Horor

USA, 2015, 97 min

• George Stobbart

Ciaran Foy je ešte väčší packal než som sa obával. To, že mu tu a tam z neznámych dôvodov prechválili jeho Citadelu ešte prehryznem, aj keď to žiadna pecka nebola a že talent z neho práve nesrší onedlho potvrdil aj sequelom Sinistra. Pretože natočiť tak slabé, bezduché, generické a nezaujímavé pokračovanie k niečomu tak silnému, temnému a atmosférickému je hanbatý fail. Nemôžem to pomaly ani normálne porovnať, pretože je to vo všetkých aspektoch o toľko horšie, až som mal pocit, že pozerám nejakú nevydarenú paródiu a aj tými 2* možno nadhodnocujem. Uff, radšej na túto blbosť rýchlo zabudnem a budem predstierať, že Sinister bol iba jeden, dúfajúc, že iritujúcej, komerčnej Blumhouse fabrike, ktorá chrlí horory ako levné zboží na páse, nenapadne ho znehodnotiť ešte ďalším prírastkom.(2.12.2015)

Je škoda že dvojka zklamala podle mně dost divna hudba, někdy mi připadlo že to snad ani neni horor nwm vic asi k tomu nedodat.(20.9.2015)

Prvý Sinister bol jeden z najzaujímavejších hororov za posledné roky, ale aj tak som od tohto pokračovania radšej moc nečakal, keďže hororovým pokračovaniam sa v poslednej dobe vôbec nedarí a urobil som dobre, aspoň som sa vyhol sklamaniu, keďže ani tentoraz sa na tom nič nezmenilo. Zase určite sa nejedná o nejakú katastrofu, dá sa na to bez problémov pozerať, ale prakticky všetko, čo bolo zaujímavé v jednotke je tu na podstatne nižšej úrovni a ani okrem toho som tu nenašiel jediný výraznejší klad. Dlho som čakal, kedy sa to už konečne rozbehne, keďže celú prvú hodinu to prakticky nikam negraduje, len sa neustále strieda pár tých istých typov scén, ktoré sú ale len úplne priemerné, keďže tie dôležité dejové prvky ani nemajú čím zaujať. Problémy so skutočným otcom, ktorý chce matke na úteku vziať deti sú v takomto type filmu úplne zbytočné, snaha ovplyvniť chlapca k vražde rodiny, čo ma na prvom diely najviac nebavilo tu má dokonca príliš moc priestoru, ešte omnoho viac, než predtým a tá kriminálna línia, ktorá ako jediná mala aj nejaký potenciál ho zase dostala minimum. A nanešťastie zvyšok filmu, keď sa to už rozbehne je ako z tých najbéčkovejších hororov, takéto finále vôbec nemusím. Po hororovej stránke tu tiež nie je o čo stáť, tá skvelá atmosféra z jednotky, ktorá pôsobila tak výborne depresívne a znepokojivo je už preč, miesto toho je tu množstvo ľakačiek, ktoré ma absolútne nezaujímajú a nudné scény s deťmi. Dokonca ani samotný démon tu nevyvoláva skoro žiadny rešpekt. A tak jedine tie pásky sú pomerne dobre zvládnuté, ale tiež to nie je nič, čo by ma dokázalo nadchnúť. Postavy sú len úplne priemerné, pričom hlavný hrdina mi ani moc nesedel, ale aspoň vizuálne je to dobre zvládnuté. Takže keby toto pokračovanie nevzniklo, vôbec nič by sa nestalo, aj tak sa tu okrem vizuálu nenájde nič nadpriemerné, ale zase nebudem zbytočne kritický, dalo sa na to pozerať, no už si to určite nikdy nepozriem. 55%(20.12.2015)

Úplne sa stotožňujem so všeobecne prijímaným názorom, že ide kvalitatívne o krok vzad. Dvojka nám neponúka nič nové, čo by nám už predtým neponúkla jednotka, ba skôr si myslím, že niečo i stratila. Stratila to kúzlo atmosféry starej legendy, ktoré so sebou priniesla jednotka. Tiež vidím problém v hercoch, ktorí sa mi javili pomerne nesympatickí a po hereckej stránke aj dosť nepresvedčiví. Navyše potenciál detí mi prišiel totálne nevyužitý - žiadne masky, žiadna strašidelnosť, žiaden des. Jediné pozitívum vidím v ľakačkách, ktorých tu bolo dosť, len škoda, že ich často človek čakal. Slabý priemer. 55/100(14.12.2015)

• verbal

Po unikátní jedničce už se nic originálního vymyslet v podstatě nedalo, a tak si Skot natáhl přes xicht punčochu a vydal se vyloupit Kukuřičné děti a Paní v černém. Na první štaci ho Malachaj se smíchem sekl srpem horizontálně přes prdel, takže na ní teď konečně má presbyteriánský kříž, na štaci druhé na něj Hery Potrat poštval Myslomrda, tudíž z něj nakonec vypadl tupý rychlokvašný blábol, jen aby se rychle zaparazitovalo na úspěchu prvního dílu. K tomu všemu asi pochopil, že scénář tentokrát stojí za vyhnitou pochvu, a tak fikaně vycouval z režie a hodil pádlo do ruky nějakému irskému nekňubovi, který již dříve žluklým zvratkem s názvem Citadela jednoznačně prokázal, že je pro Holyvůd nesporným talentem a mohl by třeba skvěle kouřit čuráky na Sansetbulváru. Když si člověk navíc představí, jaké roztomilé vyfikundace by se daly vyvádět s hustým středověkým lidožravým démonem, a pak spatří jen mikroprostřihy na zfetovaného mastňáka s pomoučenou držkou, má chuť se hlasitě rouhat, i když by pak za to mohl skončit v nebi. A tak nezbývá, než si závěrem s chutí zapičovat, jednak proto, abych splnil kvótu zneužívání bezúčelných vulgarismů HOMOvy nové a lepší filmové publicistiky, a druhak abych vyzdvihl lapidární vševýstižnost a rétorickou variabilitu ženského zevního genitálu v návaznosti na úsporu diskového prostoru. Takže, atmosféra jedničky v piči, scénář a režie totálně na piču, démon kompletně zpičený a jediná piča, která stála za podívání, byla ta katalogová MILFka v hlavní roli (142 znaků!). Pro hochy z filmové teorie ještě uvádím necenzurovanou verzi, protože piča je pro ně příliš abstraktní pojem: Genius loci sekundární progredience lze determinovat jako přinejmenším insuficientní až skurilní, valor režijního a scenáristického kontributu aproximálně osciluje okolo nihilu, eikon démona evokuje sardonický paskvil a femininní prvek mi afikoval iritující asfyxiofilické tenze v genitální oblasti (263 znaků!).(7.12.2015)

• - Počas "kostolnej scény" boli použité živé potkany. (Mathew234)

• - Na pokračování nespolupracoval režisér předchozího filmu Scott Derrickson z důvodu vytíženosti. (Nivenx)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 34. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)