Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Mimoni jako vtipný doplněk filmu nebo mimoni jako krátké grotesky nemají chybu. Neutáhnou ale celovečerní film, resp. rozhodně ne tak, aby tím uspokojili dospělého diváka. Celá hodina a půl se žlutými kindervajíčky je v podstatě sledem pospojovaných gagů a krátkých grotesek slepených v předvidatelný příběh. Nutno říct, že dobrých gagů, ale to jedoduše na skvělý celovečerák nestačí. Audiovizuální stránka je dokonalá, navíc s mojí slabostí pro Londýn a 60. léta se mi trefili tvůrci do noty a spousta drobných odkazů a detailů (Beatles, Excalibur, Vlasy) opravdu pobaví.(10.7.2015)

To už je fakt v prdeli, jaký filmy vydělávaj neskutečný prachy.Zdejší komentáře jsou víc než trefný, Mimoň padá=dítě se směje a normální člověk jen žasne, jak strašně obyčejný, sterilní a drtivou většinu nevtipný film může být tak úspěšný.Prostě typický odraz dnešní umělé a stupidní doby.Prvních dvacet minut jsem se vůbec nezasmál a s podivem se koukal na čas, kdy se teda jako konečně začnu bavit a kdy jako začne jeden z nejvýdělečnějších filmů tohodle roku.Neřikám, že jsem se občas nebavil a dokonce i párkrát zasmál, plus posledních 20-30 minut bylo svižných a konečně zábavných, ale po těch všech recenzích jsem čekal něco mnohem lepšího.Úplně obyčejný animák, kterých vznikají každý rok desítky.Kde jsou ty časy, když sme smíchy padali u první Doby ledové či Raubíře Ralfa, tedy animáků, jenž měli dokonalý scénář, který nebyl prímárně určený dětem a dementům.50%.(14.9.2015)

Těžká propaganda dětského rabubířství a podpora snílků toužících stát se hajzlem, či alespoň hajzlovým sluhou. Myšleno s nadsázkou, samozřejmě; stejně jako Mimoni, stejně jako moje hodnocení.(25.6.2015)

Škoda, že v úvodnom zostrihu chýba Hitler. Tvorcovia sa tomu ale zbabelo vyhli. Ak chceli mimoni slúžiť najhoršiemu zloduchovi, logicky by mali nakladať židovské deti do vagónov a šoférovať buldozéry v koncetrákoch. Inak relatívne slušná zábava, má to aj hluché miesta, ale v Londýne to postupne graduje a finále je príjemný bizar.(29.7.2015)

V první řadě mě překvapil fakt, že v kinosále měli naprostou převahu starší teenageři a dospělí. Mimoni se sice tváří jako film pro děti, ale velké množství skečů a popkulturních odkazů v podstatě nemají šanci pochopit. O to víc se ale můžeme nesměle bavit my dospělí a pokud překousneme průměrnou hlavní příběhovou linku, na kterou je však dobře naroubováno velké množství nápaditých a vtipných scének, budeme ocházet z kina spokojeni. Jsem rád, že Mimoni dostali vlastní film, ale zároveň je nutno přiznat, že místy si tvůrci museli pomáhat méně záživnou vatou, aby naplnili devadesátiminutovou stopáž. Závěrečná návaznost na předchozí padoušské filmy potěšila.(29.6.2015)