poster

Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013, 12x51 min

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Hrají:

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Marta Olšrová, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Alena Vondrášková, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday
(další profese)
 • Ištván87
  *****

  Tak po prvním dílu to zatím vypadá víc než dobře. Pavel Řezníček je výborný a ani jeho doprovodný komentář nepůsobí nějak neuměle, nebo papírově, taktéž Hynek Čermák opět vynikající. Michal Dlouhý a Jan Vlasák (o Jaromíru Hanzlíkovi nemluvě) zatím neměli moc prostoru, nicméně všichni, spolu s Marikou Šoposkou, jsou slibnými přísliby do budoucna. Ale hlavním plusem tohoto seriálu (vedle příjemně nedebilních dialogů) je celková expozice. Ten seriál vypadá o tolik líp, než 90% naší seriálové tvorby (ne-li veškerá naše seriálová tvorba), že se tomu skoro ani nedá uvěřit. I na naše filmové poměry to vypadá perfektně a má to atmosféru. Nerad bych předbíhal, zvlášť po prvním dílu, ale mám dojem, že na tenhle seriál jsme čekali. Scénář zřejmě nebude jen tak obyčejnou záležitostí, a těším se, co nás čeká v dalších epizodách. Vzhledem k tomu, že tvůrci vědí, kolik dílů chtějí natočit, tak zřejmě seriál nebude zbytečně rozvleklý, na druhou stranu ale nejspíš bude škoda, až tohle skončí, a zase tu budou strašit jen hrůzy typu Ordinace nebo Cesty domů.(30.10.2013)

 • Fr
  ***

  ,,MOJE JMÉNO VŽDYCKY ZPŮSOBOVALO PROBLÉMY…“ /// Smolař. Kdyby se vyhnul románku s Editou Tichou, všechno by teď bylo jinak. Byl by ochuzenej o pohled na pár mrtvol, nestal by se terčem několika pokusů o vraždu, vyhnul se cele předběžnýho zadržení (a nemusel z ní zdrhnout). Možná proto má důvod přijít na to, proč se to pořád děje … Vyprávění s lehce ironickým podtextem. Na českej seroš solidní dialogy a ničím neprudící filmařina. Všechno zdá se bejt naprosto normální! Dokonce i ten Klepl má pohodovou roli! Detektiv amatér a (téměř) Willisovsky drsnej policajt se snažej dokázat, že i v našich končinách se může podařit natočit kriminálku neobvykle. Možná, že je ten příběh vobyčejnej a cirkus je tady jen proto, aby mohla bejt z vokýnka maringotky k vidění kmitající se bílá prdel (tahle narážka nemá rasovej, nýbrž sexuální podtext!...), ale vono se na to fakt dalo koukat! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často se ocitám ve společnosti fízlů a děvek. 2.) Marika. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** /// 2.SÉRIE „NA ŽIVOTĚ MILUJU JEHO ROZMANITOST. TAK CO SE POSERE DNESKA…“ /// Na návrat starýho psa Kuneše a psychologa, co neudrží ptáka v kalhotech, jsem se fakt těšil. Tentokrát se nad Prahou vznáší přízrak sériovýho vraha, ale hlavně, noční můra těch dvou zvláštních přátel nekončí. Vadí mi, že se snížilo množství nápadů na úkor šancí na náhodu. Sledujeme tři pátrání, který tvoří zamotaný klubko, ve kterým vždycky, když vo něco jde, udělaj z policajtů naprostý voly. Oproti jedničce už nejsou tak zábavný ani Nestorovi monology. Většinou je to takový plácání a fňukání. Příběh sráží i podivný chování (nejen těch policajtů). Úpně nejvíc smutný je, že závěrečný vysvětlení už nikoho nemůže zajímat. Všechno muselo bejt jasný i Frantovi Vomáčkovi, co nedokončil malotřídku. Mrzí mě to, páč to z počátku vůbec nevypadalo zle. Snižuju hodnocení na ,,pěkný“ 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žiju v maringotce. 2.) Nesnáším policajty. Jsou to idioti! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(13.1.2014)

 • bouncer
  ****

  Slušný seriál, který u nás ční nad většinou produkce jako Rodman v Koree. Mám s tím jen pár problémů - příliš mnoho záběrů na cigarety a sexu. Chápu, že to byl záměr stylizovat hrdiny takto (asi do noir stylu), ale nonstop podívaná na cigára to být nemusela (stylizace přehnaná). Spousta zbytečných postelových scén - jasná inspirace v amerických seriálech, ovšem úplně zbytečná - nechat tam jednu nebo dvě by stačilo a seriál pak mohl mít o jeden díl méně. Chválím výběr auta na poslední 2 díly ;-)(1.5.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve scéně, kdy v pátém díle odjíždí Kuneš (Hynek Čermák) z léčebny a má namířeno vlakem do Prahy, jede po mostě CityElefant českých drah. Poté, když se záběr přenese do vlaku, jede Kuneš, který má v tu chvíli otevřené okénko, ve starém repasovaném rychlíkovém vagonu. Z toho také následně vychází na nádraží. (Reyak)

 • - Josef Viewegh, kreativní producent, v souvislosti s filmem uvedl: "Asi před rokem, po několika měsících natáčení, přišla do České televize stížnost od paní, která se během jedné z akčních scén seriálu cítila ohrožena zasahující speciální jednotkou maskovaných těžkooděnců a zejména pak snajprem, který vše jistil z helikoptéry. V černých dodávkách nebyla URNA, ale komparz a v helikoptéře samozřejmě neseděl snajpr, ale náš kameraman. Paní jsme se omluvili, kameraman Marek Janda dostal na letecké záběry jiného kulicha a já si poprvé řekl, že by to celé mohlo vypadat opravdu dobře." (UM3L3C)

 • - Zpěvačka, kterou sleduje Luka (Predrag Bjelac) v televizi, je makedonská Romka Esma Redžepova. Píseň "Čaje šukarije", kterou zpívá, byla mimo jiné použita i ve filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006). (L_O_U_S)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace