• Francie

Akční / Sci-Fi

Francie, 2014, 90 min

Skloubit evoluční, filozofické, informačně technologické, kvantově mechanické a standardně kosmologické úvahy do hraného anime byl vskutku výtečný nápad! A to přesto (nebo možná právě proto?), že je základní premisa - tedy že člověk využívá mozkovou kapacitu jen velmi omezeně - mýtus, neřku-li pitomost!(3.10.2014)

• Psema

FVP - Fakt Velká Pí_ovina, u který mi využití mozku stouplo na 11 procent a došlo mi, že těmahle bessonovskejma chujovinama pro mentály nehodlám do budoucna ztrácet ani těch 90 minut života. Protrpěno do konce, protože jsem permanentně usínal a navíc jsem si netakticky sednul doprostřed řady. Chyba, vím, už to neudělám. BÁC! 12 procent!(29.7.2014)

Rad sledujem relaciu Cestovanie cervou dierou s Morganom Freemanom na Discovery channel....toto je ultra nadupana akcna verzia...(22.1.2015)

• hellstruck

Člověk používá jen 10% mozkové kapacity - ale jak by to vypadalo, kdyby využíval celých 100?% (Ano, vím, že se jedná již o vyvrácený mýtus.) Úžasná myšlenka, bohužel s neskutečně nevyužitým potenciálem. Jediný výborný zážitek, který jsem si z filmu odnesla byly přednášky Morgana Freemana. Toho chlapa bych mohla sledovat vyprávět o inteligenci, evoluci a mozkové kapacitě klidně celé hodiny. Jen škoda, že je to pravděpodobně nereálné. Byly tu scény, které film vyloženě potápěly a zesměšňovaly. Konec mi navíc připadal nedotažený, asi jako kdyby jim už nezbyly peníze na závěrečnou scénu. Scarlett Johansson byla prkenná jako nikdy předtím - chápu, že to její role možná vyžadovala a zahrát člověka s tak obrovskou inteligencí bylo těžké, ale já jí to jednoduše nevěřila. A chvílemi jsem se dokonce musela bezděky zasmát. Každopádně cestování časem jsem si užila, ještě jsem neviděla vizuálně důvěryhodnější a tak ohromující.(6.1.2015)

Kategória "zábavná blbosť" povýšená na nový level. Keby existoval film podľa známeho webu I fucking love science: The Movie, toto by bol druhý diel - Lucy: I love fucking science. Besson zobral doslova, že Scarlett je bohyňa a natočil besný haluzný guláš, v ktorom je všetko od perfektných akčných scén až po Freemanovo vysvetľovanie, dinosaurov a vybuchujúce planéty. No a nechýba bessonovská bazuka - bez nej by to proste nebol Besson. Chujovina? Obrovská! Ale natočená s takou chuťou, tak nespútane a s takou očividnou zábavou na pľaci, že mám okamžite chuť pozrieť si to znovu. Navyše: Scarlett je v tom celkom presvedčivá. Mne sa páčilo už vlaňajšie The Family, ale až toto je návrat šialeného Bessona z čias Piateho elementu.(28.8.2014)

• - Spoiler: V závěru filmu, kdy Lucy (Scarlett Johansson) v nemocnici vytáhne z břicha posledního pašeráka pytlík s látkou, má Lucy ruce od krve. V dalším záběru, kdy z nemocnice odjíždí, má však ruce již čisté. (Anetkajez)

• - Spoiler: V závěrečných minutách se objevují Indiáni na koních, avšak vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o moment z předkolumbovské éry, koně mít nemohli. Ty přivezli až Španělé. (JerryPilsen)

• - Režisér a scenárista Luc Besson je známý svými vtipnými scénáři, které produkuje pro Hollywood. Ten k Lucy byl napsán fontem Comic Sans a na první stránce ho Besson doplnil popisem atmosféry snímku: "Ze začátku by to mělo být jako Leon (1994), uprostřed jako Počátek (2010) a na konci jako 2001: Vesmírná odysea (1968)." (Brousitch)