Herkules: Zrození legendy

(neoficiální název)

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA, 2014, 99 min

• MartinezZ

Tak tragické na odpady to zas nebylo. Jen je to prostě bohapusté béčko, ve kterém se z nejasných důvodů utopilo $70 mega. Ne že by nebyly ty peníze vidět, to ony kupodivu i jsou a právě to je zvláštní. Jaktože někdo nechal utopit takové prachy v něčem tak neambiciózně myšlenkou laciném. Herkules propůjčil filmu jen jméno, jinak to mohlo být v podstatě o komkoliv, komu by pomáhali bohové. Je to totiž imrvére to stejné, co Immortals, kde Kellan Lutz hrál také. Tam byl jako "host" Rourke, tady je jím Adkins (a ani jeden v tom nebyli vyloženě špatní). V tomto Herkulovi jsou akorát více vidět ty peníze a takové brnění nepůsobí trapně plastově. Jenže to je jediný rozdíl. Takže když tohle uvidíte, svět se nezboří, ale ani nepovstane z popela.(12.4.2014)

• DH3Factor

Vůbec si nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl horší akční film, protože tohle s jistotou přebilo i nanicovatého Johna Cartra. Fuj. Autoři při tom asi hulili slušný šméčko, protože Hercules je hloupý a ještě ke všemu špatně udělaný výplach. V akčních scénách je zřetelný choreografický rukopis Vlasty Harapese. Triky nejspíš upravoval režisérův synáček v Moviemakeru, nasvícený je to jako čistokrevný porno a emocemi nabité dialogy způsobují žaludeční nevolnost nejen těhotným matkám. K tomu si připočtěte správňáka v podání dozlatova vypečeného opičáka Lutze a bledého záporáka s ksichtem nataženým víc, než má partička ze Stmívání. Ostatní postavy jsou jen nudící loutky. Není zde prostě nic, co by stálo za pochvalu. Naopak, zasloužilo by se to celý poslat do sedmého kruhu pekelného, kde to bude navěky trpět za újmu divákovi. Doporučuji nekoukat.(5.5.2014)

• -bad-mad-wolf-

Mikrohvězdička z Twilight ságy se reinkarnovala do nového Herkula a zrodil se... Twilight Herkules. Renny Harlin se hrabe na žebříčku popularity z důkladně udusaného hnoje a je fakt, že to bude mít v budoucnu těžší než balík šprcek ve Vatikánu. Herkules má příšerný vizuál (televizní look, trapné CGI triky, nulová výprava, průhledné využívání zpomalovaček a třetího rozměru), tuctovou hudbu z ranku "sice nevím, co se na plátně děje, ale pořád dramaticky burácím/táhnu se jak melancholické blinkání", zapomenutíhodné herce a příběh, jehož fragmenty jsme buď viděli jinde, nebo bychom je raději neviděli vůbec. Pozitivum: desetinu filmu tvoří závěrečné titulky. Doufám, že Dwayne Johnson vynese v létě tuhle volovinu v zubech.(13.4.2014)

• Wacoslav1

Občas se rád oddám nějakému tomu extrémnímu dobrodružství a vyrazím do kina na opravdu špatný film. V tomto případě jsem to měl se slevou za 100 kč a tak v duchu hesla v životě příjdu o víc jsem sebral veškerou antickou odvahu a vyrazil na toto veledílo. No a nutno uznat, že ze začátku jsem se bavil tím jak nepokrytě stupidní to je už úvodní epická bitva je totální fail. Triky fakt působí neuvěřitelně levně a uměle, ale přistoupil jsem na to a ze začátku se opravdu tou nekonečnou záplavou hlouposti solidně bavil. Hlavně jsem vyprsknul smíchy když se Lutz objevil na scéně pravda viděl jsem ho už v traileru, ale stejně jsem si říkal kurva tahle naolejovaná bukvice, že je Herkules? Tohle že je polobůh?? Namakaný hovado??? ty vole vždyť ten má ruce jak já to už to můžu klidně příště zahrát taky! Ale dost srandiček prostě jsem mu tu roli neuvěřil ani minutu. Nejenom, že se na to naprosto nehodí typologicky, ale navrch je to ještě totální herecký poleno a kdykoliv má nasadit vážnou tvář a pronést něco seriozního jsem z něj dostával doslova výtlemy. Problémem je, že toto bavení se retardovaností filmu vydrží asi tak zhruba do půlky a pak už to začíná jenom pekelně nudit. I když se musím přiznat, že ve slabých chvilkách jsem si říkal sakra to je taková píčovina, že tomu snad dám i tři hvězdy, ale jsou tu věci který to nenávratně stahujou do pekel. Především to jsou neskutečně domrdaný souboje těma otřesnýma zpomalovačkama, který tu jsou stejně jenom proto aby si mohli tvůrci dělat reklama, že je to ve 3D Jak i vegetol.mp zmiňuje ve svým komentu, tak se přidávám k názoru, že ty dvě scény z kvádry a blesky metajícím mečem jsou fakt pekelně uhozený. Dále je tu vidět, že nebyl za krátkou délku prostor skoro na nic takže to celkově působí takovým odfláknutým dojmem. No a těch 70 miliónů fakt nevěřím, že to stálo a pokud ano tak 60 mega musel Harlin někde prochlastat a projebat devět padlo na honorář pro Lutze a Adkinse no a milión zůstal na ten zbytek. No a to se pak nemůžeme divit jak divizny, že to vypadá tak jak to vypadá. No a abych nezapomněl, tak samozřejmě přesně podle očekávání jako pěst na oko působí ten rating PG13 a absence byť sebemenší kapičky krve. Mě třeba zaujala scéna kdy Herkules dostane výprask bičem po kterým by měl rozsekaný celý záda a chcala by mu z nich krev, zatímco tady má jenom takový malý škrábance jak kdyby ho tak maximálně jenom polechtali. Takže takhle no, ale nicméně stejně podotknu, že i když to sračka je, tak černý čísla by asi přeci jenom byli trošku přehnaný místama je to i švanda. Jinak přesně jak jsem čekal největším držákem filmu je Adkins, kterej sice taky není žádnej extra herec, ale na tuhle zápornou roli nebylo ani nějakých výjimečných schopností potřeba a Adkins se jí zhostil se ctí a fakt to maximálně podržel i když se stejně nemůžu zbavit dojmu, že v podobných filmech jenom mrhá svým potenciálem. Takže finální resumé je takový, že jsem už asi vyměknul a neumím už ty filmy správně odjebávat no prostě to odpad nebude i když není pochyb o tom, že Harlin hodně klesnul a kapku mě mrzí sledovat co teď točí režisér takových klasik jako Die hard 2 nebo Cliffhanger, ale co už no asi se mu holt nabídky nehrnou a je rád, že vůbec může ještě něco točit. No nic nebudu už tuto lingvistickou exhibici věnovanou tomutu genitálnímu filmu nadále prodlužovat a mrdnu tam rovnou procenta a sice konkrétně v tomto případě nakonec v rámci možností a toho co jsem od filmu čekal udílím dá se říct slušných 30%(27.1.2014)

• PetrPan

Chudák Héraklés, jistě se na Olympu obrací. Renny Harlin s jednoduchostí sobě vlastní předkládá patetickou, pseudohistorickou, nudnou, hloupou a trapnou sračku s neuvěřitelně přehrávajícími hereckými nulami, Gaiu Weiss si v téhle souvislosti budu dlouho pamatovat a příběhem, který s řeckořímskou mytologií nemá společného ani zbla. Potěšilo mě jen 3D, byl jsem na něm podruhé v životě a tentokrát mne nebolely oči a já se dokonce párkrát uhnul letícímu šípu, popravdě to ale Harlin přehnal i s tímhle, neustále a ve všech situacích a téměř kdekoliv poletující chmýří bylo po chvíli už dost otravné. Nu 200 Kč v hajzlu, nekonal se ani výplach mozku, který jsem od toho čekal, a po Lulanu Kecovi s láskou vzpomínám na Kevina Sorbóó. Hvězdu za to 3D.(26.1.2014)