poster

Popelka

 • USA

  Cinderella

 • slovenský

  Popoluška

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 1950, 74 min

Předloha:

Charles Perrault (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ****

  Disneyho štúdio snáď nevie sklamať. A hlavne jeho skoršia tvorba. Milé, remeselne dokonalé dielo s rozprávkovou atmosférou a postavičkami, ktoré si neexistuje nezamilovať.(26.12.2012)

 • lamps
  *****

  Nevím jak, ale Disney si mě svým originálním zpracováním klasického příběhu zase stopro získal. Popelku sice určitě nepovažuji za nějaký milník nebo dokonce vrchol animovaného filmu, ale zasmál a odreagoval jsem se tak královsky, jak bych si to býval přál u každého animáku. A je zajímavé, že hlavním trumfem opět není ani tak hlavní protagonista, jako spíše hlouček nesmírně sympatických vedlejších postav, které tentokrát doslova a dopísmene utáhly veškerou zábavu jen na svých bedrech a děti si je zamilují na první pohled. Česká hraná verze je samozřejmě mnohem pohádkovější a kouzelnější, ale tohle je zase (hlavně pro mladší publikum,... a pro mě) daleko zábavnější a efektnější podívaná, která nikdy nezestárne. 90%(24.8.2013)

 • Ilicka
  ***

  Nádherná animace, nestárnoucí příběh, ale stejně jako u většiny Disneyovek mi vadí přemíra roztomilých scén se zvířátky, přehnaná dětinskost a hrozně slabá zápletka (princ vůbec nefunguje jako osobnost). Především ale bolí zvířátka, na ty sympatické ptáčky a myšky a pejsky a koníky jsem doslova alergická. (Když Popelka, tak česká - nezáleží na tom, která. Protože dle mého názoru k Popelce patří trocha i té temnoty.) PS: A mé relativně nízké hodnocení je částečně i důsledkem toho, že na tyto pohádky už jsem trochu ve špatném věku.(9.8.2012)

 • MISSha
  *****

  Disneyovka která spolu s Tarzanem a se Sněhurkou, je jedna z mích nejoblíbenějších a nekrásnějších co tohle studio vyrobilo. A vždycky jsem ji měla, a mám raději než naše Tři oříšky pro Popelku.(23.3.2010)

 • Davies182
  ****

  Nádherně zpracovaný klasický příběh, do kterého přibyly tři nezapomenutelné myšky... Krása pohledět!(22.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace