Mimoni

The Minions

Mimoni

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

No nevím, celá na mimoňská mánie jde asi mimo mě, protože mi to jako nic extra nepřišlo. Neviděl jsem předešlé díly, ale od tohohle jsem teda čekal víc. Mimoni asi celý film sami neutáhnou. Nepřišlo mi to vůbec vtipné. Možná je to spíš pro děcka. Děj taky není nic moc. A záporačka Scarlet je docela slabá. Ale své publikum si to určitě najde. "Nenávidím vás!"(5.1.2016)

Rozpočet $74miliónovTržby USA $336,045,770Tržby Celosvetovo $1,159,398,397Tržby za predaj Blu-ray v USA $61,449,386Tržby za predaj DVD v USA $46,672,086║ úplne bez šťavy, čo zamrzí keď si zoberieme ako dobre fungovali prvé dva animáky a hlavne keď sa snažili tvorcovia pokračovať v nastavenej šablónke predošlích dielov ale výmena zloducha Grua za Scarlett vôbec nevyšla, súhra žiadna, popritom potenciál bol tak veľký, ukážky navnadili ale tá príjemná hravosť ostala len nakoniec tam, veď každý jeden krátkometrážny mimoňovský flák mal výbornú tendenciu zábavnosti, tu nič poriadne nefunguje, škoda je začiatku kde sa to mohlo trošku viac rozobrať ten vznik a história mimoňov, lebo ten úsek prefrčal ako z rýchlika a nemal žiadnu lepšiu momentku ktorá by to odpálila hneď na začiatku a odštartovala zábavnosť, obohraná príbehová schéma úplne podrazí nohy, minoni doslova skôr nudia než zabávajú, nemajú oporný bod od ktorého by sa poriadne odrazili ich praštené gagy, veru vydarených momentov narátate asi na jednej ruke, sklamanie /videl v kine 2x: 40%/ druhé pozretie v kine len prehĺbilo tú príbehovú prázdnotu, fakt to nevyšlo(27.6.2015)

V životě sem nežral, aby byl animák tak šíleně přehuštěnej akcí zároveň takhle nudnej... Zvedá to poslední nářezová půlhoďka s vynalézavejma running jokeama.(9.11.2015)

Ve druhém Despicable Me mi trochu vadilo, že přibylo šťastné rodinky na úkor humoru a proto jsem nápad tvůrců přijít pouze s Miniony vřele přivítal... Evoluce minionů je výborná, jednotliví padouši v průběhu času ještě lepší - to ostatně zná většina z trailerů... Celkově jsou scénky z traileru na výjimky tím nejlepším, co ve filmu uvidíte... Jakmile dojde trailerový materiál, film chvílemi přešlapuje na místě a stejně jako většina animáků bojuje s velkolepým finále, které ale poměrně důstojně zvládne... Film si mimo jiné skvěle utahuje z různých národů (musím hlavně vypíchnout přistání na Měsíci), což sice ocení spíše starší diváci, ale i díky tomu jsou Minions opravdu filmem pro celou rodinu... Zpracování Londýna je na jedničku, soundtrack je dokonalý... Celkově po první projekci dávám zatím čtyři velké žluté banány, ale nevylučuji, že s dalším zhlédnutím třeba v originálním zněním zvednu hodnocení na pět... Do plného hodnocení filmu zase tolik nechybělo... A neodcházejte dokud neskončí celé závěrečné titulky!(23.6.2015)

My, dospělí, bereme téma tohoto animáku s nadsázkou a humorem. Náš potěr si je ale snad za svůj vzor do budoucna nevezme a nebude se chtít stát padouchy, protože kdo by nechtěl doma takové vysmáté tik-tacy? Stuarta, Kevina a Boba bych totiž brala i já! Nemůžu popřít, že se mi zdálo, jako by většinu vtipných situací vystříleli už do traileru a zbytek filmu pak působil ... no, nechci říct vyloženě nudně, ale tak trošičku nezáživně jo. Jsou animáky, kterými jsem se prosmála teda mnohem víc. On je tady vidět totiž ten rozdíl, kdy mají ve filmu hlavní roli a vše se točí kolem nich, než když jsou "jen" vtipným doplňkem největšího padoucha Grua. Proto beru tento film jako zatím nejslabší z celé padouchovské série. Nicméně mám pro Mimoně opravdovou slabost a během projekce jsem se snažila vidět jen to pozitivní. Jejich mateřština, která je směsicí angličtiny, italštiny, španělštiny s prvky pravěké mimonštiny, mě rozesmávala. Posunky, reakce a vůbec celkově jejich bezelstnost, spontánnost a radost z kdejaké blbiny, taky. Takže proč to nezaokrouhlit nahoru. "Zupamegaukulele!"(30.6.2015)