The 100 (TV seriál)

Prvých 100

Fantasy / Sci-Fi / Drama

USA, 2014 - 2017, 39 h (Minutáž: 45x45 min)

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Devon Bostick, Christopher Larkin, Lindsey Morgan, Richard Harmon, Alycia Debnam-Carey, Thomas McDonell, Ricky Whittle, Adina Porter, Johnny Whitworth, Michael Beach, Dichen Lachman, Raymond J. Barry, Eve Harlow, Zach McGowan, Alessandro Juliani, Sachin Sahel, Ty Olsson, Terry Chen, Chloe Babcook, Lizzie Boys, Chris Browning, Eli Goree, Brad Kelly, Jake Croker, Izabela Vidovic, Joseph Gatt, Tatiana Szalay, Monique Ganderton, Luisa D'Oliveira, Kelly Hu, Chelsey Reist, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Jarod Joseph, Osric Chau, Shawn Mendes, Michael Adamthwaite, Jedidiah Goodacre, Teach Grant, Nick Hunnings, Aleks Paunovic, Warren Belle, Dejan Loyola, Artine Brown, Lilah Fitzgerald, Barry Nerling, Nesta Cooper, Primo Allon, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Mark Gibbon, Kate Bateman, Chris Shields, Gerardo Barcala, Lee Tichon, Chad Riley, Paul Lazenby, Toby Levins, Spencer Drever, Charles Edward Bae, Sharon Taylor, Mik Byskov, Patrick Roccas, Giacomo Baessato, Dalila Bela, T. Michael Morris, Donna Yamamoto, Aatash Amir, Rob Hayter, Brenda Strong, Keenan Tracey, Hiro Kanagawa, Ian Tracey, Catherine Lough Haggquist, Ben Cotton, Mac Brandt, Luvia Petersen, Kett Turton, Conrad Whitaker, Genevieve Buechner, Martin Zach, Valerie Tian, Christine Willes, Olivia Steele-Falconer, Katie Stuart, Andrew Francis, Fulvio Cecere, Quinn Lord, Kate Vernon, Steve Talley, Steve Bacic, Brendan Meyer, Garfield Wilson, Emily Haine, Kendall Cross, Colin Lawrence, Tanaya Beatty, Michael Rogers, Sarwan Badesha, Tasya Teles, Erica Cerra, Jessica Harmon, Leah Gibson, John DeSantis, Noah Danby, Link Baker, Julia Dominczak, Rhiannon Fish, Matthew Mandzij, Rick Dobran, Yasmine Aker, Aaron Miko, Celia Reid, John Specogna, Josh Ssettuba, Jane Craven, James Forrester, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Joleigh Schultz, Zak Santiago, Michael Strusievici, Patrick Sparling, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Roger R. Cross, Neil Sandilands, Cory Gruter-Andrew, Shaine Jones, Jonathan Whitesell, Victor Zinck Jr., Bill Marchant, James Pizzinato, Jessica Racz, Paige Turco (a.z.), Henry Ian Cusick (a.z.), Richard Harmon (a.z.), Christopher Larkin (a.z.), Lindsey Morgan (a.z.), Nadia Hilker, Tristan Jensen, P.J. Pesce, Saidah Arrika Ekulona, Finn Wolfhard, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Hassani Shapi, George Tchortov, Jana Mitsoula, Chai Romruen, Jennifer Koenig, Diana Pavlovská, Alison Thornton, Jennifer Cheon, Darcy Laurie, Ben Sullivan, Michael Jonsson, Bradley Stryker, John Pyper-Ferguson, Kim Shumway

Dříve jsem samozřejmě bedlivě sledoval Ztracené, takže občas vidím dost podobností mezi oběma seriály, ale nijak zvlášť mi to nevadí. Sledování děje na Arše a na Zemi je dobré, postavy si po čase každý oblíbí (Clarke!), prostředí je pěkné, zápletka napínavá. Těším se na pokračování. || 2. série je ještě drsnější a nekompromisnější, scénáristé se nebojí velkých rozhodnutí a klidně odpraví důležitou postavu. Příběh jde stále kupředu, nenajde se mnoho hluchých míst a stále ve vzduchu visí nějaká záhada. Ubylo romantických vztahů, což se seriálu prospělo a více prostoru dostalo temno.(7.9.2014)

1. série: 60% || 2.série: 90% Není to žádná teen stupidita. S potenciálem, který skrývá toxická planeta, může The Hundred předčít The Lost.(27.1.2016)

Stovka delikventů má prozkoumat Zemi, jestli je po radioaktivním konfliktu konečně obyvatelná. Jen sám způsob zjišťování, čili bez vysílačky, měřáku radioaktivity a dalších věcí, které jsou běžné dnes, natož v budoucnosti, mi přišlo silně dementní a chvilku mi trvalo, než jsem se přes to přenesl. Nicméně on je hloupý i ten zbytek, ale marná sláva, mě to docela baví. Padouši jsou až úsměvně padouchovatí, klaďáci jsou protivně kladní, sem tam se tu mihne nějaká ta hezká holka a postapokalyptická modrá planeta na mě působí docela sympaticky. Navíc tu bydlej velcí úhoři a dvouhlaví jeleni. Většinou člověk zapomene na to, že u scénáře a dialogů nikdo moc nemyslel (nebo myslel až moc). Koukatelný výplach. 55%(13.4.2014)

• honajz

Kde začít? Už první díl nastolil spoustu otázek po logice příběhu, a když ty nelogičnosti na mne hrnou stylem Ztracených, tak vážně nemám chuť jim to zbaštit i s navijákem. Prvotní premisa je prostě celá špatně - např. by mne zajímalo, kdo tedy stihl postavit tuhle kombinaci satelitů poskládaných v jeden, a jak se tam zbytky lidstva stihly dostat včetně zásob, když prostě Země byla radioaktivní. Na Zemi se evidentně dá žít, ale pitomce, co si blbě spočítali, jak dlouho jim vydrží podpůrný systém v satelitním městečku, raději zhebnou na orbitě, než by se zkusili dostat dolů a risknout to. Chtějí čekat dalších sto let! Mankote, proč? A kolik jich vlastně na té orbitě strádá, že nejde mít druhé dítě a lidi jsou vyhazováni z rakety ven do krutého a chladného vesmíru? A pak děcka, která byla do té doby zavřená ve vězení nebo dokonce 16 let žila v nějakém kanále, nemají žádné trauma, ne ne, hnedle se pustí do křepčení, dokážou z ničeho zapálit vatru (!), bojují proti sobě, místo aby ve zděšeném hloučku čekali, odkud přijde nějaké nebezpečí. To je přece normální, že když se dostanete na neznámé místo, tak všechno víte, všude jste byli, víte, jak se chovat, a ničeho se nebojíte. Nemáte jídlo, ale hlavně, že můžete založit vatru a jásat, klidně hladoví. Voda může být radioaktivní, ale vystavíme se dešti a vodu pijeme. A v noci se to změní na Avatar a všechno září... Btw, jak začali umírat první teenageři, říkal jsem si, že to mají chytře vymyšlené - se sto díly dáte hodně sezón, než všechny puberťáky vybijete. Jo, a když vás kousne krokodýl (nejspíše zmutovaný) do nohy, tak tam máte oděrku, jako byste maximálně spadli na schodech... A protože je produkce levná, nejčastěji se pobíhá lesem... Atd., atd. Kdyby se alespoň všichni nechovali pořád jako dementní idioti, když mají smrt za krkem.(8.3.2016)

// Lost pro puberťáky s cool MTV momenty, sexy modelkami, béčkovými triky a fajn soundtrackem? Tak dobře, ale jen dokud tam budou ty modelky!(21.5.2015)

• - V knižní předloze se matka Clarke (Eliza Taylor) nejmenuje Abby nýbrž Mary. (prochy95)

• - Název města Tondc, ve kterém žijí Zemšťané, je odvozen od hlavního města Spojených států amerických - Washington, D.C. (Liesel1)

• - Jedna z hlavných hrdiniek, Octavia (Marie Avgeropoulos), je v seriáli o štyri roky staršia v porovnaní s knihou. V seriáli má 18 rokov, v knihe len 14. Zabránilo sa tým kontroverzii pri niekoľkých scénach. (mivr)