Michael Mann ve svých tradičních trademarcích přináší kriminálku, kde ke smrtelným zbraním patří kromě pistolí a samopalů také chytrý mozek za klávesnicí. Ač samotná zápletka zní béčkově, zpracování je dosti realistické. Hackerství spočívá v divácky srozumitelných tricích a podvůdcích, např. v phisingu, tzn. úkony typu "čáry máry fuk a mám peníze na účtě" se snaží Mann snižovat na minimum. Atmosféra filmu je velmi dobrá a může za to kvalitní audiovizuál. Použití kamery je zde naprosto perfektní, zejména musím vyzdvihnout, že tak realistické a po všech stránkách brilantní přestřelky jsem neviděl ještě vlastně v žádném filmu! Dočkáme se sice jen dvou, ale obě berou dech. Díky tomu nakonec odpouštím i ten slabší béčkový scénář... 7/10(14.1.2015)

Stejný Mann jako v Miami Vice - dokonale čisté rukopisem, nejlepšími pouličními přestřelkami na světě, i zachycením jemnějších nuancí vztahů mezi charaktery, ale... příliš černobílé a přímočaré na to, aby dotáhl své nejlepší klasiky. Právě ta nejednoznačnost a provázanost mezi protagonistou a antagonistou, to bylo na Mannových filmech vždy to nejlepší, a to tady opět chybí. 8/10(14.1.2015)

Mann to má i po šesti letech pořád v ruce a sledovat, jak umně ovládá vypravěčský jazyk, kde se v důležitých momentech jde zkratkou a zároveň získává čas rozvíjet osobní roviny hrdinů, je prostě radost. Škoda, že scénář patří k těm, kde tvůrce buďto někdo přitlačil ke zdi, anebo sám proflákal vlastní potenciál. Překvapivá civilnost a uměřenost, kde se hackování neprovádí tak, že kolem hrdiny visí deset monitorů (zamávejme Swordfish), dojíždí na totálně rozbředlou druhou polovinu, v níž opadne zájem o cokoliv (a přitom ten náběh na tvrdé finále je). Nic na tom nespraví ani nekompromisní zlom (Mann se vždy uměl zachovat k vedlejším postavám dost nelidsky) a fakt, že i když jsme takové „chodící“ finále od Manna už viděli, pořád ho dovede natočit tak, aby mělo řádné grády. [Hemsworth je sympaťák, snaží se fest, ale typově je tohle zásadní castingový fail roku, nežral jsem mu to ani vteřinu.](20.6.2015)

• Peytl

Skutečně, dlouho jsem se tak netěšil na okamžik, kdy budu moci zlikvidovat soubor s tímto filmem ze svého hard disku. Ono taky kdo by chtěl mít v PC hackera, co? To jsem ovšem už na konci této strastiplné cesty, vrhněme se tedy na začátek a zahajme ho mým oblíbeným způsobem, tedy otázkou. Proč? Milí scénáristé, prosím, nespoléhal bych na to, že vzhledem k filmovanému tématu a všeobecné degeneraci se nenajde několik jedinců, kteří ještě nezapomněli číst. Číst knihy. Rozveďme proto můj počáteční dotaz. Proč se takhle hloupě a okatě krade předloha? Byl snad J.Deaver nenažraný? Nebo se vám dostal do pracek potrhaný a nekompletní pejprbek? Jak jinak si vysvětlit, že vše neukradené a díky něčí nesmírné invenci dodatečně nalepené na příběh nefungovalo? A to i přes thorovo kladivo, kterým Hemsworth již léta disponuje a čínské holky by daly nevím co, aby si s ním hekly. Jenže hekování není žádná prdel, občas si musí člověk i zapíchat pomocí šroubováku. V ten okamžik je již romantika nenávratně v kakau, nebo jak nám je zde servírováno v Macau. Ale kašlat na granko, vraťme se k příběhu. No jo, ale k jakému. Abnormálně nudná a nelogická slátanina natažená do více než dvou hodin. Stylově bych napsal, že skript obsahoval osminásobek 0 nežli 1 a ač je to nemožné, zahlédl jsem i dvojku a v dáli slyšel ďábelský smích přítele Bendera. Pokud byste přece jen požadovali, abych se poněkud fundovaněji, konkrétněji a s jistou dávkou profesionality (a bez spoileru) vyjádřil k ději a nezasíral virtuál nicneříkajícími bláboly, pak vězte, že hodní honili zlé a mělo nám to dokázat, že počítač je dobrý sluha, ale zlý pán v rukou renegátů a že každá selfí s vyšpulenou tlamou musí být potrestána krutou smrtí. Poslední poznámka je sice jen zbožné přání, ale jsem naivní snílek, což je evidentní. Normálům doporučuji přečíst knihu Modrá sféra, ovšem světelnou rychlostí, neboť nic nestárne tak rychle jako počítačové technologie a nerad bych, abyste se nepříkladně uchechtávali u sofistikovaných kuličkových počítadel, která mě ještě nedávno ohromovala.(24.4.2015)

• boshke

Rád bych začal alespoň trochu positivně. První polovina je poměrně slušná, navnazuje na rozuzlení, pěkné záběry, hudba taky OK, i když sem tam až nebezpečně připomínala Temného rytíře. Že se Mann rozhodl obsadit/zaplatit pouze jednoho známějšího herce, není v principu na škodu, ale to by Kryštůfek Hemsworthů musel taky alespoň trochu hrát. Kámen úrazu však je, což jistě není záhadou, scénář. Ani nevím, jestli se mi chce investovat svou energii do popisování jeho stupidity. Záporáci nula, finále jedno z nejhorších, jaké jsem kdy viděl, zápletka / rozuzlení nula, ale Chris á la MacGyver oblepený porno časákama a vyzbrojený šroubováky a neprůstřelnou šálou pobavil... 40%(16.1.2015)

• - Režisér Michael Mann daroval 300 000 hongkongských dolarů (asi 38,5 tisíce dolarů) hongkongské neziskové organizaci jako poděkování za to, že mohl natáčet v bance Hang Seng. (Epistemolog)

• - Režisér Michael Mann přiznává, že neměl o Lee-Homově velkolepé hvězdné kariéře tušení, dokud s ním loni v Hongkongu nenatáčel na Nathan Road a nenarazil na neobvyklý problém. LeeHom Wang podepsal smlouvy s několika firmami, například na fotoaparáty Nikon a Coca Cola a jeho tvář byla vyobrazena na obřích billboardech všude v okolí. „Nemohl jsem při natáčení Blackhat namířit kameru žádným směrem, protože všude byly obrovské plakáty s Lee-Homem," říká Mann. (MJackie)

• - Námět filmu byl inspirován případem Stuxnet. Stuxnet je počítačový červ objevený v červnu 2010 běloruskou firmou VirusBlokAda. Stuxnet využívá běžný program prodávaný firmou Siemens. Je vůbec prvním odhaleným červem zacíleným na průmyslové řídicí prvky. Může zničit plynová potrubí, úpravny vody, vyřadit z provozu jadernou elektrárnu či způsobit explozi továrních kotlů. Existuje domněnka, že Stuxnet cíleně vyvinul Izraelem a zpravodajské služby USA proti íránskému jadernému programu. Americký novinář David Sanger ve své knize "Čelit a skrývat: tajné války Obamy a úžasné použití americké síly" uvádí, že Stuxnet byl součástí anti-íránské operace "Olympijské hry" americké vlády. (Aelita)