Najlepšie je doobeda pozrieť znova jedničku a večer ísť na dvojku. Potom to celé, keď máte ešte udalosti v hlave, dáva väčší zmysel. Dvojka nesklamala, prekonala očakávania. Skvelá hudba, herci, príbeh. Proste jedno z mála pokračovaní, na ktoré sa oplatí ísť.(3.3.2017)

Svět se mění, i když my ne.....děkuji ti Danny, normálně jsem brečel.(26.2.2017)

Trainspotting je jeden z těch skotských filmů o drogách a obyčejných lidech, co do nich spadli (a že jich teda je :D). Námět se už tehdy tak nějak vyčerpal a jeden film, který za tu dobu nebezpečně zkultovněl, byl naprosto dostačující. Jak už to ale tak bývá, všichni milujeme pokračování, takže jsem dlouho vyhlížel jak Danny Boyle, který za tu dobu prorazil v Hollywoodu, zadaptuje knižní pokračování se smyslným názvem Porno a ono ejhle, režisér Porno tak úplně nezadaptoval. to spíše nostalgický celovečerák, který kdysi dostal všechny zúčastněné do širšího povědomí. Důležité ale je, že do toho všichni znovu šli (jak před kamerou, tak za ní, protože bez Dannyho Boyla by sequel postrádal smysl) a ačkoliv notnou dobu trvá, než se všichni setkají, ta první půlka mi přišla konzistentnější, více sršela nápady a ta druhá byla poměrně ubíjející, až jsem se zhrozil, že to nemá ani dvě hodiny. V té druhé jsem čekal nějaký nářez podobný tomu, co jsme viděli v prvním traileru, nicméně nás mistr jen několikrát napíná prvními tóny oné použité pecky a ze řetězu se neutrhne. Ale i tak je to pořád Boyle a je to Trainspotting, hlavní čtveřice je pořád cool, pořád žijí ve své iluzi vnímání světa (i když ne všichni na koksu zůstali) a je fajn je po letech vidět...škoda, že se nestihlo to 20ti leté výročí. Stejně je nevíc cool Jonny Lee Miller, jeho scény mě bavily nejvíce. Robert Carlyle (btw to propadl ve škole 10x? :D) má opět knír jak pornoherec z 80tek a je dost scary..ovšem je jasné, že všichni znají hlavně Ewana. Jak ale říkám, pohromadě jim to sluší nejvíc. Celkově tedy povedený sequel, od čehož jsem si možná sliboval příliš mnoho, ale kvalitativně je to pořád pecka PS : Při filmu mě napadlo přirovnání s Bony a klid, akorát ta dvojka není taková sračka jako se nám povedlo před pár lety naservírovat...7/10(15.2.2017)

Možná je to banální krimikomedie s pár zábavnými videoklipovými blbinkami, nicméně v nejlepší tradici kolébky tohoto žánru. Po formální stránce je třeba Boylovi a jeho týmu vyseknout velkou poklonu, protože natočit s takovou grácií a lehkostí pokračování něčeho tak legendárního, že to v podstatě definuje pojem kult, se zdálo jako nesplnitelný úkol. A klucí to zvládli, ani stín kalkulu, naopak z celého filmu sálá obrovská porce upřímnosti a srdečnosti a byť se k tomu chvílemi zdánlivě schyluje, ani jednou nespadne do stoky klišé či násilného odkazu. Pod povrchem se navíc skrývá hutný manifest nihilismu, mnohem tvrdší než v tomto dosti okázalá jednička, a to již jen kvůli tomu, že takový stupeň konzumu a rozkladu moderní společnosti jsme si v 90. létech ani neuměli představit. Zatímco jsme v rauši z omamných látek, ale především nezdolného mládí, blábolili o životě, nic jsme o něm nevěděli a i ty některé tvrdé a hluboké rány, které se staly už tenkrát, přikryla jistá bezstarostnost a vnitřní senzacechtivost, protože život musí bejt přece drsnej. Především pro tvrdé jádro cílovky, k níž se hlásím, pak T2 totiž může představovat emocionální bombu a jeden z nejpůsobivějších filmů o stárnutí (ne o umírání !), jaký snad kdy byl natočen.(23.2.2017)

Brnk na nitku sentimentu se vydařil. Rád jsem ty kluky edinburgský ještě jednou viděl. Jen mi trochu připomněli, jak že ten čas letí.(11.3.2017)