Popelka

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 1950, 74 min

Předloha:

Charles Perrault (kniha)

Tenhle počit Disney Studios mě nijak neoslovil. Animace je dokonalá, ale méně se mi již líbila kresba prostředí, která mi přišla dost zejdnodušená. Příběh je takový komorní, odehrává se skoro celý v Popelčině domě a tak zde není moc místa pro fantazii kreslířů.(17.7.2012)

Oscar 3 nominace: Zvuk, Píseň - "Bibbidy-Bobbidi-Boo", Hudba - M. . . . . Zlatý Lev - výběr, Zlatý Medvěd - výběr(24.5.2004)

Milujem, milujem, milujem od mala! Moja srdcová záležitosť.(14.12.2016)

Najslávnejšiu verziu Popolušku nakrútil Walt Disney keď som mal štyri roky, ale vtedy som si ju akosi nestihol pozrieť. Až počas týchto Vianoc. Nemám najmenšiu chuť vyhľadávať jej nedostatky, ani sa sporiť o koncepciu spracovania známej rozprávky. Mne stačí po tých rokoch vychutnávať atmosféru, výtvarné riešenie a krásnu hudbu. Môj dojem zo Snehulienky síce Popoluška nedosiahla, ale aj tak ju považujem za rozprávku, z ktorej sa bude môcť tešiť ešte nejedna generácia detí.(26.12.2012)

Krásná pohádka. Bavilo mě to o trochu víc než Sněhurka, ale asi to bude tím, že jsem to viděl poprvé.(29.5.2010)

• - Americký filmový institut v roce 2008 vyhodnotil snímek mezi animovanými filmy jako 8. nejlepší. (TheDude)

• - Rok 1950 bol rokom Popolušky, splnila očakávania divákov a podľa nej sa začali určovať i módne trendy. (Fleur6)

• - V pôvodnej verzii od bratov Grimmovcov sa sestry Popolušky snažia dostať do črievičiek, ktoré sú im príliš malé, tak, že si začnú odrezávať prsty na nohách, aby sa do nich zmestili. Keď to nestačí, začnú si odrezávať aj päty. (HOMERjeALIEN)