Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013 - 2014, 10 h 25 min (Minutáž: 12x52 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Marek Janda

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Khek Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michael Dymek, Petra Daněčková, Gabriela Černá, Kristián Pekar, Gabriela Vašková, Branislav Hesko, Denisa Chalupová, Ngo Trung Hai, Katarzyna Anna Byrtek, Lenka Daňková, Filip Trnka, Roman Zloch, Josef Kropáček, Vladimír Balvín

Co se mi líbilo: Příběh. Herecké obsazení: výborní Řezníček, Čermák, Hanzlík a Dlouhý, překrásně líbezná Šoposká. Hudba a technické zpracování. Počet dílů: akorát, žádná nastavovaná kaše. Odvaha jít do sexy scén.Co se mi moc nelíbilo: Bukowského monology - filozofování a moudra. Občas se děj držel moc při zemi tam, kde to šlo vyhrotit víc. Celkově: Na české poměry výborný seriál - příběhem i zpracováním.(5.4.2014)

Problém u mě asi byl, že jsem nejdřív shlédl seriál Rapl. Ten se vyznačoval skvělým hrdinou, vedlejšími postavami, které do vztahů zapadaly a boční linie předčily samotné případy v jednotlivých dílech. Raplova slabá stránka byla v samotných epizodních případech, které byly docela banální a v Cirkuse Bukowsky máme jeden, který se táhne přes dvě série. Hlavní hrdiny Bukowsky byl velkou slabinou a vztahové záležitosti, dramatická stránka tolik nefunguje. V některých momentech se série příliš táhnou a chtělo to o pár dílu méně. Nicméně i tak se jedná o nadprůměrnou televizní záležitost.Podrobnější popis každé série jsem napsal pod danou sérii.......6/10(1.3.2017)

A já volám, jen houšť, Netvore Bukowsky!(1.12.2014)

• triatlet

Seriál se snaží o atmosféru, ale působí na mě nepřesvědčivě. Vadí mi, že hlavní hrdina má snad sedm životů...(20.11.2013)

1. série: A pak že u nás nejde natočit temná, zahraniční konkurenci na paty šlapající, kriminálka. Dialogy nešustí papírem, postavy jsou zajímavé ve městě i v cirkusu a v případě samotného Bukowského či Kuneše dokonce šťavnaté. Podobně temnou atmosféru aby jiný tuzemský seriál pohledal. Jen škoda, že samotná detektivní zápletka zase ničím moc nepřekvapí a na nějaké twisty či šokující odhalení vraha se zde moc nehraje. Ale třeba si to tvůrci chystají do druhé řady. 80%(30.10.2013)

• - Josef Viewegh, kreativní producent, v souvislosti s filmem uvedl: "Asi před rokem, po několika měsících natáčení, přišla do České televize stížnost od paní, která se během jedné z akčních scén seriálu cítila ohrožena zasahující speciální jednotkou maskovaných těžkooděnců a zejména pak snajprem, který vše jistil z helikoptéry. V černých dodávkách nebyla URNA, ale komparz a v helikoptéře samozřejmě neseděl snajpr, ale náš kameraman. Paní jsme se omluvili, kameraman Marek Janda dostal na letecké záběry jiného kulicha a já si poprvé řekl, že by to celé mohlo vypadat opravdu dobře." (UM3L3C)

• - Scény 2. dílu odehrávající se v prostorách konírny a zámku byly natáčeny na zámku Bon Repos na Čihadlech. Dále se filmovalo v Žampachu, Kamenném Přívozu, přístavu v Českém Vrbném, Děčíně, zamku Bon Repos, Srbsku, Hostimi a v Praze v Novém městě, Josefově a Bubenči.. Část seriálu, ve které je Nestor (Pavel Řezníček) unesen, se natáčela v Sázavě v Černých Budech. Navazující záběry byly točeny v okolí města. (AnčaRambo)

• - Seriál je natáčen v „britském stylu“, a proto má každá sezona pouze šest dílů. (Olík)