Běž, chlapče, běž

(Polsko)

Run Boy Run

Drama / Válečný

Německo / Francie / Polsko, 2013, 112 min

Pravděpodobně nejlepší polský film, s jakým jsem kdy měla čest. Téma druhé světové války je zřejmě nevyčerpatelné a je jenom dobře, že z něj i nadále filmoví tvůrci ždímají, co se dá. Takové snímky jsou sice bolavou, ale potřebnou připomínkou.(9.11.2014)

Nejstatečnější kluk, kterého jsem kdy viděla. Vždy se u filmů s touto tématikou vžiju do děje tak, že je to až hrozné a přeji si to také prožít. I když vím, že není o co stát. Každopádně parádní příběh, výkon hlavního hrdiny i ostatních. Super atmosféra.(29.6.2015)

Není to nic tak originálního nebo převratného. Solidní, řemeslně odvedený film na mnohokrát zpracované téma. Napětí tak akorát, dojetí zrovna tak, herci spolehlivě odvádějí, co se od nich očekává.(17.11.2015)

Lze člověka dojmout bez citového vydírání? Jde. Chudák Srulík, ten si toho musel jako žid během války prožít, to by jeden brečel. Z malého hrdiny čiší ale takové životní odhodlání, že se ho sami cítíte. Navíc krásná kamera, uvěřitelné postavy, které se nesnaží na sebe strhnout pozornost. Scénář se s tím, že je hlavní postava dítě nemazlil, nechal ho si život a válku nespravedlivě vyžrat. Doporučuji se podívat v nedepresivním stádiu.(21.9.2014)

Malej Aliny na konci filmu foter vyzeral ako poľský Clive Owen! A Srulik s tými zubami by v pohode i roľu pooral...(13.10.2014)