poster

E.A. Poe: Podivný experiment

 • USA

  Stonehearst Asylum

 • USA

  Eliza Graves

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  E.A.Poe: Archa bláznov

Thriller

USA, 2014, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Atmosferický temný thriller odohrávajúci sa výlučne v prostredí blázinca má v sebe to správne poeovské čaro. Hoci sa film potkýna o nepochopiteľné polená, ktoré si nahádzal sám scenárista, vďaka prekvapivej pointe som spokojný.(31.1.2015)

 • Superpero
  ***

  Atmosféra opuštěného blázince uprostřed lesů byla pohlcující. Do toho skvělý Ben Kingsley a půvabná Kate Beckinsale. Fakt mě to bavilo a když se ve sklepení objevil Michael Caine, v duchu jsem tleskal. Bohužel to v průběhu malinko ztratilo dech a snahu opepřit to ještě finálním zvratem, za každou cenu, moc nechápu. Když to porovnám např. s malinko podobným Scorseseho Shutter Islandem, tak to je prostě vyšší level.(6.9.2015)

 • lillien
  *****

  Ben Kingsley fenomenální. A tyhle drámy z blázince já prostě můžu. Mysteriozní, mrazivé, napínavé po celou stopáž a hvězdu navíc lepím za nečekané rozuzlení na konci, tentokrát mě fakt podfoukli, neodhalila jsem:)(20.11.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Předlohou pro film se stala Poeova povídka: Metoda doktora Téra a profesora Péra. Kdo ji nezná, může nabýt dojmu, že film podle Poa je málo temný. Opak jest pravdou. Povídka není vůbec temná (jediná úvodní scenérie - blázinec v rozpadajícím se zámku - má snad v sobě trošku temnoty) a hlavní hrdina není v ohrožení života. Poeův blázinec je jedna velká taškařice připomínající Haškův ústav pro choromyslné ve Švejkovi. Blázni v roli personálu názorně popisují domnělé chovance vtělující se do čajníku, dětského vlčka, kohoutka či šňupacího tabáku. Všechna rozvernost vzala ve filmovém zpracování za své - což je dobře. Místy příjemně napínavý snímek s velmi dobrými hereckými výkony se odehrává téměř celý ve stěnách podivného ústavu, kde se největší tajemství ukrývá v podzemních vězeních.... Film mě bavil mnohonásobně více, než podprůměrný Scorseseho Prokletý ostrov zde některými komentáři zmiňovaný. A závěr? Potěšil ze všeho nejvíce!(8.12.2014)

 • LiVentura
  ***

  Když není nic takové, jak mělo být.!!!(18.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace