Celnice (TV pořad)

Colnica alebo Československo po 20 rokoch

Talk-show / Dokumentární

Slovensko / Česko, 2013, 13x90 min

Pro mě, jako patriota, velice zajímavý pořad. Co se mi velice líbí je rozvržení pořadu: dokument a následná diskuze. Plus jsou samozřejmě mně příjemní moderátoři. Těším se na další díly.(29.5.2013)

Celú som videl dnes prvú, a veľmi sa mi ten koncept páči. Zaujímavý hostia, podporené dokumentami, kde sa dajú vidieť ďalší zaujímaví ľudia, ktorí v našej spoločnosti pôsobia, vyváženosť oboch krajín...(23.6.2013)

Presne toto je ten typ programu,ktorý patrí na Dvojku.Slovenskí a českí dokumentaristi nás prekvapili dobrými filmami a tešili sme sa o to viac,že slovenské dokumenty hrali prím.Moderátorom sa zväčša darilo vytvoriť pútavú diskusiu a hoci si Adela Banášová vypočula aj kritické poznámky,no aspoň jej typický odľahčený štýl moderovania mal tendenciu získať pre reláciu aj mladých divákov.(15.7.2013)

Tak to áno. Pohľad dvoch bratských národov na rovnaké problémy pomocou dokumentov, rozobratie daných tém pomocou hostí a divákov, to je dobrá tvorba. Zatiaľ však rozpačité a nikto nevie, čo od toho chce, niekedy to skĺza do hádok a nepochopení, no to je vec moderátorov. Som tiež rád, že nám tam nejaký pseudoodborníci nevnucujú koho máme mať radi, či čo máme zastávať alebo že to nie je politicky nekorektné a čiernobiele. Škoda len, že tá diskusia a dokumenty sú tak krátke, je to len také jednoduché zhodnotenie a rozobranie tém.(15.4.2013)

• Havenohome

Viac ako uvedené dokumenty hovorí o kríze elít réžia celej talkshow a vystupovanie Adely Banášovej. :D(15.4.2013)