Ozon staví diváka do role pozorovatele, sám poté předloží kontroverzní téma a bez vynášení soudu nechává děj plynout. Tento přístup mi byl sympatický ovšem Marine Vacth je v hlavní roli až moc chladná a bez emocí. Závěr snímku poté v podstatě nic nesdělí a to je škoda.(23.4.2014)

Příjemně sledovatelný příběh, který nemoralizuje a nechává diváka popřemýšlet a udělat si vlastní názor.(21.7.2014)

Unáhlené závěry musejí stranou. Na první pohled neškodný evropský zástupce, který na půl druhou hodinku hravě zaměstná divákovy smysly. Velkou zásluhu na tom má představitelka hlavní role příliš krásné prostitutky, svůdná a přesvědčivá Marine Vacth. Třiadvacetiletá herečka balancuje na hranici dětství a dospělosti, nudí se a neví, co s právě objevenou sexualitou. Vydá se tak hodně netypickou cestou. Stále zajímavý tvůrce François Ozon svůj melancholický portrét staví tak, že umožňuje pochopení z různých úhlů pohledu. Odsoudit zasněnou dívku nebude snadné. Pochopit také ne. S látkou Ozon pracuje obratně, protože dívčiny pocity a stavy si dokážeme z letmých náznaků domyslet. Samotný francouzský „znalec žen“ nicméně mohl „vysvětlovat“ v některých pasážích víc. Proto se v závěru nelze ubránit pocitu, že se drží v překvapivě mělkých vodách. I tak mi výsledek stačil.(15.1.2014)

Jdu rict pritelkyni co vsechno se mi na filmu libilo a pak zkusim nekde sehnat 500 Euro. 75%.(12.1.2015)

Jen 17 je chladnou, krásně temnou, černohumornou, ale proklatě zvrácenou fantasií a svým specifickým způsobem i poetickou sondou do ženské duše, kterou francouzský režisér François Ozon (8 žen, Bazén) bravurně vykresluje během čtvera ročních období na studentce Isabelle.(7.7.2013)