Milenci ze severního pólu

(festivalový název)

Drama / Romantický / Mysteriózní

Španělsko / Francie, 1998, 112 min

Julio Medem

Nejpěknější zážitek z LFŠ 08. Lehkost a přitažlivost, s jakou vypráví Medem tuhle romanci se nedá neobdivovat. Podařilo se mu skloubit vtip s dramatem a realitu s kouzlem (hlavním motorem filmu je magický realismus) tak příjemně a neotřele, že se o větrem ošlehané konstanty nejstaršího příběhu lidstva otírá jen vyloženě zřídka. Jinak kráčejí Otto s Anou od začátku až do zvláštního konce po svém. Ohromná poklona Juliu Medemovi, jdu se porozhlédnout po dalších kusech jeho tvorby. 90%(3.8.2008)

Prekombinovaný vzťahový kolotoč s obrovským potenciálom.(11.4.2013)

Překrásné a kruté zároveň. Život je o náhodách, nikdy nevíte koho potkáte, odkud pochází a když všechno postupně pochopíte, zjistíte nakonec, že se kruh osudu uzavírá. Drama dětské lásky dvou nevlastních sourozenců prochází hodně spletitýma cestiškama, a to až do dospělosti, kdy je smrt v rodině rozdělí a opět se rozzáří v naději na setkání pod polární září ... "Tvé jméno se čte stejně ze začátku jako i od konce. To je palindrom, víš to?"(21.1.2015)

Po nicneříkající Zemi jsem Medema poslal na nějaký čas k ledu. Chyba!(21.6.2011)

Krásný příběh, kde hlavní roli hraje osud a prolíná dva pohledy do sebe zamilované dvojice. Julio Medem pokaždé přináší jiný romantický příběh a každý má své kouzlo. Tento však je mi nejbližším, protože věřím, že jednou snad i já...(3.10.2011)