Popelka

Animovaný / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 1950, 74 min

Předloha:

Charles Perrault (kniha)

Krásná pohádka. Bavilo mě to o trochu víc než Sněhurka, ale asi to bude tím, že jsem to viděl poprvé.(29.5.2010)

• Momo_desu

Damn it! Horšie ako Šípková a Snehulienka.(14.1.2013)

Popelka je klasika. Archetypální příběh tolikrát variovaný ve filmu i literatuře funguje i v podání Disneyho. Není to sice taková zábavná taškařice jako Alenka v říši divů, ale je to milá pohádka, kde všechno běží, jak má, film pobaví, poučí, určitě nezklame děti ani jejich rodiče.(2.12.2013)

Rozpočet $2,9miliónaTržby USA $85,000,000Tržby Celosvetovo $86,821,201Tržby za predaj Blu-ray v USA $35,961,081 //počet predaných kusov 1,632,584Tržby za predaj DVD v USA $33,637,707 //počet predaných kusov 823,550/85%/(12.8.2007)

Chápu, že nějak se ten jednoduchoučký příběh natáhnout musí, ale honičky myšek s kocourem teda půl hodiny zabrat nemusely. Víc ale vytknout nejde, jedná se zkrátka o další kouzelnou disneyovku.(4.7.2012)