Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

My, dospělí, bereme téma tohoto animáku s nadsázkou a humorem. Náš potěr si je ale snad za svůj vzor do budoucna nevezme a nebude se chtít stát padouchy, protože kdo by nechtěl doma takové vysmáté tik-tacy? Stuarta, Kevina a Boba bych totiž brala i já! Nemůžu popřít, že se mi zdálo, jako by většinu vtipných situací vystříleli už do traileru a zbytek filmu pak působil ... no, nechci říct vyloženě nudně, ale tak trošičku nezáživně jo. Jsou animáky, kterými jsem se prosmála teda mnohem víc. On je tady vidět totiž ten rozdíl, kdy mají ve filmu hlavní roli a vše se točí kolem nich, než když jsou "jen" vtipným doplňkem největšího padoucha Grua. Proto beru tento film jako zatím nejslabší z celé padouchovské série. Nicméně mám pro Mimoně opravdovou slabost a během projekce jsem se snažila vidět jen to pozitivní. Jejich mateřština, která je směsicí angličtiny, italštiny, španělštiny s prvky pravěké mimonštiny, mě rozesmávala. Posunky, reakce a vůbec celkově jejich bezelstnost, spontánnost a radost z kdejaké blbiny, taky. Takže proč to nezaokrouhlit nahoru. "Zupamegaukulele!"(30.6.2015)

Mimoni předčili mé očekávání, opravdu jsem se skvěle bavil a s těmito žlutými potvůrkami byla sranda po celou dobu stopáže a na závěr přišla příjemná nostalgie s "malým" padouchem. Pěkný kino zážitek.(27.6.2015)

Mimoni jako vtipný doplněk filmu nebo mimoni jako krátké grotesky nemají chybu. Neutáhnou ale celovečerní film, resp. rozhodně ne tak, aby tím uspokojili dospělého diváka. Celá hodina a půl se žlutými kindervajíčky je v podstatě sledem pospojovaných gagů a krátkých grotesek slepených v předvidatelný příběh. Nutno říct, že dobrých gagů, ale to jedoduše na skvělý celovečerák nestačí. Audiovizuální stránka je dokonalá, navíc s mojí slabostí pro Londýn a 60. léta se mi trefili tvůrci do noty a spousta drobných odkazů a detailů (Beatles, Excalibur, Vlasy) opravdu pobaví.(10.7.2015)

"Bananaaa." Já ty Miniony prostě zbožňuju, těšila jsem se na jejich sólovku už od doby co byla ohlášená, i když jsem se trošku bála, jestli jí se svojí hatmatilkou můžou utáhnout, ale povedlo se. Je sice pravda, že většina těch nejvtipnějších scén byla v traileru, ale nenudila jsem se ani během filmu a zasmála jsem se dostatečně. Připadá mi ale, že je tenhle animák spíš pro dospělé, protože zatímco ti se v sále smáli, děti jsem neslyšela snad ani jednou (teda ne, že bych si stěžovala), ale tak nějak nechápu rozhodnutí pustit ho do kin výhradně s dabingem. 4* ta jejich hatmatilka je fakt unikátní, ze všech jazyků něco. :D(29.6.2015)

Předem jsem věděl, že nebude snadné vytvořit celovečerní snímek s Mimoni. Humor není špatný, ale časem už moc nebaví, přesto je pár scén vynikajících. Příběh typický, pro malé děti zážitek, pro dospělé menší. Radši si pustím krátkometrážní video s Mimoni než celovečerní. Na druhou stranu jde o stravitelný animák a určitě neurazí .. 6/10 = 62%(26.10.2015)