Ruka

Jiří Trnka

Jiří Trnka

Jiří Šafář

Hana Walachová

Mrazivá univerzální výpověď prakticky o jakémkoliv režimu, který se nebojí vládnout lidem bez ohledu na lidi.(12.11.2015)

Je neuvěřitelné, jak hutnou atmosféru lze vyvolat "pouze" pomocí loutek. Velmi silná alegorie, která by klidně snesla mnohem delší stopáž (což neříkám často), s poměrně jasným poselstvím a odkazem na dobu a místo vzniku (přestože soudě dle příspěvků ze zahraničí to tak možná působí jen u nás). Trnka tímhle jediným dílem v mých očích jasně poráží soudobou konkurenční dvojici zlínských animátorů Zeman-Týrlová. 100%.(24.2.2011)

• NinadeL

Je naprostým extrémem, aby tvůrce zaznamenal vlastní popravu.(17.8.2015)

V tomto loutkovém filmu je dokonale vykresleno to, co V jako Vendeta, který jsem viděla příhodně 5. listopadu, postrádá. Totalitní atmosféra tísně a strachu.(8.11.2016)

Vytvořit na tak malém prostoru tak působivou alegorii o zničujících praktikách totalitních režimů a navíc v době vlády komunismu si zaslouží obdiv.(29.5.2009)

• - V novinách, které podsunou harlekýnovi pod dveřmi, můžeme vidět černobílý obrázek Old Shatterhanda a Nšo-či z filmu Vinnetou (1963). (cheyene)