Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolářová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michal Dymek

Po pravdě se mi pilotní díl (ten dvacetiminutový v rámci Souboje seriálů) líbil o hodně víc. Nechápu, proč musely být některé scény přetočeny (resp, asi kvůli tomu, že Řezníček za ty dva roky přibral) a přišlo mi líto, že kamera je v ostré verzi horší, rozevlátější, rozkývanější, bez atmosféry a zarámování scény. Nevím, kdo Markovi Jandovi poradil s kamerou pseudomoderně hejblat ze strany na stranu, když stále více diváků z toho má mořskou nemoc, a dokonce i artu milovní už proti tomuto nešvaru brojí. Oproti pilotu někam zmizel jako autor námětu Štěpán Kačírek, snad se to neprojeví na vedení příběhu. Ten si drží z pilotního dílu příjemné tajemno, ale přece jen ty nové prvky jsou laciné, až mi zatrnulo. Také hudba mi přijde nekonzistentní v některých scénách. Takže uvidíme, kam se to pohne, jako to bude vedeno dál. ---- EDIT po skončení seriálu. Nu, naděje zůstaly zklamány. Vizuál je vymazlený, hrdina a lidi kolem něho na první dojem zajímaví, ale čím více dílů, tím více mi chybí něco hlubšího, promakanějšího, nikoliv jen povrchní příběh opsaný z kdejakého komerčního seriálu. To už jednotlivé fíly Kriminálky Anděl mi daly víc. Závěr se snažil být akční, ale mně osobně přišel spíše zmatený a nekoncepční. Jako mělo to dobře našlápnuté, atmosféra, nálada, dobré, ale zápletka se ukázala být nezajímavou a postavy časem také. Některé situace dokonce byly hloupé a neuvěřitelné.(31.10.2013)

Myslím, že v současné televizní tvorbě ČT z krimi žánru zatím to nejlepší. Za tohle díky, ČT.(8.1.2014)

70%(11.12.2016)

• triatlet

Seriál se snaží o atmosféru, ale působí na mě nepřesvědčivě. Vadí mi, že hlavní hrdina má snad sedm životů...(20.11.2013)

Před koncem první série musím konstatovat, že s každým dalším dílem je Cirkus Bukowski lepší a lepší. Sleduji jej současně s jeho "mladším bratrem" Raplem, takže se mi krásně propojují souvislosti v životě poručíka Kuneše. Cirkus je proti Raplovi možná o chloupek napínavější, byť v celkovém dojmu a vyznění o vlásek slabší. Pavel Řezníček je ve své roli perfektní. Hynek Čermák mě se svoji postavou neskutečně baví a pochválit mohu také Michala Dlouhého (on ty hajzlíky prostě umí hrát jako málokdo) i Mariku Šoposkou. Svůj komentář pravděpodobně ještě rozšířím a doplním, až budu mít dokoukanou i druhou sérii. Není rovněž vyloučeno, že přihodím i pátou hvězdičku.(26.10.2016)

• - Jan Pachl si krom psaní scénáře a režírování v seriálu  také  zahrál, konkrétně ve druhé epizodě druhé řady postavu lékaře. (Tom_Lachtan)

• - Ve scéně, kdy v pátém díle odjíždí Kuneš (Hynek Čermák) z léčebny a má namířeno vlakem do Prahy, jede po mostě CityElefant českých drah. Poté, když se záběr přenese do vlaku, jede Kuneš, který má v tu chvíli otevřené okénko, ve starém repasovaném rychlíkovém vagonu. Z toho také následně vychází na nádraží. (Reyak)

• - Automobil, kterým Nestor Bukowsky (Pavel Řezníček) cestuje do Polska, je Mercedes-Benz W123T, který se vyráběl v letech 1977 - 1986. Na většině záběrů je opatřen registrační značkou 5A2 2561, ve scénách z Polska ale nese označení 3AB 0925. (Martin_L)