• Francie

Akční / Sci-Fi

Francie, 2014, 90 min

• PinokKio

V mé hlavě se nejspíš místo zájmu sledovat tenhle Bessonův magnum opus konala jedna velká rozjuchaná párty, kde se kromě obligátního ohryzávání bílé hmoty a popíjení z krevního řečiště šňupalo něco mnohem lepšího a silnějšího, než měla Scarlett zašitého v podbřišku, protože jak jinak si vysvětlit aktivitu všech těch pobavených neuronů vyslat ke mně jasný signál, že Lucy je spíše zábava k popukání než že by bylo potřeba v ní hledat hlubší smysl. Luc by měl občas zapojit víc než jen 10% mozkové aktivity při psaní scénáře ..(11.11.2014)

• Kaka

Když čekáte Taken v dámském provedení a dostane se vám něco mezi Matrixem, Tree of Life a Cloud Atlas, něco není v pořádku. Tvůrci sice krásně pouštějí fantazii na špacír, automobilové scény v Paříži VELMI působivé, ale tím jsme u konce jak v akčních scénách, tak i ve scénáři celkově. Odvaha tvůrců se cení a Scarlett snažící se o sto šest rovněž, jinak je to řezničina.(12.8.2014)

• nunka

Vidím to tak,že Scarlettka neutiahla filozofickú ťarchu tohto podivného "akčného" snímku a Besson rámec sci-fi tak,aby to bolo zaujímavé a tolerantné zároveň. V sci-fi možno tolerovať hocičo, pokial to príliš nelieta, tu však niekto lietal veľmi vysoko a na niečom, evidentne.(5.5.2015)

Stokrát zábavnější než poslední Transformers, i když konec odmítá přijmout snad i ta nejmenší buňka v mém těle. Jen doufám, že Luc Besson všechny ty prostřihy z kanálu National Geographic nebere jako vrchol sofistikovanosti.(5.10.2014)

Zajímavý film, herečka skvělá, ale totálně posraný konec :-((4.10.2014)

• - Lucy je skutečným archeologickým nálezem z rodu hominidů a to jedním z nejdůležitějších. Její celý název zní AL 288-1 "LUCY". (Geriel)

• - Ve scéně automobilové honičky je v záběru vidět muž s novinami, ve kterých je upoutávka na film Pacific Rim - Útok na Zemi (2013). (romajz15)

• - Režisér a scenárista Luc Besson je známý svými vtipnými scénáři, které produkuje pro Hollywood. Ten k Lucy byl napsán fontem Comic Sans a na první stránce ho Besson doplnil popisem atmosféry snímku: "Ze začátku by to mělo být jako Leon (1994), uprostřed jako Počátek (2010) a na konci jako 2001: Vesmírná odysea (1968)." (Brousitch)