Popelka

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 1950, 74 min

Předloha:

Charles Perrault (kniha)

Skvělá ukázka toho, že ruční a placatá (bez třetího D) animace má své kouzlo a dokáže uchvátit. Popelka je vtipná, ale nepřekračuje mez trapnosti, napínavá, milá a velice dobře nadabovaná. Popelka není žádná fňukna, ale má také svou hrdost a není hloupá. Škoda, že princ má tak málo prostoru, ale bonusem je, že není modrooký blonďák. :) (Tohle už je čistě subjektivní)(22.7.2010)

Disneyovská klasika - pohádka pojatá sice trochu jinak, než ji známe my, ale to vůbec nevadí. Skvělé jsou hlavně myši, které Popelku provázejí. Pro děti naprosto dokonalá zábava.(25.4.2003)

• Frajer42

Těmto starým disneyovkám nikdy nepřijdu na chuť, protože v sobě nejspíš nenajdu potřebnou sílu k jejich dokoukání. A trpím takovým zvykem, že filmům které nezvládám dokoukat nějak automaticky dávám odpad. Na jméno autora nehledím. Mnohem raději mám zkrátka moderní animované pohádky. S tím se nedá nic dělat.(6.9.2012)

Krásná pohádka. Bavilo mě to o trochu víc než Sněhurka, ale asi to bude tím, že jsem to viděl poprvé.(29.5.2010)

Dnes by som si to už tak nadšene asi nepozrel, ale voľakedy to bola pecka, spolu so snehulienkou. 80% - 4*(12.9.2010)