Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013, 12x51 min

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Marta Olšrová, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Alena Vondrášková, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Anna Konopíková

Mě ten opěvovaný seriál tedy moc nenadchl, žádný dechberoucí děj tam nevidím. A náhod je kolem hlavní postavy nějak až moc. Jako zábava dobré, ale špička to není.(25.11.2013)

Po pravdě se mi pilotní díl (ten dvacetiminutový v rámci Souboje seriálů) líbil o hodně víc. Nechápu, proč musely být některé scény přetočeny (resp, asi kvůli tomu, že Řezníček za ty dva roky přibral) a přišlo mi líto, že kamera je v ostré verzi horší, rozevlátější, rozkývanější, bez atmosféry a zarámování scény. Nevím, kdo Markovi Jandovi poradil s kamerou pseudomoderně hejblat ze strany na stranu, když stále více diváků z toho má mořskou nemoc, a dokonce i artu milovní už proti tomuto nešvaru brojí. Oproti pilotu někam zmizel jako autor námětu Štěpán Kačírek, snad se to neprojeví na vedení příběhu. Ten si drží z pilotního dílu příjemné tajemno, ale přece jen ty nové prvky jsou laciné, až mi zatrnulo. Také hudba mi přijde nekonzistentní v některých scénách. Takže uvidíme, kam se to pohne, jako to bude vedeno dál. ---- EDIT po skončení seriálu. Nu, naděje zůstaly zklamány. Vizuál je vymazlený, hrdina a lidi kolem něho na první dojem zajímaví, ale čím více dílů, tím více mi chybí něco hlubšího, promakanějšího, nikoliv jen povrchní příběh opsaný z kdejakého komerčního seriálu. To už jednotlivé fíly Kriminálky Anděl mi daly víc. Závěr se snažil být akční, ale mně osobně přišel spíše zmatený a nekoncepční. Jako mělo to dobře našlápnuté, atmosféra, nálada, dobré, ale zápletka se ukázala být nezajímavou a postavy časem také. Některé situace dokonce byly hloupé a neuvěřitelné.(31.10.2013)

Tento serial je sice hodne na hrane verohodnosti, logicnosti... Presto nemam nejmensi duvod neco tomuto serialu vytknout. Konecne serial, kdy jsem se tesil na kazdy novy dil. Bavilo me jeho zpracovani, serialove postavy (pravda, Hanzlik se do role mafiana moc nehodi) a vtipne monology hlavni postavy. Kriminalista Kunes (vyborny Hynek Cermak) se po majorech (Zeman a Kalas) radi mezi mou trojici nejoblibenejsich ceskych filmovych fizlu... Poctivy serial, ktery mi udelal radost.(6.12.2013)

• - Kuneš (Hynek Čermák) se v prvním díle dívá v televizi na seriál 30 případů majora Zemana (od r. 1974), konkrétně na 8. díl s názvem "Strach". (Snorlax)

• - "Jedete na lom?" ptají se ve 4. epizodě stopující děvčata Bukowského (Pavel Řezníček). "Ano," praví on, a odveze děvčata na zámek Jezeří. Na zámek se ale ve skutečnosti přes Lom nedostanete, je totiž na druhou stranu. (sator)

• - Spoiler: Scéna stíhání domnělého vraha v černém oblečení prostorami metra se odehrává ve stanici Muzeum. Podle děje má na stanici bezprostředně navazovat depo metra, ve kterém je prchající osoba dostižena, ve skutečnosti jsou ale obě místa od sebe vzdálena téměř 7 kilometrů. (Martin_L)