• Francie

Akční / Sci-Fi

Francie, 2014, 90 min

• choze

Docela nesympatická a nijak extra zábavná béčková kopírka VŠEMOCNÉHO, u které jsem si ale říkal, že by neškodilo, kdyby víc filmů rozvíjelo podobně vědecko-filozofická témata. Ten countdown byl fajn.(9.10.2014)

// Distribútor: Universal //Počet premietajúcich kín v USA: 3,202 // Otvárací Víkend v USA: $43,899,340 //(4.10.2014)

Začátek bez schopností velmi zábavný a také napínavý, část po jejich nabytí už méně, ale stále dobrá, nicméně čím blíže bylo ke konci, tím více mě Lucy přestávala zajímat. Tak alespoň že film rychle utekl, příliš jsem se při něm nenudil a k jeho sledování jsem snad nepotřeboval ani 5 % mozkové kapacity.(16.9.2015)

Luc Besson je zpátky v nejlepší formě, v níž natáčí naprosto šílený a zábavný postmoderní pel-mel. Možná nejlepší pulp v dějinách evropské kinematografie! Vlastně je úžasné, co všechno dokáže z pokleslé brakové estetiky a tématiky vytěžit a jak synkreticky spojuje nespojitelné - v metamorfóze Lucy v nadčlověka Vesmírnou odyseu s Cestou do pravěku, cool stylizované hrané scény a vynikající dokumentární prostřihy a intermezzy, která mají většinou ironický a humorný kontext, vykradený scénář k Všemocnému s tisícem a jednou akční slátaninou, asijskou mafii se západní vědou, Evropu a anime, Killbillovsky silnou hrdinku (pro Bessona tak typickou) s morálním relativismem... Globální postmoderní béčkový film, který i když přežvýkává mnohé dříve viděné, stejně není jako nic, co lze jinde vidět...(3.12.2014)

• Kaka

Když čekáte Taken v dámském provedení a dostane se vám něco mezi Matrixem, Tree of Life a Cloud Atlas, něco není v pořádku. Tvůrci sice krásně pouštějí fantazii na špacír, automobilové scény v Paříži VELMI působivé, ale tím jsme u konce jak v akčních scénách, tak i ve scénáři celkově. Odvaha tvůrců se cení a Scarlett snažící se o sto šest rovněž, jinak je to řezničina.(12.8.2014)