Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Já, padouch, který patří k těm animákům, které si vychutnávám i po několikáté. Už přezpívané logo Universalu dává tušit, že i mimoňové se k těmto mým oblíbeným animáčům zařadí. Když pominu takový ten jednoduchý přiblblý humor, kdy někdo spadne na hlavu, který zde ale také mimochodem funguje lépe než v jiných filmech, cílených pouze na dětské publikum, jedná se o skrumáž mnoha velice vydařených gagů, které zaujmou všechny věkové kategorie, ba co víc, některé jsou cílovkou zejména na starší publikum, jelikož děti je nemůžou chápat. Bavil jsem se od začátku až do konce a z kina odešel velice mile naladěn. Smekám nad tím, jaký dobrý a hlavně vtipný film se ještě v dnešní době může objevit. Animáky už vesměs nejsou co bývaly, ovšem tato série má takřka nevyčerpatelný potenciál. PS : Universal si takřka podmanil Hollywood...95% ...[24.6.2015_ČSFD projekce_Kino Atlas](23.6.2015)

Zcela tuctový latentně homosexuálně-pedofilně-incestní animák, podporující terorismus a násilí a kriminalitu, hehe. Profesionálně odvedená práce: Když mimoň upadne, děti se smějí.(23.6.2015)

Po prvním a druhém Padouchovi, z čehož druhý už byl projev masochismu, s tím, jak mě neoslovil padouch první, jsem si dala ještě Mimoně, protože když už se na něco vrhneme, jsme důslední. V duchu téhle zarputilosti či patologie, možná zarputilé patologie či patologické zarputilosti jsem v minulosti zaťala zuby i svěrače a dokoukala všechny díly Hobita, tentokrát jsem tedy dala celovečerák o blekotajících křupkách v lacláčích. Mé očekávání bylo po padouších na nule, k plácání cukroví je tenhle film ideální. Skoro mám místy u hodnocení některých uživatelů pocit, že některé vtipy a narážky nepochopili a tím pádem neocenili. Kvůli Vlasům a Beatles netřeba jásat, ale díky snaze o zasazení do dobového kontextu si to nezaslouží ani zatracení filmového pekla, ani doprovod mohutného chrápání znuděného diváka. Nadšený potlesk se však konat také nebude.(19.12.2015)

"A tak se potloukali od padoucha k padouchovi, ale toho pravého ne a ne najít." Cesta za největším padouchem všech dob byla lemována sympaticky žlutým žvatláním, fantastickým ping-pongem a fotbalem zmrzlých Mimoňů, placením zlatou cihlou, pólem na psech či legračním věšením hrdinů na šibenici. Pro mne by to byla klasická tříhvězdová zábava, kdyby Mimoni kromě sportovní stránky nepotěšili i rockovou část mého srdce. To činili jednak hrou na "super mega ukulele" a hlavně poslechem Doors, Who, Beatles nebo Kinks. Tyto šedesátkové pecky mi zkrátka zvedly náladu až ke čtvrté hvězdě.(20.4.2016)

Mimoňi jsou animák výhradně pro děti, kteří budou z něho určitě nadšený a budou ho chtít vidět nejméně stokrát. Bohužel u mě si to pokazila hlavně poslední třetina, která byla fakt už přespříliš bláznivá. Já Padouch byl určitě lepší, hlavně díky tomu, že byl šitý na míru dětem i dospělým. Zatímco mimoňi jsou z 99% jen pro děti, což je škoda a asi je to i ten hlavní důvod, proč je zde tak nízké hodnocení. Já dám silné 3 hvězdy, páč zas tak špatné to nebylo :-))))(30.3.2016)

• - Bob trpí heterochromií (jeho oči mají dvě různé barvy duhovky). (Maulincio)

• - Režisér Pierre Coffin namluvil hlasy všech 899 mimoňů. (Maulincio)

• - Mezi závěrečnými titulky naleznete dodatečné scény a po samotných titulcích dokonce písničku s celou bandou. (necisty)