Výborne zmáknutý sequel, ktorý zlomí vo vás nostalgiu. Jednak tú z pred dvadsiatich rokoch, ale i tú vašu osobnú. Avšak tentoraz sa moc nebudete smiať, pretože aj vám dôjde, čo všetko ste premárnili, ked' se si nezvolili život .Spôsob a forma, akou Danny Boyle podáva ''dvojku'' divákovi , si zaslúži o jednu hviezdu navyše! Finále filmu dokonca až drasticky naberá thrillerove obrátky! P.S. Dosť pomôže si pozrieť jednotku pred projekciou. Potom si všimnete také veci, ako tenisky, ktoré ma obuté Spud pri výlete na kopec pri spomienke na Tommyho, že sú tie isté, v ktorých hrával minifutbal a tak. O piatej hviezde u mňa rozhodla záverečná scéna, ked si Renton pustí platňu. Totálna bomba! [vue cinema, Redditch, UK ](29.1.2017)

• JohnnyD

Hygienická čistota a prázdno. Kým pôvodný film oplýva neopakovateľnou dobovou atmosférou, svojsky rozpráva o téme drog, dospievania i nižších sociálnych vrstiev, dvojka je iba vákuum vyplnené maketami. Žiadna z postáv sa oproti jednotke nezmenila. Tých 20 rokov akoby sa ani nestalo. Renton jediný vyzerá, že zaznamenal nejaký posun, no potom príde absurdný zvrat po asi pol hodine a sme opäť v starých koľajách. Nechýbajú prestrihy na scény z jednotky, kvantum citácií a parafráz a pocit trápna. Totižto scenár, na ktorý sa čakalo 20 rokov, je priam katastrofálny a jediné, čo dokáže je citovať a parafrázovať. Celá zápletka je spleť deus ex machina zvratov a účelovostí vyskladaných tak, aby čím viac scén evokovalo jednotku. Herci pôsobia podobne. Ewan McGregor má veľký problém dostať sa do ikonickej role a Ewen Bremner, ktorý bol bezpochyby najlepším hercom v jednotke, podáva jeden katastrofálny afektovaný výkon. Ale ja sa im ani nečudujem, s takýmto scenárom by nikto nič nezahral. Mať 45 a hrať 25 ročného sa proste nedá. Navyše soundtrack je priemerný a jediné zapamätateľné piesne sú tie z jednotky. No čo ma šokovalo najviac, je fádna réžia. T2 vyzerá, ako keby ho za pár šušňov zbúchal nejaký debutant a nie Danny Boyle, jeden z najvšestrannejších a najtalentovanejších režisérov generácie. Jediné, čo sa filmu nedá uprieť, je poctivá dávka humoru. No mal som taký dojem, že v tomto filme humor byť nemal. A mal to byť úplne iný žáner, než 21 rokov stará jednotka...(10.3.2017)

Povedený návrat po 20 letech, který nabízí o dost víc, než by člověk asi čekal. To co se povedlo v prvním díle se rozhodně nikam neztratilo. Skvělá hudba, skvělí herci a perfektní kamera. Snad jen těch odkazů na jedničku bylo možná až moc a T2 si tak úplně nevypracoval svou vlastní image, ale nějak zvlášť to nevadí, protože přesně tohle fanoušci přece chtěli.(23.2.2017)

Choose better script...(18.2.2017)

Pokračování během jehož sledování má člověk pocit, jakoby na něčem frčel, ale dojezd druhý den je docela přísnej.(23.2.2017)