Vampire Academy

Vampire Academy: Blood Sisters

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 104 min

Nečetla jsem knížku, podle názvu jsem ani nevěděla, že nějaká existuje. Ani nemám potřebu ji číst, každopádně hlavní herečka a trenér mi jako lákavá stránka filmu naprosto stačila. Ano je to taková ptákovinka upírů už na n-tou, ale prostě proč ne. Furt krev, zuby, krev, zuby, kočka! A trenéééééér :D za mě lepší průměr, když přihlédnu k celkem vtipným momentům...(6.2.2015)

Pijí vám krev mraky týnejdžrů, nadšeně hýkající u nejrůznějších Tvajlajtů? Pracně jste vytěsnili vzpomínky na šikanu na učilišti? A nevěříte, že grilovaný psychopes na česneku může být fakt mňamka? Pak se této okusovací romanci z krvesajných Bradavic vyhněte velkým obloukem! Ovšem jestli jste někdy v pubertě hasili žízeň nejen v hospodě, ale i z krku spolužačky, dobrovolné dárkyně ("Jen si hryzni, však od čeho jsou kamarádky, no ne?"), mohlo by se vám v téhle středoškolské transfuzní stanici líbit. UPOZORNĚNÍ: film není vhodný pro hemofiliky, zapšklé důchodce, stomatology bez atestace a verbala. Zcela nevhodný pak je pro militantní environmentalisty (ahoj ségra ;-) Posuďte sami: chudinkou vránou bylo jebnuto o sokl sochy, rozpárali tam lišku, mezi dveřmi trhnuli kocoura a jako bonus zaživa upálili dva roztomilé pejsky. Ovšem ti vampýři-dhampýři, shromažďující se pravidelně v kostele, a naslouchající uvědomělým upířím plkům z kazatelny, ti byli děsně šik. Bram Stoker by se nestačil divit. A obě holky zubaté, Rose i Lissa, sice většinou jen krafaly o holčičích starostech a řešily, od kterého spolužáka se nechat (či nenechat) ošu ... ohryzat, ale jedno se jim musí nechat. Občas měly fakt dobré hlody! :-)(6.3.2014)

• bourec

Tak tady sem se nechal pěkně nachytat.Přitom bejt jen trochu důkladnej při čtení všech informací o filmu,a tohle sem na disku do přístroje ani nedal.Ten film vypadá jen asi v jedný čtvrtině jako film,jinak je to ale verze nějaký mexický telenovely,a nebejt ve filmu Zoey Deutch,tak odpad byl udělen.Ale vlastně rejža jen natočil film pro pipky podle knihy,kterou zcela určitě napsala nějaká kráva s pérem(v ruce!)Bliju.20%.(11.1.2015)

• javak810i

Další z řady "me too" počinů na upíří teenage téma, které se vyrojily po kasovních úspěších Twilight. Proti tomu bych ještě nic neměl, ovšem když ve filmu několikrát zazní posměvačná narážka právě na tolik milovanou a zároveň nesnášenou ságu, tak bych očekával, že mi pak dokáže nabídnout něco víc. Opak je ale pravdou a já si jsem celkem jistý, že tohle je ještě horší, než Stmívání. Dost dlouho už se mi nestalo, že bych se díval na film a po celou jeho dobu se snažil přijít na to, co se tam ksakru vlastně děje. Scénář skutečně vypadá, jako by ho sepsala nějaká vlhká teenagerka při polední pauze ve Starbucksu. Dialogy jsou někdy úplně náhodné a ve spojení s podprůměrnými výkony herců a hereček, o kterých jsem snad nikdy neslyšel (až na představitelku královny Jane v Tudorovcích), to všechno působí trochu jako nějaká parodie. Bohužel, film se skutečně bere vážně, a to je na tom to nejhorší. No... alespoň bylo na co (nebo spíš na koho) koukat. Za mě lepší 1*(25.5.2014)

• Emerelle

Četla jsem všechny knihy, musím se přiznat, teď se za to stydím, je to už sice nějakej pátek asi 5 let ale to mě asi neomlouvá. :D No film stojí za starou bačkoru. Absolutní ztráta času, líbí se to jen puberťačkám. Ale zas znám horší upírské filmy .. vede to stmívání. :D Nejhorší je že vím jak to skončí....(17.10.2014)

• - Rozpočet snímku činil 30 miliónů dolarů, přičemž celosvětové výdělky dosáhly částky zhruba 15 miliónů dolarů - což pohřbilo natočení možného pokračování z (celkem) šestidílné knižní série. (fiLLthe3DD)

• - Natáčelo se od 28.5.2013 do 20.7.2013. (Hal_Moore)

• - Práva k filmu byla zakoupena společností Preger Entertainment již v roce 2010, k rezalizaci došlo ale až v roce 2013. (kklepkaa)