Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Půvabná pohádková romance je klenotem animovaného filmu, který ani po pětapadesáti letech neztratil nic ze svého kouzla. Ať už jde o animaci nebo atmosféru, kterou už ty dnešní animované filmy nějak neumí. Spíš než pohádka je to téměř klasická romantická komedie jen zasazená do disneyovského světa, plná nezapomenutelných drobností, humoru a vkusného sentimentu.(3.9.2010)

Nádherná romantická animovaná pohádka z dílny Walta Disneye plná dobrodružství, legrace, lásky a sentimentu. Jako každá Disneyovka má i tato svoje zvláštní kouzlo, které vás chytne za srdce. Společenská nerovnost není v lásce žádnou překážkou. Všechny problémy se dají překonat.(18.9.2009)

Pamatuju si, že jsme jako malí chodili do kina na animáky (já, sestra a mamka) a myslím, že jsme byli i na tomto filmu. Nicméně jsem si nebyl jistý, tak mě napadlo se na Lady and the Tramp podívat znovu. Lhal bych, kdybych řekl, že mi to osvěžilo vzpomínky, protože si pořád nejsem jistý, jestli jsem na tomto filmu byl v kině nebo ne. Ale vím, že je škoda, že (pravděpodobně) takovýhle krásný animák už dnes nikdo nenatočí. Dnešní děti jsou zvyklí na trhlý humor, který mám rád, nic proti tomu, ale pak vidíte takovýhle poctivý animák, který vás doslova pohladí po srdci a i takový sarkastický cynik, jako já, se vrátí do doby, kdy mu bylo 8 let. Zkrátka a dobře, jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl. 100 %.(1.7.2013)

Konečně jsem měla možnost toto dílko vidět od té doby, co mi bylo asi tak sedm - a to jsem si pamatovala jen tu slavnou scénu se špagetama - a musím říct, že mě to okouzlilo stejně jako předtím. Krásná animace, lepší než mnohá dnešní, půvabný jednoduchá příběh, zlo bych tu ani tak nepopsala jako zlo, ale prostě nástrahy psího života v podobě psích útulků a úlisných koček a na konci happy-ending se spoustou krásných malých štěňátek. Někdo tu píše, že je to moc sentimentální......no a co, i kdyby...tak sentimentalita je v životě taky čas od času potřeba. A krom toho tu byla i řada vtipných okamžiků pro dospělé oko i ucho jako, když Jim Láska četl noviny s dírou: Všimla sis miláčku, že od té doby, co máme Lady, ubývá znepokojivých zpráv?. Prostě krása.(22.10.2012)

Nádherná pocta psům z doby, kdy bylo Disney studio zaslouženě na vrcholu. Disneyovky moc nemusím pro jejich přílišnou uzpívanost a roztomilost, ale v 50. a 60. letech tohle vše mělo svůj půvab a smysl. Animace psů je naprosto dokonalá a ani nelze vidět žádné rezervy ke zlepšení. Příběh je příjemně původní a hořkosladce dojemný a v rámci žánru se určitě jedná o klenot.(22.3.2012)

• - Peggy Lee se soudila se studiem Disney z důvodu údajného porušení kontraktu. Tvrdila, že je majitelkou práv k přepisům scénáře. Po dlouhých soudních tahanicích její právo soud uznal v roce 1991, načež jí byla vyplacena částka 2,3 miliony dolarů. (HellFire)

• - Neskoršie 4:3 verzie filmu (Super8, 16mm, TV, VHS, Laserdisc a prvé DVD) paradoxne vyrobili orezom obrazu širokouhlej verzie. (BlueNeon81)

• - Spoiler: Ve scénáři se z počátku počítalo se smrtí Trustyho pod koly kočáru. Walt Disney po zhlédnutí scény přikázal animátorům přidat poslední scénu odehrávající se na Vánoce, aby diváky ujistil, že Trusty byl jen zraněn. (HellFire)