Škoda lásky (TV seriál)

Povídkový / Komedie

Česko, 2013 - 2014, 11 h 34 min (Minutáž: 22x25 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka), Miloš Urban (povídka), Bohumil Hrabal (povídka), Jan Zábrana (povídka), Petr Šabach (kniha), Eduard Petiška (kniha)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová, Martina Hudečková, Klára Issová, Jana Plodková, Lenka Krobotová, Eva Josefíková, Jiří Langmajer, Simona Prasková, Agáta Lexová, Karel Šíp, Martin Eugen Kulhánek, Eva Holubová, Zora Valchařová-Poulová, Petr Píša, Tomáš Töpfer, Hana Seidlová, Marika Procházková, Anna Polívková, Linda Rybová, Pavel Řezníček, Hana Vagnerová, Michal Suchánek, Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Lenka Zahradnická, Jiří Ployhar ml., Ondřej Malý, Jakub Železný, Václav Helšus, Klára Melíšková, Jiří Štrébl, Lucie Bártová-Zedníčková, Eliška Křenková, Veronika Žilková, Karel Smyczek, Oldřich Navrátil, Sandra Černodrinská, Vanda Hybnerová, Igor Chmela, Zdeněk Piškula, Hynek Čermák, Luboš Veselý, Barbora Milotová, Natálie Řehořová, Jiří Fero Burda, Pavla Beretová, Eva Nosálková-Leinweberová, Yvetta Kornová, Tereza Blažková, Robert Nebřenský, František Nedvěd, Marie Spurná, Petr Jeništa, Petra Nesvačilová, Josef Havrda, Petra Hřebíčková, Filip Kaňkovský, Marta Sládečková, Marián Geišberg, Karolína Pösingerová, Zuzana Volavá, Veronika Schönová, Vojtěch Lavička, Marek Dobeš, Josef Beck, Eva Lecchiová, Sabrina Ema Kulhánková, Šimon Franc, Zdeněk Ctibor, Roman Škoda, Ivo Kubašta, Linda Svobodová, Nguyen Phuong Thao, Petra Navrátilová, Jiří Mádl, Veronika Kubařová, Aneta Krejčíková, Štěpán Benoni, Martin Kraus, Martha Issová, Stanislav Majer, Kristýna Leichtová, Jan Hájek, Jaromír Dulava, Dana Batulková, Gabriela Marcinková, Pavla Tomicová, Lukáš Hrabák, Jan Dolanský, Lukáš Příkazký, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Jakub Zedníček, Filip Menzel, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Barbora Mudrová, Anna Kadeřávková, Eva Leimbergerová, Anna Konopíková, Veronika Řeháková, Boris Hybner, Lola Hrabovská, Markéta Tannerová, Jan Adam, Lubor Novotný, Tereza Hálová, Charlotte Ella Gottová, Malvína Pachlová, Lucie Juřičková, Martin Zahálka, Marta Richterová, Adéla Gondíková, Martin Preiss, Petr Kocourek, Miroslav Kaman, Jitka Zelenohorská, Robert Mikluš, Radka Tesárková, Ivan Herma, Alena Konopíková, Pavlína Skružná, Marek Geišberg, Matěj Nechvátal, Ondřej Bauer, Tereza Volánková, Lucie Březovská, Jiří Wohanka, Petr Varga, Jiří Jelínek ml., Jiří Hána, Vilma Cibulková, Jiří Maryško, Michal Bednář, Jindřich Klaus, Julia Issa, Tomáš Jeřábek, Ladislav Županič, Jiří Kocman, Marie Poulová, Marika Šoposká, Zuzana Slavíková, Vladimír Kulhavý, Dana Marková, Petr Koutecký, Jiří Černý, Jan Slovák, Teresa Branna, Klára Sedláčková-Oltová, Jiří Čapka, Heda Pacnerová, Petr Janiš, Petr Klimeš, David Lištván, Vanda Švarcová, Vladimír Kratina, Michaela Fišarová, Eduard Jenický, Filip Štancl, Sofie Kandilárová, Anežka Mikošová
  • zette

1, Skoda lasky- po dobu celeho dilu jsem myslel na to, kam je jeste schopen bozsky Kaja zajit a co je Hrebejk jeste schopny natocit, fakt pruser. Na druhou stranu Gott nemuze nudit a klobouk dolu pred hereckym vykonem Zory Valcharove-Poulove, jsem mel pocit, ze to je jeho skutecna fanynka. 2, Majova romance doktora Mraze- takova groteska, ale vicemene ze zivota, povidka neurazila. 3, Manzelka- pointa dobra 4, Uspesny lov- Viewegh uz pozitivne nemuze prekvapit, hrozny chlap. Mozna psal o sobe, Langmajerovi role ale taky sedla. 5, Mokre tricko- Uplne o nicem, bez pointy. Se Suchankem muze byt sranda, jako herec je ale tragicky. 6, Maruska- zatim nejhorsi epizoda, ktere jsem neveril. Svatba a zapijeni svobody v hospode byly vylozene trapne. No, po ctvrtem dile uz o jednotlivych epizodach psat nebudu. Serial ma sestupnou tendenci, hlavne diky katastrofalnim scenarum. Typicka ceska tvorba. Zlati Bakalari a scenariste z lidu:-)!(30.12.2013)

1. řada: Jediné povídky jasně vyčnívající nad průměr (****): Mokré tričko; Družička. // Varuju před obzvlášť nepovedenými epizodami (*): Májová romance Dr. Mráze; S jedním uchem na veselo. // Zbytek je +- průměr, což je škoda (látky), neboť některé povídky sahaly po lepším hodnocení, např.: Vzpomínky; Diamantová svatba. // Celkově zklamání. 2.řada: Povídky jasně čnící nad průměr (****): Idyla na konci léta; Polibek pro vítěze; Host u tabule. // Varuju jen před epizodou (*): Miška je kouzelná. // Za pozornost stojí i moderní variace na Boženu Němcovou (Divná Bára) nebo detektivka od Hrabala (Zamilovaná). // Celkově viditelné zlepšení.(4.2.2014)

K čeru, není možné hodnotit jednotlivé epizody a já viděl jen Marušku ;-). No, je to za 2 hvězdy....především kvůli Vieweghovi...jeho tvorba má totiž dvě vrstvy. tu povrchní, která je shit a pak tu druhou, hlubší, která je taky shit! Ale na tu marušku se fakt pěkně koukalo. :-)(22.6.2016)

• Meijin

1. Škoda lásky - neviděl jsem; 2. Májová romance doktora Mráze - hráli: Töpfer, Procházková, Polívková - 2*; Manželka - hráli: Rybová, Řezníček - 3*; Úspěšný lov - hráli: Langmajer, Vagnerová - 2*; 3. Mokré tričko - hráli: Suchánek, Plesl, Stryková, Zahradnická - 3*; Maruška - hráli: Langmajer, Josefíková, Malý - 2*; 4. Vzpomínky - hráli: Taclík, Krobotová, Babčáková - 3*; Diamantová svatba - hráli: Pidrmanová, Kantorková, Skopeček, Hofmann, Carda - 3*; Družička - hráli: Kadeřávková, Skružná - 1*;(16.1.2014)

Škoda Lásky: Klasická hřebejkovina, kde nejvíce překáží Jarchovský a jeho typická schopnost lepit epizodické scény v (ne)ucelený celek. Mistr Gotťák s Karlem Šípem tvořili naprosto odzbrojující komediální duo, což čekal opravdu málo kdo.(2.1.2014)

• - Druhá řada seriálu se mimo jiné natáčela v rodinném penzionu Sázavka ve Zlenicích. (kaulinecka2)

• - Povídka "Pravda" byla nafilmována v Sobotce a Praze. V jednom ze záběrů je pak vidět Divadlo Járy Cimrmana. Dále se filmovalo v Černošicích, Suchdole, Střížkově, u viaduktu v obci Novina a v Jizerských horách v Bedřichově na Presidentské chatě poblíž rozhledny Královka. (M.B)

• - Příběh povídky "Škoda lásky" o šílené fanynce Karla Gotta je inspirovaný skutečnými událostmi. Zpěvák má hned několik věrných fanynek, které ho pronásledují, tou nejznámější je Němka Hannelore Uhl. Ta je rovněž k vidění ve filmu. Záběry, kde paní Doušová podává Karlu Gottovi růži na jeho koncertě, se točily při jeho skutečném vystoupení. Za paní Doušovou je v pozadí vidět dáma v červeném, což je právě Hannelore Uhl. (greetchen)