Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Památnější scénu nepamatuji... sání špagety je prostě nesmrtelné!(1.8.2008)

Tohle je snad jediná pohádka, u které se člověk ani vteřinu nenudí. Naopak mám dojem, že čím jsem starší, tím víc se u ní směju, tím mi přijde roztomilejší a dojemnější... Mmmm...dala bych si špagety...(3.12.2006)

• hellstruck

Jako malá jsem žrala tu scénu se špagetama a když jsem měla to dočinění shlédnout Lady a Tramp nedávno,už se mi to tolik nelíbilo..(28.11.2011)

Velmi dobrý animovaný film pro děti. Jen mám trochu pochybnosti, jestli by o takový film měly dnešní děti, odkojené sračkami od Pixaru, vůbec zájem. Ale budu doufat, že ano. 60 %(28.10.2015)

Kdysi dávno mě tento film v kině naprosto okouzlil a to se nezapomíná.(7.9.2007)

• - Film začali tvorcovia snímať v roku 1953 v štandardnom akademickom formáte (1,37:1), avšak uprostred produkcie rozhodli, že prejdú na širokouhlý formát CinemaScope. Nakoniec vyrobili obe verzie, ale na projekciu uprednostnili širokouhlú pred akademickou, ktorú po premiére už nikdy neuverejnili. (BlueNeon81)

• - Peggy Lee se soudila se studiem Disney z důvodu údajného porušení kontraktu. Tvrdila, že je majitelkou práv k přepisům scénáře. Po dlouhých soudních tahanicích její právo soud uznal v roce 1991, načež jí byla vyplacena částka 2,3 miliony dolarů. (HellFire)

• - Animátor Wolfgang Reitherman si do kanceláře, přímo na svůj stůl, pořídil krysu v kleci, aby studoval její pohyby pro správné vyobrazení ve scéně zápasu s Trampem. (HellFire)