Herkules: Zrození legendy

(neoficiální název)

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2014, 99 min

• Segrestor

Hloupý, až trapný obsah, který k filmu dodal Bontonfilm, mě velmi nalákal. Že ale dostanu filmařský moribundus nejhrubšího zrna, to jsem opravdu nečekal. Tvůrci věděli, že hlavní roli obsadilo herecké dřevo a to takové, že by si s ním nehrála ani Zápotockého Barunka, a tak ho přinejmenším do první poloviny filmu ani moc neukazují. No, přátelé, na to, že je to hlavní role, kurva, tak má docela málo prostoru. Když on například ani neumí plovat. On plove v řece, kde je voda po kotníky. No, těěě Zeus. Celé je to tak špatné, že Alcid, klidně to ale mohl být Charles nebo John, zvaný jinak Herkules, vůbec ničím nepřipomíná antického bájného hrdinu, ale kazí film ještě víc, než to svého času s grácií dělal Kevin "mám rybí oči" Sorbo. Zápletka, která je pochopitelně také špatná, plytká, trapná a strašně klišovitá, nezaujme ani tradiční divačky Tvajlajtové limonády. Vlastně nedovedu ani říct, komu je film určen a proč tvůrci vsadili na princip zvaný: Hamlet bez Hamleta. Herkules coby trapný upejpavý šašek s dobrou figurou (jeho jedinou devízou) se motá (pokud už je konečně v záběru) napříč špatně natočeným filmem ožralého scenáristy a nám divákům nezbývá, než odškrtnou další sračku v čekání na dokonalé zpracovaní klasické pověsti. Eduard Petiška musí dělat v hrobě ruletu. To není možný, tohleto.(23.4.2014)

• bestlama

Gayoš Lutz zase ukázal svůj rozflákaný něžný xicht, jak bravůrně zvládá vytnout čelist, aby mu nepraskla cévka pod okem. To mně z něj málem praskl močák a slepé střevo. Já se na tu oPičí držku už fakt nemůžu dívat. A to ho ještě obsadí do mých oblÝbených Ekspendebils Drei. Kamenem úrazu celého filmu je obsazení. Dlouho jsem se takhle nenasral. Fakt, že ne. I ten můj oblíbený rychlokráječ rajčat Adkins mě vyloženě iritoval. Vyrůstal jsem na všemožných bájích a zpracováních Herkula, ale vědět, co z něj udělají, tak raději spolykám tolik kyanidových kapslí, že ještě moje děti to budou dlouze rozdýchávat. Druhým kamenem úrazu jsou digitální triky.To opět najali nějaké cigoše ve sběrně? Homolatentní příběh plný dokonale vyeskalovaných slowmo efektů za které by se nemusel stydět i Pošťák Pat v Kouzelné školce. Teď mě omluvte. Jdu blejt úterní klobásu.(10.4.2014)

Tento Hercules určite nemá na VIKINGOV či SPARTAKA... Lenže som od neho nič nečakal a v pohode som ho dopozeral. Na rozdiel od Rockovho HERCULA či POMPEJÍ si tvorcovia zrejme uvedomili, čo točia a celkom ma pobavili. Možno v kine by ma to sklamalo viac (keďže scenár sa určite pôvodne nevolal The Legend of Hercules :-) a ide čisto o priživenie sa), ale doma na gauči mi to stačilo...(26.5.2016)

• Tom_Lachtan

Majn gott, co to je za žalostné dřevo, co by bylo přehráno i hereckým výkonem uhnilé petrželové naťe s obrnou obličejových svalů? Vážně, tenhle... Osoba... Má sice dost svalů, ale charisma asi tolik, co králičí pacička pro štěstí na sjezdu ochránců zvířat a je to právě on, kdo sráží tuhle Herkulí verzi do stratosfér podprůměru, protože i bez něj by to bylo jen další průměrné fantasy béčko s ucházející akcí a hloupým scénářem s debilníma postavama. A jelikož jsem dneska viděl obě Herkulovské verze roku 2014, tak si dovolím říct, že obě chtějí být tímtéž, zábavnou hrdinkou žánrovkou, jenže u Zeussonna s Dwaynem Johnsonem to funguje, béčkově, ale funkčně. Tady nefunguje nic a ani kdyby to bylo s krví a odhalenejma ženštinama, tak by to lepší nebylo.(9.5.2015)

• xxmartinxx

Film tak okázale a nepochybně špatný, že se jeho existence stává nezvratným důkazem neexistence boha. Protože pokud by na náš vesmír někdo dohlížel, ať už z Olympu, nebo jiného mráčku, tohle by nepřipustil. Dokážu pochopit, že studio chtělo dojit, ale že na dojení najalo Harlina a nechalo ho vyprodukovat tohle, to je nepochopitelné. Nejde vyloženě říct, čím je ten film extrémně nesnesitelný (krom toho že vším), jako spíš že je nezajímavý, nenápaditý a vůbec nevím, čím by zajímavý nebo nápaditý být měl.(23.1.2014)