Sirius

Dokumentární / Mysteriózní

USA, 2013, 116 min

• Zeck

Pokud mám hodnotit filmařskou stránku dokumentu, je to příšerně amatérské. Ač to chce viditelně působit stejným propracovaným stylem jako Nepřijemná pravda, chaotickým přeskakováním témat, střihem a neuceleným podáváním informací, to ve výsledku je jen naivně diletantské. Po tématické stránce na tom film zase tak špatně není, jelikož se zde nakousává problematika biliardového vojenského průmyslu a jeho vlivu na politiku, porušování americké ústavy ze strany volených zástupců, kteří jdou na ruku nadnárodním koncernům, nefunkčnost mainstreamových médií a dokonce se téma letmo otře i o 11/9, kde se překvapivě nesalutuje, ale vyřkne reálná pochybnost, že to dost možná mohla být operace pod falešnou vlajkou. Na Američana nevídané kritické myšlení, jen tedy netuším, jak tohle kurva souvisí s UFO?! Právě v tom je největší problém tohoto neuvěřitelně zdlouhavého dokumentu, ve kterém se probírá takové kvantum témat, že by vydaly na samotný desetidilný cyklus. Díky tomu se člověk jednoduše nedoví nic, jelikož se téma nakousne a okamžitě chaoticky přejde k jinému. Když se pak hlavní tahák dokumentu (uschlý "mimozemšťan") ukáže jako člověk a údajné dýchánky s UFO v poušti (které jsou zjevně Greerovou hlavní zálibou) vydají na deset minut bez sebemenšího racionálního prozkoumání celé skutečnosti, ke slovu jsou pouštěni teoretici na úrovni žvatlalů z Ancient Aliens a polovinu stopáže prolínají rozhovory, které už jste zaručeně slyšeli jinde, tak dokument (respektive Greer) jednoznačně selhal. 44%(19.7.2013)

• xBarushe

Nic nového pod sluncem a žádné konkrétní informace.. a po obrovské finanční sbírce to všechno působí tak, že Greer je jen zlatokopka, která se snaží na tomhle tématu z lidí vyrejžovat co nejvíc peněz. Zbytečně promrhané 2 hodiny času..(26.5.2013)

• Wolfshade

Je kvantum jiných dokumentů "podobného" ražení, které mě nenudily. Ať už je něco z toho pravda nebo nikoliv, tento se k zábavným neřadí.(8.6.2013)

• - Natáčení některých dokumentárních částí probíhalo v Barceloně a v USA ve městech Los Angeles, Washington, San Francisco a Phoenix. (Terva)