Herkules: Zrození legendy

Hercules 3D

(neoficiální název)

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2014, 99 min

Mám rád mečírny, tak jsem dal 3*. Teď se jen bojím, aby z Olympu nepřiletěl nasraný Héraklés a nezafackoval mi za to kvantum hvězd uši do hlavy, se slovy: ,,Já ti dám, že takhle to bylo, já ti dám legendu,, .(3.3.2014)

• erased

Nový Herkules snažící se vydojit něco málo před blížícím se plnohodnotným zpracováním legendy je jasný underdog, a takovým já dávám šanci rád, ať už v nich hledám skryté kvality, nebo jako guilty pleasure. Tento film to ale neměl jednoduché ani mezi nimi - blížící se "lepší" zpracování, nohy podrážející nepovedený trailer, který předem vyzvoní celou zápletku filmu a zároveň ukáže to nejnepovedenější z jeho digitálních triků, vykrádání filmových i videoherních ikon a v neposlední řadě špatné... ne - OTŘESNÉ obsazení hlavní role. Že z takové kombinace nemohlo vzejít nic jiného, než snadný terč kritiky, bylo asi úplně jasné. Přesto se na výsledek kupodivu dá dívat a to samozřejmě hlavně kvůli bitkám, které přes zjevné zdroje inspirace kvůli levnějšímu provedení nejvíce připomínají televizního (a přesto lépe vypadajícího) Spartaka. Problém je, že sledování příběhu mezi nimi, kdy je v první a poslední řadě v centru pozornosti Stoupa Lutz, je zhruba stejně příjemné jako obědvání křídy a alobalu, a tak ani se sebezapřením nedokážu Legend of Hercules považovat za nedoceněný průměr. Snad jen díky za už zmíněného Spartaka, jehož představitel tu hraje druhé, ale přesto maximálně sympatické housle.(29.5.2014)

• verbal

Další vepřový xicht z Tvajlajtu potřeboval hauptku, tak se paní Majerová chopila péra a na světě jsou nové blahoslavené láskyplné trampoty pro všechny ty vyzrálé fanynky, co přes obří pírsink v jazyku nazývají nejslavnější antický epos Homeův Ischias, v nichž se sveřepý ovarový krk Persy Homokles a jeho věrný druh Spartakus Buzniris vydávají bez bázně a hany na neohroženou výpravu, aby ze spárů fuj, fuj zlého krále Bukvotryona a jeho ještě zlejšího zlosyna Rektomnona vyrvali anál kreténské princezny Gáji. Divím se, že po tomhle zvěrstvu ještě Cojs nepřikoval Rennyho někde na Kavkaze, kde by mu ta najatá banda nehereckých polen musela každý den olizovat játro. Chybělo už jen rozhalené Lautnerovo fiži a smutný krvesaj s rozšlápnutým xichtem a růžovým boa kolem krku. BRAVO! Nezbývá než doufat, že se pan Dvejn Skála od podobně bezkrevné pubescentní buzniády oprostí a přiblíží slavného antického hrdinu i dospělému heterodivákovi, jenž si nemusí zakrývat oči, když rány krvácejí.(28.3.2014)

• nirvanafan

Twilightovská hvězda s sebou přináší twilightovské kvality. Kellan Lutz neviděl herectví ani zdálky a měl by se spíš dát na dráhu kaskadéra, aby nás již déle nerušil svým neherectvím. Hloupé dialogy jsou zde pronášeny s takovým zápalem, jako kdyby osazenstvo skutečně hrálo v antické tragédii (přičemž výraz tragédie je vhodný leda tak v pejorativním významu k zhodnocení filmu), ale chybí jim k tomu talent i pořádný text. Do toho si přidejte ještě přetaženou bromance, v níž je Liam "Spartacus" McIntyre zachraňován každých deset minut filmu. Hercules se může vyspat, s kolika princeznami chce, stejně nikomu neujde, kdo je v tomhle filmu jeho skutečná pravá láska.(23.1.2014)

• Terva

CITÁT - Historie je kronika války a válka je kronika žalu.......... Je to celé takové "digitální", hudba až přehnaně pompézní a při některých dialozích mám pocit, jako by to herci ze sebe tlačili jako nějaký hov.....no.....no......no..... CITÁT - Pojmenuj si ho jak chceš, ale pro mně to bude Herkules...........Herkules...........bude se jmenovat Herkules......... Jo a abych nezapomněl na herce, to je taky něco příšernýho. Fakt nádhera na ty ksichty čumět Pak přišla scéna okolo 23 minuty . V divoké řece se tu topí dva lidé (nebudu prozrazovat kdo), ale mě to tak rozesmálo, když jsem viděl ke konci scény tu loužičku vody - no to je síla. Kamera sem tam předvede nějaký ten hezký záběr, ale to je tak vše. Přiznám, že Herkules je mi tímto tak zhnusen, že až někoho za pár let napadne natočit remake, půjdu se nechat dobrovolně sežrat lvem. CITÁT - Jmenuju se Herkules..........(19.6.2014)