Sex a Lucía

Španělsko / Francie, 2001, 128 min

Julio Medem

Julio Medem

Kiko de la Rica

Tento film je ako vzťahy. Nemusí byť za každú cenu zmyselný, je ale dobre, keď zmyselný je, a dá sa chápať, keď zmyselný nie je. ,)(22.10.2009)

Formálně, umělecky, herecky takřka dokonalý film (Španělé jsou velcí filmoví umělci a herci! /a nepochybně i milovníci/). Ačkoliv je zejména v prvních dvou třetinách přesycen sexem (i jistým naturalismem), a ačkoliv má toto slovo v samotném názvu, není vlastně o sexu, ale o lidských osudech "osvobozeného" člověka začátku 21. století. Ta formální vybroušenost mi tu ovšem nestačí, samotný příběh staví emoce nad postoj "nohama na zemi", což je dle mého názoru vždy nebezpečné. Láska, to není jen milování, to je i odpovědnost, závazek, velkorysost, obětavost a trpělivost ...A to v tom filmu evidentně není.(9.10.2013)

Nadherny pribeh, nadherna vizualni stranka, nadherna hudba, nadherna Paz Vega!(28.10.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,594,779Tržby Celosvetovo $7,640,680(5.3.2010)

• Chrustyn

Pro mě naprosto nezajímavá romantika, příběhem připomínající podprůměrné erotické filmy vysílající TV Nova s tím rozdílem, že sexu je zde méně ale na druhou stranu chvílemi závaní až pornografií. Výsledný dojem nezachrání ani Paz Vega dost často ukazující jak ji Bůh stvořil.(10.3.2010)