Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Po dvou úspěšných animácích s padouchem Gruem tu máme jakýsi prequel s roztomilými postavičkami ve dvou kaloriích. Malí žlutí tabletoidní Mimoňové dostali konečně prostor pro svůj velkofilm. Bál jsem se, asi jako každý znalec předchozích dílů, že malé žluté potvůrky se bez dobrého scénáře utopí v pokusech rozesmát diváky alespoň tuctovými gagy. Skutečnost zůstala někde na půl cesty. Film je do jisté míry jakýmsi mixem dvou různých záměrů. Scénáristé chtěli zřejmě vyhovět všem. Jak malým ratolestem, tak rodičům, kteří je do kin budou doprovázet. Proto ani jedna z cílových skupin nebude úplně spokojena. Děti nepochopí některé scénky, určené pro dospělé a dospělí zas neocení všechno to trapné padání a laciné vtipy. Snad by se zadařilo víc, nebýt děravého scénáře vařícího z vody a snažícího se násilně namontovat konec na začátek dílů Já, Padouch. Věřím, že by bylo hodnocení ještě vyšší, kdyby byl animák zaměřen cíleně a jednoznačně. Takto jde pouze o slabě nadprůměrný kus s hodnocením někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami. 70%(29.6.2015)

Mimoni předčili mé očekávání, opravdu jsem se skvěle bavil a s těmito žlutými potvůrkami byla sranda po celou dobu stopáže a na závěr přišla příjemná nostalgie s "malým" padouchem. Pěkný kino zážitek.(27.6.2015)

Slabé, slabučké, skoro až podpriemerné sklamanie. Na výslnie to vyťahuje hlavne slušný úvod a samotný mimoni, ktorý (aj keď neponúkajú toľko zábavy ako v Ja, zloduch) je s nimi stále veselo. Pre tých menších určite, ťažká psina. No keď to postavím (alebo posadím, ľahnem) vedľa Ja, zloduch, je to slabé, jak príbehom, tak postavami. A to som od tvorcov, žltých srandistov fakt nečakal. 60% - 3*(1.12.2015)

Po prvním a druhém Padouchovi, z čehož druhý už byl projev masochismu, s tím, jak mě neoslovil padouch první, jsem si dala ještě Mimoně, protože když už se na něco vrhneme, jsme důslední. V duchu téhle zarputilosti či patologie, možná zarputilé patologie či patologické zarputilosti jsem v minulosti zaťala zuby i svěrače a dokoukala všechny díly Hobita, tentokrát jsem tedy dala celovečerák o blekotajících křupkách v lacláčích. Mé očekávání bylo po padouších na nule, k plácání cukroví je tenhle film ideální. Skoro mám místy u hodnocení některých uživatelů pocit, že některé vtipy a narážky nepochopili a tím pádem neocenili. Kvůli Vlasům a Beatles netřeba jásat, ale díky snaze o zasazení do dobového kontextu si to nezaslouží ani zatracení filmového pekla, ani doprovod mohutného chrápání znuděného diváka. Nadšený potlesk se však konat také nebude.(19.12.2015)

Animáky v poslední době vnímám de facto dětskýma očima a vzhledem k tomu, že moje vlastní mateřská školka v kině vydržela sedět bez potřeby prozkoumat vybavení sociálního zařízení, předpokládám, že Mimoni u nich měli úspěch. Pravda, nepropadali se ani do záchvatů bujarého veselí, které by v případě naší smečky dokázalo rušit i rozesmáté kino, ovšem i ono udržení pozornosti se počítá. Z jejich pohledu by tedy byla jistá minimálně silná čtyřka. A protože mnou ti žluťásci jen tak prošuměli a nezanechali zapamatovatelný dojem, jednu uberu a máme tu pohodovej průměr.(18.9.2015)

• - Když Dr. Nefario předvádí svůj nejnovější vynález - mrazící zbraň, můžeme zahlédnout malého Grua s jeho matkou. (tedvidek94)

• - Rodina Nelsonových, která vezme Mimoně na Villain-Con, má personalizovanou SPZ "LUV-2-ROB. Stát New York však nezavedl personalizované SPZ až do roku 1977. Film se odehrává v roku 1968. (Larrysbride)

• - V mexickej verzii prepožičala hlas hlavnej zápornej postave Scarlett, známa speváčka Thalía. (matthew.17)