poster

Mimoni

 • USA

  The Minions

 • Slovensko

  Mimoni

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2015, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hippyman
  ***

  Mělo mi byt předem jasný, že animák, co jde do kin výhradně v CZ dabingu, bude zřejmě cílen na věkovou kategorii diváků, kteří by nezvládli titulky, jelikož (ještě) neumí cist. Čeština na britské půdě přitom působí trochu Mimo(ni). Starší divák se může (pokud není na drogách) radovat alespoň z radosti dětiček, pakliže film sleduje v jejich přítomnosti. No a když ani to nevyjde, snímek má kromě povedeného výběru skladeb do soundtracku i pár světlých momentů. Bohužel, většina z nich už byla vystřílena v trailerech. Žlutá horečka nestoupla, jackpot se nekoná, tak třeba příště, pokud bude dost odvahy investovat do dalšího tiketu. 50%(24.6.2015)

 • liborek_
  **

  Upozornění pro rodiče: Toto není film pro děti! Pokud však přesto budete slepě věřit distributorské nálepce "rodinný film", vězte následující: Podstatnou část filmu vaše ratolesti nebudou chápat, protože na základní dějovou kostru jsou navěšeny spousty popkulturních odkazů, ke kterým prostě ještě nedorostly; preciznost animace vaše děti neocení, protože pravděpodobně ještě nikdy v New Yorku nebo Londýně nebyly a nemohou srovnávat s předlohami (technické parametery je asi zajímat nebudou...) ; drobné lascivitky pro vaše potomky zřejmě také nebudou to pravé, protože buď ještě na intelektuální úrovni nechápou biologicko-reprodukčně-zábavný koncept sexu, případně jim to na nevědomé úrovni vyvolá zvláštní pocity viny... No a ta dějová kostra samotná jim pravděpodobně bude také činit problémy (opravdu pochopí mimoňskou touhu po padouchovi?). Pokud tedy odseparujeme všechny tyto složky "rodinného filmu", zůstane nám jen jakási variace na Teletubbies - a všichni víme, že když byli Teletubbies před lety v módě, tak je sledovali především VŠ studenti technických oborů, případně děti, které dnes mají poruchy učení, řečové problémy, trpí nespavostí a jsou pasivní... Krom toho mohu poskytnout skromné svědectví přímo z kinosálu, kde byl nezanedbatelný počet dětí: Během projekce se smáli pouze dospělí (fakt!) a jen jednou jsem zaslechl jedno jediné dítě, které se v jedné z vypjatých závěrečných scén rozbrečelo... (opravdu si nevymýšlím!) No a když jsme si právě ukázali, že Mimoni opravdu nejsou film pro děti, už pouze stručně konstatujme, že Mimoni nejsou žádné terno ani pro dospělé. Velmi přiléhavé adjektivum je "tuctový". Všechno to odkazování už je prostě ohrané (to si pak už jen rutinně odškrtáváte - Abbey Road, hm.. Beatles na přechodě...; Mimoň dostane od královny kytaru a začne na ní hrát jak šílenej Van Halenovu Eruption, hm.. rozmlátí kytaru...). Soundtrack skvělý, ale jaksi naprosto nekoncepční - prostě jen výběr klasických šedesátkových hitů. Jistě, občas je to vtipné a sem tam si zabroukáte v rytmu oblíbených songů, ale z prvotního očekávání se to stejně nakonec zvrtne v chaotický akční mišmaš. 90 minut je strašně moc, po půlhodině vítězí nuda... a poznání, že Mimoni jsou pouhou přílohou k popcornu a coca-cole nebo (v mém případě) velmi drahým vychlazeným útočištěm před sedmatřicetistupňovým vedrem.(7.7.2015)

 • boshke
  ****

  Revoluce se nekoná, nejlepší animák všech dob z Mimoňů taky nebude, ale pobavili (u sněžgule a super mega ukulele jsem brečel smíchy). Haló kolem toho filmu je nechutné (nechápu dospělé lidi, co běhají po ulicích v tričku s Mimoněm), ale s tím se nic nenadělá. Kasovní trhák to bude dozajista a cokoli s vyobrazeným Mimoněm půjde na dračku. Jupííí... 80%(26.6.2015)

 • Xmilden
  ***

  Čekal jsem to horší a ono to taky bylo. To věčné žvatlání mě ničilo, naštěstí ve druhé polovině přišlo pár povedenějších scének, ale stejně výsledek nic moc. Kevin, Stuart a Bob si mé srdce nezískali. Tvůrce zaklínám za to jakou budoucí kulturu připravují našim dětem. 50%(26.10.2015)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  Yellow bullshit. I neznalému divákovi rychle dojde, že jsou tihle žlutí... pišišvoři jen rekvizitami odjinud - a dokud nehráli první housle, všechno fungovalo. Vážně, několikasekundové, maximálně několikaminutové filmečky s touhle verbeží dokázaly patřičně pobavit a pak zase člověka propustit k něčemu smysluplnějšímu. Fatální problém celovečeráku je, že v něm VŠECHNO (mytologie, scénář, jednotlivé gagy) působí jako něco, co někdo vymyslel během dvou minut mezi pátým a šestým pivem. Jinými slovy, celých devadesát minut filmu sice relativně dobře vypadá, gagy jsou dobře provedené (on zase spadl, hahaha... NE!), občas se objeví fajn odkaz či detail... jenže kdybych měl provést výcuc toho nejlepšího, stejně by ho nejspíše trumflo libovolné krátkometrážní video na dané téma. Zkázu dokonává fakt, že se z mimoňů v poslední době stal nesnesitelně profláklý fenomén, jehož zásluhou začínám upřímně nenávidět žlutou barvu a banány. Hrůzostrašně vysoké výdělky tohohle stupidního paskvilu navíc vyhrožují, že není všemu žlutému konec...(1.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace