Sex a Lucía

Julio Medem

Julio Medem

Kiko de la Rica

Fernando Bovaira

Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem měl za poslední dobu možnost shléhnout. Úchvatný příběh a skvělé provedení, snad jen toho sexu tam mohlo být míň. Skvělé, skvělé, skvělé!!! 9/10(12.12.2006)

Prvky zobrazení vášně a touhy na mě fungovaly. Zbytek ani za mák. Sympatie vůči postavám u mě naprosto nebyl schopen tenhle snímek navodit. Oko se nasytilo, duše nikoli. Místy navíc příliš rozvleklé až nudné. Prošlo, neublížilo, ale spláchnuto bez vzpomínek.(31.3.2012)

Ale hej, páčilo sa mi to. Čakal som teda viac sexu (nie že by ho nebolo dostatok) a menej depresie. Ony sa však tieto dve faktory v priebehu snímku jasne vyrovnali, čo vôbec nie je na škodu veci, práve naopak. Svojím spôsobom mi Sex a Lucia pripomínal môj milovaný film Abres los Ojos (1997). Na neho však, pochopiteľne, nemá, ale aj tak sa jedná o pozoruhodne rozhádzanú skladačku, ktorá sa pre pozorného diváka na konci sama poskladá. A keď všetky časti začnú do seba pomaly zapadať, buď vás Medemov výtvor dostane, alebo ešte viac odradí. Mňa osobne dostal.(1.5.2012)

Z filmu "Sex a Lucía" mám velmi rozpačité pocity. Na jedné straně je pro mne příjemným překvapením a na druhé straně zklamáním. Začíná velice příjemně a originálně. Celou první hodinu (která se téměř celá prosouloží), která je výtečně natočená a plná krásných záběrů jsem byl velice spokojen. Ovšem druhá polovina byla nudná a já se v ní ztrácel jako v bludišti. Jinak má film zručnou režii, krásnou kameru, charismatické herce a pěkný příběh. Ovšem příběh na shruba 80 minut. Závěr to sice trochu urovnal, bohužel ani hluboké oči krásné Paz Vegy mne nedokáží přemluvit k vyššímu hodnocení.(7.2.2008)

• flanker.27

Nuuuda, jako všechny filmy o sexu. Ten je lepší praktikovat v reálu, no ne?(9.12.2005)

• - Paz Vega získala za tento film následující ocenění: Nejlepší španělská herečka na cenách Sant Jordi 2001 a nejlepší herečka na cenách Ondas 2001. Cena Premios Goya 2001 a ocenění na filmovém festivalu v Cannes 2001 jako objev roku v kategorii herečka. (Rosalinda)