Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolářová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michal Dymek

Nelze samozřejmě čekat, že se z Edity Tiché vyklube česká Laura Palmerová, ale po dvou dílech jsem měl z Cirkusu Bukowsky vcelku dobrý pocit, který přetrval i po skončení seriálu. Ruční kamera, to je bohužel nutné zlo, jinak mi ale vizuální stránka přijde sympatická a zajímavá. A taky jsem rád, že konečně můžu říct, že se (spolu s Českým stoletím) u nás opět natočil kvalitní seriál. Mimochodem skvělý Michal Dlouhý. (847.)(12.11.2013)

No tě buk! Po všech rebirthech starých vykopávek a nekonečných limonádách konečně zas v bedýnce něco u čeho může člověk v klidu poležet aniž by byl nějak pohoršen. Zvědavej na zbytek. Rozjezd ucházející. 3,5*(30.10.2013)

Problém u mě asi byl, že jsem nejdřív shlédl seriál Rapl. Ten se vyznačoval skvělým hrdinou, vedlejšími postavami, které do vztahů zapadaly a boční linie předčily samotné případy v jednotlivých dílech. Raplova slabá stránka byla v samotných epizodních případech, které byly docela banální a v Cirkuse Bukowsky máme jeden, který se táhne přes dvě série. Hlavní hrdiny Bukowsky byl velkou slabinou a vztahové záležitosti, dramatická stránka tolik nefunguje. V některých momentech se série příliš táhnou a chtělo to o pár dílu méně. Nicméně i tak se jedná o nadprůměrnou televizní záležitost.Podrobnější popis každé série jsem napsal pod danou sérii.......6/10(1.3.2017)

Den blbec? Depka jako vyšitá! Po dvou dílech je jasné, že jsem se do dnešní doby s ničím podobným na české televizní scéně nesetkal. Okamžitě toužím vidět ostatní čtyři epizody.(28.10.2013)

• Snorlax

Není to ani noir, ani thriller, ani road movie, ani detektivka, ani pořádný seriál, je to od každého něco, ale zdá se mi, že jen to nejhorší. Z noiru to má ponuré barvy, režisér dospěl k závěru, že čím méně barev, tím více noiru. U thrilleru bych byla alespoň malounko napjatá, třebas bych se i bála, ale zde zívu. Road movie to je asi ze všech žánrů nejvíce, stále se někam jezdí a o nic přitom nejde. Seriál, který by měl právo se tak hrdě nazývat, by musel divákovi předvést nějaký vývoj postav, zde nula od nuly pojde. Věřit Řezníčkovi, že je několik let bezdomovcem, kterému nebyl umožněn přístup do sprch, bych mohla z fleku. Věřit, že něco takového by mohlo učit, nedokážu. Ostatní postavy jsou obdobně nesympatické, mnohdy i nedůvěryhodné. Pachl je na svoji práci hrdý, zajímalo by mě, pod vlivem jakých omamných látek k té hrdosti dospěl.(29.1.2014)

• - Scény 2. dílu odehrávající se v prostorách konírny a zámku byly natáčeny na zámku Bon Repos na Čihadlech. Dále se filmovalo v Žampachu, Kamenném Přívozu, přístavu v Českém Vrbném, Děčíně, zamku Bon Repos, Srbsku, Hostimi a v Praze v Novém městě, Josefově a Bubenči.. Část seriálu, ve které je Nestor (Pavel Řezníček) unesen, se natáčela v Sázavě v Černých Budech. Navazující záběry byly točeny v okolí města. (AnčaRambo)

• - "Jedete na lom?" ptají se ve 4. epizodě stopující děvčata Bukowského (Pavel Řezníček). "Ano," praví on, a odveze děvčata na zámek Jezeří. Na zámek se ale ve skutečnosti přes Lom nedostanete, je totiž na druhou stranu. (sator)

• - "Jaromír Hanzlík si poprvé zahrál zápornou postavu, Pavel Řezníček se naučil závodně řídit, Hynek Čermák boxovat, Predrag Beljac házet nožem a Marika Šoposká už se nebojí hadů…" řekl k filmu Josef Viewegh, kreativní producent. (UM3L3C)