poster

Černý zabiják

 • Česko

  Kosatka

  (festivalový název)
 • USA

  Blackfish

Dokumentární

USA, 2013, 83 min

Kamera:

Chris Towey

Hudba:

Jeff Beal
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • René.girl
  *****

  Dokument roku 2013! 91%(20.2.2014)

 • SexyAjinka
  *****

  Jsem nesmírně ráda, že jsem tento dokument mohla vidět. Je to kus filmařské a lidské práce. Zcela mě ohromila perfketní časová sekvence, která mi servírovala informace přesně tak, jak jsem je zrovna potřebovala. Neuvěřitelně mě to vtáhlo do dějě a bylo mi stále větší a větší smutno nad naší neuvěřitelnou sobeckostí a chamtivostí. Kosatka přitom jenom stojí uprostřed tohoto cirkusu, kde na jedné straně stojí korporace, které rozhodují o jejím životě a na straně druhé jsou jen zranitelní cvičitelé, kteří se jí snaží život zpříjemnit. Je to boj s větrnými mlýny, který může ovlivnit každý z vás, kdo se rozhodne tento "zábavní průmysl" nepodporovat. Hodně mě ale zklamal český název "Černý zabiják". Některé lidi to okamžitě stáhne pouze na jednu stranu. Budou věřit tomu, že je to krvelačné monstrum. No možná i je, ale kvůli komu, hm? Prosím, podívejte se na to a udělejte si vlastní představu...(8.4.2014)

 • Chrustyn
  ***

  Ačkoliv nechci působit jako úchyl, který se baví při sledování utrpení druhých, přesto jsem od filmu o zabijácké kosatce, která zabila několik svých cvičitelů, čekal něco jiného a možná i "hororovějšího" než jen sledování těch co byli při tom, bez jakékoliv zajímavé scény.(30.6.2014)

 • Jordan
  ****

  to vrhá celkom iné svetlo na "Zachráňte Willyho"(18.8.2014)

 • Dont
  ****

  Při vší úctě a památce k trenérce Dawn Brancheau, být já Tilikum, sežral bych jí taky. Po těch letech týrání a potlačování veškerých přirozeností se docela divím, že těch incidentů nebylo ještě víc. Člověk by si už měl uvědomit, kde jsou hranice nějaké morálky a slušného chování k ostatním obyvatelům naší planety. Tím spíše, že dle výzkumů patří kosatky k těm inteligentnějším tvorům. Dokument to je zajímavý, ale někteří z těch bývalých trenérů intelektem zrovna nevynikají… A pak mě ještě dorazilo, jak ta brunetka s úsměvem na tváři do kamery mluvila o fantastickém zážitku návštěvy mořského parku, při kterém se stala svědkyní krmení dravých ryb lidským masem zaměstnanců parku. Jakoby to byla opravdu vzrušující zábava…(27.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace