Díra u Hanušovic

Díra u Hanušovic

Nowhere in Moravia

Komedie / Drama

Česko, 2014, 102 min

Typický český venkov, ano.(11.1.2015)

Nechť Krobotizace českého filmu započne. Krobota mám sice jako herce hodně rád, ale rád ho před kamerou oželím a mnohem raděj bych od něj viděl další film (což má společného se Sokolem, díky jeho Krásnu). A pak další. A další. Kdybych měl napsat, co je na celém filmu absolutně nejlepší, použil bych magické umění ctrl + c a ctl + v, neboť bych zkopíroval kompletní hereckou sestavu, bez výjimky, všichni totiž hrají výtečně a jako bonus mají někteří naprosto skvostné kostýmy, které podporují jak herecké výkony velikosti K2, tak scénář, plný tak nádherných absurdit a zhovadilostí (to všechno platí v největší míře u tria Čermák, Babčáková, Novotný). Nádherná ukázka poněkud bizarního, černého tance mezi komedií a dramatem´v podobě řemeslně brilantně ztvárněného filmu plného podvraťáckých a veskrze divných, absurdních a poněkud přihlouplých postaviček .... I když, tak mě napadá, že moje babička pocházela kousek od Hanušovic.... A kurňik... PS: takhle narvaný sál v multikině víc jak týden po premiéře jsem snad ještě neviděl a to počítám i Avataří megalománii. Výtečně(4.8.2014)

Sám se sobě divím, když si vzpomenu, co jsem si o tomhle filmu myslel, dokud jsem ho neviděl. Čekal jsem totiž klasický Dejvický divadlo a přitom jsem dostal drsno humor pana Krobota, kterej si do puntíku přesně jede svůj styl v téhle nekomedii. Ona je to totiž spíš tragédie, kterou vystihuje spíš anglický název, než Díra u Hanušovic. Ono totiž ta díra je přesně Nowhere in Moravia. Příběh o (ne)lidech, co (ne)mají emoce a vysloveně (ne)žijí je totiž opravdu spíš k pláči, než k smíchu. Pár dobrých scén tam ale i tak bylo, včetně těch nekonečných záběrů na krásnou krajinu nebo na točenej Šerák od Holby. Každej si v tomhle filmu podle mě něco najde. Jak pozitivního, tak negativního. Nikoho na plno neuspokojí. Každopádně natočené je to skvěle. Škoda jen, že se mi tam ty postavy tak strašně hnusily, což byl účel filmu, přes kterej se mi těžce přecházelo.(31.12.2014)

Říkám si, jestli si filmově režisérský debutant Miroslav Krobot neukousl velké sousto. Ono je jednodušší natočit slušný dějový film, než poskládat střípky ze všedního života lidiček v díře, kde chcípl pes (zato kočka musí mít víc než devět životů). Herecky film táhne Tatiana Vilhelmová a ve vděčných vedlejších rolích jsou nezapomenutelní Simona Babčáková a Martin Myšička. Slušná hořká komedie, ale žádnou díru do světa neudělá (70%).(11.8.2014)

• Fr

,,TAM NECHOĎ, SÓ TAM SAMÝ ČURÁCI!...“ /// Tak tohle je fakt hustě náročnej biják! Rozhodně žádná řachanda. Jestli se teda netlemíte jako kokoti smradlavýmu houmlesákoj kvůli tomu že smrdí, nebo slovu kurva, protože … je asi kurva vtipný žejo. Rozhodně je tady teda víc sexu než ftipu. (jestli se u vás na vsi nepíchá, tak je volba jasná!) Rozhodně je třeba brát film z takovýho toho (jak říkáme my fajnšmekři) globálního hlediska a vocenit to (až neuvěřitelný!) CELKOVÝ vyznění. Přijmout ten fakt, že jako ty lidi takový sou. Že taková díra je. (Je? Prej jo... Říkal Michal, že…) Film, kterým rezonuje ticho (sedět vedle někdo s popcornem, tak je zaděláno na dost brutální zábavu!) a je vo naprostým hovně! (Že píšou vo díře? Myslím, že by to ještě mohli změnit...) To je jako v tom bijáku vod Hanekeho. Akorát teď už dokážu tyhle kousky ohodnotit! Nebo vocenit? (Takže bych celkem doporučil věřit tý první větě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přijel na návštěvu Véna z vesnice a chci mu udělat radost. 2.) Přijel jsem na návštěvu a chcu rodině ukázat, jak to U NÁS žije! 3.) DEJVICE!. /// PŘÍBĚH * HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(27.7.2014)