poster

Fešanda a boxer (festivalový název)

 • USA

  Cutie and the Boxer

Dokumentární / Životopisný

USA, 2013, 81 min

Producenti:

Lydia Dean Pilcher

Střih:

David Teague
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Devadesát Dva
  ****

  Boxing painting mě napadlo zkusit asi před týdnem a půl a už už jsem se na to chystal, spojit dvě mé oblíbené činnosti, coby inovátor, když jsem narazil na tenhle dokument... na dokument, kde totéž dělá japonec Ushio Shinohara už několik desítek let (dřív bych byl zklamaný, teď nejsem). Se svou ženou, malířskou Norikou, žijí oba v bytě v New Yorku, kam se přestěhovali. Najdou si chvíle mezi tou nouzí, bavit se, zatímco umění je démon, neberou se až tak vážně, jak by se třeba brali lidi tady, minimálně co já znám a vím (rodina, známí). Přežívají a žijí život, jaký chtěli, možná ne úplně přesně takový, jaký chtěli, určitě si ho každý barvil lépe, ale to k němu patří, vždycky chtít výš a výš stoupat. Krásné titulky na konci! A de facto i krásný dokument o moderním umění sám o sobě.(5.1.2014)

 • yourhead
  *****

  Tomuhle já říkám Dokument!!!!(6.2.2015)

 • Názorožec
  *****

  Lehce stylizovaný dokument o soužití dvou umělců. Možná víc o jejich vzájemném vztahu než o jejich umění. Skvělá kamera, horší hudba. MFF KV 13(4.7.2013)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Dokument(21.2.2014)

 • Angelopul
  ****

  Poetický film, který přesahuje žánr dokumentu nás nechá nahlédnout do života krásných lidí, kteří obětovali svůj život démonu umění. On, bouřlivý bohém, co si rád přihne, ona něžná kráska. Protiklady se přitahují. Vizuálně podmanivé, vtipné.(30.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace