Zvonilka a piráti

Tinker Bell and the Quest for the Queen

(neoficiální název)

Animovaný / Fantasy

USA, 2014, 78 min

Perfektní animovaná podívaná pro ty, kteří chtějí vidět něco originálního ze světa animovaného filmu. Na scénu už po šesté vypochodovala jedna sympatická animovaná postavička jménem Zvonilka, která sice nedostává tolik očekávaného prostoru, jak by se podle názvu filmu dalo předpokládat, ale film od úvodních minut zabaví, a to především malé caparty. Na ně se doslova vyplaví množství atraktivních postaviček, ze kterých je nemožné si nevybrat tu svoji oblíbenou a do konce poutavého dobrodružství jí fandit. Množství originálních motivů je k nepřehlédnutí a dobrodružná cesta nabere rychlost několika námořních uzlů. To vše od počátku nepolevuje. Velmi dobré je výtvarné pojetí. Netvrdím, že se jedná přímo o revoluční animaci, ale ne každý divák touží v kině zkoumat, z jaké že to nejmodernější animované techniky film vzešel a první, co na první pohled upoutá, je líbivá animace. To rozhodně nelze prohlašovat o každém filmu, ale tenhle by mohl bavit i rodičovský doprovod. Piráti, víly, moře a příběh plný fantazie s postavičkami, které si menší divák bude chtít odnést domů. Nejedno dítko bude po cestě z kina žadonit své rodiče, aby mu Zvonilku a spol pořídili do jeho pokojíčku. V tom případě animovaná pohádka zafungovala, jak měla. Mé hodnocení: 60%(24.3.2014)

Další úžasná pohádka o vílách. Jen tak dál Disney, těch neni nikdy dost, brzo je využiju na toho ségry skřítka. Jediná ne moc logická věc, o který ale předpokládám nebude malý dítě moc přemýšlet, že nechápu, jak Hook Zarině rozuměl. Detaily. Prostě nádherná pohádka, roztomilá, neškodná, barevná, optimistická. Co chtít víc.(15.5.2014)

Až také strašné to nebolo, lebo 78 minút utieklo ako voda, ale jednoznačne najslabšia zo všetkých častí.(5.4.2014)

// Production Companies: DisneyToon Studios, Prana Studios //(25.5.2014)

kdyby mi bylo cca pět let, tak je to za jasné 4. teď je mi o dvacet víc a pocitově je to tak za dvě hvězdy. tak to hezky zprůměrujeme na tři. holčičky budou nadšené, rodiče už asi o dost méně - ke konci jsem měla co dělat, abych neusnula. dávám plusové body za závěrečnou scénu s Hookem a za krokodýla, jinak.... nic moc.(17.3.2014)