• VášaVF

Je to jen stručnej příběh zvídavé dívky s velkým libidem. Film mohl jít více do hlouky a vytěžit z tohoto námětu trochu více.(19.1.2014)

Jen 17 je chladnou, krásně temnou, černohumornou, ale proklatě zvrácenou fantasií a svým specifickým způsobem i poetickou sondou do ženské duše, kterou francouzský režisér François Ozon (8 žen, Bazén) bravurně vykresluje během čtvera ročních období na studentce Isabelle.(7.7.2013)

Mix komedie a dramatu, který se docela dobře sleduje, ale u kterého nejspíše nikdy plně nepochopíte, proč se hlavní hrdinka ve svých 17 letech stala úspěšnou prostitutkou. A právě o tom by podle mě podobný film měl být především.(3.7.2013)

Melissa P., Třináctky, Klip... Aneb takovejch už bylo, a stejně zůstaly ploché. François Ozon a jeho rozbor nerozbor dospívající dívky, hledající dobrodružství skrze nebezpečného ale dobře vynášejícího koníčka. Marine Vacth předvádí tolik, až divák vypne mozek a hltá jen její svlečené tělo. Více v externí recenzi pro kult na konci listopadu.(22.11.2013)

Příjemně sledovatelný příběh, který nemoralizuje a nechává diváka popřemýšlet a udělat si vlastní názor.(21.7.2014)

• - Film byl uveden na filmovém festivalu v Cannes. (Weasley)

• - Ve filmu zazní několik písniček od Françoise Hardy, jejíž písničku Träume použil François Ozon již ve svém předchozím filmu Kapky deště na rozpálených kamenech. (claudel)

• - Scéna, kdy se Isabelle a Alex dívají z mostu na Paříž, se odehrává na slavném Pont des Arts, který je často ve filmech využíván pro romantické scény. (claudel)