Díra u Hanušovic

Nowhere in Moravia

Komedie / Drama

Česko, 2014, 102 min

• Pluhy

Babovřesky od Krobóta, akurát se to menuje ďóra a toliko z toho oči nebolejů, páč to není kýčovité jako sviňa. Zato tam víc šoustajů a chlastajů. Nu a je tam celá ta vesnická pakáž, od velebníčka, po starostů a tu další hospodskó chátru. Tož vole vtipné je to jak ten Troška. Som so toliko smál, až som si gaučik před telkó prochcal. Staré sem nakukal že se mi pivó vylilo, tak kýbl popadla a vytřela, kurva jedna, seřezat ju. Tož jenom kdyby ta Vilhémová piču ukázala, páč jinak na Krobóta kašlu a radši budu čučet u lahváče na ázetkvíz.(9.7.2014)

Esence českého vesnického buranství. Děsivě autentické. První film, který smrdí.(9.7.2014)

• Fr

,,TAM NECHOĎ, SÓ TAM SAMÝ ČURÁCI!...“ /// Tak tohle je fakt hustě náročnej biják! Rozhodně žádná řachanda. Jestli se teda netlemíte jako kokoti smradlavýmu houmlesákoj kvůli tomu že smrdí, nebo slovu kurva, protože … je asi kurva vtipný žejo. Rozhodně je tady teda víc sexu než ftipu. (jestli se u vás na vsi nepíchá, tak je volba jasná!) Rozhodně je třeba brát film z takovýho toho (jak říkáme my fajnšmekři) globálního hlediska a vocenit to (až neuvěřitelný!) CELKOVÝ vyznění. Přijmout ten fakt, že jako ty lidi takový sou. Že taková díra je. (Je? Prej jo... Říkal Michal, že…) Film, kterým rezonuje ticho (sedět vedle někdo s popcornem, tak je zaděláno na dost brutální zábavu!) a je vo naprostým hovně! (Že píšou vo díře? Myslím, že by to ještě mohli změnit...) To je jako v tom bijáku vod Hanekeho. Akorát teď už dokážu tyhle kousky ohodnotit! Nebo vocenit? (Takže bych celkem doporučil věřit tý první větě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přijel na návštěvu Véna z vesnice a chci mu udělat radost. 2.) Přijel jsem na návštěvu a chcu rodině ukázat, jak to U NÁS žije! 3.) DEJVICE!. /// PŘÍBĚH * HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(27.7.2014)

• xxmartinxx

Typické české nic. Čekal jsem od Krobota něco chytřejšího a především smysluplnějšího. Jenže bohužel.(9.7.2014)

Úsměvné počin na režisérsko-scénáristickém postu debutujícího Krobota odvážně atakuje pitoreskní charaktery obcičky "nowhere in moravia", byť má přirozeně (zřejmě chtěnou) absencí hlubšího děje nedostatečnou výživnost. Když k tomu přičtu nevěrohodnost projevu z pohledu nářečí a povšechnou přihlóplost, jsme na vcelku přijatelném průměru, které je koukatelné, ale žádné odvaz nečekéte. 60%(20.8.2014)

• - Ve filmu hrají i místní usedlíci. (M.B)

• - V domě, kde se filmovalo, žila rodina, která zanechala všechno vybavení na svém místě. Rodina se po dobu natáčení odstěhovala. (M.B)

• - Jedna z představitelek Lenka Krobotová je dcerou režiséra. (M.B)