Sex a Lucía

Španělsko / Francie, 2001, 128 min

Julio Medem

Julio Medem

Kiko de la Rica

Sex a Lucía přesně splňuje to, co očekávám a co mám rád na současné španělské kinematografii. Tu otevřenost, která se v podstatě nebojí ničeho, tu podivně specifickou atmosféru, kterou španělské filmy oplývají a která funguje asi právě díky té otevřenosti a samotné španělské prostředí, které je prostě ''jiné'' a osobité. Medem sice jakoby točil pořád o tom samém, nicméně to umí a prostě a jednoduše baví. 7,5/10(8.11.2013)

Vesvém žánru se určitě jedná o jeden z nejlepších filmů.(28.7.2005)

Ačkoliv o sex jde vždy až v první řadě, tady je to spíš o milování. Láska různých lidí k jiným různým lidem se proplétá chronologicky spřeházenou mozaikou osudů, kterou si musíte sami poskládat. Postavy vyjímečné i obyčejné hrají výborní herci a ostrov, na kterém se část "lásky" odehrává, jim lze jen závidět.(18.9.2004)

• duklak2

Sex a Lucie? Když jsem uviděl název filmu, tak jsem si pomyslel. To je asi nějaké „péčko“ pro dospěláky. Po shlédnutí musím uznat, že jsem se skoro trefil. Sexu je tam hodně, ale......... I když sex přímo zbožňuju, tak tento film ve mě žádné vzrušení nevyvolal a vidět podruhé ho už bohužel nechci. Byl jsem hodně zklamán, protože před zakoupením jsem se podíval na zdejší hodnocení a když jsem viděl, jak je vysoké, tak jsem si řekl, že to přeci jen vyzkouším. Bohužel, a je mi to hodně líto, uděluji jenom 2 hvězdy. Škoda, že ve filmu nebyly detailnější záběry sexuálních radovánek :-).(15.7.2008)

Áno, presne ten typ filmu, ktorý si pozriem aj 10 krat, hlcem každučkú scénu ako "tenkrát poprvé", dojmem sa, plačem, teším sa...Je to film na ktorý neviem a ani nechcem zabudnúť...(9.6.2005)

• - Paz Vega získala za tento film následující ocenění: Nejlepší španělská herečka na cenách Sant Jordi 2001 a nejlepší herečka na cenách Ondas 2001. Cena Premios Goya 2001 a ocenění na filmovém festivalu v Cannes 2001 jako objev roku v kategorii herečka. (Rosalinda)