Skoro jako láska (festivalový název)

It Felt Like Love

Shrihari Sathe

Kostýmy:

Sarah Maiorino
  • AdaAdinkaa

chtěla bych se na to kouknout,ale nikde to nemůžu najít,nemáte někdo odkaz na ten film (s titulkama) prosím ? :)(14.3.2015)

• JitkaCardova

Poctivé, působivé, dobře zpracované, ale přeci jen se to rychle přejí a omrzí, jak tuctový příběh sám, který se nemá z podstaty věci kam posunout, tak i kamera, která je sice řemeslně zdatná, ale jede pořád stejně, a především pořád jede - závěr filmu jsem poslední půlhodinu čekala za každým rohem a to natahování už bylo zbytečné, nepřinášelo žádnou novou kvalitu, jen unavovalo. Střídání trapných scén s kamarádkou a trapných scén "dolejzání" za vytouženým idealizovaným klukem, kdy všechny pařby a jízdy autem provází soundtrack siláckých rapových komentářů o sexu a drogách, je chvíli fajn, ale po pár kolečkách to začne být unavující. Snímek nemá větší ambice než předvést ve vší nepřikrášlenosti povahu dospívání určitého typu dívek, což se povedlo s veškerou tísnivostí, dusivou trapností i monotónní obehraností takového dívčího trápení, ale pak se v tom režisérka ne a ne přestat patlat a pitvat, i když už to není kam posunout - neudělala si místo pro ironický odstup a zevnitř tomu žádnou chytrou pointu udělit nemůže a je to jasné, a tak se v poslední třetině cítíte, jako když vám hospodyně, celá šťastná, že se jí ta kulajda ale povedla, nandavá třetí talíř a nechce vás ještě pustit od stolu, i když nemá co jiného vám nabídnout.(22.9.2014)

70% ... Čo všetko je dospievajúce dievča ochotné spraviť pre zvýšenie svojho sexuálneho statusu, čo všetko je ochotná si vymyslieť, ako hlboko sa dokáže klesnúť? ... Smutné, ale autentické. No nakoľko mi vôbec nesedela hlavná postava, tak ma to nezasiahlo tak ako by som predpokladal. Ničmenej vcelku dobre odvedená práca. Zádumčivý vizuál a sugestívna kamera.(18.10.2015)

Bezvýchodnost a marnost v překvapivě mnoha podobách. Setrvalý a trochu naturalistický pohled na utiskující nejistotu mládí, kterou, když máte tu smůlu, vám nezbývá než přečkat a doufat, že se na vás moc nepodepíše.(19.9.2014)

• xhelmutx

snaha o Copollovsku atmosferu...nic moc no(6.12.2014)