Sirius

USA, 2013, 116 min

Předloha:

Steven M. Greer (kniha)
  • maddy

SIRIUS does not mean SERIOUS. Doslovne fanatický dokument (pozor nezamieňať s fantastický!). Za takmer útrpne dlhých a zbytočných 120 minút budete počuť to, čo ste už tisíc krát počuli inde o rôznych technológiách, energetike a na veľké nešťastie dôjde aj na UFO, kde už dokument z aj tak chabej nedôveryhodnej serióznosti skĺza do naivnej frašky. Keď Greer začne vysvetľovať „mimo-mysľovú komunikáciu s inými svetmi/civilizáciami“ ešte sa to dá zvaliť na jeho poblúznenú myseľ, ale ako náhle príde na pretras „skutočná“ pitva gumeného ... pardon ... „skutočného“ mimozemšťana s ľudskou DNA za „vysoko-zabezpečených“ laboratórnych podmienok ako na salaši v Hornej Dolnej, tak celý dokument začne pôsobiť ako totálna fraška. (seriózne, to si vážne pán Greer myslel, že na toto mu niekto v 21. storočí skočí?!). Navyše aj spracovanie je otravné – nejedná sa o nič viac ako o nekonečné „rozprávacie hlavy" („talking heads“ ako na to majú v angličtine ten správny výraz), zbytočné zrnité videá z kamier, zábery z prednášok a podobe. Celkovo to pôsobí ako natočené za pár stoviek dolárov s trápnym cieľom šokovať – to by možno vyšlo keby bol dokument vydaný v tísic-deväťsto–šesťdesiatom-treťom. Jediné, čo som si z neho odniesol bolo to, že Greek to rozhodne nemôže mať v hlave v poriadku. Ten jeden bod len za to, že som fanúšik sci-fi a podobné dokumenty o vesmíre, iných civilizáciách mám rád, pri tomto som však asi 5x zaspal a to som pozeral v čase samotného obeda. CELKOVO: 1* = doslovne trápny pokus šokovať, ktorý zaspal svoju dobu.(29.4.2013)

Niektoré názory sú zaujimave, ale väčšina sú konšpiračne bludy, ktorú sú sprevádzane nádhernou hudbou!(30.4.2013)

• Zeck

Pokud mám hodnotit filmařskou stránku dokumentu, je to příšerně amatérské. Ač to chce viditelně působit stejným propracovaným stylem jako Nepřijemná pravda, chaotickým přeskakováním témat, střihem a neuceleným podáváním informací, to ve výsledku je jen naivně diletantské. Po tématické stránce na tom film zase tak špatně není, jelikož se zde nakousává problematika biliardového vojenského průmyslu a jeho vlivu na politiku, porušování americké ústavy ze strany volených zástupců, kteří jdou na ruku nadnárodním koncernům, nefunkčnost mainstreamových médií a dokonce se téma letmo otře i o 11/9, kde se překvapivě nesalutuje, ale vyřkne reálná pochybnost, že to dost možná mohla být operace pod falešnou vlajkou. Na Američana nevídané kritické myšlení, jen tedy netuším, jak tohle kurva souvisí s UFO?! Právě v tom je největší problém tohoto neuvěřitelně zdlouhavého dokumentu, ve kterém se probírá takové kvantum témat, že by vydaly na samotný desetidilný cyklus. Díky tomu se člověk jednoduše nedoví nic, jelikož se téma nakousne a okamžitě chaoticky přejde k jinému. Když se pak hlavní tahák dokumentu (uschlý "mimozemšťan") ukáže jako člověk a údajné dýchánky s UFO v poušti (které jsou zjevně Greerovou hlavní zálibou) vydají na deset minut bez sebemenšího racionálního prozkoumání celé skutečnosti, ke slovu jsou pouštěni teoretici na úrovni žvatlalů z Ancient Aliens a polovinu stopáže prolínají rozhovory, které už jste zaručeně slyšeli jinde, tak dokument (respektive Greer) jednoznačně selhal. 44%(19.7.2013)

Myslím, že člověka, který se zajímá o UFO a ním spojené jevy, nemůže tenhle dokument nijak nadchnout. Nic jsem si z něj neodnesl ani já sám. Je to jednoduše moc přeplácané, neurčité, útržkovitě a neprofesionálně provedené. Děj skáče od jedné události k druhé, aby se k nim opět chaoticky vracel. To samé platí i o osobách v dokumentu vystupujících... Na druhou stranu, člověka, který žije na obláčku nevědomosti hezky v klidu a pohodě, to nejspíš do jisté míry rozhodí. Z toho usuzuji, že Greer mířil přesně na tuhle cílovou skupinu obyvatel... Škoda.(6.11.2013)

• Wolfshade

Je kvantum jiných dokumentů "podobného" ražení, které mě nenudily. Ať už je něco z toho pravda nebo nikoliv, tento se k zábavným neřadí.(8.6.2013)

• - Natáčení některých dokumentárních částí probíhalo v Barceloně a v USA ve městech Los Angeles, Washington, San Francisco a Phoenix. (Terva)