poster

Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013, 12x51 min

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Hrají:

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Marta Olšrová, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Alena Vondrášková, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday
(další profese)
 • Djoker
  ****

  Nečekal jsem, že takovou perlu najdu zrovna ve vodách českého krimi, tedy žánru, který skutečně neumíme. Hodně dělá samozřejmě moderní přístup, kdy je jeden případ roztažen na celou sérii, pomalejší průběh vyšetřování diváka více vtáhne do děje a hlavně nemusíme sledovat rutinní postupy nudné vyšetřovací skupiny. Technicky je seriál daleko před většinou současné produkce. Kamera, střih i hudba jsou opravdu skvělé. O hercích ani nemluvím. Řezníček je jako sarkastický seladon dokonalý, vnitřní monology popravily už mnoho postav, ale jemu jsem žral každé slovo. Čermákům démony zkoušený polda staré školy je dalším velkým tahákem. Této nesourodé dvojici je opravdu těžké nefandit. Exotovi Bjelacovi role opět sedla jako prdel na hrnec a světská nymfa v podání Šoposké je pak třešničkou na dortu. Stále je řeč o produkci tuzemské. Nechápavé výlevy místních nedodělků, které zaskočilo, že se nejedná o úroveň typu Breaking Bad, jsem celkem nepobral. Stejně jako v případě Okresního přeboru, který se krátce po vstupu na scénu zmocnil komediálního trůnu, tak i k Cirkusu Bukowsky se hrdě hlásím, protože projekty takové kvality je u nás nutné hlasitě podpořit a ne jen remcat a nechávat se dál zavalovat kupou sraček. Druhá série je na podobné úrovní, schází pouze dvě věci. Wow effect, divák ví, že půjde o kvalitní řemeslo a větší prostor pro Mariku, je totiž strašně hot. Více než zvraty mě však v této sérii zaujalo skryté poselství, že každý správný čtyřicátník musí píchat mladou holku, jinak není žádný frajer. Chytré časopisy nelhaly, život skutečně začíná až ve čtyřiceti. 1. série: 80%, 2. série: 75%.(5.2.2014)

 • type_B
  **

  Komentář po druhé řadě. Ze začátku první série jsem byl celkem nadšenej. S postupujícími díly se však původní dojem začal vytrácet. Mám za to, že scénáristům došel dech, a tak začali lepit děj pomocí hlouposti a různých selhání obou hlavních detektivů. "Bože, to je vůl," napadlo mě nesčetněkrát během sledování Nestora či por. Tupeše. (Natahování děje pomocí lapsů hlavních postav mi fakt vadí!) Mezi další věci, které mi neseděly, byla i postava Nestora, v podání Řezníčka vyzněla trochu babicovsky, "cynické" monology pak vyznívají spíše otravně. Naopak se mi líbila postava právníka, kde jsem vzal na milost Klepla, jehož jinak z celého srdce nesnáším. Zdá se mi, že v kontextu tradice českého krimi žánru vyznívají Bukowského monology falešně a příliš uměle. Kdybych si odmyslel kontext, který se váže k Česku, seriál by se mně možná líbil víc. Kdo ví, třeba by se v zahraničí mohl líbit a tenhle komentář bude moci být označen za typicky zaprděně česky maloměšťácký.(19.12.2014)

 • Styxos
  ***

  První díl byl fakt pekelnej, nelíbil se mi a dost těžko jsem se do Bukowskyho světa dostával a obtížně jsem se s jeho postavami sžíval. No, naštěstí nebalím šapitó hned po prvním díle, takže s dalšími díly to bylo lepší a lepší. Ve výsledku tu tak máme "kriminálku" která v porovnání s ostatními českými "kriminálkami" a vůbec seriály působí nadpůměrně. Ale jen s těmi českými. Když si to porovnáme s těmi světovými, dostaneme šedý průměr, který kulhá na obě nohy a je dost zázrak, že dokáže dojít až k cílové pásce. Největší kámen úrazu je vrah - když prostě víte od zhruba od druhého dílu, kdo v tom má prsty a tvůrci vám to ještě ukazují, je sakra něco špatně. A mrzí mě také, že jsem už už od začátku tušil motiv, který se potvrdil. Problém č. 3. - Vražda? Ta holka se přece předávkovala. Takže by mě zajímalo, proč tam celou dobu mluvili o vraždě a jak na ni přišli. Nikomu ani jednou z pusy nevyšla další možná příčina smrti. Problém č. 3. je motivace hlavního hrdiny. Chápu, že se na začátku případu hrne do vyšetřování, protože je pro policajty hlavní podezřelý (alespoň to si máme myslet, tenhle dojem to ve mně rozhodně nevyvolalo) a potřebuje očistit svoje jméno. Jenže pak, když se ukáže, že v tom prsty neměl? To mohl klidně zůstat v maringotce a obšťastňovat dceru Igora Karkarowa (mimochodem, pár maringotek a jeden had a jeden koník mají být fakt cirkus?). Na druhé straně postava Bukowskyho není špatně napsaná, ačkoliv mi párkrát zašustila papírem (viz. motivace) a taky to, že se vyspí s každou ženskou kolem níž projde). Bohužel ho Pavel Řezníček nedokázal úplně prodat a ta postava mi byla vlastně ukradená a nedokázal jsem si k ní za celou dobu vybudovat žádný vztah. Na druhé straně Čermákův Kuneš to bylo jiný kafe. Parádní herec, parádní postava. Jen je škoda, že ho hned na začátku uklidí do protialkoholický léčebny. Ovšem když se vrátí do akce, tak to stojí za to. A taky doufám, že o Kunešovi natočí ten seriál, o němž se nedávno někde mluvilo. Cirkus Bukowsky je ve výsledku koukatelná a zábavná záležitost, která člověku bolení hlavy ani břicha nezpůsobí. Bohužel o žádný obrovský zázrak se ale podle mého názoru nejedná. (2. řada) - vizuálně je to pořád skvělý, ale taky pořád slabý. Respektive ještě slabší. Jenže zatímco první řada měla náboj, tak tý druhý zoufalé chybí. Ve druhý polovině ho sice chytí (díly 4-6 super), ale situaci to nezachrání. Akční scény jsou... fajn. Hlavně zátah na Hlavním nádraží nebo honička v podzemce. Akorát je blbý, že tu hrajou provařený ksichty a už prvním díle jsem věděl, kdo celou dobu tahal za nitky. Ale jinak Čermákův Kuneš je pořád dobrej (ač místy trochu přepálenej - ano, pořád kouříme ve sprše a vlastně každou volnou chvíli) a doufám, že dojde slibovaný spin-off s jeho postavou. Na každý pád by mě zajímalo, co musí člověk udělat, aby dostal kvalitní žánrovku.(8.12.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - "Jedete na lom?" ptají se ve 4. epizodě stopující děvčata Bukowského (Pavel Řezníček). "Ano," praví on, a odveze děvčata na zámek Jezeří. Na zámek se ale ve skutečnosti přes Lom nedostanete, je totiž na druhou stranu. (sator)

 • - Scény 2. dílu odehrávající se v prostorách konírny a zámku byly natáčeny na zámku Bon Repos na Čihadlech. Dále se filmovalo v Žampachu, Kamenném Přívozu, přístavu v Českém Vrbném, Děčíně, zamku Bon Repos, Srbsku, Hostimi a v Praze v Novém městě, Josefově a Bubenči.. Část seriálu, ve které je Nestor (Pavel Řezníček) unesen, se natáčela v Sázavě v Černých Budech. Navazující záběry byly točeny v okolí města. (AnčaRambo)

 • - Spoiler: Scéna stíhání domnělého vraha v černém oblečení prostorami metra se odehrává ve stanici Muzeum. Podle děje má na stanici bezprostředně navazovat depo metra, ve kterém je prchající osoba dostižena, ve skutečnosti jsou ale obě místa od sebe vzdálena téměř 7 kilometrů. (Martin_L)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace