Díra u Hanušovic

Díra u Hanušovic

Nowhere in Moravia

Komedie / Drama

Česko, 2014, 102 min

Typický český venkov, ano.(11.1.2015)

Film je úplně o ničem a nemá v podstatě žádnej děj ani pointu. Celý se to odehrává v nějakym hnusnym špinavym vidlákově, kde se motaj nějaký bizarní lidi, který se tam prakticky celou dobu akorát kopou do prdele a melou u toho strašný kraviny. Navíc je film plnej scén, kdy někdo třeba minutu jen tak sedí a čumí nebo si cpe do rypáku chleba s máslem nebo hází lopatou a podobně. Jenže v tom filmu prostě "něco" je. Nedokážu to nijak racionálně vysvětlit, ale mě tahle podivnost po pár minutách začala celkem bavit a párkrát jsem se u toho i zasmál. Nakonec teda dám neutrální 3 hvězdy.(25.2.2015)

• heyda

Epic fail. Film o ničem, vulgární, venkovský život nezobrazuje ani trochu věrohodně. Vše jede v šablonovitých kolejích, nemluvě o tom lámaným nářečí od Pražáků. Isherwood to popsal velmi dobře. Čím víc takových filmů o ničem, tím víc česká kinematografie zabředává do sr....(19.1.2015)

• - Film byl poprvé uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 2014. (M.B)

• - Díky přenosnému letnímu kinu Biograf Láska se na snímek mohli podívat lidé měsíc po premiéře i v místech, kde klasické kino neexistuje. (Zdroj: sumpersky.denik.cz) (VášaVF)

• - Ve vesnici není hospoda, filmaři ji proto udělali z jednoho místního domu. (M.B)