Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 4,311 // Otvárací Víkend v USA: $115,718,405 //(27.8.2015)

Celkem zbytečný prequel, neboť Mimoni coby hlavní postavy jsou jen sotva z poloviny tak vtipní, než tomu bylo v případě, kdy sehrávali dřívější role padouchovských postav vedlejších. A sázka na popkulturní odkazy opravdu stěží zachrání absenci jakéhokoliv nosnějšího příběhu. Formát grotesky stopáž celovečerního filmu zjevně neunese... Téměř naprosto promrhaný potenciál!(19.7.2015)

"A tak se potloukali od padoucha k padouchovi, ale toho pravého ne a ne najít." Cesta za největším padouchem všech dob byla lemována sympaticky žlutým žvatláním, fantastickým ping-pongem a fotbalem zmrzlých Mimoňů, placením zlatou cihlou, pólem na psech či legračním věšením hrdinů na šibenici. Pro mne by to byla klasická tříhvězdová zábava, kdyby Mimoni kromě sportovní stránky nepotěšili i rockovou část mého srdce. To činili jednak hrou na "super mega ukulele" a hlavně poslechem Doors, Who, Beatles nebo Kinks. Tyto šedesátkové pecky mi zkrátka zvedly náladu až ke čtvrté hvězdě.(20.4.2016)

Podľa predpokladu, hravé, chutnučké, pre deti ako stvorené (ale pobavia sa aj dospelí). Mám však pocit, že sa tu tak celkom nepodarilo naplno rozvinúť roztomilú, sladučkú, mimoňskú nešikovnosť a osobitosť týchto zlatučkých žltučkých panáčikov. Chcelo to viac situačných, humorných skečov a možno na záver aj niečo viac emotívnejšie. Ale aj napriek tomu slušný nadpriemer. 75/100(18.10.2015)

Samotní Minioni sice mluví jak v původním znění, tak v českém dabingu víceméně stejně (až na pár záměn slov), ale i tak mi je docela líto, že jsem film nemohla vidět celý v původním znění. Vsadím se, že většina hlášek ostatních postav vyzněla o něco vtipněji či zajímavěji (určitě se tam taky dal slyšet nějaký ten britský přízvuk). Miniony (mimoně) mám celkově hodně ráda, ale řekla bych, že ač se těší oblibě i staršího publika, jejich film byl přece jenom zaměřen hlavně na malé děti, jelikož většina vtipů stála na primitivnějším humoru. Nehledě na to, že mnoho z humorných scén už bylo bohužel "vyplýtváno" ve filmových upoutávkách. A to je trochu škoda. Vizuálně to bylo moc pěkně udělané a ocenila jsem právě to zasazení do britské monarchie, ale menší zklamání bohužel nedokážu skrýt. ~(3,3)~(2.7.2015)

• - Film se odehrává v roce 1968, tedy 42 let p.G. (Před Gruem). Přidáte-li 42 let k 1968, tak vám vyjde 2010, tedy rok kdy byl do kin uveden první Já, padouch (2010). (Maulincio)

• - S počtom stiahnutí 23 495 140 sa jedná o najsťahovanejší animovaný film roku 2015, podľa trackingovej spoločnosti Excipio. (Kub_ees)

• - Bob trpí heterochromií (jeho oči mají dvě různé barvy duhovky). (Maulincio)