• Francie

Akční / Sci-Fi

Francie, 2014, 90 min

Zhlédnuto v kině. Když pominu fakt, že je tento film založen na již několikrát vyvráceném předpokladu o tom, že využíváme jen 10 % naší mozkové kapacity, tak mě tenhle film překvapil. Lucy není přelomovým filmem, který by vám měl rozšířit obzory, co se týče lidského vědění nebo mozku, ne, na tento film musíte jít jako na snímek od Luca Bessona, který má rád akci a který prostě natočil efektivní akční film, který zabalil do nějaké "myšlenky". A mně se například ten závěr, když dosáhla 100 %, líbil a přišlo mi to opravdu efektivní a hlavně pasující na tento film. A navíc, Scarlett Johanson je více než přesvědčivá v obou polohách (hereckých, vy úchyláci :-)) - jak v té "blbé blondýně" tak v "zastřelím vše, i to, co se nehýbe, jen tak pro jistotu". Takže za mě spokojených 70 %, protože jsem šel do kina na akční film se Scarlett Johansson v hlavní roli a to jsem taky dostal.(16.11.2014)

• Superpero

Šokujícně debilní. Takhle trapně jsem se u filmu necejtil už dlouho. Jedna hvězdička třeba za toho dinosaura.(17.1.2015)

• TeeAge

|| Scenár: Luc Besson | Hudba: Eric Serra | Distribúcia: EuropaCorp. Distribution, Universal Pictures | Štúdio: EripaCorp, TF1 Films Production, Canal+, Cine+ | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 458,900,000 $ | Ocenenia: Nominácia: Alliance of Women Film Journalists - Kick Ass Award for Best Female Action Star (Scarlett Johansson). Spolu - 2 výhry a 5 nominácií || Tak veľký komerčný úspech tejto zlátaniny je pre mňa záhadou. Dnes, keď sú filmy (seriály ešte častejšie) premakané i po príbehovej stránke, a snažia sa držať na uzde racionálna i fyziky, je Lucy ako pľuvanica do tváre. Ešte ma nikdy v žiadnom filme neboleli vety Morgana Freemana. V Lucy sa to podarilo. Díky Luc! Od Bessona bolo pre mňa horšie len Wasabi, Lucy má predsalen slušnú akciu a Scarlett. 40% | FullHD, THX, EN DTS |(17.1.2015)

Stokrát zábavnější než poslední Transformers, i když konec odmítá přijmout snad i ta nejmenší buňka v mém těle. Jen doufám, že Luc Besson všechny ty prostřihy z kanálu National Geographic nebere jako vrchol sofistikovanosti.(5.10.2014)

• tron

Kto vám bude tvrdiť, že je to akčný film, klame alebo si z vás robí srandu a tým pádom by ste sa s ním mali prestať kamarátiť. Akcie je len minimum a namiesto nej nás otravuje neskutočne naivné sci-fi. Scenár je absurdný (Lucy necíti bolesť a tak ju môžu operovať bez anestetík alebo si pamätá mačku, ktorá zomrela, keď Lucy mala rok) a Scarlett Johansson? Pomaly ale isto ma baba prestáva baviť. Občas je to TAKÁ hovadina, že sa divák mierne baví (hrdinka spomína na to, ako sa narodila), ale inak je to napriek množstvu kuriozít nuda.(3.1.2017)

• - Premisa filmu vychází z populárního mýtu, že využíváme pouze 10 % mozku. Ve skutečnosti využívá člověk celý mozek, ovšem ne najednou. (L_O_U_S)

• - Režisér a scenárista Luc Besson je známý svými vtipnými scénáři, které produkuje pro Hollywood. Ten k Lucy byl napsán fontem Comic Sans a na první stránce ho Besson doplnil popisem atmosféry snímku: "Ze začátku by to mělo být jako Leon (1994), uprostřed jako Počátek (2010) a na konci jako 2001: Vesmírná odysea (1968)." (Brousitch)

• - Jedná se o první film s ratingem R, který byl částečně natáčen na IMAX kamery. (Cheeker)