodějnicemi školou povinnými, když odrostou a přejdou na 'střední' :) Co zamrzí je fakt, že u filmu chybí zřetelná informace od Zelinářské komory: "Film byl natočen na základě světového a oceňovaného bestceleru".(4.5.2014)

Jako guilty pleasure OK, jako seriózní film ne. Problémem je hlavně dost nešikovné uvedení do světa, kdy postavy jakoby mimochodem prohlašují věci, které nám mají pomoci se zorientovat, což vždycky působí dost divně.. Navíc mám podezření, že bez znalosti knižní předlohy bude Vampire Academy působit dost nelogicky a nesmyslně. I tak mi pár povedených vtípků a docela dobře trefený casting na 3* stačili..(4.5.2014)

Pro upíry mám od dětství slabost, takže jsem neváhal a přečetl si první díl úspěšné série. V českých kinech film prosvištěl rychlostí zvuku, takže jsem tohle promeškání dohnal až na služební cestě ve Vídni. V sále sedělo pět diváků, což ve mně vzbudilo neblahé tušení, že se tahle filmová adaptace nesetkala s diváckým úspěchem a může následovat osud např. Zlatého kompasu. Přitom by to byla velká škoda, neboť se domnívám, že se film opravdu povedl, nenudil jsem se. Jestli se budou "chytat" i diváci, kteří knihu nečetli, úplně nedokážu posoudit. Zoey Deutch je pro roli Rose jako stvořená, Francouzi určitě v komentářích použili slůvka "craquante".(1.4.2014)