Škoda lásky (TV seriál)

Povídkový / Komedie

Česko, 2013 - 2014, 11 h 34 min (Minutáž: 22x25 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka), Miloš Urban (povídka), Bohumil Hrabal (povídka), Jan Zábrana (povídka), Petr Šabach (kniha), Eduard Petiška (kniha)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová, Martina Hudečková, Klára Issová, Jana Plodková, Lenka Krobotová, Eva Josefíková, Jiří Langmajer, Simona Prasková, Agáta Lexová, Karel Šíp, Martin Eugen Kulhánek, Eva Holubová, Zora Valchařová-Poulová, Petr Píša, Tomáš Töpfer, Hana Seidlová, Marika Procházková, Anna Polívková, Linda Rybová, Pavel Řezníček, Hana Vagnerová, Michal Suchánek, Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Lenka Zahradnická, Jiří Ployhar ml., Ondřej Malý, Jakub Železný, Václav Helšus, Klára Melíšková, Jiří Štrébl, Lucie Bártová-Zedníčková, Eliška Křenková, Veronika Žilková, Karel Smyczek, Oldřich Navrátil, Sandra Černodrinská, Vanda Hybnerová, Igor Chmela, Zdeněk Piškula, Hynek Čermák, Luboš Veselý, Barbora Milotová, Natálie Řehořová, Jiří Fero Burda, Pavla Beretová, Eva Nosálková-Leinweberová, Yvetta Kornová, Tereza Blažková, Robert Nebřenský, František Nedvěd, Marie Spurná, Petr Jeništa, Petra Nesvačilová, Josef Havrda, Petra Hřebíčková, Filip Kaňkovský, Marta Sládečková, Marián Geišberg, Karolína Pösingerová, Zuzana Volavá, Veronika Schönová, Vojtěch Lavička, Marek Dobeš, Josef Beck, Eva Lecchiová, Sabrina Ema Kulhánková, Šimon Franc, Zdeněk Ctibor, Roman Škoda, Ivo Kubašta, Linda Svobodová, Nguyen Phuong Thao, Petra Navrátilová, Jiří Mádl, Veronika Kubařová, Aneta Krejčíková, Štěpán Benoni, Martin Kraus, Martha Issová, Stanislav Majer, Kristýna Leichtová, Jan Hájek, Jaromír Dulava, Dana Batulková, Gabriela Marcinková, Pavla Tomicová, Lukáš Hrabák, Jan Dolanský, Lukáš Příkazký, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Jakub Zedníček, Filip Menzel, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Barbora Mudrová, Anna Kadeřávková, Eva Leimbergerová, Anna Konopíková, Veronika Řeháková, Boris Hybner, Lola Hrabovská, Markéta Tannerová, Jan Adam, Lubor Novotný, Tereza Hálová, Charlotte Ella Gottová, Malvína Pachlová, Lucie Juřičková, Martin Zahálka, Marta Richterová, Adéla Gondíková, Martin Preiss, Petr Kocourek, Miroslav Kaman, Jitka Zelenohorská, Robert Mikluš, Radka Tesárková, Ivan Herma, Alena Konopíková, Pavlína Skružná, Marek Geišberg, Matěj Nechvátal, Ondřej Bauer, Tereza Volánková, Lucie Březovská, Jiří Wohanka, Petr Varga, Jiří Jelínek ml., Jiří Hána, Vilma Cibulková, Jiří Maryško, Michal Bednář, Jindřich Klaus, Julia Issa, Tomáš Jeřábek, Ladislav Županič, Jiří Kocman, Marie Poulová, Marika Šoposká, Zuzana Slavíková, Vladimír Kulhavý, Dana Marková, Petr Koutecký, Jiří Černý, Jan Slovák, Teresa Branna, Klára Sedláčková-Oltová, Jiří Čapka, Heda Pacnerová, Petr Janiš, Petr Klimeš, David Lištván, Vanda Švarcová, Vladimír Kratina, Michaela Fišarová, Eduard Jenický, Filip Štancl, Sofie Kandilárová, Anežka Mikošová
  • PollyJean

viděla jsem jen díl s Gottem a ten byl na odpad. S hrůzou jsem pozorovala, co prázdného a dokonale nenápaditého může stvořit kdysi tak schopné trio Hřebejk, Šabach, Jarkovský. Jediný pozitivní okamžik byl, když "autobusák" odhalil svou skrytou tvář, v jeho podání ta píseň neměla chybu. S dalšími díly rozhodně ztrácet čas nehodlám...(1.6.2015)

• RonaMidu

čekala jsem víc,ale některé epizody jsou přece jen koukatelné :-)(3.2.2014)

• honajz

Nevím proč, ale přijdou mi ty jednotlivé díly nejen bez invence, ale všechny natočené na jedno brdo. Jako kdyby je natáčel jeden režisér podle jednoho scénáře. Všechno jsou tak strašně „uvěřitelné“ příběhy, že se cítím jak na jiné planetě a potřeboval bych překladový slovník pro obyčejné lidi. - EDIT: Dlouho jsem neviděl díl s Karlem Gottem. Za něj bych šel s hodnocením na jednu hvězdu, ale to by nebylo spravedlivé vůči ostatním dílům. Díl s Gottem je strašný - když babičku napadlo hned pět možných, zajímavějších a zábavnějších řešení, asi je něco špatně. Samotné rozuzlení je pitomoučké. Nelogičnosti na hraně uvěřitelnosti (tak vám každou neděli někdo leze na zahradu, a vy nezavoláte policajty? Nedáte k bráně bodyguarda? A ta sestra si v ty neděle ráno nemohla sestru rovnou ohlídat? Atd.)(26.1.2014)

1. díl = 70% - Goťák překvapil...vtipné, podařené.(5.1.2014)

Na jednu stranu mě Karel Gott příjemně překvapil, na stranu druhou bylo ale téměř zbytečné, aby ve filmu dostal takový prostor. Mnohem lepší by myslím bylo, kdyby si ho tvůrci coby opravdovou žijící legendu schovali pro jednu scénu, a to pro tu v mistrově šatně po koncertu. Tím pádem Karel Šíp byl zbytečný úplně (a ten "gay" vtip pekelně trapný), ale lákadlo pro diváky je holt lákadlo pro diváky. Do nadprůměru nicméně Škodu lásky posouvá úžasně tragikomicky dojemný výkon Zory Valchařové-Poulové, civilně lidský projev Evy Holubové a sympatický samorost Petr Píša.(3.1.2014)

• - Příběh povídky "Škoda lásky" o šílené fanynce Karla Gotta je inspirovaný skutečnými událostmi. Zpěvák má hned několik věrných fanynek, které ho pronásledují, tou nejznámější je Němka Hannelore Uhl. Ta je rovněž k vidění ve filmu. Záběry, kde paní Doušová podává Karlu Gottovi růži na jeho koncertě, se točily při jeho skutečném vystoupení. Za paní Doušovou je v pozadí vidět dáma v červeném, což je právě Hannelore Uhl. (greetchen)

• - Druhá řada seriálu se mimo jiné natáčela v rodinném penzionu Sázavka ve Zlenicích. (kaulinecka2)

• - Povídka "Družička" byla zfilmována v prvorepublikové vile Pelle nebo též v Klecandově vile v Krajníkově ulici ve vilové čtvrti Brunšov v Dobřichovicích v č.p. 105. Budova byla postavena v roce 1885 továrníkem Klecandou, dnes je kulturní památkou. Brunšov je ojedinělou vilovou čtvrtí, kde si koncem 19. st. začala budovat svá letní sídla pražská smetánka. Většina vil má za sebou složitou historii, po roce 1989 a navrácení do rukou původních majitelů byly naštěstí povětšinou citlivě zrekonstruovány a celá čtvrť stojí za procházku. (greetchen)