Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Celkem zbytečný prequel, neboť Mimoni coby hlavní postavy jsou jen sotva z poloviny tak vtipní, než tomu bylo v případě, kdy sehrávali dřívější role padouchovských postav vedlejších. A sázka na popkulturní odkazy opravdu stěží zachrání absenci jakéhokoliv nosnějšího příběhu. Formát grotesky stopáž celovečerního filmu zjevně neunese... Téměř naprosto promrhaný potenciál!(19.7.2015)

Samotní Minioni sice mluví jak v původním znění, tak v českém dabingu víceméně stejně (až na pár záměn slov), ale i tak mi je docela líto, že jsem film nemohla vidět celý v původním znění. Vsadím se, že většina hlášek ostatních postav vyzněla o něco vtipněji či zajímavěji (určitě se tam taky dal slyšet nějaký ten britský přízvuk). Miniony (mimoně) mám celkově hodně ráda, ale řekla bych, že ač se těší oblibě i staršího publika, jejich film byl přece jenom zaměřen hlavně na malé děti, jelikož většina vtipů stála na primitivnějším humoru. Nehledě na to, že mnoho z humorných scén už bylo bohužel "vyplýtváno" ve filmových upoutávkách. A to je trochu škoda. Vizuálně to bylo moc pěkně udělané a ocenila jsem právě to zasazení do britské monarchie, ale menší zklamání bohužel nedokážu skrýt. ~(3,3)~(2.7.2015)

• MikeCool

Už při druhém pokračování kultovního animovaného fenoménu Já, padouch jsem cítil značný pokles kvality, kde scénář drželi nad vodou roztomilí a vtipní Mimoni. Díky tomuto faktu, tvůrci zřejmě vymysleli nápad, udělat celovečerní film jen a pouze o Mimoních, čímž měli pozitivní tržbu z kin předem jistou. Bohužel je to jen další z řad animáků, ze kterých chtějí producenti vytřískat co největší balík! Pro malé děcka je to určitě výborná a akční oddechovka, ale těm starším se musely protáčet panenky, protože tento snímek, s trochou nadsázky nabádá děti k tomu, že kriminalita a násilí je vlastně dobrá věc. Také se dá opět vytknout přehnaná a do oka bijící akční linka, která postupem času doslova unavuje, až uspává, jako v mém případě. Bohužel musím Mimoně prohlásit za zklamání roku 2015, hlavně co se animovaných filmů týče. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) 3D(12.7.2015)

• - V prvním traileru, minioň utrhne banán z pod skály a řekne: "C'est Banana, Miam Miam!" což francouzsky znamená : "To je Banán, mňam!" (Maulincio)

• - S počtom stiahnutí 23 495 140 sa jedná o najsťahovanejší animovaný film roku 2015, podľa trackingovej spoločnosti Excipio. (Kub_ees)

• - První film, ve kterém Sandra Bullock (Scarlett Odkráglová) hraje padoucha. (Maulincio)