Medvídek Pú: Nejlepší dobrodružství

Many Adventures of Winnie the Pooh, The

Rodinný / Animovaný

USA, 1977, 71 min

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Nejlepší z nejlepších!... Jako malá jsem viděla tenhle film snad 5x a pokaždé jsem se se žlutým medovým chlupáčem smála... Nevím jestli bych se tolik pobavila i teď, každopúádně 5* je u mě povinnost :)(23.3.2008)

První dobrodružství žlutého chlupáče. Walt Disney uctíval jeho knižní předlohu a to je na filmu znát v podobě téměř neustálého zobrazování "na papíře". Nevadí mi naivní old-school disneyovky, třeba Kniha džunglí má díky jisté infantilnosti dodnes svoje kouzlo, ale tady už těch písní o oslavách, přátelství a kráse bylo příliš. Kdo chce krásný a vtipný příběh z lesa, ať radši zkusí Bambiho, Pú si body zaslouží jen za králíka a Iáčka.(13.4.2006)

První z dlouhometrážních Púů. Ačkoli mám Medvídka Pú rád, tento hodně dlouhý celovečerák mě pořádně nedostal. Dle mého názoru jsou i lepší dlouhometrážní filmy s Púem. Ale písnička Medvídek Pú je velmi povedená včetně krásné dětsky milé hudby v celém filmu. Další písničky už nejsou tak dobré, je jich i víc než by bylo zdrávo. Ale slušné setkání se všemi hrdiny. Dabing zde: http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=20907. Hudba: Buddy Baker(21.12.2014)

V pořadí 25 celovečerák studia Disney a celkově 77 v seznamu animovaných celovečerních filmů vůbec.. První dobrodružství Medvídka Pú je zároveň nejlepší, nejroztomilejší a nejvtipnější! .. úvodní písnička-> Tam ve starém lese hloubavém si Kryštůfek Robin hrál. Měl sousedy víc než lákavé a opravdu prý je znal. Prý žil byl tam Oslík Láček a Kanga a malý Rú i Králík a Prasátko, Sova a Medvídek Pú. Medvídek Pú, prošívaný, tučný a plyšový ten Medvídek Pú, Medvídek Pú starý hloupý Medvídek Pú, Medvídek Pú, Medvídek Pú hlučný, malý tučný a vycpaný ten Medvídek Pú milý, čilý Medvídek Pú..(4.7.2007)

Nejlepší celovečerní verze Púa.(26.12.2009)

• - Pri animácii boli väčšinou použité kreslené a akvalerové koncepty s prázdnymi časťami a atramentovými hrubými linkami naznačujúcimi tvary. (Hystory)

• - Ilustrátori pracovali na základe Milneovho románu a Shepardových ilustrácií. (Hystory)

• - Prvotne plánovaná kvantita, zodpovedajúca celovečernému filmu, sa napokon redukovala na tri 30 minútové časti, ktoré boli spojené až v roku 1977. (Hystory)