Horor

USA, 2015, 97 min

• maddy

Typický príklad toho prečo majú hororové sequely takú nelichotivú povesť ako majú. Druhý Sinister je klasickým príklad hollywoodskeho prístupu, keď fungovala jednička, tak v dvojke ponúkneme more of the same. No vo výsledku pokračovanie neponúkne nič. Je to iba obyčajné žmýkanie značky bez vlastného ksichtu. Zatiaľ čo prvý Sinister bol príjemne znepokojivý, mal temnú atmosféru, skvelú hororovú hudbu ktorá odviedla polovicu práce a v závere bol aj jemne nepredvídateľný, dvojka nemá nič. Je to iba absolútne generické pokračovanie, kde akékoľvek budovanie atmosféry nahradili úplne nefunkčné ľakačky, ktoré stavajú na tom, že sa hlasno rozoznie hudba a nie na tom, že sa udeje niečo nečakané a v ktorom Baghuula nahradili nejakí detskí duchovia. Skôr ako pokračovanie Sinistera, to tak vyzerá ako pokračovanie Kukuričných Detí s rovnako lacnými efektmi, kde sa duchovia rozplývajú v priestore ako z lacných filmov spred dvadsiatich rokov. Celkovo tak ide iba o nastavovanú kašu, ktorá vzala nepodstatnú vedľajšiu postavu z prvého filmu a na nej, respektíve ňom, sa snaží vyskladať sequel. Príde mi to akoby sa u toho filmu ani nikto nesnažil. Jednoducho čakal, že sa to volá Sinister, tak ľudia na to prídu. Síce to vyslovene neurazí až do takej mieri, aby pritom človek chcel rozmlátiť obrazovku, ale ani v ničom nepoteší. Pár scénok funguje, prevažne staré home videa ktoré sú tentoraz oveľa brutálnejšie a ako jediné celkom znepokojivé, ale inak sa jedná o pokračovanie dosahujúce kvalít skôr direct-to-DVD/On-Demand produkcie, než by bolo vhodné do kín. A najviac zamrzí fakt, že to s najväčšou pravdepodobnosťou zabilo akékoľvek nádeje na ďalšie pokračovanie a sľubnú sériu, ktorá z toho mohla byť. CELKOVO: 2,5* (5/10)(18.12.2015)

• Jigy

Jednička měla nápad, a to celkem svěží. Dvojka je jen nudná snaha ještě z toho něco vytěžit.(6.5.2016)

• George Stobbart

Ciaran Foy je ešte väčší packal než som sa obával. To, že mu tu a tam z neznámych dôvodov prechválili jeho Citadelu ešte prehryznem, aj keď to žiadna pecka nebola a že talent z neho práve nesrší onedlho potvrdil aj sequelom Sinistra. Pretože natočiť tak slabé, bezduché, generické a nezaujímavé pokračovanie k niečomu tak silnému, temnému a atmosférickému je hanbatý fail. Nemôžem to pomaly ani normálne porovnať, pretože je to vo všetkých aspektoch o toľko horšie, až som mal pocit, že pozerám nejakú nevydarenú paródiu a aj tými 2* možno nadhodnocujem. Uff, radšej na túto blbosť rýchlo zabudnem a budem predstierať, že Sinister bol iba jeden, dúfajúc, že iritujúcej, komerčnej Blumhouse fabrike, ktorá chrlí horory ako levné zboží na páse, nenapadne ho znehodnotiť ešte ďalším prírastkom.(2.12.2015)

• - Počas "kostolnej scény" boli použité živé potkany. (Mathew234)

• - Na pokračování nespolupracoval režisér předchozího filmu Scott Derrickson z důvodu vytíženosti. (Nivenx)