• Francie

Akční / Sci-Fi

Francie, 2014, 90 min

Tak nám Luc Besson konečně pořádně zmagořil a vytvořil něco, co je tak krásně jetě ujeté a plné hrozně bizarních momentů (naprosto geniální prostřihy, kdy se v průběhu dialogu "Lucy, stačí když to odneseš tady do těch dveří" prostříhává na lovící lvici a pod.) u kterých snad zamrzí jen to, že jich v celém filmu není víc (pozn. do diáře, zkontaktovat se s nějakým francouzským dealerem a propašovat příště k Bessonovi na plac víc houbiček). Děj je sice hrozná konina, ale upřímně, co do háje konina není?! Odmítám si tu hrát na někoho, kdo Lucy odhodí jako smysluprostou blbost a pak si tu v klidu adorovat v mnohém pitomější Marvelovky, například. Proč? Protože můřu zcela v poklidu adorovat obé a to nejen z důvodu že obě mají ultrasympatickou Scarlett Johansson na palubě, ale hlavně z důvodu zábavnosti. Béčko s hrdě vztyčenou hlavou, které nesklouzává k malodramatičnu ani zkratkovité tuposti, které mě nutí myslet na to, jak skvěle by fungoval středověký preqel s dialogy typu "Ty jsi čarodějnice!" "nejsem! Jen svůj mozek využívám na 46,6 procenta!" (12.8.2014)

,,CO BY SE STALO, KDYBY MĚL NĚKDO PŘÍSTUP KE 100 % SVÉ MOZKOVÉ KAPACITY?"... /// Besson a JEHO Matrix. Solidní nápad. Ovšem místo toho, aby ho rozvinul do superfilmu, spokojí se s béčkem, kterým bez zbytečnejch keců a mezí ucházející akcí prosviští k myšlenkám, na který není (ještě) lidstvo připravený… Celkem zábavná ptákovina, stvořená pro těch 10 mozkovejch procent. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřím, že by blondýna mohla zlikvidovat mafii. 2.) Thx za titule ,,Bac“ a ,,Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(6.10.2014)

• castor

Nevím, jak velkou část mého mozku Lucy zaměstnala, ale při naběhnutí titulků toho ve mně příliš nezůstalo. A to nikdy není dobrá vizitka. Několik hravých oživení ano, spousta tlachání jakbysmet. Přitom to mohla být zábava. Lucy naneštěstí klame diváka. Nepotřebuju akci za každou cenu, ale tady to ani na nic jiného nemá. Takže Besson měl v akčním thrilleru začít, ve stejném žánru to měl i doklepat do konce. Naivka s tváří Scarlett Johansson se sotva rozkouká a díky vykutálenému hošanovi se ocitá v mafiánském prostředí, kde jí do břicha zašívají pytlík extrémně silné syntetické drogy. Pár nakopnutí, rychlé vstřebání a ti, kteří si z ní udělali kopačák, poznají, co nově dokáže. Odposlouchá čínštinu, hází lidi ke stropu, silou vůle mění barvu svých vlasů. Jak kapacita jejího mozku roste, tím rozpačitěji se divák cítí. Solidní akci by pohledal, naopak hypnotické koláže buněk budí dojem, že na chvíli na režisérské stoličce zaskočil Terrence Malick. Jenže ten „ve svém žánru“ aspoň umí. Nebavilo, zklamalo. Povrchní zážitek!!(9.8.2014)

• Psema

FVP - Fakt Velká Pí_ovina, u který mi využití mozku stouplo na 11 procent a došlo mi, že těmahle bessonovskejma chujovinama pro mentály nehodlám do budoucna ztrácet ani těch 90 minut života. Protrpěno do konce, protože jsem permanentně usínal a navíc jsem si netakticky sednul doprostřed řady. Chyba, vím, už to neudělám. BÁC! 12 procent!(29.7.2014)

Zajímavý film, herečka skvělá, ale totálně posraný konec :-((4.10.2014)