Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013, 12x51 min

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Marta Olšrová, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Anna Konopíková

"Člověk nemůže být skrouhlý dvacet čtyři hodin denně.Alespoň já ne,zvlášť ne v tak úžasným městě,jako je Praha"...někoho iritujou letecké záběry?miluju je od prvního dílu...kamera se mi líbí vůbec jako taková....i průvodní monolog,který mi připomíná jednu českou počítačovou hru....ve filmu je pořád nějaké "cosi",které nedokážu definovat,ale drží mě u obrazovky a nutí nechat si nahrát díl,který nemůžu sledovat rovnou..přeju si,aby to další díly nepokazily :-)(16.11.2013)

Není to dokonalé, ale chytilo mě to dost na to, abych si pouštěla jeden díl za druhým. Na 2. řadu se těším. Pokud dostane víc prostoru Kunueš, je to jen dobře. Bukowsky není tak zajímavá postava a navíc Čermák je výrazně lepší herec než Řezníček. // EDIT: 2. řada slabší než první, místo aby se tvůrci poučili z chyb, zprasí to stupidním jednáním postav a zbytečnou rozvleklostí....(1.3.2014)

• gudaulin

První reakce filmové publicistiky a televizních fandů byly nadšené a ve stylu "to tady ještě nebylo, konečně máme český seriál srovnatelný se světem", což mě, skeptika, zviklalo v přesvědčení, že se současnou českou televizní tvorbou není radno ztrácet čas. Inu, ve světě se toho točí hodně a jde spíš o to, s jakým patrem světové tvorby se chceme srovnávat. Zároveň je důležité, jaký při hodnocení Cirku Bukowsky použijete úhel pohledu. Pokud ho poměřujete s Ordinací v růžové zahradě a Rodinnými pouty, můžete pochopitelně používat slova plná chvály a hovořit o dynamické kameře, syrovosti, autentičnosti a všudypřítomném napětí. Pokud ale zvolíte srovnání se světovou špičkou, rychle zjistíte, že není nad čím jásat. Napodobování jihoamerických telenovel nám jde zkrátka daleko líp. Abych pravdu řekl, tahle hra na drsnou školu a thriller moderního střihu mi připomíná snahu party provinčních ochotníků přiblížit se světovému divadelnictví kopírováním scénických postupů úspěšných profesionálních pražských scén. Jednotlivosti se dají u Bukowského vyzvednout, ale spousta věcí skřípe. Kvalitní zahraniční seriály mají obvykle vícevrstevný scénář a postupně gradují ve strhující finále. Tady rozehraná partie spíš uvadá a poslední díl vyvolává ani ne tak euforii, jako spíš otázku: A to je vážně všechno? Celkový dojem: 40 %. Snad ještě vzkaz našim mediálním publicistům - příště by to chtělo trochu rezervovanosti a v některých případech možná i soudnosti. Chápu, že do malých českých poměrů se hodí i malá očekávání a nízké laťky, ale odsud posud.(11.12.2013)

Nečekal jsem, že takovou perlu najdu zrovna ve vodách českého krimi, tedy žánru, který skutečně neumíme. Hodně dělá samozřejmě moderní přístup, kdy je jeden případ roztažen na celou sérii, pomalejší průběh vyšetřování diváka více vtáhne do děje a hlavně nemusíme sledovat rutinní postupy nudné vyšetřovací skupiny. Technicky je seriál daleko před většinou současné produkce. Kamera, střih i hudba jsou opravdu skvělé. O hercích ani nemluvím. Řezníček je jako sarkastický seladon dokonalý, vnitřní monology popravily už mnoho postav, ale jemu jsem žral každé slovo. Čermákům démony zkoušený polda staré školy je dalším velkým tahákem. Této nesourodé dvojici je opravdu těžké nefandit. Exotovi Bjelacovi role opět sedla jako prdel na hrnec a světská nymfa v podání Šoposké je pak třešničkou na dortu. Stále je řeč o produkci tuzemské. Nechápavé výlevy místních nedodělků, které zaskočilo, že se nejedná o úroveň typu Breaking Bad, jsem celkem nepobral. Stejně jako v případě Okresního přeboru, který se krátce po vstupu na scénu zmocnil komediálního trůnu, tak i k Cirkusu Bukowsky se hrdě hlásím, protože projekty takové kvality je u nás nutné hlasitě podpořit a ne jen remcat a nechávat se dál zavalovat kupou sraček. Druhá série je na podobné úrovní, schází pouze dvě věci. Wow effect, divák ví, že půjde o kvalitní řemeslo a větší prostor pro Mariku, je totiž strašně hot. Více než zvraty mě však v této sérii zaujalo skryté poselství, že každý správný čtyřicátník musí píchat mladou holku, jinak není žádný frajer. Chytré časopisy nelhaly, život skutečně začíná až ve čtyřiceti. 1. série: 80%, 2. série: 75%.(5.2.2014)

Drsná škola po česku :). Dospělý seriál ve kterém se šuká, chlastá, dostává přes držku a vyšetřuje vražda... Srovná se zahraničím, třeba s produkcí HBO si radši odpustím, ale v české seriálové bažině je to doslova zlatí ryba... 3,5* a snad světlo na konci tunelu...(15.2.2014)