Vampire Academy

Vampire Academy: Blood Sisters

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 104 min

Viděno o půlnoci v kině na FF v Chotěboři... (důležité hledisko hodnocení...) Neskutečná kravina, předvídatelné zvraty... Ale celé kino se ohromně bavilo, tak proč ne? Normálně tak za dvě, ale za to pobavení plného kina za 5 :-)(3.7.2014)

• Deeside

Stmívání nastartovalo upírskou romantiku mezi knihomoly, Upíří deníky zase na plátně a obrazovkách. Nicméně díla, která se snaží vyrovnat zmíněným dvěma dílům, jim ve skutečnosti nesahají ani po kotníky. Knihy od Richelle Meadové jsem nečetl, nicméně samotný film mě dost iritoval. Už je ten námět upírů v Bradavicích... ne, děkuji. A když už jsme u Harryho Pottera, je zde celá řada narážek, ať už mířených schválně či náhodou (krvavý nápis na stěně, zvíře visící za ocas jako výhrůžka...). Příběh je slabý a hlavně ohraný, ničím nepřekvapí a ani samotní upíři nemají nic originálního k uspokojení diváka. Hlavní hrdinka je sice hezká, bohužel to je tak jediné pozitivum. Samotná herečka na mě působila nesympaticky a bez jakékoliv schopnosti herectví. Alespoň představitel Dimitrije ušel a obsazení Olgy Kurylenko taktéž potěšilo. Záchranou mohl být přinejmenším hudební doprovod, jenž například u Stmívání hodně vylepšil podívanou, bohužel zde je to stejná bída, jako zbytek filmu.(14.9.2015)

No tož jsem asi ještě duší i srdcem trapná 12letá puberťačka, protože mě se to hrozně líbilo, takže 4*. Bylo to prostě totálně nadupané humorem, kapku mysteriózní, trošku parodie (aneb na slunci se netřpytíme) a hlavně jsem totálně žrala hlavní herečku Zoey Deutch. Bez ní by to prostě nebylo vůbec tak dobré a asi by to spadlo někde na 2*. Její sarkasmus byl naprosto boží a její komentáře vizí ani nekomentuju:D Přesně takový ten typ, co na srdci to na jazyku.. v jejím případě spíše, co na srdci to na jazyku a pěsti. Bomba scéna byla, když na konci byl úplně romantický okamžik a ona ho místo polibku přehodí přes rameno na zem zatímco má jednu ruku v gypsu. Potěšilo mě, že tam hrál fešák zrzek ze Shameless, ale bylo mi ho trošku líto, že Rose nechával chladnou, za to se zabouchla do o nejmíň 15 let staršího Rusa, super. Někdy to bylo trošku zmatečné, protože tam věci nebyly dostatečně vysvětleny, asi kdybych si přečetla knihu, víc bych to "chápala" ale ono to až tak velký dopad v závěru asi nemělo. "Slyšeli jste, že se Bruce a Sheila rozešli? Prý má Bruce pořád mléčné tesáky a to Sheilu děsí." Každopádně velmi nenápadný konec dávající předzvěst druhého dílu, ovšem pokud se vůbec natočí, tak myslím, že se to propadne úplně někam do těch trapáckých kolejí teen-upíro-bláznících komedio-romancí, takže prosím žádné pokračování. Super komentář: Omnibus.(11.5.2014)

Je jasné, že kouzlo knihy se na plátno převést nepodařilo, ale i přes brutálně zanedbanou reklamní kampaň a zmršenou zelenorůžovou propagaci tohle je jedna z těch povedenějších young adult knižních adaptací. Za průměrně dobré hodnocení tento film vděčí hlavně úžasnému humoru, lehkosti, s jakou je podán středoškolský upíří život a celý fantasy svět, a také úžasné Zoey Deutch (dhampýrka Rose). Rozhodně bych hned šla do kina znovu. (Hodnotím až teď, jelikož ještě 14dní po předpremiéře v kině Atlas se nedalo hodnotit.)(15.3.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,791,979Tržby Celosvetovo $15,391,979 Tržby za predaj Blu-ray v USA $630,928 //počet predaných kusov 22,128Tržby za predaj DVD v USA $2,702,524 //počet predaných kusov 161,991║ strašná zývačka ktorá je len o chlp znesiteľnejšia než Twilight, ináč hrôza /20%/(26.10.2014)

• - Když ředitelka Kirova říká: "Mohla jsem být modelka. Jeden muž v Miláně mi dal svou vizitku, když mi bylo 16." Olga Kurylenko, která ředitelku hraje, začala svou kariéru jako modelka v Paříži, když jí bylo 16. (Hal_Moore)

• - Natáčení probíhalo v Evropě, především ve Velké Británii, část pak také v Montaně, kde se odehrává děj první knihy. (Anez99)

• - Konkurz na roli Dimitrije Belikova se s Danilem Kozlovským odehrával přes Skype, stejně jako konkurz se Sarah Hyland, která ztvárnila Natalii Dashkovou. (Anez99)