Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michal Dymek

Po prvních dílech jsem chtěl napsat, že světový Bukowsky není - hovno, tak se mi postupně zažral pod kůži, až musím konstatovat (a se mnou i celá dermatologie), že světovej je. Sice jenom u nás, ale i tak je paráda se po dlouhý době koukat na něco, za co si člověk užívá svoje koncesionářský poplatky. A to i přesto, že Cirkus vlastně je takový paskvil jednoho fanouška, co má očividně hodně rád Hanka Moodyho a Posledního skauta. Ale proč ne! Nebo to třeba takovej Tarantino dělá jinak?(22.4.2014)

• type_B

Komentář po druhé řadě. Ze začátku první série jsem byl celkem nadšenej. S postupujícími díly se však původní dojem začal vytrácet. Mám za to, že scénáristům došel dech, a tak začali lepit děj pomocí hlouposti a různých selhání obou hlavních detektivů. "Bože, to je vůl," napadlo mě nesčetněkrát během sledování Nestora či por. Tupeše. (Natahování děje pomocí lapsů hlavních postav mi fakt vadí!) Mezi další věci, které mi neseděly, byla i postava Nestora, v podání Řezníčka vyzněla trochu babicovsky, "cynické" monology pak vyznívají spíše otravně. Naopak se mi líbila postava právníka, kde jsem vzal na milost Klepla, jehož jinak z celého srdce nesnáším. Zdá se mi, že v kontextu tradice českého krimi žánru vyznívají Bukowského monology falešně a příliš uměle. Kdybych si odmyslel kontext, který se váže k Česku, seriál by se mně možná líbil víc. Kdo ví, třeba by se v zahraničí mohl líbit a tenhle komentář bude moci být označen za typicky zaprděně česky maloměšťácký.(19.12.2014)

Napojenie na samotný cirkus trochu škrípe, ale inak fajn. Výborne zahrané, fajn atmosféra. Na jednu stranu je novinárske pátranie celkom uveriteľné, ale občas mu chýba ten správny (policajný) drajv. Rozhodne sympatický seriál...(3.3.2016)

Tenhle seriál by mě naprosto minul neboť nemám rád filmy z prostředí cirkusu, ale jelikož zrovna běží v tv navazující seriál Rapl, který mě zaujal svým názvem díky němuž jsem zjistil, že mu předchází Cirkus Bukowsky. Hned od první části mě to nesmírně chytlo, bez hluchých míst, nenudí ani chvilku, skvělé herecké obsazení, ale nejvíc se mi líbí Hanzlík v záporné roli jak ho neznám. Samozřejmě i role Kuneše a Bukowského jsou skvělé. Ještě musím vyzdvihnout skvělou úvodní znělku a hudbu.(18.9.2016)

• Sandiego

Výborný rozjezd slibuje čistou a profesionálně natočenou žánrovku, která chytře prokládá kriminální zápletkou dalšími významem srovnatelnými narativními liniemi (bizarní prostředí krachujícího cirkusu, protipól policisty s vlastními problémy). Vizuál vysoce překračuje vzhled současné české televizní produkce a práce se střihem, rytmem a dějovými zkratkami dodává seriálu filmovou dynamiku. Jak vidno, Dvořákova reorganizace v dramatické oblasti ĆT konečně přinesla první vyzrálé ovoce. Ve srovnání s žalostným reliktem minulého vedení (ano, je to Sanitka II) se nyní skutečně nacházíme o několik tříd výše, na úrovni, která by mohla odpovídat i dobrému standardu současné světové televizní tvorby. Nemohu se dočkat dalšího dílu!(4.11.2013)