Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Klasika pro děti. Teď bych se na to asi už nekouk'. :)(15.9.2007)

Má snad nejoblíbenější Disneyovka. Krásný příběh a hlavně milé postavičky s nádherně propracovanými charaktery.(28.12.2007)

Nádherná pocta psům z doby, kdy bylo Disney studio zaslouženě na vrcholu. Disneyovky moc nemusím pro jejich přílišnou uzpívanost a roztomilost, ale v 50. a 60. letech tohle vše mělo svůj půvab a smysl. Animace psů je naprosto dokonalá a ani nelze vidět žádné rezervy ke zlepšení. Příběh je příjemně původní a hořkosladce dojemný a v rámci žánru se určitě jedná o klenot.(22.3.2012)

Sladká romanca medzi rozkošným psím pokolením nemohla dopadnúť zle. Lady a Tramp je filmová perlička z dielne Disneyho okorenená nevinnými rozprávkovými charaktermi, kultová scéna hanblivého zblíženia ňufáčikov nad tanierom špagiet, je právom kultová, nádherná animácia a nadprirodzený svet, v akom by sme občas chceli zakotviť - rodinné domčeky posiate prúdom farebných stromov, čaro Vianoc umocnené rodinnou atmosférou, večerná idylka pri rozplývaní sa nad maličkou Lady schovatou pod vianočnou mašľou ... Tomuto sa hovorí čistá nádhera.(23.5.2010)

Tohle je snad jediná pohádka, u které se člověk ani vteřinu nenudí. Naopak mám dojem, že čím jsem starší, tím víc se u ní směju, tím mi přijde roztomilejší a dojemnější... Mmmm...dala bych si špagety...(3.12.2006)

• - Animátor Wolfgang Reitherman si do kanceláře, přímo na svůj stůl, pořídil krysu v kleci, aby studoval její pohyby pro správné vyobrazení ve scéně zápasu s Trampem. (HellFire)

• - Spoiler: Ve scénáři se z počátku počítalo se smrtí Trustyho pod koly kočáru. Walt Disney po zhlédnutí scény přikázal animátorům přidat poslední scénu odehrávající se na Vánoce, aby diváky ujistil, že Trusty byl jen zraněn. (HellFire)

• - Film byl složen ze dvou příběhů. První pojednával o fence Joea Granta a příchodu dítěte do rodiny. Teto verzi ale Walty Disney  neschválil. O několik let později četl v časopisu Cosmopolitan příběh Happy Dan the Whistling Dog, koupil práva a příběhy spojil. (Bau.Baushka)