Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Mělo mi byt předem jasný, že animák, co jde do kin výhradně v CZ dabingu, bude zřejmě cílen na věkovou kategorii diváků, kteří by nezvládli titulky, jelikož (ještě) neumí cist. Čeština na britské půdě přitom působí trochu Mimo(ni). Starší divák se může (pokud není na drogách) radovat alespoň z radosti dětiček, pakliže film sleduje v jejich přítomnosti. No a když ani to nevyjde, snímek má kromě povedeného výběru skladeb do soundtracku i pár světlých momentů. Bohužel, většina z nich už byla vystřílena v trailerech. Žlutá horečka nestoupla, jackpot se nekoná, tak třeba příště, pokud bude dost odvahy investovat do dalšího tiketu. 50%(24.6.2015)

• MikeCool

Už při druhém pokračování kultovního animovaného fenoménu Já, padouch jsem cítil značný pokles kvality, kde scénář drželi nad vodou roztomilí a vtipní Mimoni. Díky tomuto faktu, tvůrci zřejmě vymysleli nápad, udělat celovečerní film jen a pouze o Mimoních, čímž měli pozitivní tržbu z kin předem jistou. Bohužel je to jen další z řad animáků, ze kterých chtějí producenti vytřískat co největší balík! Pro malé děcka je to určitě výborná a akční oddechovka, ale těm starším se musely protáčet panenky, protože tento snímek, s trochou nadsázky nabádá děti k tomu, že kriminalita a násilí je vlastně dobrá věc. Také se dá opět vytknout přehnaná a do oka bijící akční linka, která postupem času doslova unavuje, až uspává, jako v mém případě. Bohužel musím Mimoně prohlásit za zklamání roku 2015, hlavně co se animovaných filmů týče. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) 3D(12.7.2015)

O stupeň nižšia kvalita než Padouch 1ka a 2ka, ktorú by som odôvodnil slabším "bad-guy(woman)-om" a nie príliš zaujímavým príbehom, pričom ma osobne viac zaujali a pobavili počiatočné scény, opisujúce históriu mimoňov než nasledujúca story line. P.S SPOILER - Grua som na konci úplne očakával!(13.7.2015)

Čekal jsem to horší a ono to taky bylo. To věčné žvatlání mě ničilo, naštěstí ve druhé polovině přišlo pár povedenějších scének, ale stejně výsledek nic moc. Kevin, Stuart a Bob si mé srdce nezískali. Tvůrce zaklínám za to jakou budoucí kulturu připravují našim dětem. 50%(26.10.2015)

Prečo nie? Čakal som prúser a hromadu situačného humoru, ktorý nebude držať pohromade žiaden príbeh, ale nakoniec sa zrodilo milé prekvapenie. Príbeh o zloduchoch, ktorým Mimoni radi slúžia je celkom vtipný a je plný spomínaného situačného humoru. Ten však srší nápadmi a je ho tu toľko, že jednoducho nie je možné, aby ste sa aspoň na niečom nezasmiali. K tomu výborný soundrack! +++++ Napriek môjmu enormnému úsiliu som nezistil interpreta a názov skladby, ktorá ma zaujala v 47. minúte, v scéne s astronautmi a Mimoňmi na krídle lietadla. Ak ju niekto spozná, nech mi neváha napísať, budem veľmi vďačný. 80%.(2.1.2016)