poster

Milenci ze severního pólu

 • Španělsko

  Amantes del Círculo Polar, Los

 • Francie

  Amants du cercle polaire, Les

  (Francie)
 • anglický

  Lovers of the Arctic Circle

 • český

  Milenci z polárního kruhu

  (festivalový název)

Drama / Romantický / Mysteriózní

Španělsko / Francie, 1998, 112 min

Režie:

Julio Medem
 • Vančura
  ****

  Krásný film, který se mi velmi líbil. Představitelé ústřední dvojice postav, Otty a Any, jsou výborní a jejich vysoce nepravděpodobný příběh je vyprávěn sympatickou formou, která střídá pohledy obou postav - to je jedna z hlavních předností tohoto snímku, Při sledování jsem se ovšem nemohl ubránit dojmu, že jsem zatím od Medema neviděl žádný další film, který by se mi líbil tak jako SEX A LUCÍA, který stále považuji za režisérův nejlepší film (a jeden z mých nejmilejších filmů vůbec). Je to právě téma sexu, ve kterém podle mě Medem exceluje - nevybavuje se mi jiný současný tvůrce, který by v současné protivně přesexualizované filmové produkci dokázal s takovým umem na filmovém plátně sugerovat autentický a intimní zážitek ze sexu - na tomto poli je pro mě Medem králem, který nemá konkurenci, a k jehož filmům mám z tohoto důvodu velmi blízký, skoro až niterný vztah. Škoda, že MILENCI ZE SEVERNÍHO PÓLU se tomuto mistrovství jen blíží - scéna, v níž Otta potají v noci navštíví Anu v jejím pokoji, je však úchvatná, a tvoří jednoznačně vrchol celého filmu. O to víc zamrzí, že zbytek filmu tak dobrý není, a ze zvláštního závěru jsem vyloženě zmatený. Jak chápat onen dvojznačný konec? Kdo to ví, odpoví...(28.12.2014)

 • brit84
  ****

  Až jsem se divil, jak silně si mě tohle drama dokázalo udržet u obrazovka. Jednoduchý příběh se snoubí se zajímavým stylem vyprávění a dohromady to dává silný příběh o lásce, od kterého se nedá odtrhnout, aniž by se poznal konec.(20.1.2013)

 • Radek99
  *****

  Otto - el piloto ... Jsou věci, které jsou nepřenositelné...(12.2.2008)

 • Morloth
  *****

  Pro mne osobně film o tom, že ač je svět plný sr*ek, tak je pořád malá naděje, že se v něm najde místo pro lásku. To stačí, ne?(31.5.2010)

 • Mahalik
  ****

  Po půlnoci už přeci jen člověk nedává tolik pozor, aby zaznemanel tu nádheru, kterou sleduje. Možná proto na mě neměli Milenci takový dopad. Přesto mě udivovala snaha Medema o originalitu. Když překousnete možný rodinný incest (heh) a kulhající poslední čtvrthodinku, budete rozhodně nadšeni. Otto-Ana...no moje jméno by k nim neštýmovalo vzhledem k tomu, že není palindromem ani co se na nehet vejde.... :), takže raději jen Otto+ Ana(29.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace