Herkules: Zrození legendy

Hercules 3D

(neoficiální název)

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2014, 99 min

// Distribútor: Lionsgate,Summit // Počet premietajúcich kín v USA: 2,104 // Otvárací Víkend v USA: $8,868,318 //(29.3.2014)

• liskam

Dokoukal jsem to.... Nevím jestli to bylo mou odolností, trpělivostí a pohodovou náladou před spuštěním filmu a nebo umem filmařů. V případě tohohle snímku se kloním k první variantě. Za mě 40%(14.2.2014)

• -bad-mad-wolf-

Mikrohvězdička z Twilight ságy se reinkarnovala do nového Herkula a zrodil se... Twilight Herkules. Renny Harlin se hrabe na žebříčku popularity z důkladně udusaného hnoje a je fakt, že to bude mít v budoucnu těžší než balík šprcek ve Vatikánu. Herkules má příšerný vizuál (televizní look, trapné CGI triky, nulová výprava, průhledné využívání zpomalovaček a třetího rozměru), tuctovou hudbu z ranku "sice nevím, co se na plátně děje, ale pořád dramaticky burácím/táhnu se jak melancholické blinkání", zapomenutíhodné herce a příběh, jehož fragmenty jsme buď viděli jinde, nebo bychom je raději neviděli vůbec. Pozitivum: desetinu filmu tvoří závěrečné titulky. Doufám, že Dwayne Johnson vynese v létě tuhle volovinu v zubech.(13.4.2014)

• honajz

Jsem nevěděl, že Renny Harlin je na tom tak špatně, že musí točit pro Asylum. Neustále na krátko ostříhaný a s třídenním strništěm hrdina bez kapky hereckého talentu pobíhá od jedné ve studiu naklíčované scény ke druhé, jedině tedy s dialogovými okny v lese, to se natočilo snad jediné v reálu, a neustále se snaží vyhrát svou princeznu, i když mezitím zařve hromada lidí, nestvůr, příšer a podobných šmejdů. Souboje se snaží být kopií soubojů ve 300, snad jen s absencí digitálních cákanců krve. Nechybějí ale digitální příšery, a ty jsou tedy pěkně trapné - počínaje úvodním lvem, který vypadá jak rozpohybovaná plyšová hračka velikosti tak 60 cm. Těžká a nezábavná nuda.(28.3.2016)

• DH3Factor

Vůbec si nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl horší akční film, protože tohle s jistotou přebilo i nanicovatého Johna Cartra. Fuj. Autoři při tom asi hulili slušný šméčko, protože Hercules je hloupý a ještě ke všemu špatně udělaný výplach. V akčních scénách je zřetelný choreografický rukopis Vlasty Harapese. Triky nejspíš upravoval režisérův synáček v Moviemakeru, nasvícený je to jako čistokrevný porno a emocemi nabité dialogy způsobují žaludeční nevolnost nejen těhotným matkám. K tomu si připočtěte správňáka v podání dozlatova vypečeného opičáka Lutze a bledého záporáka s ksichtem nataženým víc, než má partička ze Stmívání. Ostatní postavy jsou jen nudící loutky. Není zde prostě nic, co by stálo za pochvalu. Naopak, zasloužilo by se to celý poslat do sedmého kruhu pekelného, kde to bude navěky trpět za újmu divákovi. Doporučuji nekoukat.(5.5.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v hlavnom meste Bulharska v Sofii. (Laslo)

• - Scott Adkins, představitel krále Amfitryóna, je ve skutečnosti pouze o 5 let starší než Liam Garrigan, který hraje jeho syna Ífikla. (Syna.1990)

• - Režisér nariadil všetkým hercom oholiť si nohy. (misterz)