Fešanda a boxer (festivalový název)

Cutie and the Boxer

Cutie and the Boxer

Dokumentární / Životopisný

USA, 2013, 81 min

Lydia Dean Pilcher

David Teague

Už dlouho jsem neviděla takhle zábavný dokument. 85%(4.7.2013)

Boxing painting mě napadlo zkusit asi před týdnem a půl a už už jsem se na to chystal, spojit dvě mé oblíbené činnosti, coby inovátor, když jsem narazil na tenhle dokument... na dokument, kde totéž dělá japonec Ushio Shinohara už několik desítek let (dřív bych byl zklamaný, teď nejsem). Se svou ženou, malířskou Norikou, žijí oba v bytě v New Yorku, kam se přestěhovali. Najdou si chvíle mezi tou nouzí, bavit se, zatímco umění je démon, neberou se až tak vážně, jak by se třeba brali lidi tady, minimálně co já znám a vím (rodina, známí). Přežívají a žijí život, jaký chtěli, možná ne úplně přesně takový, jaký chtěli, určitě si ho každý barvil lépe, ale to k němu patří, vždycky chtít výš a výš stoupat. Krásné titulky na konci! A de facto i krásný dokument o moderním umění sám o sobě.(5.1.2014)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Dokument(21.2.2014)

Dvě květiny v jednom květináči, občas se obírají o potřebné živiny, občas kvetou, ale jedna druhou potřebují. Ushia je energický, nespoutaný bohém a umělec horko těžko vydělávající na živobytí. Noriko je něžná, křehká, nezlomná umělkyně, která se může umělecky realizovat teprve v posledních letech. Velice citlivě natočeno, dokument vůbec jako dokument nepůsobí. Pohlazení po duši.(30.6.2013)

Tomuhle já říkám Dokument!!!!(6.2.2015)