Zvonilka a piráti

Tinker Bell and the Quest for the Queen

(neoficiální název)

Animovaný / Fantasy

USA, 2014, 78 min

Zdá se, že u Disneyho (s výraznou kreativní pomocí Johna Lassetera) dokáží držet slušnou úroveň i u svých řekněme druholigových titulů - když tedy chtějí. Další Zvonilčin příběh funguje skoro tak dobře jako třeba Velká Záchranná Výprava, a nutno říct, že zvídavá Zarina je i relativně nejednoznačná postavička, což rozhodně nebývá v současné "západní" tvorbě pro děti zvykem. A nápad s trochou práce s mytologií vílího prachu je taky proveden slušně, a hlavně je po celý film využíván. Takže i když to reálně netrvá ani hodinu deset, uděje se toho tak akorát, krásně to vypadá, je to dokonale morálně nezávadné, a ještě k tomu věc téměř nevídaná, těch pár písniček, co tu jsou ke slyšení, není vůbec otravných. Ode mě velmi dobré vysvědčení, i když ta osmdesátka je asi přece jen trochu moc. Za plnou cenu za lístek do kina celkem zlodějna, na DVD naprosto ideální, když jsou třeba děti nemocné.(16.1.2016)

U serie Zvonilek jsem dosud nehodnotil jinak, takže mé okouzlení světem víl v podání této série stále trvá a jsem schopen na jednotlivé díly koukat v podstatě kdykoliv a neustále dokola. Piráti vnesli zase trochu ěnčeho co v předchozích filmech nebylo a nakonec to bylo fajn. Tvůrci si zatím dávají dosti záležet na tom, aby každý díl byl něčím jediněčný a přitom se postupně odvypráví příběhy související s jednotlivými druhy víl a s jejich pohádkovými činnostmi. Každopádně jsem za to rád, protože to sice nedovedu racionálně vysvětlit... Každá nová postava zatím byla fajn a ty staré mají své osobité charaktery, ačkoliv zde to bylo trošku víc mixlé díky promíchání talentů které mají trochu vliv na ně samotné. Jinak více se mi líbily všechny díly, které se odehrávaly hlavně bez lidí, ty s lidmi jsou krapet slabší, ale pořád se mi líbí.(27.6.2015)

Grafické spracovanie ako obyčajne veľmi pekné, príbehovo to však bolo narozdiel od predchádzajúcich častí trocha slabšie. Možno to je aj tým, že tu chýbalo nejaké výraznejšie detské poučenie a hudobný doprovod nebol tak chytľavý. Aj dievčatám sa táto časť páčila asi najmenej zo všetkých. 60/100(4.10.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $64,867,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,005,586 //počet predaných kusov 636,214Tržby za predaj DVD v USA $17,686,552 //počet predaných kusov 931,953║ aj keď nejakú tu príbehovú úroveň si to udržalo, je to zatiaľ najslabší diel z danej série, na slušný priemer to ale bez problémov dosiahlo /60%/(14.7.2014)

Krásná animace, která se od Disneyho prostě očekává, celkem pěkný příběh, kterému se hlavně daří vytvářet nějaké základní události pro Petra Pana a jeho příběh. Jsou zde docela dobré narážky. Tohle je vlastně o zrození kapitána Hooka. Je to trochu klišovité, ale překvapivě ne tolik, jak by se dalo čekat. Tenhle film děti určitě neurazí a vzhledem k jeho délce ho mohou snést i rodiče.(16.5.2014)