Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $4miliónyTržby USA $93,602,326Tržby Celosvetovo $99,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $34,242,280 //počet predaných kusov 1,373,224Tržby za predaj DVD v USA $131,012,103 //počet predaných kusov 6,493,359║ Roztomilá rozprávka, opäť animačné prevedenie na vysokej úrovni. /80%/ ()

Koda

Krásná půvabná noc, která si říká Bella Notte... Dám vám hádanku, i kdyby jsem nepsal tuto recenzi sem na konkrétní film, tak: Špagety, 2 psi a píseň Bella Notte? Co jiného by to mohlo být, než nádherný, nenáročný, rodinný a hlavně nezapomenutelný film, který pokud dobře vím, má remake. Přesně tak, mluvím tedy o legendě Lady a Tramp. Příběh vypráví o jedné bohaté rodině, která si pořídí nádhernou psí slečnu Lady a starají se o ní. Háček nastane ve chvíli, kdy přestanou na ní mít čas a budou se věnovat vlastnímu narozenému dítěti. O to větší problém nastane, když si hlídání převezme dočasně teta, která si neoblíbila Lady a snaží se jí zbavit. Právě tady začíná to krásné dobrodružství, kdy ji zatoulaný voříšek Tramp ukazuje, a dává najevo, jaký je ten svět opravdu bezstarostný, plný svobody, žádného domácího - musíš, zůstaneš, teď ne a podobně a že děti jsou jedno velké zlo. Je tu spoustu dramatických, i romantických chvílí doplněné nádherným zabarvením hudby, a příběh tak nějak souvisí i s reálným životem. Tramp je tady opravdu sympatický, správný, ale i pošahaný, když dostane omylem Lady do útulku. Za mě jedno z nejnádhernějších Disney filmů. PS: Když se tak nějak vrátím na ten rok zpátky, bylo a ještě tu je vtipné špagetové video, které mě totálně odbourává. To je jaký je rozdíl mezí filmovým a reálným pojídáním špaget. Výsledek? reálný pes se při jídle špaget zakucká a vyplivne masovou kuličku :D Kdo to video neviděl, určitě se podívejte! ()

Neotom

Metaforicky roztomilý a v zásadě pravdivý film (postoj lidí ke psům), místy však také příliš sentimentální a nudný. Vzhledem k roku výroby přesto v mnoha ohledech obdivuhodný snímek, zejména co se týče propracovanosti animací. Všimněte si, jak neskutečně realisticky vypadá běh majitelů Lady k domu na konci filmu! 60% ()

venom14

Tak tuhle klasiku jsem viděl až včera(19.10. 1994),ale nelituju.Já už dlouho neviděl nic od Disneyho a tohle mě prostě chytlo,jasně,je to takové hrozně za každou cenu milé,hezké a sentimentální,(prostě Disney) ale to je jako vytýkat Avataru že jsou tam efekty.Tím že to bylo až moc hezké,tak tím se mi to i líbilo. ()

ABLABLABLA

Konečně jsem měla možnost toto dílko vidět od té doby, co mi bylo asi tak sedm - a to jsem si pamatovala jen tu slavnou scénu se špagetama - a musím říct, že mě to okouzlilo stejně jako předtím. Krásná animace, lepší než mnohá dnešní, půvabný jednoduchá příběh, zlo bych tu ani tak nepopsala jako zlo, ale prostě nástrahy psího života v podobě psích útulků a úlisných koček a na konci happy-ending se spoustou krásných malých štěňátek. Někdo tu píše, že je to moc sentimentální......no a co, i kdyby...tak sentimentalita je v životě taky čas od času potřeba. A krom toho tu byla i řada vtipných okamžiků pro dospělé oko i ucho jako, když Jim Láska četl noviny s dírou: Všimla sis miláčku, že od té doby, co máme Lady, ubývá znepokojivých zpráv?. Prostě krása. ()

• Film byl složen ze dvou příběhů. První pojednával o fence Joea Granta a příchodu dítěte do rodiny. Tuto verzi ale Walt Disney neschválil. O několik let později četl v časopisu Cosmopolitan příběh „Happy Dan the Whistling Dog“koupil práva a příběhy spojil. (Bau.Baushka)
  • Na začátku filmu ukládají majitelé malou Lady do košíku, přehodí přes ni deku a položí před košík noviny. V dalších záběrech však noviny nikde neleží. (MsUtahraptor)
  • Peggy Lee se soudila se studiem Disney z důvodu údajného porušení kontraktu. Tvrdila, že je majitelkou práv k přepisům scénáře. Po dlouhých soudních tahanicích její právo soud uznal v roce 1991, načež jí byla vyplacena částka 2,3 milionu dolarů. (HellFire)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří