Sirius

všechny plakáty

Dokumentární film o životě doktora Stephena Greera a jeho snaze odhalit pravdu o stávajících energetických technologiích, které by změnily svět, jak jej neznáme. Produkční tým odhalil více než očekával, a tak se dozvídáme o těchto technologiích v souvislosti se zatajovanými informacemi o UFO. (sator)

Zeck

Pokud mám hodnotit filmařskou stránku dokumentu, je to příšerně amatérské. Ač to chce viditelně působit stejným propracovaným stylem jako Nepřijemná pravda, chaotickým přeskakováním témat, střihem a neuceleným podáváním informací, to ve výsledku je jen naivně diletantské. Po tématické stránce na tom film zase tak špatně není, jelikož se zde nakousává problematika biliardového vojenského průmyslu a jeho vlivu na politiku, porušování americké ústavy ze strany volených zástupců, kteří jdou na ruku nadnárodním koncernům, nefunkčnost mainstreamových médií a dokonce se téma letmo otře i o 11/9, kde se překvapivě nesalutuje, ale vyřkne reálná pochybnost, že to dost možná mohla být operace pod falešnou vlajkou. Na Američana nevídané kritické myšlení, jen tedy netuším, jak tohle kurva souvisí s UFO?! Právě v tom je největší problém tohoto neuvěřitelně zdlouhavého dokumentu, ve kterém se probírá takové kvantum témat, že by vydaly na samotný desetidilný cyklus. Díky tomu se člověk jednoduše nedoví nic, jelikož se téma nakousne a okamžitě chaoticky přejde k jinému. Když se pak hlavní tahák dokumentu (uschlý "mimozemšťan") ukáže jako člověk a údajné dýchánky s UFO v poušti (které jsou zjevně Greerovou hlavní zálibou) vydají na deset minut bez sebemenšího racionálního prozkoumání celé skutečnosti, ke slovu jsou pouštěni teoretici na úrovni žvatlalů z Ancient Aliens a polovinu stopáže prolínají rozhovory, které už jste zaručeně slyšeli jinde, tak dokument (respektive Greer) jednoznačně selhal. 44% ()

Terva

Na základě knihy "Skrytá pravda: Zakázaná znalost. Steven Greer hledá a nachází. Trochu připomíná Ericha von Dänikena, jenže Greer nejezdí po archeologických nalezištích, on si UFO hledá sám a to na obloze - převážně. Jenže Steven Greer jde ještě dál, obviní vládu z utajování mimozemských návštěvníků a zatajování technologií k výrobě alternativních zdrojů, které už dávno mohly nahradit naftu nebo jadernou elektřinu. Bezmála dvě hodiny jsem to hltal a věřil. CITÁT - Otázka již není, zda jsme sami, ale kdy se vrátí........... Vadilo mi, že dokument je rozkouskován na několik linií a ty jsou postupem času doplňovány. Nejlepší je ta část o autě, které místo nafty potřebuje vodu. Výfukové plnyny jsou pak čistý kyslík. Věřím, že mít taková auta, zhroutí se světová burza. Ale nevěřím tomu, že kdyby se to stalo, padnem do doby kamenné - jak tvrdí vlivní politici. Stálo by to za pokus. Buď budeme jezdit na vodu, nebo se vrátíme na stromy - ani nevím, co je lákavější. Osobně bych raději viděl všechny linie v jednom celku. Tedy dokončit jednu myšlenku a pak se vrhnou na druhou. Jinak je to opět nový pohled na člověka, jenž má svůj cíl a jde tvrdě za ním. Ještě bych dodal, že jsem měl pocit, jako by si Steven Greer vytvářel kolem sebe jakousi náboženskou skupinu, takže trocha toho fanatismu v tom také najdete. CITÁT - Kdo nechce věřit, nikdy neuvěří........ ()

Marek1991

Pochybujem, že medzi diskutujúcimi sú absolventi Stanfordu, Oxfordu, či iných veľkých univerzít a sú tu na slovo vzatí odborníci, ktorí neoplývajú predsudkami, takže tunajšie hodnotenie k tomu, či sú mimozemšťania alebo nie, beriem s rezervou. Oveľa viac ma zaujímajú vedecké poznatky, lebo aj vo Vatikáne sú ľudia, čo sa týmto zaoberajú. Ja osobne si myslím, že zrejme existujú a že všetko, čo bolo doteraz okolo nich povedané nie je 100% nezmysel, že je na tom niečo pravdy. Ľudia sa tým seriózne zaoberajú a je priveľa dôkazov na to, že to nie je nezmysel. Taktiež energetické a mimozmyslové spojenia podľa mňa nie sú žiadna hlúposť, poznám pár ľudí, čo sa tým viac než len zaoberajú. Nemôžem posúdiť, čo to tam pitvali, nemôžem posúdiť tie metódy spojenia sa s niečím. Vzhľadom na to, čo hovorili okolo vlád a médií by to mohla byť aj pravda, lebo aj to boli len zopakované fakty, ktoré sú známe a overiteľné, no podobných filmov som už videl dosť a svojou zlou formou pôsobia ako snahy zarobiť na výmysloch a domnienkach. Chybou je, že je to opäť dosť všeobecný dokument bez konfrontácie, bez nejakého overovania faktov, že sa nezameral na niektorú z tých oblastí, ktoré sú tam spomenuté a to z neho môže urobiť len ďalší akože konšpiračný film, ktorý môžu neznalci hádzať do jedného vreca s odlišnými akými je napríklad Zeitgeist a robiť tak zlé meno veľmi dobrým myšlienkam. ()

maddy

SIRIUS does not mean SERIOUS. Doslovne fanatický dokument (pozor nezamieňať s fantastický!). Za takmer útrpne dlhých a zbytočných 120 minút budete počuť to, čo ste už tisíc krát počuli inde o rôznych technológiách, energetike a na veľké nešťastie dôjde aj na UFO, kde už dokument z aj tak chabej nedôveryhodnej serióznosti skĺza do naivnej frašky. Keď Greer začne vysvetľovať „mimo-mysľovú komunikáciu s inými svetmi/civilizáciami“ ešte sa to dá zvaliť na jeho poblúznenú myseľ, ale ako náhle príde na pretras „skutočná“ pitva gumeného ... pardon ... „skutočného“ mimozemšťana s ľudskou DNA za „vysoko-zabezpečených“ laboratórnych podmienok ako na salaši v Hornej Dolnej, tak celý dokument začne pôsobiť ako totálna fraška. (seriózne, to si vážne pán Greer myslel, že na toto mu niekto v 21. storočí skočí?!). Navyše aj spracovanie je otravné – nejedná sa o nič viac ako o nekonečné „rozprávacie hlavy" („talking heads“ ako na to majú v angličtine ten správny výraz), zbytočné zrnité videá z kamier, zábery z prednášok a podobe. Celkovo to pôsobí ako natočené za pár stoviek dolárov s trápnym cieľom šokovať – to by možno vyšlo keby bol dokument vydaný v tísic-deväťsto–šesťdesiatom-treťom. Jediné, čo som si z neho odniesol bolo to, že Greek to rozhodne nemôže mať v hlave v poriadku. Ten jeden bod len za to, že som fanúšik sci-fi a podobné dokumenty o vesmíre, iných civilizáciách mám rád, pri tomto som však asi 5x zaspal a to som pozeral v čase samotného obeda. CELKOVO: 1* = doslovne trápny pokus šokovať, ktorý zaspal svoju dobu. ()

j0nathan

Na Sirius jsem se těšil, ale celkem zbytečně. Dokument neukazuje (pro mě) nic nového, pouze shrnuje a to velmi zhruba všechny informace o UFO a konspiračních teoriích, které jsem načerpal z jiných dokumentů. Pro tu část publika, která je těmito teoriemi netknutá a troufám si říct, že i pro tuto skupinu to bylo natočeno, to bude mnohem lepší a zajímavější podívaná. ()

MIKESTEIN

Rozumiem niektorým pohoršeným reakciám na tento dokument, nakoľko nie každý dostal to čo čakal. Týmto vzdávam hold všetkým znaleckým posudkom dobrého dukumentu. Niekto by očakával veľkolepý hmatateľný a absolútny dôkaz, no takto to nefunguje. Dr. Greer nám napriek tomu naservíroval fakty v podobe podrobnej analýzy malej bytosti a čo sa stalo? Vedci zhodnotili, že v tejto bytosti sa nachádza ľudská DNA z matkinej strany a tak sa ľudia toho patrične chytili a spoznali v nej, že sa jedná o ľudského tvora. Možno ovplyvneného genetickou mutáciou, ktorú doposiaľ nikto nepozná, možno chorobou, ktorú do dnešnej doby nikto nepozná. Vidíme v tom racio, pretože, tak je nastavená naša deformovaná myseľ. Nechceme sa pozrieť na to B, ktoré z vedeckého hľadiska nemohlo zaznieť a to, že sa z otcovej strany DNA mohlo jednať o mimozemskú bytosť. To bola nevypovedaná pointa celého výsledku analýzy. Dr. Greer nám to naservíroval a je len na nás, ako to naša myseľ pochopí. Možno by sa chcelo zdať, že samotný dokument pôsobí roztekane a zaberá príliš veľa tém, ktoré zdanlivo nepôsobia kompaktne no všetko čo zaznelo je v jednom veľkom súvise a dr. Greer si to patrične uvedomuje. Jeho celoživotná práca vychádza zo srdca a mala by byť prijímaná ako dar, bohužiaľ, ani takto naša myseľ nefunguje. Problém je v samotnom ODHALENÍ. Sú tu stovky svedkov z kruhov politiky, letectva a vojska, nahromadené materiáli a všetko naservírované pred naše zraky, no my naďalej lipneme na starých predstavách a to čo sa nám títo jednotlivci, ktorý prenikli hlbšie snažia povedať už nepočúvame. Je to pre nás príliš vzdialená predstava. A práve takto to u nás funguje! Práve preto je to tak ťažké s ODHALENÍM. Ak sa narodíte do sveta, kde vám budú od narodenia hovoriť, že zem je na pancieri veľkej korytnačky, tak tomu budete jednoducho veriť. Takto to funguje. Narodili sme sa do sveta, kde mimozemské bytosti predsa nenavštevujú našu planétu a bodka. Ak tomu neveríte, tak ste nekriticky mysliaca bytosť a ak ste nekriticky mysliaca bytosť, tak ste blázon a ak ste blázon, tak potom s vami nechcem nič mať. Rozumiete? Je to vzorec chovania. Ľudia sa chovajú ako ovce. Sú stádovitý. Kritické myslenie je dokonca nový trend. Všetko kriticky analyzujeme ale s čím? S našimi pokrivenými nástrojmi, ktoré v rámci nášho obmedzeného myslenia nám ponúka len naša deformovaná spoločnosť. Takto je to aj s vedou a jej egom nasiaknutou predstavou o tom, ako si myslíme, že vieme, ako to predsa funguje. Každým ďalším okamihom to však znova musíme prehodnocovať a posúvať ďalej a znova sebe stredne tvrdíme, že vieme ako to predsa funguje. My predsa musíme byť ten pomyselný pupok, však? Práve preto je to s ODHALENÍM tak ťažké. Len si predstavte ako sa snažíte vysvetliť toto poznanie starej babke žijúcej na dedine, ktorej vesmír sa výlučne vzťahuje na pokrivenú verziu kresťanstva, ktorej hodnotový rebríček sa výhradne viaže na nedeľnú bohoslužbu, či oplátku ako božie telo na jazyk, ktorej hlbší zmysel unikol a celý formát náboženstva sa iba zmechanizoval. Takýto človek ma obmedzené videnie a všetko ostatné je hriech. Takýto človek o ODHALENIE nestojí. Je to vzorec na ktorom mocný ľudia vystavali celú spoločnosť. Sme tak obmedzený, že si nevidíme na špičku nosa a oni to vedia a patrične využívajú. Pravda je v ich ponímaní len pre hŕstku ľudí. Celá mašinéria spoločenského fungovania je založená na tom, aby ste sa zaoberali hmotou a starali sa o vaše holé zadky, pretože, tak sa nemusíte zaoberať tým, čo je okolo vás. Máte predsa kopec svojich problémov, tak prečo v tejto bubline riešiť mimozemské bytosti? Je to tak vzdialené, že vám to predsa musí pripomínať fantáziu. Práve preto je to tak ťažké s ODHALENÍM. Pre mocných je podstatná naša pseudohrabivosť z pocitu hmotného nedostatku a tak i večné plahočenie sa za hmotným dostatkom. Je to len a len vzorec využitý proti nám. Nastavené tak, aby kolobeh peňazí udržal vaše vedomie v hmote a vy ste sa nemohli odpojiť z pomyselného matrixu. Dr. Greer robí obrovskú prácu pre ľudstvo a napriek tomu bude zjavne spoločnosťou prehliadaný. Takto to už býva. Dôležité je, že sú tu ľudia, ktorý sú ochotný načúvať a ktorý v jeho práci budú pokračovať. Nech už tento zlom v ľudskom chápaní nastane kedykoľvek je dôležité si uvedomiť, že žijeme na chrbte korytnačky za ohradou v stáde oviec. () (méně) (více)

xBarushe

Nic nového pod sluncem a žádné konkrétní informace.. a po obrovské finanční sbírce to všechno působí tak, že Greer je jen zlatokopka, která se snaží na tomhle tématu z lidí vyrejžovat co nejvíc peněz. Zbytečně promrhané 2 hodiny času.. ()

Snehurva

Tak na tento dokument jsem se i docela těšil a asi to byla chyba, protože mě to hodně zklamalo... O UFO jen to co je ve stovkách jiných dokumentech, takže nic převratného a to včetně hodně divné pitvy humanoida. O alternativní energii tam toho taky moc nebylo, jen nic neříkajic útržky. Bohužel mě to nudilo a nezachránil to ani chaotický střih. 50% Snad příště a líp ;) ()

Desmi

Myslím, že člověka, který se zajímá o UFO a ním spojené jevy, nemůže tenhle dokument nijak nadchnout. Nic jsem si z něj neodnesl ani já sám. Je to jednoduše moc přeplácané, neurčité, útržkovitě a neprofesionálně provedené. Děj skáče od jedné události k druhé, aby se k nim opět chaoticky vracel. To samé platí i o osobách v dokumentu vystupujících... Na druhou stranu, člověka, který žije na obláčku nevědomosti hezky v klidu a pohodě, to nejspíš do jisté míry rozhodí. Z toho usuzuji, že Greer mířil přesně na tuhle cílovou skupinu obyvatel... Škoda. ()

Zelator

Plný počet za námet, ktorému sa vo svete ani zďaleka nevenuje dostatočné množstvo pozornosti a za úsilie ľudí z CSETI, nie však za spracovanie či kvalitnú "filmárčinu". ()

Bubaak

Uslyšíte opět to co už bylo stokráte řečeno, uvidíte to co už bylo stokráte ukázáno. Kromě DNA testu něčeho co má lidskou DNA (tipuju to na potrat vyndaný z popelnice u Kliniky plánovaného rodičovství) nepřináší dokument žádné nové informace, a může překvapit snad jen amíka který neviděl a neslyšel ani jednu konspirační teorii. Dlouhé 2 hodiny nudy, Aštarů Kaštanů, videí z youtube a mluvících hlav stylu Tsaukulos.. Nic víc, nic míň. ()

lahvi

Tématicky samozřejmě na jedničku a měl by si to pustit každej místo dvou dílů Ulice nebo Prostřena. Udělal by pro sebe i pro svět líp. Zpracování dokumentu slabší. ()