Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Klasika pro děti. Teď bych se na to asi už nekouk'. :)(15.9.2007)

Hodně příjemná klasická disneyovka. Vidět ji už v dětství, byl by to jasný plný počet.(18.9.2012)

Rozpočet $4miliónyTržby USA $93,602,326Tržby Celosvetovo $99,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $34,242,280 //počet predaných kusov 1,373,224Tržby za predaj DVD v USA $131,012,103 //počet predaných kusov 6,493,359║ Roztomilá rozprávka, opäť animačné prevedenie na vysokej úrovni. /80%/(11.10.2009)

Kouzelná romantická animovaná komedie s psími hrdiny, kteří se s výjimkou mluvení chovají naprosto stejně jako jejich živé předobrazy. Opět klobouk dolů před Disneyho animátory, opravdu. Jako dítěti se mi Lady a Tramp velice líbili a líbí se mi i dnes, ačkoliv se na ně pravděpodobně dívám úplně jinýma očima. Kromě psů bych ale rád vyzdvihl také dvě skvělé siamské kočky, mazané potvory, jež navíc zazpívají úžasně poťouchlou píseň, a krysu, z níž jde vážně strach.(29.8.2015)

Dostal jsem obrovskou chuť na špagety...(15.7.2009)

• - Film byl složen ze dvou příběhů. První pojednával o fence Joea Granta a příchodu dítěte do rodiny. Teto verzi ale Walty Disney  neschválil. O několik let později četl v časopisu Cosmopolitan příběh Happy Dan the Whistling Dog, koupil práva a příběhy spojil. (Bau.Baushka)

• - Historicky prvý celovečerný animovaný film natočený v širokouhlom formáte CinemaScope. (BlueNeon81)

• - Film začali tvorcovia snímať v roku 1953 v štandardnom akademickom formáte (1,37:1), avšak uprostred produkcie rozhodli, že prejdú na širokouhlý formát CinemaScope. Nakoniec vyrobili obe verzie, ale na projekciu uprednostnili širokouhlú pred akademickou, ktorú po premiére už nikdy neuverejnili. (BlueNeon81)