Díra u Hanušovic

Nowhere in Moravia

Komedie / Drama

Česko, 2014, 102 min

• dr.horrible

Celý film by sa dal zhrnúť, definovať, aj recenzovať jedinou Vilhelmovej vetou: "Ty seš blbé"(29.1.2015)

Paradoxne me k tomuto filmu pritahla ma rakouska pritelkyne, takze jsem se nakonec nechal umluvit a koupil DVD - jesteze to melo anglicke titulky, to je totiz luxus, kterym se vetsina ceske produkce (pokud pomineme FEX) jen tak pysnit nemuze. Pritelkyne chrochtala blahem, vetsina jejich komentaru se omezila na "to je jak od Ulricha Seidla" a "to je jako u vas na vesnici - neni, oproti tomuhle zapadakovu je moje rodna dedina se 1300 obyvateli velkomesto (i kdyz co si budeme vykladat, Svatba na bitevnim poli se tocila vpodstate za humny). Kdosi tu zminil Divoke vcely, ja bych pridal jeste Mistry a (Pasla) kone na betone. Ne, tohle neni komedie, pokud vam neprijde vtipny fakt, ze se tvurcum podarilo natocit pravdepodobne (co se cetnosti pouzivani vulgarismu tyce) nejsprostsi cesky film vsech dob.(4.6.2015)

Říkám si, jestli si filmově režisérský debutant Miroslav Krobot neukousl velké sousto. Ono je jednodušší natočit slušný dějový film, než poskládat střípky ze všedního života lidiček v díře, kde chcípl pes (zato kočka musí mít víc než devět životů). Herecky film táhne Tatiana Vilhelmová a ve vděčných vedlejších rolích jsou nezapomenutelní Simona Babčáková a Martin Myšička. Slušná hořká komedie, ale žádnou díru do světa neudělá (70%).(11.8.2014)

(K) Miroslavu Krobotovi asi uletěly Divoké včely... Základní divácké nedorozumění - tohle není komedie, tohle je celkem realistický obraz zapadlé české vesnice, daleko od velkých měst, daleko od 21. století... a jestli někdo píše, že takhle to na vesnici nevypadá, ať se přijede podívat k nám na Českokrumlovsko, třeba do Pohorské Vsi...(20.3.2015)

• heyda

Epic fail. Film o ničem, vulgární, venkovský život nezobrazuje ani trochu věrohodně. Vše jede v šablonovitých kolejích, nemluvě o tom lámaným nářečí od Pražáků. Isherwood to popsal velmi dobře. Čím víc takových filmů o ničem, tím víc česká kinematografie zabředává do sr....(19.1.2015)

• - Ve filmu hrají i místní usedlíci. (M.B)

• - Film se natáčel v obci Vikantice na Šumpersku. (Busmart)

• - Film byl poprvé uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 2014. (M.B)