Díra u Hanušovic

Díra u Hanušovic

Nowhere in Moravia

Komedie / Drama

Česko, 2014, 102 min

Už si to někdy dělal na posedu? Tož toto nebylo nakonec až také zlé. Jako sonda do oblasti jak se určitě nežije, ani nepřežívá, ale spíš hnije zaživa v jisté řiti kdesi v ČR je to i celkem poučné dílko. Samozřejmě, že je to přehnaný a záměrně nadsazený, ale i přesto člověka zamrazí v zádech při myšlence, že by i něco z toho mohla být pravda...Každopádně určitě je trochu na škodu, že se tu fakt nedá najít nic jako souvislej příběh i když se asi jedná v tomto případě o záměr. No tentokrát zůstanu zcela neutrální.55%(14.12.2014)

• S.Quentin QUALE

To zas bylo cosi. I kdyby taková byla realita, tak bych stejně nechápal, kdo by se na toto chtěl dívat. Bohužel tady se nám Krobot snaží namluvit, že to "na Moravě" vypadá jak před 30 rokama. Z nějakýho důvodu mě to postupem času sralo míň a míň, ale i tak je to ztráta dvou hodin volnýho času. 40%(4.4.2016)

V roku 2001 vznikli Divoké včely, ktoré pre mňa v rámci žánru České buranstvo predstavujú korunného princa. Od tej doby vzniklo a stále vzniká veľké množstvo českých filmov s touto témou. Neviem prečo. Národ si to zrejme žiada. Díra u Hanušovic v rámci deja neprináša absolútne nič. Všetko stavia na postavách. A práve vďaka nim som sa od začiatku akosi podivne namotal. Jeden exot vedľa druhého. Kurva vedľa kurvy. Špinavé, smradľavé, nudné životy, ktoré nikto nechce žiť, ale vždy niekomu prischnú na triku. Myslím si, že Krobotovi jeho plány s vyznením filmu celkom vyšli.(3.4.2016)

• lenuse

V tom kraji trávím hodně času, ale takhle to tam tedy není. Stylizované pro Pražáky, aby se smáli životu vidláků. Jestli to tedy zbaští.(16.7.2014)

Když jste v pekle a nevíte, že jste v něm, bere se to jako peklo? A když to víte a přesto zůstáváte, ocení to někdo..? Krobotův venkovský realismus by byl ještě realističtější, kdyby vsadil na méně profláknuté tváře a v nepříliš hovorném snímku více dbal na autentičnost dialektu. Spolu s Krásnem a Kladivem na čarodějnice tvoří Díra u Hanušovic nádherný triptych o krásách šumperského kraje..(4.4.2016)