S láskou, Rosie

Rosie Dunne

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2014, 102 min

Pohodová, lehce vtipná romanťárna, kde se vztahy přelévají neustále tam a zpátky. Lily má na pohodovce slušný podíl. Je to spíš kousek pro ženský, případně pro ty, kdo si chtějí představit, jak by se v mnoha zlomových kritických situacích zachovali. 3 je málo, 4 moc.(16.2.2015)

Otázka nezní, kolikrát jsem již podobné osudové romance viděl, nýbrž kolikrát mě ještě zas a znovu dokáží emocionálně sejmout... Láska je radost!(1.6.2015)

• claudel

Ve třinácti, možná v šestnácti letech bych byl z takového filmu určitě nadšený a ještě se nad ním dlouho rozplýval. Ano, srdce všech romantiků může plesat, ale mně v dospělém věku už leze na nervy, když vidím po sté padesáté prvé totéž klišé, když postavy pronášejí tatáž moudra, a když hlavní hrdina/ka má ztřeštěného/ou nejlepšího kamaráda/ku. S láskou, Rosie má pár moc pěkných momentů, ty jsou ale doslova vymazány naprostými scénaristickými lapsy, které mě doslova šokovaly, jestli je to vůbec možné. Nevím, jestli tak naivní, nereálná až absurdní byla samotná literární předloha anebo si to scénaristka pro film upravila. Když jsem se podíval na filmografii režiséra, tak jsem prozřel, ale S láskou, Rosie bude rozhodně jeho nejlepší počin. Závěrem tradičně kapka pozitivna - hudební složka výborná, ta mi občas dala vzpomenout na dobu, kdy mi fakt bylo těch šestnáct.(3.5.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,431Tržby Celosvetovo $14,956,000▐ Lily Collins je v každom ohľade roztomilá a drží to nad vodou, nakoľko je táto romanca až zbytočne prekombinovaná /60%/(29.6.2015)

prvotřídní doják, který tak umně kombinuje vtipné momenty s těmi dojemně romantickými, že mu zkrátka podlehnete..(14.4.2015)

• - Režisér dal Lily Collins (Rosie) a Samovi Clafinovi (Alex) v některých scénách volnou ruku a herci pár scén vymysleli sami během natáčení, například Alex fotící Rosie při výskoku na ulici. (MadJanny)

• - Film se natáčel v Torontu v kanadském Ontariu a v Irsku. (rafix)

• - Ačkoliv jak Alex (Sam Claflin), tak Rosie (Lily Collins) pocházejí z Dublinu, Rosie stále Alexe nabádá (aspoň podle titulků), aby se choval jako Angličan. Což by asi Ir neakceptoval. (Robbi)