Sex a Lucía

Španělsko / Francie, 2001, 128 min

Julio Medem

Julio Medem

Kiko de la Rica

Když lunu paprsky slunce laskají a z tmy vzejde světlo překrásné, tam kde hřích s chtíčem noci vládne, ztracená duše teskní potají. V každém skříňka utkaná z osudu pavučin a touha vlhce silná, nevědomky otevírá, rozplétá, až houstne viny stín a dopadne těžce přitažlivost okouzlující, lidská . Kde kruh nekončí, jen se jiným překrývá, světy drásá kruté tření a tvar udávají city z kovadlin. Klín rozráží klíny. Kladivo dopadá. Kdo odvahu má být soudcem cizí viny. Ať zhlédne do lůna rozkoše, jak niterná je ta cesta spletitá. V chybách tone. Kruhem bez konce prokletá.(30.7.2011)

Jedním slovem NÁDHERA! To se nedá popisovat, to se musí VIDĚT! K názvu filmu, bych před sex a Lucia přidal ještě jedno slovo a to LÁSKA! Julio Medem je bůh. Podle názvu by člověk čekal nějakou " erotickou slátaninu " , ale to, čeho se mi dostalo, předčilo veškerá moje očekávání a to v nejpozitivnějším slova smyslu! Neskutečná režijní invence Julia Medema, nádherná kamera, spousta hodně otevřených erotických scén, které ale nejsou ani trochu samoúčelné, výborné herecké výkony ( což při obsazení dvou překrásných žen jménem Paz Vega a Elena Anaya bylo nesmírně těžké ( soustředit se pouze na jejich hraní :o), překrásný příběh a opravdu povedený konec, který nepokazil dosavadní zážitek ( ba právě naopak ). O tom, jak mě snímek zasáhl, hovoří samotný fakt, že silně zvažuji, že změním mou TOP10 ,uvidíme.....(1.6.2009)

Nadherny pribeh, nadherna vizualni stranka, nadherna hudba, nadherna Paz Vega!(28.10.2007)

Tento film je ako vzťahy. Nemusí byť za každú cenu zmyselný, je ale dobre, keď zmyselný je, a dá sa chápať, keď zmyselný nie je. ,)(22.10.2009)

Sdílím stejný názor jako Tosim. Včetně jeho posl. slov (resp. zvolání). Nádhera.(25.3.2007)