Horor

USA, 2015, 97 min

• maddy

Typický príklad toho prečo majú hororové sequely takú nelichotivú povesť ako majú. Druhý Sinister je klasickým príklad hollywoodskeho prístupu, keď fungovala jednička, tak v dvojke ponúkneme more of the same. No vo výsledku pokračovanie neponúkne nič. Je to iba obyčajné žmýkanie značky bez vlastného ksichtu. Zatiaľ čo prvý Sinister bol príjemne znepokojivý, mal temnú atmosféru, skvelú hororovú hudbu ktorá odviedla polovicu práce a v závere bol aj jemne nepredvídateľný, dvojka nemá nič. Je to iba absolútne generické pokračovanie, kde akékoľvek budovanie atmosféry nahradili úplne nefunkčné ľakačky, ktoré stavajú na tom, že sa hlasno rozoznie hudba a nie na tom, že sa udeje niečo nečakané a v ktorom Baghuula nahradili nejakí detskí duchovia. Skôr ako pokračovanie Sinistera, to tak vyzerá ako pokračovanie Kukuričných Detí s rovnako lacnými efektmi, kde sa duchovia rozplývajú v priestore ako z lacných filmov spred dvadsiatich rokov. Celkovo tak ide iba o nastavovanú kašu, ktorá vzala nepodstatnú vedľajšiu postavu z prvého filmu a na nej, respektíve ňom, sa snaží vyskladať sequel. Príde mi to akoby sa u toho filmu ani nikto nesnažil. Jednoducho čakal, že sa to volá Sinister, tak ľudia na to prídu. Síce to vyslovene neurazí až do takej mieri, aby pritom človek chcel rozmlátiť obrazovku, ale ani v ničom nepoteší. Pár scénok funguje, prevažne staré home videa ktoré sú tentoraz oveľa brutálnejšie a ako jediné celkom znepokojivé, ale inak sa jedná o pokračovanie dosahujúce kvalít skôr direct-to-DVD/On-Demand produkcie, než by bolo vhodné do kín. A najviac zamrzí fakt, že to s najväčšou pravdepodobnosťou zabilo akékoľvek nádeje na ďalšie pokračovanie a sľubnú sériu, ktorá z toho mohla byť. CELKOVO: 2,5* (5/10)(18.12.2015)

Znepokojivé, trochu strašidelné, ale sakra ten potenciál lekaček nebyl vybraný ani do půlky. Když se poprvé objevil Baguul, měla jsem nepříjemný pocit. Ale při každém jeho dalším objevení už mi přišel jen jako další z dětí a když nakonec toho hošíka objal, měla jsem pocit, že je to tak vlastně správně. Jednička byla výborná a dvojka z ní čerpá pouze tu kameru a nahrávky, jinak je to další moderní horor, který vás už nemá čím překvapit.(22.2.2016)

Prvý Sinister bol jeden z najzaujímavejších hororov za posledné roky, ale aj tak som od tohto pokračovania radšej moc nečakal, keďže hororovým pokračovaniam sa v poslednej dobe vôbec nedarí a urobil som dobre, aspoň som sa vyhol sklamaniu, keďže ani tentoraz sa na tom nič nezmenilo. Zase určite sa nejedná o nejakú katastrofu, dá sa na to bez problémov pozerať, ale prakticky všetko, čo bolo zaujímavé v jednotke je tu na podstatne nižšej úrovni a ani okrem toho som tu nenašiel jediný výraznejší klad. Dlho som čakal, kedy sa to už konečne rozbehne, keďže celú prvú hodinu to prakticky nikam negraduje, len sa neustále strieda pár tých istých typov scén, ktoré sú ale len úplne priemerné, keďže tie dôležité dejové prvky ani nemajú čím zaujať. Problémy so skutočným otcom, ktorý chce matke na úteku vziať deti sú v takomto type filmu úplne zbytočné, snaha ovplyvniť chlapca k vražde rodiny, čo ma na prvom diely najviac nebavilo tu má dokonca príliš moc priestoru, ešte omnoho viac, než predtým a tá kriminálna línia, ktorá ako jediná mala aj nejaký potenciál ho zase dostala minimum. A nanešťastie zvyšok filmu, keď sa to už rozbehne je ako z tých najbéčkovejších hororov, takéto finále vôbec nemusím. Po hororovej stránke tu tiež nie je o čo stáť, tá skvelá atmosféra z jednotky, ktorá pôsobila tak výborne depresívne a znepokojivo je už preč, miesto toho je tu množstvo ľakačiek, ktoré ma absolútne nezaujímajú a nudné scény s deťmi. Dokonca ani samotný démon tu nevyvoláva skoro žiadny rešpekt. A tak jedine tie pásky sú pomerne dobre zvládnuté, ale tiež to nie je nič, čo by ma dokázalo nadchnúť. Postavy sú len úplne priemerné, pričom hlavný hrdina mi ani moc nesedel, ale aspoň vizuálne je to dobre zvládnuté. Takže keby toto pokračovanie nevzniklo, vôbec nič by sa nestalo, aj tak sa tu okrem vizuálu nenájde nič nadpriemerné, ale zase nebudem zbytočne kritický, dalo sa na to pozerať, no už si to určite nikdy nepozriem. 55%(20.12.2015)

Nevytratil se jen moment překvapení, ale i dnes už pověstná atmosféra mrazivé jedničky. Sequel se podle hollywoodských standardů snaží více strašit skrz lekací scény (nefungují), mrtvé fakany (zívačka) a dvojnásobný počet home videí, z nichž vyděsí nebo znechutí jen dvě - tady dozajista vedou krokodýli a krysy. Aura kolem obávaného Baghuula se navíc silně rozpadla, protože tenhle týpek tu svými bubu výpadky připomíná spíše škodolibého raracha, než Ministera Zla. A to je prostě blbě, že jo... Na druhou stranu to provázání s původním filmem s jednou přeživší postavou není úplně blbá, a díky ní alespoň máme komu fandit. Celkově je však dvojka nastavenou kaší, po níž chuť na další nášup rozhodně nedostanete. (50%)(7.12.2015)

Pro mě osobně ohromné překvapení.Jednička mě kdysi v kině moc nechytla a díky blbému konci spíš naštvala, ale při pozdější projekci doma se ženou už to bylo mnohem lepší.Když sem viděl trailer na dvojku a s hrůzou zjistil, že se nás čekají Kukuřičně děti 18: Gene Simons vrací úder, měl sem zcvrklo v trenkách, jaký nás to čeká provar.Překvapení pro mě tedy je, že mě to bavilo možná víc, než první díl.Chápu zdejší vlažnější přijetí, protože zasazení na americký buranov nedělá nikdy dobrotu, natož když do filmu přidáte malé děti, které ale nestraší, ale ve filmu působí vlastně jako vysvětlující a žijící organismus normálního scénáře.Jenže co funguje je přátelé detektivní děj, který mě prostě chytnul a bavil, skvělá atmosféra a lekačky, ze kterých sem se asi 3x připosral.Další silný prvek je určitě hudba.Sinister 2 pro mě není kino film, brát ho tak, dám menší hodnocení, ale pokud vezmete dvojku jak dvd béčko které vzniklo bez většího potenciálu, určitě ho s radostí nadhodnotím a přihmouřím oko nad tou blbou dějovou linkou s partou Kukuřičných dětí.V tomhle roce vzniklo opět hodně hororů a Sinister 2 prostě patří k něm povedenějším.69%.(30.12.2015)

• - Počas "kostolnej scény" boli použité živé potkany. (Mathew234)

• - Na pokračování nespolupracoval režisér předchozího filmu Scott Derrickson z důvodu vytíženosti. (Nivenx)