• Segrestor

Tenhle film je strašně přitaženej za vlasy. Být ještě o trochu víc, byl by už skalpovanej. Považte sami. Někdo hekne činský Tlemelín - ajťáci a hekři celého světa se bezradně škrábou za uchem, a tak se musí do vězení pro druhořadého zlodějíčka, který pak musí po zbytek filmu vysvětlovat, proč se nechal chytit. Ale dejme tomu. On ten virus, kterým se tu heká, vymyslel. Shodou okolností, vysoký čínský vládní představil s tímhle hekrem chodil do školy a má ještě píchatelnou sestru. Slovo dá slovo a už to jede. Celé to vypadá, že je to čínský film, jelikož efbíajáci jsou zde za neskutečné pitomce, nemotorná hovada a neschopné loutky. Hekr zas přes kalkulačku pomocí trapných skrýnů na monitoru odhaluje utajený svět šifer a kódů, že by se zasmál i prvňáček z pomocné školy. Kdepak, to není trihel, který vás bude šokovat, jak je vlastně svět sítí křehký a lehce ovladatelný, nebude vás kovat ke křeslu údernou a mistrně natočenou akcí, ani nutit k zamyšlení svým příběhem. Nejspíš vás rozesměje, ale zcela jistě znudí. Přes dvě hodiny pobíhání po světě s vězněm/hrdinou nedá nikdo, to mi věřte. Je to to blbé jak ávégéčko.(2.5.2015)

Mann má nepochybně navíc než na pouhé "sofistikované béčko". Jenže ono je to i tak stále zábavnější a nepoměrně lépe natočené než většina zbylé žánrové produkce. Prostě pozvolna budovaný thriller v trademarkově mannovském neonovém hypno hávu, kde počítače nahrazují pistole a příkazové řádky kulky. A ke své škodě i film, který do značné míry posílá do kopru finální akt "dva na útěku s vendettou v srdcích", kde se to z rázu mění v žánrově bezpočtukrát ohrannou tuctovku, která nemá co nabídnout a ani čím překvapit.(13.1.2015)

• Arbiter

Skvělý zvuk, soundtrack a kamera. Dík. Akorát teda nevim, kde náš vazoun nechal kladivo. Jako na ty kalkulačky. Nechce se mi věřit, že autorem příběhově podvyživeného Hackera je člověk, který stojí za snímky jako Collateral.(13.1.2015)

• Bebacek

Chris Hemsworth jako IT génus? Sory, ale jemu jako typu se nedá věřit ani to, že by věděl, jak si nastavit přeposílání e-mailů. Sympatie s postavami = 0. Motivace postav = 0. Napětí = 0. Logika a kauzalita = 0. Scenáristický slepenec, ve kterém se všechno děje jaksi nahodile, včetně milostného vzplanutí mezi postavami. Jen ta hudba je fajn. Vzhledem k všeobecnému nadšení tady dost velké zklamání.(17.1.2015)

Na svém nevýkonném PC si umím celkem solidně přečíst poštu, napsat komentář na CSFD a zavirovat si ho návštěvou ruských pornostránek. Z toho lze bez obtíží vyvodit, že nemám nejmenší tušení, zda je Hackerovo bušení do klávesnice realistické či vyfantazírované. Jenže mně to je jedno, neboť na mne to působilo přiměřeně autenticky a Mann zase jednou dokázal, že umí s velkou lehkostí skloubit zajímavé téma, napětí a trochu sexu.(7.8.2015)