Schovejte si své úsměvy (festivalový název)

• originální název

Hide Your Smiling Faces

USA, 2013, 80 min

Robert Donne

Ta atmosféra! V té jsou americké nezávisláky vůbec nejsilnější. Kéž by ta schopnost zachytit a účelově využít atmosféru konkrétního prostředí + objevování a práce s mladými (ne)hereckými tvářemi občas prosákla do "nezávislé" tvorby mladých českých tvůrců.(24.1.2015)

• sochoking

Výborne natočená kurevská nuda.(14.8.2014)

• HellFire

Nudná sonda do života dvou bratří, kterým zemřel kamarád a musí se s tím vyrovnat. O tomhle je celý film a přitom je zvláštní, že onoho mrtvého kamaráda ani nepoznáme blíže. Tady jsem se opravdu nudil a i těch 80 minut ubíhalo velmi pomalu.(30.3.2014)

• jhrasko

Slovami jednej z hlavných postáv: "That´s so dull." Dospievanie predsa takto čiernobiele nie je, celkom bez vyjasnených motivácii a bez náznaku pozitívnej emócie ide logicky len o samoúčelný autorský kalkul. Inými slovami: pomalé, tupé, nezáživné, jednotvárne, nezaujímavé. Chce sa mi napísať: how very FRESH (ale ako čítam, u ostatných krehký dych/srdce berúci koniec dospievania slušne zafungoval).(6.9.2013)

60-70% ... Fajn po technickej stránke. Úžásná hudba a atmosféra. Krásna kamera. Chýbala tomu však nejaka ucelená hlavná myšlienka. Teda aspoň ja som ju tam nenašiel.(2.6.2015)

• xzajox

O dvoch chlapcoch, ich partii, každodennom vyvádzaní blbostí, no a o (zrejme) samovražde kamaráta a čo to s tými deckami robí. Film podstatne iný. Chalani robia riadne blbosti. Niekto by si počas pozerania možno spomenul, ako to bolo, keď jediná technika doma bola CD prehrávač alebo walkman, a ostatná zábava prebiehala vonku. Ja tiež, ale tu som mal často pocit, že tie decká nie sú až tak úplne normálne. Priebeh filmu je extra pomalý, človek si musí strašne veľa domýšľať (aby sa jeho mozog nenudil), ale niekedy ani nie je o čom, len sú tam všetci ticho a pozerajú do zeme... Mladí neherci to síce hrali celkom prirodzene, ale možno preto, lebo nemali ani čo hrať. Chýbala mi nejaká riadna zápletka, zvrat, alebo aspoň pointa na konci. Plná nespokojnosť. 25% - 1*(16.7.2015)