poster

Milenci ze severního pólu

 • Španělsko

  Amantes del Círculo Polar, Los

 • Francie

  Amants du cercle polaire, Les

  (Francie)
 • anglický

  Lovers of the Arctic Circle

 • český

  Milenci z polárního kruhu

  (festivalový název)

Drama / Romantický / Mysteriózní

Španělsko / Francie, 1998, 112 min

Režie:

Julio Medem
 • Eddard
  *****

  Nejpěknější zážitek z LFŠ 08. Lehkost a přitažlivost, s jakou vypráví Medem tuhle romanci se nedá neobdivovat. Podařilo se mu skloubit vtip s dramatem a realitu s kouzlem (hlavním motorem filmu je magický realismus) tak příjemně a neotřele, že se o větrem ošlehané konstanty nejstaršího příběhu lidstva otírá jen vyloženě zřídka. Jinak kráčejí Otto s Anou od začátku až do zvláštního konce po svém. Ohromná poklona Juliu Medemovi, jdu se porozhlédnout po dalších kusech jeho tvorby. 90%(3.8.2008)

 • Mahalik
  ****

  Po půlnoci už přeci jen člověk nedává tolik pozor, aby zaznemanel tu nádheru, kterou sleduje. Možná proto na mě neměli Milenci takový dopad. Přesto mě udivovala snaha Medema o originalitu. Když překousnete možný rodinný incest (heh) a kulhající poslední čtvrthodinku, budete rozhodně nadšeni. Otto-Ana...no moje jméno by k nim neštýmovalo vzhledem k tomu, že není palindromem ani co se na nehet vejde.... :), takže raději jen Otto+ Ana(29.12.2008)

 • kleopatra
  *****

  Sex a Lucía bylo moje první setkání s Julio Medemem. Byl to zážitek, který si stavíte na piedestal, a o jehož síle a účincích máte potřebu předsvědčovat i ty, kteří ho tam stavět nebudou, jenže je to taková přesila pocitů a k tomu TAK jiná. Přesto jsem s Milenci ze severního pólu znovu vstoupila do téže řeky, do Medemovi řeky, řeky snů, návratů v čase, symbolů, kruhů, náhod, nehod .... A pak, že to dvakrát nejde.(11.2.2006)

 • WANDRWALL
  *

  Snad potřeba světu ukázat, že milenci se vyskytují i za severním polárním kruhem. jiný důvod, proč byl tnhle film natočen neznám.(25.9.2010)

 • mm13
  ****

  skoro som tomu uveril, skoro bez driemot a skoro mi ten koniec neprišiel vydieračský, ale očisťujúci.. skoro za päť (pozn. - vhodné vnímať v skoro alfa hladine)(11.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace