Ruka

Jiří Trnka

Jiří Trnka

Jiří Šafář

Hana Walachová

Mrazivá univerzální výpověď prakticky o jakémkoliv režimu, který se nebojí vládnout lidem bez ohledu na lidi.(12.11.2015)

Naprostá dokonalost. Řemeslná, myšlenková... Všechna slova navíc jsou navíc.(5.8.2012)

Dokonalé znázornenie politického systému, ktorý ničí všetko prirodzené a krásne a prekopáva to vo svoj vlastný obraz. Ruka je parafrázou toho, čo najviac ubližuje ľudom a čoho sa nikdy nedokážeme úplne zbaviť. Tragické a naliehavé.(13.4.2011)

Jiřího Trnku mám ráda už od dětství, takže tohle byla taková sázka na jistotu.. Stejně mě ale tenhle filmeček dokázal mile překvapit a předčil moje očekávání :) Začalo to sice jako nevinná pohádka, ale pak následoval rychlý obrat a z pohádky se stal horor. Skvěle a jasně nám sděluje poselství, což se mi hodně líbí.. A jak autor dokáže vyjádřit cokoliv absolutně beze slov, to je prostě nádherná.. Nikdy by mě nenapadlo, že by ruka mohla salutovat, když jí chybí hlava.. Ale opak je pravdou! Nádhera! Nejlepší animovaný film! :)(20.12.2011)

• NinadeL

Je naprostým extrémem, aby tvůrce zaznamenal vlastní popravu.(17.8.2015)