Popelka

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 1950, 74 min

Předloha:

Charles Perrault (kniha)

Skvělá ukázka toho, že ruční a placatá (bez třetího D) animace má své kouzlo a dokáže uchvátit. Popelka je vtipná, ale nepřekračuje mez trapnosti, napínavá, milá a velice dobře nadabovaná. Popelka není žádná fňukna, ale má také svou hrdost a není hloupá. Škoda, že princ má tak málo prostoru, ale bonusem je, že není modrooký blonďák. :) (Tohle už je čistě subjektivní)(22.7.2010)

Film z dob, kdy ještě měla tvorba pro děti ve studiu Disney úroveň. Jako dítě jsem měl Popelku radši než Sněhurku. Třeba ovšem vidět s původním dabingem ze 70. let.(28.1.2013)

úplna klasika...videla som ju nespočetne veľa ráz...taktiež možno jediná disneyovka, kde mi nevadili tie spevavé pasáže...myšky boli výborné, nie tak otravne dabované ako iné ukecané zvieratká...tekvičkový song je nezabudnuteľný....jednoducho krásna rozprávka, vždy ju budem mať rada...len ten princ mohol dostať viac priestoru:D(5.6.2009)

Disneyho štúdio snáď nevie sklamať. A hlavne jeho skoršia tvorba. Milé, remeselne dokonalé dielo s rozprávkovou atmosférou a postavičkami, ktoré si neexistuje nezamilovať.(26.12.2012)

Nemám nic proti klasickým Disneyovkám ale jejich zpracování známého příběhu o Popelce, považuji za jeden z jejich nejslabších kousků. Animace je však nádherná a dětské publikum bude určitě nadšené.(13.6.2010)