Herkules: Zrození legendy

(neoficiální název)

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2014, 99 min

• Beckett51

Ono by to špatný nebylo, kdyby scénář debyl děravější než irácký námořnictvo a do hlavní role nedali herce, jehož herecký projev má s herectvím společného asi tolik, co jeptiška se sexem. Jednoznačně by to chtělo víc krve, surovosti, nadhledu a pořádný herce a scénář. Takže vlastně skoro všechno.(20.6.2014)

• esopesokeso

Buják porodený jednej noci počas veľkých bleskov vyrastie. Je veľký a zbalí babu svojím mohutným telom, zoceleným anabolikami. Na bujáka doľahla krivda a zrazu bojuje za slobodu celého národa. Mácha tonovými šutrami nad hlavou a vyzabíja plno darebákov. Potom mu kamarát pomôže vstať, lebo je asi unavený... Zabíja, zabíja, je unavený, je unavený.. premôže všetkých na svete, potom dostane po papuli od obyčajného smrteľníka.. Nakoniec sa naserie jak Žánt Klónt v krvavom športe vs Tong Poa a zvíťazí. Buják sa stal kráľom. Tak! Práve ste ušetrili jeden aj pol hodiny vašho života.(14.4.2014)

• Alementina

Opravdu hrozna blbost. Kdyby alespon ten Herkules byl pekny...(5.4.2015)

Herkules, Héraklés nebo Alcidés, zkrátka, jak je libo, pocházel z Finska. Kamarádil se s režisérem Renny Harlinem. Ti se dohodli, že jednoho dne talentovaný režisér se zapadajícím statusem kdysi slavného a vyhledávaného režiséra, natočí o udatném silákovi akční spektákl a zbaví ho mýtů a bájů kolem něho. Ty nechá kolegům ze štábu "Herkules: The Thracian Wars", kteří ho budou následovat. Jaká dobrodružství spolu natočili za 80 mega už můžete posoudit sami. Já byl nadmíru spokojený."Slezte z toho lustru, Renny. Stejně vás vidím!". Co tak ustrašeně pane Harline. Natočil jste to podle nejlepšího vědomí a svědomí, a že Váš film nechutná kritice, která by nenatočila ani závěrečné titulky, tak na to dlabejte. Stále totiž patříte k režisérům s řemeslnými schopnostmi a citem pro spektakulární akci, o který jste nepřišel ani po letech (akčního) půstu. Z legendy o silákovi se to tady smrsklo vesměs jen na zabití Nemejského lva, které je tady zaměněno, protože se podle legendy mělo jednat o kitharoinského lva. V žádném případě tedy Herkula neuvidíme oblečeného do lví kůže a přilby s rozevřenými čelistmi, jak praví legenda. Vypustily se rovněž úklady nenávistné Héry anebo proslulé plnění dvanácti úkolů uložených Herkulovy za trest, z nichž právě jedním z nich bylo zabití Nemejského lva. Film by se tímto s největší pravděpodobností natáhl na nesmyslné tři hodiny, zatímco v této podobě uteče jako voda. Herkules je prezentován coby muž z masa a kostí a tahle demýtizace mně rozhodně přišla vhod, než nějaké půtky s božstvem na Olympu. Renny věděl pro jaké publikum svůj kino film točí. Pro mladé, dynamické, chtivé akce a překvapivě ne až tak popcornové, jak tomu bývá u jeho kolegů. Harlin je totiž režisér s vyspělejším režijním pohledem a stylem. Zachováni jsou tedy silákovi rodiče, povil ho Zeus s krásnou Alkménou (Roxanne McKee vynikající volba) a žárlivý král Amfytrion, když se to dozvěděl řádil jako umanutý (Scott Adkins rovněž skvělá volba). Herkules, měl bratra Ífikla, kterého ovšem krásná krétská princezna Hébé (Gaia Weiss plnila požadavky role na jedničku s hvězdičkou) nepřefikla, protože moc dobře tušila, co má za kládu Herkules v kalhotech (od toho počeštěné kule, co jdou v teplákových soupravách doprava) a při pohledu na jeho bratra chcípáčka, byla ochotná čekat na ten mužný nástroj, až se vrátí z dlouhé válečné výpravy. Ano, jak jistě tušíte, následovala Herkulova válečná výprava, padnutí do otroctví, kde se z něj stal udatný gladiátor, který své do té doby nepřemožitené protivníky v aréně rozmetal a do toho musel stále myslet na svoji milovanou, a především překazit chystanou svatbu svého zákeřného bratra s ní. A samozřejmě to ještě nebylo tak úplně všechno, protože zúčtování se svým fotříkem, si nechal až na konec. Film velmi rychle pádil vpřed, milostný vztah Harlin mezi Herkulem a Hébé zvádl perfektně, ač si na to nepotrpí. Akčním scénám, respektive častým soubojům nechyběly efektní zpomalovačky a napětí, ale na krev se nešlo. Kellan Lutz v roli siláka se vytasil s namakanou bednou, a vůbec nebyl tak nesympatický a blbě hrající, jak se mu v zaujatých recenzích připisuje. Akční dobrodružství s pěkným vizuálem a s akční porcí, které rychle v kině uteče. Letos byl zaznamenán boom historických filmů s obdobnou tématikou. "Pompeje" a "300:Vzestup říše" měly do mrtě propracovanou výpravu a technickou okázalost, ale chyběla jim dějová duše. To Harlinův "Herkules" ji na svých bedrech má. A přinesl i balvan, který mrštil po kritice. Mé hodnocení: 100%(22.4.2014)

• Segrestor

Hloupý, až trapný obsah, který k filmu dodal Bontonfilm, mě velmi nalákal. Že ale dostanu filmařský moribundus nejhrubšího zrna, to jsem opravdu nečekal. Tvůrci věděli, že hlavní roli obsadilo herecké dřevo a to takové, že by si s ním nehrála ani Zápotockého Barunka, a tak ho přinejmenším do první poloviny filmu ani moc neukazují. No, přátelé, na to, že je to hlavní role, kurva, tak má docela málo prostoru. Když on například ani neumí plovat. On plove v řece, kde je voda po kotníky. No, těěě Zeus. Celé je to tak špatné, že Alcid, klidně to ale mohl být Charles nebo John, zvaný jinak Herkules, vůbec ničím nepřipomíná antického bájného hrdinu, ale kazí film ještě víc, než to svého času s grácií dělal Kevin "mám rybí oči" Sorbo. Zápletka, která je pochopitelně také špatná, plytká, trapná a strašně klišovitá, nezaujme ani tradiční divačky Tvajlajtové limonády. Vlastně nedovedu ani říct, komu je film určen a proč tvůrci vsadili na princip zvaný: Hamlet bez Hamleta. Herkules coby trapný upejpavý šašek s dobrou figurou (jeho jedinou devízou) se motá (pokud už je konečně v záběru) napříč špatně natočeným filmem ožralého scenáristy a nám divákům nezbývá, než odškrtnou další sračku v čekání na dokonalé zpracovaní klasické pověsti. Eduard Petiška musí dělat v hrobě ruletu. To není možný, tohleto.(23.4.2014)

• - Ve scéně u vody, kdy se Alkeidés znovu setkává s Hébé (Gaia Weiss), se ji mění střídavě účes. (jjituska)

• - Režisér nariadil všetkým hercom oholiť si nohy. (misterz)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v hlavnom meste Bulharska v Sofii. (Laslo)