Na vysoké škole se znenadání začínají objevovat tajemné vraždy. Pár studentek se tedy ze strachu rozhodne odjet do starého domu daleko za městem. To ale nepočítaly s tím, že vrah udělá to samé. (Chupacabre)

J*A*S*M

I po tom množství italských hororů, s nimiž jsem již setkal, jsem stále nenabyl jistoty, zda-li jsou Italové opravdu tak špatnými herci a scenáristy, anebo je střídání neskutečně mdlého projevu s neskutečně teatrálním projevem a přítomnost vyloženě nablblých scén v jinak relativně chytrých filmech jakýmsi pochybným uměleckým záměrem. Torso toto všechno také obsahuje, ale v něčem se vymyká - je snad prvním giallem (a možná i prvním italským hororem vůbec), u něhož jsem se více než polovinu stopáže bál (anebo byl alespoň v silným napětí). Úsek, kdy se hrdinka schovává před vrahem v domě, je naprosto neskutečný a v rámci filmu nepřekonatelný, ale i několik scén z prvních šedesáti minut má hodně vydařenou atmosféru! Pro mě rozhodně příjemné překvapení, už jsem ani nedoufal, že ve mně nějaký starý italský horor vyvolá takhle pozitivní reakci. Jen tu všudypřítomnou nahotu stále považuju za strašně lacinou. Horror movie of the year ()

Karlos80

Od Torsa jsem si skutečně hodně sliboval, mluví a píše se o něm většinou v superlativech, tato dtb ostatně není žádnou výjimkou. Až do teď to byl jediný film který jsem od znamenitého a velmi podceněného taliánského režiséra Martina zatím neviděl a tak trochu schválně jsem si ho nechával až na úplný konec, dlouho jsem jeho premiéru odkládal (jednak kvůli nedostupným aj nebo cze titulkům, pak kolikrát kvůli té nesprávné atmosféře a náladě) přesně až do teď! Tento film a nejen tento by se dal bez nadsázky označit jako proto-slasher, jeho vliv na samotný slasher subžánr je dle některých scén evidentní. Nebudu se rozepisovat o ději to by v této chvíli nemělo příliš smysl, jen napíši to co se mi na filmu líbilo a naopak to co mě moc neoslovilo nebo co považuji za slabší stránku tohoto jinak dobrého filmu. Tenhle film je nesporně velmi stylově natočen, pro fandu žánru je to jednoduše velký vizuální svátek, hezké stylistické doteky, kamera, barvy, stíny jsou úžasné, je velmi násilný a hlavně neuvěřitelně sexy (opravdu spousta odhaleného mladého masa), ve filmu hrají extrémně krásné Eurobabes herečky, některé do této chvíle už hodně známé z italských sexy detektivek a exploitation filmů '70 let. Okouzlila mě především posledně jmenovaná Patrizia Adiutori, škoda jen že byla vybrána jako první oběť, její čas zde mohl být přeci jen o trochu delší. Nutno však dodat že hraní zde bylo vysoko nad průměrem ve srovnání s jinými gially. Grafické násilí je skutečně velké, všechny vražedné sekvence jsou prvotřídně natočené, subjektivní kamera úžasná, POV shot rovněž. Vražd je tu celkem 9 ale efekty krve jsou málo přesvědčivé a působí tak rozpačitým dojmem! Asi jako každého zde, mě dostala pronásledovací sekvence v lese, za oparu husté mlhy a mrazivé hudby, finále za zavřenými dveřmi vily, aneb typická doslova nervozní hra "kočka s myší" je rovněž skvělá, nápaditá a vynálezavá, už jen vžít se ještě malinko předtím do tý extrémní situace a pocitu, kdy Suzy Kendall musí přihlížet tomu jak maskovaný vrah porcuje její tři mladé kamarádky (vše mimo záběr) a zároveň se neprozradit ,musí každému divákovi navodit doslova husí kůži! Závěr, resp. tak posledních 25-30 minut je opravdu silných a jednoznačně nejlepších z celého filmu, zde snad bez jediného dialogy. Teď k těm záporům. Film má přeci jen slabší příběh a spiknutí a podle mě zde chybí i větší znatelnější napětí a místy i napjatější atmosféra, jako u některých starších Martinových kousků, které se mi v tomto porovnání líbili více, především pak jeho první dvě z mého pohledu mistrovská gialla, u kterých slabší okamžiky téměř nenajdete. Úplný konec mě zklamal, žádná velké kroucení nečekejte i vyloženě třešničkovou pointu, celkové tajemství tohoto filmu bylo slabé, stejně tak jako dosti zmatený a hloupý motiv zabijáka. Zprvu jsem si myslel že se toto giallo zařadí už brzy mezi mých TOP 5 giall, teď už ale vím že se tam nedostane a možná dokonce ani do TOP 10. Trup je hrozivý nikoliv však nejlepší '70 giallo, pro fanouška žánru ale i tak nezbytná povinnost, tento klasický kousek vidět ! Pro mě osobně trochu zklamání, Martino dělal lepší kompaktnější gialla. () (méně) (více)

erl

I Corpi presentano tracce di violenza carnale (Těla prokazují stopy znásilnění) je giallo které se zaryje pod kůži a už nepustí. Snímek vyniká především dusnou a nejistou atmosférou kterou podporuje vynikající hudební doprovod Maurizia De Angelise. Martino je zručný režisér který ví co na diváka platí. Provedení vražd není sice nijak výjimečné ale to vše mi vynahradila poslední půlhodinka která je napínavá a nervy drásající. Takže doporučuji shlédnout už jenom kvůli těm krásným , odhaleným dívkám:-) ()

darkrobyk

Popravdě řečeno nejde o tak strhující giallo, jak vyplývá z některých nadšených komentářů. Napětí je přítomno ve scénách pronásledování obětí a jejich vraždění, zbytek vyplňuje vata. Nevadilo by to, kdyby film jako celek držel pohromadě. Režisér se sice snaží vytvářet dusnou atmosféru, ale z větší části nepříliš úspěšně - takový Argento je zdatnější. Velkou vinu na roztříštěnosti nese nekvalitní hudba a mnohdy ledabyle poskládané scény, zřejmě odbytá práce střihače. Na druhou stranu je zde několik výborných scén - březový háj, mlha, bahno, zhulená dívka a silueta v dálce mezi stromy! Poté následuje poslední třetina filmu odehrávající se ve vile nad městečkem, kde vrah chystá rozpoutat krvavé orgie. Pozoruje, plánuje a divák si v duchu říká, ať se do opevněné vily nedostane, a současně kdesi ve skrytu duše chce, aby ty dlouhonohé chudinky pěkně naporcoval.... Nahota dívek (Italky jsou prostě krásné), krev, kožené rukavice a černé boty nesoucí psychopatického vraha ke svým obětem s jistotou nejlepšího lovce... ()

eraserhead666

Hodně dlouho silně erotizující giallo, strhující nejen krásou odhalených žen, ale i prostředím, v němž se odehrává a náhodnými krvavými scénami, obsahující ve velmi přijatelném a pozitivním poměru vše, co od dobrého gialla očekáváte. Včetně absurdně komické pointy s odhalením vraha a jeho motivů. Giallo je žánr, na který jsem si dlouho zvykal a přicházel mu na chuť, teď už si jen labužnicky užívám jeho krás a šťavnatosti. A Torso je lahodný kousek. ()

• Počet mrtvých osob ve filmu: 9. (Karlos80)
  • První polovina filmu byla natáčena v umbrijském městě Perugia a druhá polovina filmu byla natáčena ve městě Tagliacozzo, které se nachází v italské provincii L'Aquila. Interiéry se dotáčely v římských ateliérech DEAR. (Trajektt)