Vampire Academy

Upírska akadémia

Horor / Mysteriózní / Fantasy / Akční / Komedie

USA / Velká Británie / Rumunsko, 2014, 104 min

• Tsuki

Stačilo mi několik prvních scén a hned mi bylo jasné, že to bude nehorázná blbost. Ve srovnání s touhle slátaninou je Twilight ještě na úrovni a Vampire Diaries je skvost. Ale dokoukala jsem to. I když mě dost štvala hlavní hrdinka. Přišla mi jako naprostá kráva. Ony všechny ty postavy byly dost mimo, s pitomými a nepřirozenými charaktery. Zdálo se sice, že Zoey Deutch hraje docela obstojně, ale ten charakter její postavy a přiblblé hlášky jí ten herecký výkon hodně srážely. Ostatní herci snad už vůbec nestojí za zmínku. Šílený upírský svět, který se snaží vypadat nad věcí, když se vám v něm sdělí, že v realitě upíři nezáří na světle (narážka na Twilight?), ale že se dělí na jakési tři kasty, z nichž jedni chrání druhé a ti třetí jsou badass, co je ohrožují....no ale je to stejně nakonec jen jeden velký mišmaš, co se chvílemi zdá jako zkříženina s Harrym Potterem a nějakým high school teenage filmem. No co na to ve výsledku říct? Na konci jsem se aspoň dokázala tomu celému zasmát. A musím minimálně uznat, že se tam objevila nějaká fajn hudba a že jsem si ty postavy aspoň vizuálně užila - měli hezké školní uniformy. Toť vše. ~(2,0)~(9.5.2015)

No tož jsem asi ještě duší i srdcem trapná 12letá puberťačka, protože mě se to hrozně líbilo, takže 4*. Bylo to prostě totálně nadupané humorem, kapku mysteriózní, trošku parodie (aneb na slunci se netřpytíme) a hlavně jsem totálně žrala hlavní herečku Zoey Deutch. Bez ní by to prostě nebylo vůbec tak dobré a asi by to spadlo někde na 2*. Její sarkasmus byl naprosto boží a její komentáře vizí ani nekomentuju:D Přesně takový ten typ, co na srdci to na jazyku.. v jejím případě spíše, co na srdci to na jazyku a pěsti. Bomba scéna byla, když na konci byl úplně romantický okamžik a ona ho místo polibku přehodí přes rameno na zem zatímco má jednu ruku v gypsu. Potěšilo mě, že tam hrál fešák zrzek ze Shameless, ale bylo mi ho trošku líto, že Rose nechával chladnou, za to se zabouchla do o nejmíň 15 let staršího Rusa, super. Někdy to bylo trošku zmatečné, protože tam věci nebyly dostatečně vysvětleny, asi kdybych si přečetla knihu, víc bych to "chápala" ale ono to až tak velký dopad v závěru asi nemělo. "Slyšeli jste, že se Bruce a Sheila rozešli? Prý má Bruce pořád mléčné tesáky a to Sheilu děsí." Každopádně velmi nenápadný konec dávající předzvěst druhého dílu, ovšem pokud se vůbec natočí, tak myslím, že se to propadne úplně někam do těch trapáckých kolejí teen-upíro-bláznících komedio-romancí, takže prosím žádné pokračování. Super komentář: Omnibus.(11.5.2014)

• Emerelle

Četla jsem všechny knihy, musím se přiznat, teď se za to stydím, je to už sice nějakej pátek asi 5 let ale to mě asi neomlouvá. :D No film stojí za starou bačkoru. Absolutní ztráta času, líbí se to jen puberťačkám. Ale zas znám horší upírské filmy .. vede to stmívání. :D Nejhorší je že vím jak to skončí....(17.10.2014)

Pijí vám krev mraky týnejdžrů, nadšeně hýkající u nejrůznějších Tvajlajtů? Pracně jste vytěsnili vzpomínky na šikanu na učilišti? A nevěříte, že grilovaný psychopes na česneku může být fakt mňamka? Pak se této okusovací romanci z krvesajných Bradavic vyhněte velkým obloukem! Ovšem jestli jste někdy v pubertě hasili žízeň nejen v hospodě, ale i z krku spolužačky, dobrovolné dárkyně ("Jen si hryzni, však od čeho jsou kamarádky, no ne?"), mohlo by se vám v téhle středoškolské transfuzní stanici líbit. UPOZORNĚNÍ: film není vhodný pro hemofiliky, zapšklé důchodce, stomatology bez atestace a verbala. Zcela nevhodný pak je pro militantní environmentalisty (ahoj ségra ;-) Posuďte sami: chudinkou vránou bylo jebnuto o sokl sochy, rozpárali tam lišku, mezi dveřmi trhnuli kocoura a jako bonus zaživa upálili dva roztomilé pejsky. Ovšem ti vampýři-dhampýři, shromažďující se pravidelně v kostele, a naslouchající uvědomělým upířím plkům z kazatelny, ti byli děsně šik. Bram Stoker by se nestačil divit. A obě holky zubaté, Rose i Lissa, sice většinou jen krafaly o holčičích starostech a řešily, od kterého spolužáka se nechat (či nenechat) ošu ... ohryzat, ale jedno se jim musí nechat. Občas měly fakt dobré hlody! :-)(6.3.2014)

// Distribútor: Weinstein Company // Počet premietajúcich kín v USA: 2,676 // Otvárací Víkend v USA: $3,921,742 //(4.5.2014)

• Lucy Fry