Sex a Lucía

Julio Medem

Julio Medem

Kiko de la Rica
  • Chrustyn

Pro mě naprosto nezajímavá romantika, příběhem připomínající podprůměrné erotické filmy vysílající TV Nova s tím rozdílem, že sexu je zde méně ale na druhou stranu chvílemi závaní až pornografií. Výsledný dojem nezachrání ani Paz Vega dost často ukazující jak ji Bůh stvořil.(10.3.2010)

Formálně, umělecky, herecky takřka dokonalý film (Španělé jsou velcí filmoví umělci a herci! /a nepochybně i milovníci/). Ačkoliv je zejména v prvních dvou třetinách přesycen sexem (i jistým naturalismem), a ačkoliv má toto slovo v samotném názvu, není vlastně o sexu, ale o lidských osudech "osvobozeného" člověka začátku 21. století. Ta formální vybroušenost mi tu ovšem nestačí, samotný příběh staví emoce nad postoj "nohama na zemi", což je dle mého názoru vždy nebezpečné. Láska, to není jen milování, to je i odpovědnost, závazek, velkorysost, obětavost a trpělivost ...A to v tom filmu evidentně není.(9.10.2013)

Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem měl za poslední dobu možnost shléhnout. Úchvatný příběh a skvělé provedení, snad jen toho sexu tam mohlo být míň. Skvělé, skvělé, skvělé!!! 9/10(12.12.2006)

Lucía y el sexo je takový mírný příliv a odliv, plný nespoutaného sexuálního napětí. To srší z množství smyslných erotických scén. Příběh je velmi prostý. Chronologická nesouvislost jeho vyprávění nutí neustále udržovat soustředění. Jedná se o takřka tradiční spleť lidských osudů, která vznikla několika gejzíry citu a následnými úpadky do chaosu z abstraktní pestrosti mozaiky osudů. Rozhodně je ale tento příběh zpracován netradičně, a to netradičně v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Film je natočen umělecky, s mnoha podmanivými scénickými kreacemi a úchvatnými záběry, které bych připodobnil k výstavě uměleckých fotogalerií prestižní renomované galerie. Lucía y el sexo se snaží být více než nostalgickou esencí příběhu o konci lásky. Je na každém do jaké míry uzná, že se to Sexu a Lucíe daří.(10.1.2006)

Nejak som sa v tom neprehľadnom slede udalostí a vzťahov strácal.(26.10.2008)

• - Paz Vega získala za tento film následující ocenění: Nejlepší španělská herečka na cenách Sant Jordi 2001 a nejlepší herečka na cenách Ondas 2001. Cena Premios Goya 2001 a ocenění na filmovém festivalu v Cannes 2001 jako objev roku v kategorii herečka. (Rosalinda)