poster

Zimmer 13

 • Francie

  Chambre 13

 • USA

  Room 13

Thriller / Krimi / Drama

Západní Německo / Francie / Dánsko, 1964, 89 min

Režie:

Harald Reinl

Předloha:

Edgar Wallace (kniha)

Scénář:

Will Tremper

Hudba:

Peter Thomas

Producenti:

Horst Wendlandt

Střih:

Jutta Hering

Scénografie:

Walter Kutz, Wilhelm Vorwerg

Kostýmy:

Irms Pauli
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepua
  ***

  Nejenom Bavou byl Argento živ. Je totiž zřejmé, že Italy krimi příběhy, mezi jejichž autory krom Agathy Christie, patří mimo jiné i Edgar Wallace a jeho syn Bryan, silně inspirovaly. Zimmer 13 je tomu nádherným příkladem; objeví se tu ty později pomalu nejpodstatnější předměty pro giallo. Jinak samozřejmě jde o další klasickou „wallaceovku“, která jako celek spadá do naprostého průměru.(6.11.2012)

 • Mariin
  ****

  Krasavice Karin Dorová jako dcera člena britské sněmovny po boku Joachima Fuchsbergera jako soukromého detektiva. První poválečná scéna náznaku striptýzu v německém filmu, ovšem velmi cudně zahalená. Záhadné vraždy břitvou. Výrazné herecké postavy, z nichž ještě stojí za zmínku známé sympatické figurky Siegfrieda Schürenberga jako Sira Johna a Eddi Arenta jako dr. Higginse.(5.2.2009)

 • Flego
  ***

  18. "walaceovka" zostáva trochu za očakávaním napriek hviezdnemu obsadeniu a zručnému režisérovi. Príbeh sa točí okolo gangsterského prepadu vlaku, má svoje tempo a švih, len mi pripadá scenáristicky akýsi odfláknutý. Hlavne záver.(9.9.2012)

 • giallo
  **

  Velké zklamání! V Reinlově nejúspěšnější období mezi neslavnějšími "Vinnetouvkami" bych tedy rozhodně nečekal tak podprůměrnou "Wallecovku". Dějová kostra značně omletá a nezajímavá, opakující se herci v tytéž rolích (pitvořící se Eddi Arent mi lezl krkem) a nulová atmosféra, toť hlavní devizy filmu. Nebýt velkého vlivu na pozdější vývoj gialla (fetišistické figuríny, vraždy páchané břitvou, tajemný neznámý vrah) uvažoval bych i nad nižším hodnocením...(26.2.2013)

 • petrik11
  ***

  Táto wallaceovka ma ani nenadchla, ale ani príliš nenudila. Najsympatickejšou postavou mi tu bol tuší Sir John.(27.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace